Tulokset TYR Invite
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.93 | 1:19.01 | 2:02.06 | 2:44.36 | |||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.65 | 1:24.86 | 2:11.67 | 2:59.63 | |||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.72 | 1:27.48 | 2:13.16 | 3:00.79 | |||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 40.52 | 1:27.20 | 2:14.57 | 3:01.71 | |||
5 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 42.01 | 1:32.63 | 2:22.44 | 3:15.10 | |||
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 37.13 | 1:18.20 | 2:01.61 | 2:44.39 | |||
2 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.98 | 1:22.58 | 2:07.05 | 2:50.86 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.78 | 1:23.68 | 2:07.59 | 2:51.04 | |||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 40.47 | 1:25.30 | 2:10.29 | 2:55.89 | |||
5 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.30 | 1:23.19 | 2:09.74 | 2:56.80 | |||
6 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.44 | 1:26.64 | 2:13.95 | 2:59.95 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.60 | 1:26.16 | 2:13.76 | 3:00.15 | |||
8 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.21 | 1:27.67 | 2:15.23 | 3:02.56 | |||
9 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.05 | 1:25.58 | 2:14.21 | 3:03.40 | |||
10 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:27.80 | 2:16.18 | 3:04.98 | |||
11 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.41 | 1:28.45 | 2:17.15 | 3:05.50 | |||
12 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.19 | 1:29.75 | 2:18.48 | 3:08.28 | |||
13 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.86 | 1:30.54 | 2:19.75 | 3:08.59 | |||
14 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 42.27 | 1:31.06 | 2:20.52 | 3:09.07 | |||
15 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.57 | 1:30.44 | 2:20.87 | 3:13.68 | |||
16 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 45.20 | 1:36.75 | 2:30.93 | 3:25.00 | |||
- | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:24.43 | 2:11.26 | 2:55.20 | |||
2 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.83 | 1:23.00 | 2:10.45 | 2:57.89 | |||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 40.28 | 1:26.16 | 2:11.00 | 2:58.09 | |||
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.74 | 1:24.66 | 2:11.08 | 2:58.20 | |||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.96 | 1:24.87 | 2:10.44 | 2:58.23 | |||
6 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 41.30 | 1:30.46 | 2:19.48 | 3:05.90 | |||
7 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.18 | 1:29.62 | 2:18.52 | 3:07.39 | |||
8 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.61 | 1:29.44 | 2:19.08 | 3:08.03 | |||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 40.93 | 1:28.38 | 2:17.92 | 3:08.45 | |||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 40.72 | 1:29.18 | 2:18.31 | 3:08.83 | |||
11 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 42.74 | 1:30.98 | 2:21.58 | 3:10.79 | |||
12 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.96 | 1:32.35 | 2:21.60 | 3:11.98 | |||
13 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.38 | 1:31.68 | 2:21.27 | 3:13.11 | |||
14 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:31.67 | 2:24.22 | 3:16.07 | |||
15 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 43.23 | 1:33.58 | 2:25.45 | 3:16.92 | |||
16 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.83 | 1:33.83 | 2:25.92 | 3:17.36 | |||
17 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 43.08 | 1:33.98 | 2:27.78 | 3:20.44 | |||
18 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.97 | 1:36.43 | 2:28.17 | 3:21.71 | |||
19 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.05 | 1:36.12 | 2:29.95 | 3:23.76 | |||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 40.24 | 1:27.97 | 2:15.60 | 3:01.24 | |||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 42.48 | 1:30.55 | 2:20.73 | 3:08.58 | |||
3 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.12 | 1:33.60 | 2:21.20 | 3:08.71 | |||
4 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.43 | 1:30.12 | 2:20.02 | 3:09.95 | |||
5 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.62 | 1:33.30 | 2:23.29 | 3:14.60 | |||
6 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.17 | 1:37.09 | 2:29.84 | 3:19.87 | |||
7 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.79 | 1:37.11 | 2:31.14 | 3:24.33 | |||
8 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.20 | 1:49.33 | 2:44.46 | 3:40.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:51 |