2021-12-07   01:55:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Hvidovre Grand Prix

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Mikkelsen  2001    512  1:15.99  2:41.67  4:11.48    5:24.26   
  Vest-Brndby  5:27.03                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Kjer Rasmussen  2004    444  1:19.45  2:45.06  4:22.33    5:40.02   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Agnete Hyer  2005    388  1:25.23  2:55.46  4:36.44    5:55.45   
  Hovedstadens Svmmeklub  6:00.09                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    369  1:23.43  2:57.44  4:36.85    6:01.45   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
Emma Mlholm  2005              DSQ  Ej ryglig v 200 
  Hillerd Svmmeklub  8:01.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller-Jensen  1995    427  1:05.65  2:26.22  3:58.41    5:12.61   
  Hvidovre Svmme Klub  5:03.84                 
                     
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  4:45.14                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    471  1:04.50  2:20.66  3:50.20    5:02.61   
  Hvidovre Svmme Klub  5:11.73                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002    447  1:07.72  2:30.66  3:58.41    5:07.86   
  Vest-Brndby  5:18.33                 
                     
Oskar Skov Grell  2002              DSQ  Neddyk 200 
  Glostrup Svmmeklub  5:14.70                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Parkhi  2003    431  1:11.13  2:32.82  4:02.20    5:11.53   
  Hvidovre Svmme Klub  5:19.44                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    297  1:26.09  2:52.74  4:35.35    5:52.90   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Jonas P. Dahrup  2004              DSQ  Ej ryg v 200 
  Haslev Svmmeklub  6:18.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    596  28.90        1:00.48   
  Hvidovre Svmme Klub  59.95                 
                     
Frederikke Mertins  2000    550  29.48        1:02.13   
  Hvidovre Svmme Klub  1:03.53                 
                     
Matilda kesson  1999    525  30.23        1:03.07   
  Ystads Simsllskap  1:02.42                 
                     
Amanda Strmberg  1998    522  29.68        1:03.22   
  Ystads Simsllskap  1:02.24                 
                     
Nicole Jensen  1996    474  30.88        1:05.25   
  Haslev Svmmeklub  1:05.22                 
                     
Emilia Frederiksen  2000    416  31.96        1:08.15   
  Ystads Simsllskap  1:08.78                 
                     
 
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    566  29.69        1:01.51   
  Hvidovre Svmme Klub  1:02.01                 
                     
Julia Frederiksen  2001    432  32.25        1:07.33   
  Ystads Simsllskap  1:06.73                 
                     
Sara Melgar  2002    422  32.03        1:07.82   
  Ystads Simsllskap  1:07.07                 
                     
Maja Svenstrup  2002    351  33.69        1:12.16   
  Haslev Svmmeklub  1:13.04                 
                     
 
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie sterlund  2005    566  29.59        1:01.54   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:01.61                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    501  31.04        1:04.07   
  Hvidovre Svmme Klub  1:04.41                 
                     
Nicoline Hansen  2004    447  31.78        1:06.57   
  Haslev Svmmeklub  1:07.05                 
                     
Lrke Dann-Nielsen  2005    433  32.50        1:07.26   
  Hvidovre Svmme Klub  1:11.09                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    430  32.40        1:07.41   
  Hvidovre Svmme Klub  1:09.55                 
                     
Fanta Osatoharimwen  2005    417  31.98        1:08.14   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:11.24                 
                     
Sisse Berg Olesen  2005    410  31.91        1:08.51   
  Haslev Svmmeklub  1:11.16                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    380  33.29        1:10.27   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.83                 
                     
Lykke Gttrup Jensen  2004    377  33.34        1:10.44   
  Vest-Brndby  1:09.45                 
                     
10  Maica Jensen  2006    371  34.27        1:10.83   
  Hvidovre Svmme Klub  1:14.41                 
                     
11  Anna Olivia Kirchhoff  2005    367  34.37        1:11.10   
  Hillerd Svmmeklub  1:12.16                 
                     
12  Silje Lyse Legaard  2006    344  35.18        1:12.59   
  Hillerd Svmmeklub  1:13.84                 
                     
13  Mie Ankersen  2006    328  35.08        1:13.77   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:12.51                 
                     
14  Kamille Bentsen  2006    327  35.96        1:13.89   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:14.76                 
                     
15  Annika Toft Rasmussen  2004    326  35.89        1:13.91   
  Hillerd Svmmeklub  1:15.90                 
                     
16  Rikke Parkhi  2006    308  36.50        1:15.34   
  Hvidovre Svmme Klub  1:16.81                 
                     
17  Amalie Klitten  2004    307  36.17        1:15.39   
  Hillerd Svmmeklub  10:10.10                 
                     
18  Mie Visler  2006    306  34.33        1:15.47   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:12.22                 
                     
19  Lise Elton Jokumsen  2004    303  35.84        1:15.75   
  Hillerd Svmmeklub  1:10.10                 
                     
20  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    302  36.60        1:15.83   
  Haslev Svmmeklub  1:17.53                 
                     
21  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    294  36.28        1:16.56   
  Hvidovre Svmme Klub  1:17.32                 
                     
22  Laura Sonne Steen  2004    292  36.34        1:16.68   
  Hvidovre Svmme Klub  1:16.40                 
                     
23  Cecilie Engsted Larsen  2006    246  37.59        1:21.17   
  Haslev Svmmeklub  1:22.07                 
                     
24  Julie Hansen Schilling  2004    223  39.72        1:23.95   
  Haslev Svmmeklub  1:28.29                 
                     
25  Victoria Paulsen  2006    196  41.22        1:27.52   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
26  Camilla Andersen  2006    175  39.90        1:30.89   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:33.98                 
                     
27  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008    155  44.75        1:34.63   
  Haslev Svmmeklub  1:39.59                 
                     
28  Yamin Thrane Kristensen  2006    145  44.39        1:36.79   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
29  Milla Engsted Larsen  2009    99  49.91        1:49.84   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
30  Agnes Thfner  2009    67          2:05.33   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 4, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    627  25.46        52.50   
  Hvidovre Svmme Klub  50.86                 
                     
Mikkel Samse Borch  1997    498  27.15        56.67   
  Hvidovre Svmme Klub  53.45                 
                     
Erik Stoltz  1998    484  27.04        57.21   
  Ystads Simsllskap  57.32                 
                     
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  50.71                 
                     
 
Lb 4, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Skousen  2002    503  26.77        56.49   
  Hvidovre Svmme Klub  57.80                 
                     
Mads Lind  2002    498  27.10        56.69   
  Hvidovre Svmme Klub  58.51                 
                     
Emil Jespersen  2001    475  27.08        57.58   
  Ystads Simsllskap  57.81                 
                     
Frederik Kongstad Hansen  2001    453  27.29        58.48   
  Haslev Svmmeklub  59.05                 
                     
Owais Hamid  2000    453  27.19        58.50   
  Hvidovre Svmme Klub  58.08                 
                     
Lucas Jensen  2001    431  28.21        59.46   
  Vest-Brndby  58.58                 
                     
Martin Jacobsen  2002    375  29.38        1:02.28   
  Vest-Brndby  1:05.18                 
                     
Melker Svensson  2002    328  30.46        1:05.11   
  Ystads Simsllskap  1:03.19                 
                     
 
Lb 4, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noel Sander Vestergaard  2003    427  28.50        59.67   
  Haslev Svmmeklub  1:01.43                 
                     
Holger Flytkjr-Hansen  2004    413  28.64        1:00.30   
  Haslev Svmmeklub  1:02.61                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    390  29.03        1:01.47   
  Hvidovre Svmme Klub  1:03.22                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    385  29.51        1:01.76   
  Hvidovre Svmme Klub  1:02.73                 
                     
Louie Uldall  2005    364  30.33        1:02.89   
  Hillerd Svmmeklub  1:03.33                 
                     
Anton Rytter Bech  2005    328  30.58        1:05.10   
  Hvidovre Svmme Klub  1:10.92                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005    320  31.42        1:05.67   
  Haslev Svmmeklub  1:06.95                 
                     
Sylvester Wichmann Meisne  2005    278  32.69        1:08.80   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:11.57                 
                     
Kasper Kusk  2003    276  33.44        1:08.95   
  Hvidovre Svmme Klub  1:13.64                 
                     
10  Viktor Bernstein  2006    261  33.25        1:10.31   
  Hvidovre Svmme Klub  1:16.79                 
                     
11  Mathias Ankersen  2004    260  33.37        1:10.40   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:11.75                 
                     
12  Villads Lund Larsen  2004    243  34.78        1:11.96   
  Hvidovre Svmme Klub  1:20.33                 
                     
13  Laurits Thfner  2004    204          1:16.29   
  Haslev Svmmeklub  1:17.97                 
                     
14  Storm Melgaard  2007    200  34.93        1:16.79   
  Haslev Svmmeklub  1:18.05                 
                     
15  Thor Trngren  2006    160  37.98        1:22.71   
  Haslev Svmmeklub  1:20.79                 
                     
16  Emil Lejblle  2007    147  40.57        1:25.07   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:25.51                 
                     
17  Theodor Kongstad  2006    111  42.19        1:33.48   
  Haslev Svmmeklub  1:28.08                 
                     
18  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008    45          2:05.74   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alicia Norberg Randowo  1999    437          37.73   
  Ystads Simsllskap  35.60                 
Emilia Frederiksen  2000    390          39.19   
  Ystads Simsllskap  37.66                 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bruhn  2002    523          35.54   
  Herlufsholm Svmmeklub  34.83                 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    506          35.94   
  Hvidovre Svmme Klub  35.51                 
Sofie Bak  2003    432          37.88   
  Hvidovre Svmme Klub  38.14                 
Julia Frederiksen  2001    344          40.86   
  Ystads Simsllskap  39.36                 
Maja Svenstrup  2002    311          42.25   
  Haslev Svmmeklub  43.52                 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Marie Nielsen  2004    465          36.96   
  Hvidovre Svmme Klub  37.07                 
Frida Hvirring Kragh  2004    452          37.30   
  Hvidovre Svmme Klub  37.77                 
Nynne Jakobsen  2004    366          40.02   
  Haslev Svmmeklub  40.16                 
Anna Lind Petersen  2004    356          40.40   
  Haslev Svmmeklub  39.69                 
Lrke Mller  2005    356          40.40   
  Haslev Svmmeklub  39.47                 
Ida Bruhn  2004    354          40.45   
  Herlufsholm Svmmeklub  40.94                 
Annika Toft Rasmussen  2004    241          46.01   
  Hillerd Svmmeklub  46.38                 
Lise Elton Jokumsen  2004    235          46.40   
  Hillerd Svmmeklub  47.74                 
Amalie Klitten  2004    196          49.29   
  Hillerd Svmmeklub  42.42                 
10  Sofie Lfmark Jensen  2004    194          49.45   
  Herlufsholm Svmmeklub  49.47                 
11  Nicoline Bohn Jacobsen  2006    180          50.66   
  Haslev Svmmeklub  52.04                 
12  Victoria Paulsen  2006    160          52.71   
  Herlufsholm Svmmeklub  54.15                 
13  Yamin Thrane Kristensen  2006    110          59.74   
  Haslev Svmmeklub                   
14  Camila Hansen  2006    104          1:00.85   
  Haslev Svmmeklub  1:05.87                 
15  Milla Engsted Larsen  2009    57          1:14.24   
  Haslev Svmmeklub                   
16  Agnes Thfner  2009    38          1:24.71   
  Haslev Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    410          33.98   
  Hvidovre Svmme Klub  34.87                 
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  32.65                 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Owais Hamid  2000    520          31.38   
  Hvidovre Svmme Klub  30.01                 
Max Persson  2001    505          31.69   
  Ystads Simsllskap  30.72                 
Asbjrn Floor-Bjden  2002    491          31.99   
  Vest-Brndby  32.42                 
Mads Haugrd Hansen  2000    437          33.25   
  Hvidovre Svmme Klub  33.25                 
Mikkel Hemmingsen  2002    371          35.11   
  Vest-Brndby  35.49                 
Emil Jespersen  2001    343          36.07   
  Ystads Simsllskap  34.70                 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    418          33.76   
  Hvidovre Svmme Klub  33.51                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    324          36.74   
  Hvidovre Svmme Klub  36.34                 
August Hy  2005    294          37.94   
  Herlufsholm Svmmeklub  38.47                 
Storm Melgaard  2007    131          49.62   
  Haslev Svmmeklub  51.81                 
Hjalte Tommy Trngren  2009    53          1:07.01   
  Haslev Svmmeklub  1:13.04                 
Noel Sander Vestergaard  2003              DNS   
  Haslev Svmmeklub  36.11                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    545          31.42   
  Hvidovre Svmme Klub  30.45                 
Amanda Strmberg  1998    414          34.44   
  Ystads Simsllskap  32.89                 
Emilia Frederiksen  2000    346          36.56   
  Ystads Simsllskap  35.32                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Elkjr  2001    528          31.76   
  Hvidovre Svmme Klub  30.74                 
Emma Bruhn  2002    471          32.99   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.38                 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    443          33.67   
  Hvidovre Svmme Klub  33.40                 
Emilie Larsen  2001    437          33.81   
  Vest-Brndby  32.93                 
Emma Mikkelsen  2001    410          34.54   
  Vest-Brndby  35.69                 
Mille Scheel  2003    337          36.87   
  Herlufsholm Svmmeklub  35.18                 
Julia Frederiksen  2001    311          37.86   
  Ystads Simsllskap  37.23                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie sterlund  2005    476          32.86   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.52                 
Anna Lind Petersen  2004    392          35.07   
  Haslev Svmmeklub  34.78                 
Ida Bruhn  2004    389          35.14   
  Herlufsholm Svmmeklub  34.12                 
Lrke Dann-Nielsen  2005    375          35.58   
  Hvidovre Svmme Klub  37.07                 
Sisse Berg Olesen  2005    359          36.11   
  Haslev Svmmeklub  36.77                 
Fanta Osatoharimwen  2005    353          36.29   
  Herlufsholm Svmmeklub  35.31                 
Emma Kjer Rasmussen  2004    348          36.47   
  Hvidovre Svmme Klub  38.04                 
Nanna Udby Laugesen  2004    336          36.91   
  Hvidovre Svmme Klub  35.51                 
Kamille Bentsen  2006    324          37.35   
  Herlufsholm Svmmeklub  36.88                 
10  Nicoline Hansen  2004    286          38.94   
  Haslev Svmmeklub  39.75                 
11  Lykke Gttrup Jensen  2004    283          39.07   
  Vest-Brndby  37.53                 
12  Mie Visler  2006    275          39.46   
  Herlufsholm Svmmeklub  39.62                 
13  Maica Jensen  2006    263          40.02   
  Hvidovre Svmme Klub  41.87                 
14  Silje Lyse Legaard  2006    263          40.03   
  Hillerd Svmmeklub  43.33                 
15  Anna Olivia Kirchhoff  2005    243          41.08   
  Hillerd Svmmeklub  43.84                 
16  Mie Ankersen  2006    243          41.12   
  Herlufsholm Svmmeklub  38.98                 
17  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    240          41.26   
  Haslev Svmmeklub  39.97                 
18  Rikke Parkhi  2006    239          41.31   
  Hvidovre Svmme Klub  42.24                 
19  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    235          41.56   
  Hvidovre Svmme Klub  42.96                 
20  Annika Toft Rasmussen  2004    234          41.63   
  Hillerd Svmmeklub  39.53                 
21  Emma Mlholm  2005    217          42.71   
  Hillerd Svmmeklub  39.39                 
22  Julie Hansen Schilling  2004    164          46.87   
  Haslev Svmmeklub                   
23  Lise Elton Jokumsen  2004    160          47.25   
  Hillerd Svmmeklub  39.39                 
24  Cecilie Engsted Larsen  2006    155          47.75   
  Haslev Svmmeklub  49.45                 
24  Victoria Paulsen  2006    155          47.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  49.52                 
26  Camilla Andersen  2006    123          51.51   
  Herlufsholm Svmmeklub  46.18                 
27  Yamin Thrane Kristensen  2006    119          52.18   
  Haslev Svmmeklub                   
28  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008    99          55.33   
  Haslev Svmmeklub  51.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    515          27.71   
  Hvidovre Svmme Klub  30.61                 
Erik Stoltz  1998    434          29.34   
  Ystads Simsllskap  28.53                 
Mikkel Samse Borch  1997    372          30.88   
  Hvidovre Svmme Klub  29.04                 
Oliver Jacobsen  1997              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  29.25                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Max Persson  2001    426          29.53   
  Ystads Simsllskap  28.38                 
Anders Skousen  2002    421          29.64   
  Hvidovre Svmme Klub  28.30                 
Gustav Haugrd Hansen  2002    371          30.92   
  Hvidovre Svmme Klub  31.21                 
Mads Lind  2002    366          31.05   
  Hvidovre Svmme Klub                   
Emil Jespersen  2001    360          31.22   
  Ystads Simsllskap  30.32                 
Lucas Jensen  2001    343          31.72   
  Vest-Brndby  30.50                 
Martin Jacobsen  2002    323          32.38   
  Vest-Brndby  34.31                 
Frederik Emil Bkgaard  2002    312          32.73   
  Vest-Brndby  31.58                 
Mikkel Hemmingsen  2002    312          32.76   
  Vest-Brndby  32.66                 
10  Frederik Kongstad Hansen  2001    305          32.98   
  Haslev Svmmeklub  34.25                 
11  Mads Haugrd Hansen  2000    293          33.42   
  Hvidovre Svmme Klub  34.44                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    386          30.51   
  Hvidovre Svmme Klub  29.73                 
Holger Flytkjr-Hansen  2004    270          34.35   
  Haslev Svmmeklub                   
Louie Uldall  2005    266          34.55   
  Hillerd Svmmeklub  37.38                 
Marius Kjr Hoelgaard  2004    249          35.28   
  Hvidovre Svmme Klub  36.55                 
Mathias Ankersen  2004    240          35.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  37.98                 
Anton Rytter Bech  2005    231          36.18   
  Hvidovre Svmme Klub  37.24                 
Christopher Vejlbo Hansen  2005    231          36.18   
  Haslev Svmmeklub  35.79                 
August Hy  2005    218          36.88   
  Herlufsholm Svmmeklub  39.72                 
Bertram T. Aunsholm  2004    191          38.53   
  Hvidovre Svmme Klub  39.28                 
10  Sylvester Wichmann Meisne  2005    167          40.30   
  Herlufsholm Svmmeklub  43.01                 
11  Storm Melgaard  2007    153          41.46   
  Haslev Svmmeklub  42.65                 
12  Viktor Bernstein  2006    150          41.73   
  Hvidovre Svmme Klub  44.33                 
13  Villads Lund Larsen  2004    143          42.41   
  Hvidovre Svmme Klub  42.48                 
14  Laurits Thfner  2004    138          42.94   
  Haslev Svmmeklub  43.28                 
15  Emil Lejblle  2007    102          47.48   
  Herlufsholm Svmmeklub  46.66                 
16  Theodor Kongstad  2006    91          49.39   
  Haslev Svmmeklub  43.96                 
17  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008    31          1:10.28   
  Haslev Svmmeklub  1:02.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 9, 800m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Kristine Mikkelsen  2000    603  1:06.77  2:18.28  3:28.93  4:40.46  9:27.37   
  Hvidovre Svmme Klub  9:24.05      5:51.72  7:03.83  8:16.40       
                     
Matilda kesson  1999    557  1:06.50  2:19.02  3:32.28  4:46.24  9:42.42   
  Ystads Simsllskap  9:23.58      6:00.25  7:14.67  8:28.89       
                     
 
Lb 9, 800m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mie Bidsted Hansen  2003    521  1:09.11  2:24.82  3:40.37  4:56.32  9:55.54   
  Hvidovre Svmme Klub  9:56.03      6:10.73  7:25.75  8:40.80       
                     
Ulrikke Veje  2002    444  1:15.35  2:35.62  3:55.87  5:15.17  10:27.86   
  Hillerd Svmmeklub  10:10.10      6:34.39  7:53.92  9:12.36       
                     
 
Lb 9, 800m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Johanne Baes Aaholst  2004    538  1:09.60  2:24.04  3:38.25  4:53.11  9:49.01   
  Hillerd Svmmeklub  9:59.59      6:07.04  7:20.04  8:34.48       
                     
Nynne Jakobsen  2004    376  1:15.57  2:37.07  4:00.49  5:24.34  11:03.67   
  Haslev Svmmeklub        6:49.14  8:13.71  9:39.04       
                     
Lrke Mller  2005    353  1:16.18  2:38.51  4:03.66  5:30.05  11:17.92   
  Haslev Svmmeklub        6:57.66  8:24.87  9:51.95       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 10, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mads Lind  2002    509  1:06.55  2:18.46  3:30.10  4:41.49  17:41.65   
  Hvidovre Svmme Klub  18:15.51      5:53.87  7:05.40  8:15.88  9:26.30     
          10:37.34  11:48.55  13:00.33  14:12.26     
          15:23.64  16:34.53         
                     
Gustav Haugrd Hansen  2002    501  1:07.22  2:18.44  3:31.42  4:42.76  17:47.77   
  Hvidovre Svmme Klub        5:55.20  7:07.27  8:19.49  9:32.06     
          10:43.82  11:55.91  13:07.98  14:20.06     
          15:31.17  16:41.49         
                     
Anders Skousen  2002    500  1:06.25  2:18.19  3:30.24  4:41.72  17:48.08   
  Hvidovre Svmme Klub  18:17.77      5:54.23  7:06.40  8:18.16  9:31.10     
          10:43.32  11:55.50  13:08.34  14:20.12     
          15:32.00  16:42.36         
                     
Mads Haugrd Hansen  2000    454  1:05.74  2:17.10  3:29.49  4:42.09  18:23.39   
  Hvidovre Svmme Klub        5:55.41  7:09.90  8:25.33  9:40.42     
          10:56.07  12:12.27  13:32.10  14:46.09     
          16:00.59  17:14.53         
                     
Frederik Helms  2001    440  1:06.32  2:18.98  3:32.33  4:46.42  18:34.80   
  Vest-Brndby  18:28.87      6:00.26  7:14.41  8:29.90  9:45.55     
          11:00.90  12:17.60  13:34.02  14:50.46     
          16:06.74  17:22.10         
                     
 
Lb 10, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Xander Pontoppidan  2003    485  1:06.73  2:17.94  3:29.90  4:41.86  17:58.90   
  Hvidovre Svmme Klub  19:11.47      5:54.42  7:06.51  8:18.67  9:30.71     
          10:42.99  11:55.27  13:08.10  14:20.66     
          15:33.25  16:46.16         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alicia Norberg Randowo  1999    456  38.36  1:22.50  2:08.27    2:54.82   
  Ystads Simsllskap  2:46.78                 
                     
Emilia Frederiksen  2000    393  40.80  1:27.97  2:16.21    3:03.68   
  Ystads Simsllskap  2:58.30                 
                     
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julia Frederiksen  2001    390  41.58  1:28.30  2:16.10    3:04.17   
  Ystads Simsllskap  2:55.56                 
                     
Emma Mikkelsen  2001              DNS   
  Vest-Brndby  2:43.12                 
                     
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Marie Nielsen  2004    470  39.34  1:23.55  2:08.80    2:53.08   
  Hvidovre Svmme Klub  3:05.45                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    412  40.86  1:27.43  2:14.81    3:00.74   
  Hvidovre Svmme Klub  3:17.35                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    387  41.26  1:29.02  2:17.18    3:04.51   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:01.67                 
                     
Nynne Jakobsen  2004    347  43.12  1:32.06  2:22.25    3:11.33   
  Haslev Svmmeklub  3:11.59                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    320  43.90  1:33.02  2:24.60    3:16.69   
  Hvidovre Svmme Klub  3:43.63                 
                     
Kamille Bentsen  2006    233  51.02  1:47.64  2:44.80    3:38.50   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:28.98                 
                     
Nicoline Bohn Jacobsen  2006    214  52.06  1:48.81  2:47.20    3:44.83   
  Haslev Svmmeklub  3:53.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 12, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller-Jensen  1995    356  38.76  1:21.66  2:05.58    2:49.92   
  Hvidovre Svmme Klub  2:49.81                 
                     
 
Lb 12, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Max Persson  2001    534  32.75  1:10.39  1:49.03    2:28.45   
  Ystads Simsllskap  1:12.55                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002    413  36.01  1:17.79  2:00.63    2:41.64   
  Vest-Brndby  2:43.75                 
                     
Melker Svensson  2002              DNS   
  Ystads Simsllskap  4:47.85                 
                     
 
Lb 12, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Parkhi  2003    365  37.95  1:20.93  2:04.71    2:48.50   
  Hvidovre Svmme Klub  2:53.14                 
                     
Oscar Cleemann  2003    352  35.81  1:19.80  2:05.18    2:50.52   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Noel Sander Vestergaard  2003    309  38.75  1:23.52  2:10.54    2:58.13   
  Haslev Svmmeklub  2:58.55                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    302  39.25  1:24.80  2:12.17    2:59.32   
  Hvidovre Svmme Klub  3:06.38                 
                     
Sylvester Wichmann Meisne  2005    292  40.86  1:27.55  2:14.53    3:01.46   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:10.36                 
                     
Thor Trngren  2006    152  50.29  1:47.49  2:47.08    3:45.40   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
Emil Lejblle  2007    144  54.38  1:52.96  2:52.73    3:49.67   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:54.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 13, 400m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilda kesson  1999    592  1:05.23  2:16.89  3:28.92    4:39.29   
  Ystads Simsllskap  4:39.97                 
                     
Nicole Jensen  1996    492  1:09.71  2:24.56  3:40.72    4:56.88   
  Haslev Svmmeklub  5:03.05                 
                     
 
Lb 13, 400m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Melgar  2002    449  1:10.07  2:28.23  3:48.00    5:06.15   
  Ystads Simsllskap  4:57.10                 
                     
Mille Scheel  2003    445  1:11.93  2:30.57  3:49.60    5:07.03   
  Herlufsholm Svmmeklub  5:10.46                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  4:59.52                 
                     
 
Lb 13, 400m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie sterlund  2005    561  1:06.33  2:18.97  3:33.17    4:44.30   
  Herlufsholm Svmmeklub  4:51.42                 
                     
Lrke Dann-Nielsen  2005    467  1:11.90  2:28.63  3:45.59    5:02.25   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Ida Bruhn  2004    440  1:11.60  2:29.07  3:47.02    5:08.26   
  Herlufsholm Svmmeklub  5:16.58                 
                     
Mie Visler  2006    300  1:19.34  2:50.71  4:21.38    5:49.98   
  Herlufsholm Svmmeklub  6:00.92                 
                     
Camilla Andersen  2006    160  1:37.41  3:29.74  5:22.78    7:11.51   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 14, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    536  56.97  2:02.64  3:11.59    4:21.28   
  Hvidovre Svmme Klub  4:07.31                 
                     
 
Lb 14, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Lind  2002    514  1:01.63  2:09.53  3:17.65    4:24.82   
  Hvidovre Svmme Klub  4:36.66                 
                     
Frederik Helms  2001    408  1:06.50  2:20.29  3:34.19    4:46.17   
  Vest-Brndby  4:40.78                 
                     
Owais Hamid  2000    399  1:07.49  2:19.45  3:32.55    4:48.10   
  Hvidovre Svmme Klub  4:53.30                 
                     
Melker Svensson  2002    326  1:08.42  2:26.70  3:47.84    5:08.20   
  Ystads Simsllskap  4:47.65                 
                     
 
Lb 14, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Xander Pontoppidan  2003    418  1:05.71  2:17.54  3:30.13    4:43.83   
  Hvidovre Svmme Klub  4:43.11                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    407  1:07.70  2:20.42  3:33.81    4:46.39   
  Hvidovre Svmme Klub  4:46.14                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    342  1:12.86  2:30.47  3:47.54    5:03.41   
  Hvidovre Svmme Klub  5:21.58                 
                     
Kasper Kusk  2003    340  1:13.03  2:29.64  3:46.30    5:03.90   
  Hvidovre Svmme Klub  5:22.72                 
                     
Viktor Bernstein  2006              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Strmberg  1998    574  30.25        1:05.69   
  Ystads Simsllskap  1:04.73                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    569  30.74        1:05.88   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.17                 
                     
Nicole Jensen  1996    439  32.93        1:11.80   
  Haslev Svmmeklub  1:13.24                 
                     
 
Lb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lykke Gttrup Jensen  2004    339  35.89        1:18.25   
  Vest-Brndby  1:20.07                 
                     
Sisse Berg Olesen  2005    316  34.54        1:20.13   
  Haslev Svmmeklub  1:21.57                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    315  36.43        1:20.20   
  Hvidovre Svmme Klub  1:17.93                 
                     
Rikke Parkhi  2006    212  39.79        1:31.52   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Srensen  1999    586  27.15        57.45   
  Vest-Brndby  58.55                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    541  27.61        58.99   
  Hvidovre Svmme Klub  57.26                 
                     
Mikkel Mller-Jensen  1995              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  1:00.65                 
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjrn Floor-Bjden  2002    521  27.70        59.72   
  Vest-Brndby  1:00.40                 
                     
Gustav Haugrd Hansen  2002    458  28.08        1:02.37   
  Hvidovre Svmme Klub  1:02.71                 
                     
Mads Lind  2002    408  30.17        1:04.80   
  Hvidovre Svmme Klub  1:06.62                 
                     
Emil Jespersen  2001    396  29.95        1:05.46   
  Ystads Simsllskap  1:05.20                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002    396  30.71        1:05.46   
  Vest-Brndby  1:02.54                 
                     
Owais Hamid  2000    393  29.00        1:05.63   
  Hvidovre Svmme Klub  1:11.62                 
                     
Martin Jacobsen  2002    390  31.19        1:05.78   
  Vest-Brndby  1:06.31                 
                     
Lucas Jensen  2001    370  30.71        1:06.92   
  Vest-Brndby  1:05.36                 
                     
Oskar Skov Grell  2002    346  30.72        1:08.44   
  Glostrup Svmmeklub  1:04.61                 
                     
10  Frederik Kongstad Hansen  2001    340  31.28        1:08.84   
  Haslev Svmmeklub  1:09.71                 
                     
 
Lb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    356  30.41        1:07.82   
  Hvidovre Svmme Klub  1:06.71                 
                     
Mathias Parkhi  2003    349  31.69        1:08.26   
  Hvidovre Svmme Klub  1:09.41                 
                     
August Hy  2005    208  35.84        1:21.08   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:32.41                 
                     
Jonas P. Dahrup  2004    198  37.27        1:22.37   
  Haslev Svmmeklub  1:24.65                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    550  33.90  1:10.46  1:47.64    2:25.51   
  Hvidovre Svmme Klub  2:27.06                 
                     
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bruhn  2002    499  34.43  1:12.46  1:51.60    2:30.26   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:30.81                 
                     
Mille Scheel  2003    419  36.54  1:16.36  1:58.41    2:39.23   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:42.49                 
                     
 
Lb 17, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie sterlund  2005    449  36.80  1:16.06  1:56.24    2:35.69   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:33.90                 
                     
Lrke Dann-Nielsen  2005    425  37.94  1:17.92  1:58.58    2:38.46   
  Hvidovre Svmme Klub  2:45.71                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    422  37.51  1:18.29  1:59.17    2:38.87   
  Hvidovre Svmme Klub  2:46.25                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    408  38.29  1:18.50  1:59.62    2:40.63   
  Hvidovre Svmme Klub  2:36.84                 
                     
Anna Lind Petersen  2004    388  38.98  1:20.94  2:03.12    2:43.44   
  Haslev Svmmeklub  2:53.16                 
                     
Lrke Mller  2005    331  40.11  1:23.63  2:08.21    2:52.28   
  Haslev Svmmeklub  2:55.80                 
                     
Camila Hansen  2006    150  51.83  1:49.74  2:47.99    3:44.14   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 18, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Stoltz  1998    471  30.94  1:04.73  1:40.62    2:15.75   
  Ystads Simsllskap  2:12.54                 
                     
 
Lb 18, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Skousen  2002    439  31.70  1:06.97  1:43.61    2:18.92   
  Hvidovre Svmme Klub  2:14.72                 
                     
Max Persson  2001    424  31.95  1:07.38  1:44.50    2:20.57   
  Ystads Simsllskap                   
                     
 
Lb 18, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Ankersen  2004    258  39.18  1:20.90  2:03.90    2:45.74   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:51.07                 
                     
Anton Rytter Bech  2005    239  39.61  1:22.52  2:06.59    2:50.12   
  Hvidovre Svmme Klub  3:05.20                 
                     
Viktor Bernstein  2006    176  45.02  1:34.47  2:23.08    3:08.15   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 19, 50m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Mertins  2000    542          28.50   
  Hvidovre Svmme Klub  28.27                 
Amanda Strmberg  1998    528          28.75   
  Ystads Simsllskap  28.37                 
Matilda kesson  1999    478          29.72   
  Ystads Simsllskap  28.52                 
 
Lb 19, 50m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Larsen  2001    532          28.67   
  Vest-Brndby  27.97                 
Emma Bruhn  2002    521          28.88   
  Herlufsholm Svmmeklub  29.25                 
Emma Bkgaard  2002    514          29.00   
  Herlufsholm Svmmeklub  28.88                 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    514          29.00   
  Hvidovre Svmme Klub  28.47                 
Mie Bidsted Hansen  2003    513          29.02   
  Hvidovre Svmme Klub  29.09                 
Mille Scheel  2003    418          31.08   
  Herlufsholm Svmmeklub  31.44                 
Maja Svenstrup  2002    371          32.32   
  Haslev Svmmeklub  32.42                 
 
Lb 19, 50m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie sterlund  2005    514          29.01   
  Herlufsholm Svmmeklub  28.94                 
Anna Marie Nielsen  2004    485          29.57   
  Hvidovre Svmme Klub  29.73                 
Petrine R. E. Srensen  2005    480          29.68   
  Haslev Svmmeklub  29.66                 
Nicoline Hansen  2004    470          29.89   
  Haslev Svmmeklub  30.48                 
Sisse Berg Olesen  2005    446          30.40   
  Haslev Svmmeklub  31.16                 
Frederikke B. Hansen  2005    434          30.69   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.12                 
Frida Hvirring Kragh  2004    430          30.79   
  Hvidovre Svmme Klub  31.24                 
Ida Bruhn  2004    427          30.84   
  Herlufsholm Svmmeklub  31.19                 
Nanna Udby Laugesen  2004    424          30.92   
  Hvidovre Svmme Klub  32.60                 
10  Lrke Dann-Nielsen  2005    420          31.02   
  Hvidovre Svmme Klub  32.51                 
11  Fanta Osatoharimwen  2005    417          31.09   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.03                 
12  Kamille Bentsen  2006    389          31.83   
  Herlufsholm Svmmeklub  35.17                 
13  Mie Ankersen  2006    378          32.14   
  Herlufsholm Svmmeklub  31.61                 
14  Nicoline Mrch Andersen  2005    377          32.17   
  Hvidovre Svmme Klub  33.52                 
15  Caroline Henning  2005    362          32.59   
  Hillerd Svmmeklub  32.35                 
16  Maica Jensen  2006    361          32.62   
  Hvidovre Svmme Klub  32.90                 
17  Mie Visler  2006    339          33.30   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.90                 
18  Silje Lyse Legaard  2006    337          33.37   
  Hillerd Svmmeklub  33.79                 
19  Athena Haugsted Pihl  2006    331          33.57   
  Hillerd Svmmeklub  33.93                 
20  Olivia Cruse  2005    327          33.70   
  Hillerd Svmmeklub  33.16                 
21  Amalie Henriksen  2005    324          33.82   
  Hvidovre Svmme Klub  36.71                 
22  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    313          34.21   
  Haslev Svmmeklub  34.14                 
23  Rikke Parkhi  2006    313          34.22   
  Hvidovre Svmme Klub  34.94                 
24  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    300          34.70   
  Hvidovre Svmme Klub  36.28                 
25  Laura Sonne Steen  2004    292          35.00   
  Hvidovre Svmme Klub  34.87                 
26  Cecilie Engsted Larsen  2006    287          35.22   
  Haslev Svmmeklub  36.51                 
27  Emma Mlholm  2005    286          35.27   
  Hillerd Svmmeklub  37.76                 
28  Julie Hansen Schilling  2004    270          35.93   
  Haslev Svmmeklub  38.04                 
29  Nicoline Bohn Jacobsen  2006    214          38.82   
  Haslev Svmmeklub  39.61                 
30  Yamin Thrane Kristensen  2006    173          41.66   
  Haslev Svmmeklub                   
31  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008    152          43.49   
  Haslev Svmmeklub  41.88                 
32  Camila Hansen  2006    143          44.40   
  Haslev Svmmeklub  43.36                 
33  Milla Engsted Larsen  2009    107          48.94   
  Haslev Svmmeklub  52.26                 
34  Agnes Thfner  2009    70          56.17   
  Haslev Svmmeklub  59.33                 
Lykke Gttrup Jensen  2004              DNS   
  Vest-Brndby  32.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    635          23.56   
  Hvidovre Svmme Klub  22.89                 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    611          23.87   
  Hvidovre Svmme Klub  23.22                 
Mikkel Samse Borch  1997    503          25.47   
  Hvidovre Svmme Klub  24.57                 
Erik Stoltz  1998    497          25.57   
  Ystads Simsllskap  25.69                 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugrd Hansen  2002    483          25.82   
  Hvidovre Svmme Klub  25.58                 
Owais Hamid  2000    478          25.91   
  Hvidovre Svmme Klub  25.78                 
Emil Jespersen  2001    473          26.00   
  Ystads Simsllskap  25.81                 
Lucas Jensen  2001    464          26.16   
  Vest-Brndby  27.12                 
Mads Haugrd Hansen  2000    463          26.18   
  Hvidovre Svmme Klub  26.38                 
Frederik Kongstad Hansen  2001    456          26.32   
  Haslev Svmmeklub  26.20                 
Martin Jacobsen  2002    428          26.87   
  Vest-Brndby  28.17                 
Mikkel Hemmingsen  2002    422          27.01   
  Vest-Brndby  27.78                 
Melker Svensson  2002    342          28.96   
  Ystads Simsllskap  28.11                 
10  Marcus Artmann  2002    333          29.22   
  Herlufsholm Svmmeklub  29.60                 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    442          26.58   
  Hvidovre Svmme Klub  27.49                 
Holger Flytkjr-Hansen  2004    397          27.55   
  Haslev Svmmeklub  28.21                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    384          27.86   
  Hvidovre Svmme Klub  28.64                 
Louie Uldall  2005    343          28.93   
  Hillerd Svmmeklub  30.19                 
Anton Rytter Bech  2005    326          29.42   
  Hvidovre Svmme Klub  31.56                 
Christopher Vejlbo Hansen  2005    322          29.53   
  Haslev Svmmeklub  29.77                 
Marius Kjr Hoelgaard  2004    319          29.65   
  Hvidovre Svmme Klub  29.94                 
August Hy  2005    303          30.16   
  Herlufsholm Svmmeklub  31.24                 
Bertram T. Aunsholm  2004    282          30.86   
  Hvidovre Svmme Klub  31.96                 
10  Sylvester Wichmann Meisne  2005    269          31.35   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.62                 
11  Viktor Bernstein  2006    252          32.04   
  Hvidovre Svmme Klub  40.00                 
12  Laurits Thfner  2004    220          33.54   
  Haslev Svmmeklub  34.32                 
13  Villads Lund Larsen  2004    219          33.58   
  Hvidovre Svmme Klub  35.37                 
14  Storm Melgaard  2007    218          33.63   
  Haslev Svmmeklub  34.87                 
15  Theodor Kongstad  2006    134          39.50   
  Haslev Svmmeklub  38.33                 
16  Hjalte Tommy Trngren  2009    74          48.23   
  Haslev Svmmeklub  41.55                 
17  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008    38          1:00.20   
  Haslev Svmmeklub  51.76                 
Thor Trngren  2006              DNS   
  Haslev Svmmeklub  36.14                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    507  31.23  1:07.93  1:48.64    2:29.95   
  Hvidovre Svmme Klub  2:35.57                 
                     
Amanda Strmberg  1998    467  31.44  1:09.06  1:50.83    2:34.09   
  Ystads Simsllskap  2:29.36                 
                     
Frederikke Mertins  2000    370  35.14  1:17.08  2:01.64    2:46.60   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Nicole Jensen  1996    369  34.12  1:14.98  1:59.72    2:46.69   
  Haslev Svmmeklub  2:47.35                 
                     
 
Lb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Melgar  2002    356  35.92  1:18.02  2:02.93    2:48.72   
  Ystads Simsllskap  2:50.69                 
                     
 
Lb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Cruse  2005    152  42.47  1:37.95  2:40.34    3:43.71   
  Hillerd Svmmeklub  3:38.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    516  28.44  1:02.50  1:38.10    2:15.27   
  Hvidovre Svmme Klub  2:12.62                 
                     
Mikkel Mller-Jensen  1995    466  30.70  1:05.66  1:42.24    2:19.93   
  Hvidovre Svmme Klub  2:21.61                 
                     
Sebastian Lundgren  1999    347  29.41  1:03.08  1:44.16    2:34.37   
  Ystads Simsllskap  2:23.33                 
                     
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjrn Floor-Bjden  2002    491  29.60  1:03.99  1:40.14    2:17.53   
  Vest-Brndby  2:16.01                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    448  30.38  1:05.97  1:43.42    2:21.81   
  Vest-Brndby  2:27.60                 
                     
Mads Lind  2002    411  31.71  1:08.59  1:47.31    2:25.94   
  Hvidovre Svmme Klub  2:28.12                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002    379  33.40  1:13.08  1:52.55    2:29.91   
  Vest-Brndby  2:38.99                 
                     
Frederik Helms  2001    350  33.29  1:11.89  1:52.58    2:34.03   
  Vest-Brndby  2:32.30                 
                     
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Parkhi  2003    340  33.15  1:12.72  1:53.95    2:35.41   
  Hvidovre Svmme Klub  2:39.55                 
                     
Kasper Kusk  2003    274  36.64  1:18.54  2:03.01    2:47.12   
  Hvidovre Svmme Klub  3:01.99                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    273  35.86  1:17.32  2:01.12    2:47.18   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Jonas P. Dahrup  2004    197  39.61  1:28.06  2:16.54    3:06.49   
  Haslev Svmmeklub  3:05.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alicia Norberg Randowo  1999    389  35.29  1:20.16  2:06.93    2:46.83   
  Ystads Simsllskap  2:55.17                 
                     
 
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    569  32.31  1:10.61  1:53.15    2:27.03   
  Hvidovre Svmme Klub  2:25.66                 
                     
Emma Bruhn  2002    497  33.08  1:11.69  1:56.09    2:33.77   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:27.33                 
                     
 
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Marie Nielsen  2004    453  33.57  1:15.31  2:02.05    2:38.58   
  Hvidovre Svmme Klub  2:39.55                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    404  35.65  1:17.59  2:06.92    2:44.84   
  Hvidovre Svmme Klub  2:42.71                 
                     
Lrke Mller  2005    383  36.88  1:19.86  2:08.49    2:47.66   
  Haslev Svmmeklub  2:50.67                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    382  35.75  1:19.51  2:08.08    2:47.91   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:47.52                 
                     
Anna Lind Petersen  2004    373  36.29  1:19.63  2:08.99    2:49.27   
  Haslev Svmmeklub  2:50.42                 
                     
Nicoline Hansen  2004    302  38.02  1:23.73  2:22.36    3:01.61   
  Haslev Svmmeklub  3:27.44                 
                     
Mie Ankersen  2006    274  41.02  1:30.67  2:26.04    3:07.49   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:01.55                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006    258  42.84  1:29.77  2:27.96    3:11.40   
  Hillerd Svmmeklub  3:11.44                 
                     
Emma Mlholm  2005    255  46.53  1:32.57  2:31.37    3:11.97   
  Hillerd Svmmeklub  3:42.12                 
                     
10  Sofie Lfmark Jensen  2004    195  47.49  1:40.75  2:42.08    3:29.85   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:20.52                 
                     
11  Camilla Andersen  2006    161  48.36  1:48.06  2:48.88    3:43.68   
  Herlufsholm Svmmeklub  3:37.77                 
                     
12  Yamin Thrane Kristensen  2006    122  59.53  1:57.63  3:09.43    4:05.24   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
Victoria Paulsen  2006              DSQ  Ej fortsat bev 75 m 
  Herlufsholm Svmmeklub  3:40.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Stoltz  1998    490  30.05  1:03.99  1:45.55    2:19.01   
  Ystads Simsllskap  2:29.24                 
                     
 
Lb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Max Persson  2001    526  28.48  1:04.00  1:43.23    2:15.73   
  Ystads Simsllskap  2:13.78                 
                     
Anders Skousen  2002    452  29.17  1:03.48  1:49.64    2:22.81   
  Hvidovre Svmme Klub  2:26.86                 
                     
Owais Hamid  2000    407  28.82  1:06.84  1:48.85    2:27.82   
  Hvidovre Svmme Klub  2:22.27                 
                     
 
Lb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    386  31.36  1:07.48  1:55.24    2:30.50   
  Hvidovre Svmme Klub  2:27.81                 
                     
August Hy  2005    279  36.49  1:21.11  2:09.10    2:47.70   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:49.18                 
                     
Mathias Ankersen  2004    268  36.86  1:21.37  2:09.74    2:49.92   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:55.06                 
                     
Villads Lund Larsen  2004    179  44.65  1:30.87  2:35.19    3:14.42   
  Hvidovre Svmme Klub  3:27.68                 
                     
Thor Trngren  2006              DNS   
  Haslev Svmmeklub  3:25.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 25, 1500m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kristine Mikkelsen  2000    605  1:09.15  2:23.11  3:35.58  4:48.08  18:07.12   
  Hvidovre Svmme Klub        5:59.87  7:12.12  8:24.40  9:36.90     
          10:50.46  12:03.77  13:16.43  14:30.12     
          15:43.00  16:56.18         
                     
Matilda kesson  1999    586  1:07.18  2:19.03  3:31.69  4:45.01  18:18.73   
  Ystads Simsllskap  18:03.06      5:58.93  7:12.62  8:26.61  9:40.59     
          10:54.94  12:09.06  13:23.55  14:37.94     
          15:52.54  17:06.45         
                     
Xenia Bonnn Sjgren  1997    480  1:11.85  2:28.90  3:46.79  5:04.72  19:34.48   
  Vest-Brndby  19:00.00      6:23.14  7:41.49  9:00.80  10:20.82     
          11:41.14  13:00.19  14:19.62  15:38.67     
          16:57.74  18:17.24         
                     
Nicole Jensen  1996    447  1:13.46  2:32.16  3:51.32  5:11.49  20:02.53   
  Haslev Svmmeklub  20:03.22      6:32.23  7:52.81  9:13.75  10:34.80     
          11:54.80  13:16.48  14:37.05  15:58.83     
          17:20.96  18:42.26         
                     
 
Lb 25, 1500m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Silje Lyse Legaard  2006    356  1:21.69  2:49.49  4:16.94  5:46.06  21:37.17   
  Hillerd Svmmeklub  19:58.58      7:13.43  8:41.04  10:08.14  11:35.68     
          13:02.49  14:30.17  15:57.29  17:24.12     
          18:50.49  20:15.27         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 26, 800m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mads Lind  2002    511  1:06.68  2:17.96  3:28.22  4:38.83  9:14.56   
  Hvidovre Svmme Klub  9:36.71      5:50.39  7:00.40  8:09.50       
                     
Gustav Haugrd Hansen  2002    486  1:07.10  2:18.55  3:29.60  4:41.24  9:23.80   
  Hvidovre Svmme Klub        5:52.85  7:04.21  8:14.48       
                     
Anders Skousen  2002              DNS   
  Hvidovre Svmme Klub  9:54.16                 
                     
 
Lb 26, 800m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Louie Uldall  2005    406  1:10.29  2:27.21  3:44.58  5:01.18  9:58.61   
  Hillerd Svmmeklub  9:58.58      6:17.92  7:32.37  8:45.97       
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    362  1:13.50  2:30.98  3:49.07  5:07.73  10:21.75   
  Hvidovre Svmme Klub        6:26.97  7:45.84  9:04.70       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 27, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine V. Srensen  1996    610  34.24        1:13.51   
  Vest-Brndby  1:13.13                 
                     
Alicia Norberg Randowo  1999    456  37.53        1:20.99   
  Ystads Simsllskap  1:16.67                 
                     
 
Lb 27, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    562  35.71        1:15.56   
  Hvidovre Svmme Klub  1:15.87                 
                     
Emma Bruhn  2002    474  37.06        1:19.94   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:18.58                 
                     
Sofie Bak  2003    383  40.77        1:25.85   
  Hvidovre Svmme Klub  1:23.52                 
                     
Sara Melgar  2002    334  41.82        1:29.81   
  Ystads Simsllskap  1:28.45                 
                     
Maja Svenstrup  2002    290  43.22        1:34.11   
  Haslev Svmmeklub  1:34.85                 
                     
 
Lb 27, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Hvirring Kragh  2004    446  38.02        1:21.58   
  Hvidovre Svmme Klub  1:24.51                 
                     
Ida Bruhn  2004    361  40.90        1:27.52   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:27.70                 
                     
Lrke Mller  2005    352  41.19        1:28.25   
  Haslev Svmmeklub  1:27.96                 
                     
Lykke Gttrup Jensen  2004    337  41.86        1:29.53   
  Vest-Brndby  1:34.95                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    315  43.46        1:31.56   
  Hvidovre Svmme Klub  1:36.74                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    296  43.49        1:33.54   
  Hvidovre Svmme Klub  1:37.59                 
                     
Caroline Henning  2005    284  44.55        1:34.78   
  Hillerd Svmmeklub  1:36.08                 
                     
Kamille Bentsen  2006    284  45.44        1:34.80   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:34.03                 
                     
Nicoline Bohn Jacobsen  2006    189  51.85        1:48.60   
  Haslev Svmmeklub  1:51.64                 
                     
10  Victoria Paulsen  2006    150  55.19        1:57.34   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:53.69                 
                     
11  Camilla Andersen  2006    148  53.45        1:57.88   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:52.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 28, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    500  32.41        1:10.05   
  Hvidovre Svmme Klub  1:11.87                 
                     
 
Lb 28, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Max Persson  2001    516  32.37        1:09.29   
  Ystads Simsllskap  1:07.01                 
                     
Owais Hamid  2000    502  32.17        1:09.96   
  Hvidovre Svmme Klub  1:08.75                 
                     
Mads Haugrd Hansen  2000    467  33.36        1:11.66   
  Hvidovre Svmme Klub  1:12.72                 
                     
Frederik Emil Bkgaard  2002    417  35.28        1:14.42   
  Vest-Brndby  1:16.54                 
                     
 
Lb 28, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Parkhi  2003    351  37.20        1:18.77   
  Hvidovre Svmme Klub  1:21.02                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    323  37.80        1:20.99   
  Hvidovre Svmme Klub  1:23.31                 
                     
Sylvester Wichmann Meisne  2005    297  39.12        1:23.29   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:26.95                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    214  43.82        1:32.88   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
Jonas P. Dahrup  2004    192  45.45        1:36.33   
  Haslev Svmmeklub  1:49.05                 
                     
Laurits Thfner  2004    171  44.91        1:40.18   
  Haslev Svmmeklub  1:38.29                 
                     
Storm Melgaard  2007    129  50.76        1:49.99   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
Hjalte Tommy Trngren  2009    53  1:09.16        2:27.85   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008    47  1:15.65        2:33.58   
  Haslev Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 29, 200m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    633  29.61  1:02.04  1:35.81    2:09.01   
  Hvidovre Svmme Klub  2:11.12                 
                     
Amanda Strmberg  1998              DNS   
  Ystads Simsllskap  2:18.43                 
                     
 
Lb 29, 200m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Scheel  2003    420  32.98  1:10.72  1:49.37    2:27.84   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:27.75                 
                     
 
Lb 29, 200m Frisvmning Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie sterlund  2005    564  30.37  1:04.05  1:39.16    2:14.01   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:15.53                 
                     
Petrine R. E. Srensen  2005    466  31.94  1:08.49  1:46.43    2:22.81   
  Haslev Svmmeklub  2:26.58                 
                     
Lrke Dann-Nielsen  2005    463  32.95  1:08.78  1:46.32    2:23.11   
  Hvidovre Svmme Klub  2:30.64                 
                     
Nicoline Hansen  2004    426  32.04  1:09.01  1:48.33    2:27.13   
  Haslev Svmmeklub  2:32.83                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    401  34.26  1:12.77  1:52.46    2:30.11   
  Hvidovre Svmme Klub  2:31.32                 
                     
Fanta Osatoharimwen  2005    397  33.89  1:10.94  1:50.19    2:30.72   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:35.99                 
                     
Maica Jensen  2006    332  35.10  1:15.78  1:58.85    2:39.94   
  Hvidovre Svmme Klub  2:38.30                 
                     
Mie Visler  2006    309  36.17  1:17.45  2:01.68    2:43.75   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:36.15                 
                     
Mie Ankersen  2006    276  37.32  1:20.58  2:06.08    2:50.02   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:40.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    591  26.84  56.74  1:27.58    1:58.41   
  Hvidovre Svmme Klub  1:55.66                 
                     
Sebastian Lundgren  1999    494  28.32  59.35  1:32.16    2:05.67   
  Ystads Simsllskap  2:01.15                 
                     
Mikkel Samse Borch  1997    455  29.69  1:02.49  1:35.21    2:09.17   
  Hvidovre Svmme Klub  2:03.11                 
                     
 
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Lind  2002    515  28.30  59.25  1:31.92    2:03.96   
  Hvidovre Svmme Klub  2:08.38                 
                     
Emil Jespersen  2001    410  29.81  1:03.57  1:38.55    2:13.75   
  Ystads Simsllskap  2:11.85                 
                     
Melker Svensson  2002    327  32.39  1:09.05  1:46.77    2:24.15   
  Ystads Simsllskap  2:19.53                 
                     
 
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Xander Pontoppidan  2003    429  30.26  1:03.12  1:37.41    2:11.72   
  Hvidovre Svmme Klub  2:14.93                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    410  30.81  1:04.56  1:39.44    2:13.71   
  Hvidovre Svmme Klub  2:17.23                 
                     
Marius Kjr Hoelgaard  2004    388  31.13  1:05.57  1:41.22    2:16.17   
  Hvidovre Svmme Klub  2:16.71                 
                     
Kasper Kusk  2003    292  35.11  1:13.06  1:51.92    2:29.72   
  Hvidovre Svmme Klub  2:42.50                 
                     
Mathias Ankersen  2004    289  34.74  1:13.77  1:53.95    2:30.26   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:45.30                 
                     
Sylvester Wichmann Meisne  2005    285  34.01  1:12.39  1:52.37    2:30.98   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
Viktor Bernstein  2006    280  35.10  1:13.94  1:53.85    2:31.74   
  Hvidovre Svmme Klub  3:05.44                 
                     
Villads Lund Larsen  2004    265  36.54  1:16.42  1:55.80    2:34.52   
  Hvidovre Svmme Klub  2:41.92                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Xenia Bonnn Sjgren  1997    554          29.67   
  Vest-Brndby  29.80                 
Amanda Strmberg  1998    553          29.69   
  Ystads Simsllskap  29.37                 
Kristine Mikkelsen  2000    534          30.05   
  Hvidovre Svmme Klub  30.29                 
Frederikke Mertins  2000    485          31.03   
  Hvidovre Svmme Klub  31.10                 
Nicole Jensen  1996    468          31.39   
  Haslev Svmmeklub  31.72                 
Matilda kesson  1999    413          32.73   
  Ystads Simsllskap  32.28                 
Alicia Norberg Randowo  1999    316          35.79   
  Ystads Simsllskap  33.78                 
 
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Larsen  2001    537          29.99   
  Vest-Brndby  29.78                 
Silja Nielsdttir Hansen  2001    450          31.81   
  Hvidovre Svmme Klub  31.08                 
Emma Bkgaard  2002    440          32.03   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.10                 
Sara Melgar  2002    352          34.50   
  Ystads Simsllskap  34.20                 
Maja Svenstrup  2002    227          39.92   
  Haslev Svmmeklub  38.91                 
 
Lb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sisse Berg Olesen  2005    400          33.08   
  Haslev Svmmeklub  34.22                 
Amalie sterlund  2005    392          33.31   
  Herlufsholm Svmmeklub  34.82                 
Frederikke B. Hansen  2005    369          33.99   
  Herlufsholm Svmmeklub  35.09                 
Lykke Gttrup Jensen  2004    348          34.63   
  Vest-Brndby  34.84                 
Emma Kjer Rasmussen  2004    328          35.33   
  Hvidovre Svmme Klub  34.36                 
Lrke Mller  2005    301          36.36   
  Haslev Svmmeklub  40.66                 
Rikke Parkhi  2006    289          36.86   
  Hvidovre Svmme Klub  39.46                 
Kamille Bentsen  2006    264          37.98   
  Herlufsholm Svmmeklub  40.60                 
Laura Sonne Steen  2004    256          38.38   
  Hvidovre Svmme Klub  41.08                 
10  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    246          38.88   
  Haslev Svmmeklub  40.57                 
11  Nicoline Mrch Andersen  2005    197          41.86   
  Hvidovre Svmme Klub                   
12  Emma Mlholm  2005    180          43.14   
  Hillerd Svmmeklub  46.53                 
13  Julie Hansen Schilling  2004    165          44.37   
  Haslev Svmmeklub                   
14  Mie Visler  2006    157          45.17   
  Herlufsholm Svmmeklub  45.44                 
15  Sofie Lfmark Jensen  2004    130          48.07   
  Herlufsholm Svmmeklub  45.30                 
16  Cecilie Engsted Larsen  2006    129          48.15   
  Haslev Svmmeklub                   
17  Camilla Andersen  2006    95          53.27   
  Herlufsholm Svmmeklub  45.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 maj 2018 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Hvidovre Grand Prix 2018    Udskriftsdato  13 maj 2018   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2018         
 
 
Lb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lorenzo Ortiz Aneiros  1995    613          25.65   
  Hvidovre Svmme Klub  24.73                 
Lars Thor Srensen  1999    588          26.01   
  Vest-Brndby  26.27                 
Oliver Jacobsen  1997    544          26.69   
  Hvidovre Svmme Klub  25.94                 
Sebastian Lundgren  1999    455          28.34   
  Ystads Simsllskap  27.30                 
Mikkel Mller-Jensen  1995    408          29.38   
  Hvidovre Svmme Klub  28.26                 
 
Lb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjrn Floor-Bjden  2002    525          27.01   
  Vest-Brndby  27.04                 
Max Persson  2001    518          27.14   
  Ystads Simsllskap  26.69                 
Gustav Haugrd Hansen  2002    513          27.22   
  Hvidovre Svmme Klub  27.41                 
Jakob Bjerre Eriksen  2000    506          27.35   
  Hillerd Svmmeklub  27.02                 
Owais Hamid  2000    479          27.85   
  Hvidovre Svmme Klub  28.78                 
Mads Haugrd Hansen  2000    466          28.10   
  Hvidovre Svmme Klub  27.92                 
Frederik Emil Bkgaard  2002    464          28.14   
  Vest-Brndby  27.98                 
Martin Jacobsen  2002    463          28.16   
  Vest-Brndby  28.56                 
Lucas Jensen  2001    456          28.32   
  Vest-Brndby  29.15                 
10  Frederik Kongstad Hansen  2001    404          29.47   
  Haslev Svmmeklub  29.12                 
11  Mikkel Hemmingsen  2002    329          31.57   
  Vest-Brndby  32.98                 
12  Marcus Artmann  2002    309          32.24   
  Herlufsholm Svmmeklub  32.15                 
 
Lb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    436          28.74   
  Hvidovre Svmme Klub  28.50                 
Holger Flytkjr-Hansen  2004    336          31.33   
  Haslev Svmmeklub  32.32                 
Louie Uldall  2005    290          32.93   
  Hillerd Svmmeklub  32.58                 
Kasper Kusk  2003    248          34.67   
  Hvidovre Svmme Klub  38.46                 
Viktor Bernstein  2006    186          38.14   
  Hvidovre Svmme Klub  44.75