2020-03-30   16:07:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 34:e Mora Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 21/4 kl. 16.30 (Insim kl 15.30-16.15)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  34:e Mora Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Sanda fastigheter 
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS 
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS 
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS 
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jessika Borbos  2001    380  35.77        1:15.97   
  Falu Simsällskap  1:13.54                 
                     
Anina Fäs  2001    336  37.53        1:19.12   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Sanda fastigheter 
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS 
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS 
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS 
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ingrid Vie  2003    411  35.15        1:13.98   
  Elverum Svømming  1:11.12                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    336  38.51        1:19.08   
  Simsällskapet Mora  1:21.98                 
                     
Hanne Rugsveen  2002    303  38.60        1:21.85   
  Elverum Svømming  1:22.71                 
                     
Maja Ehlin  2002    272  40.70        1:24.93   
  Köpings Simsällskap  1:25.69                 
                     
Anna Sisell  2003    204  44.53        1:33.45   
  Simsällskapet Mora  1:34.50                 
                     
Nora Liljegren  2003              DSQ   
  Leksands Simförening  1:32.32                 
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sanda fastigheter 
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS 
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS 
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS 
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    500  33.05        1:09.32  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Södertörns Simsällskap  1:06.28                 
                     
Eline Söfting Svarstad  2004    369  36.28        1:16.66   
  Elverum Svømming  1:16.61                 
                     
Emilie Alexandra Hagen  2005    313  39.46        1:20.98   
  Elverum Svømming  1:23.82                 
                     
Elise Sveen-Bratvold  2004    267  41.59        1:25.39   
  Elverum Svømming  1:30.02                 
                     
Eldri Myrvold Stener  2005    235  43.24        1:29.12   
  Elverum Svømming  1:40.45                 
                     
Agnes Sundqvist  2005    176  48.97        1:38.15   
  Söderhamns Simsällskap  1:36.59                 
                     
Karin Sadeghi  2005    174  48.09        1:38.41   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ida Karlsson  2005    169  45.48        1:39.35   
  Söderhamns Simsällskap  1:40.87                 
                     
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Sanda fastigheter 
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS 
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS 
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS 
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hennie Harviken  2006    247  42.57        1:27.65   
  Elverum Svømming  1:38.99                 
                     
Emelie Runarsson  2006    233  42.70        1:29.38   
  Söderhamns Simsällskap  1:34.67                 
                     
Frida Hagebakken  2006    231  43.18        1:29.61   
  Elverum Svømming  1:37.21                 
                     
Linn Biller  2006    213  44.55        1:32.07   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Saga Andersson  2006    206  44.43        1:33.03   
  Söderhamns Simsällskap  1:34.86                 
                     
Ida Persson  2006    189  46.91        1:35.75   
  Sim 77 Hofors  1:42.94                 
                     
Hanna Frank  2006    186  47.33        1:36.35   
  Falu Simsällskap  1:40.63                 
                     
Alice Lundin  2007    180  48.22        1:37.33   
  Falu Simsällskap                   
                     
Agnes Allvin  2006    175  46.58        1:38.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Märta Karlsson  2007    175  46.75        1:38.31   
  Söderhamns Simsällskap  1:46.02                 
                     
11  Emma Färlin  2006    168  48.41        1:39.61   
  Falu Simsällskap  1:42.63                 
                     
12  Nora Tjugum Amundsen  2006    157  48.91        1:41.82   
  Elverum Svømming  1:52.75                 
                     
13  Emitis Aminiyan  2006    154  52.72        1:42.52   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
14  Isabelle Puhls Sjöstrand  2006    153  48.34        1:42.79   
  Sim 77 Hofors                   
                     
15  Doris von Hofsten  2008    149  50.12        1:43.72   
  Falu Simsällskap  1:46.77                 
                     
16  Emma Mathea Kumula  2007    146  51.12        1:44.41   
  Elverum Svømming  1:38.97                 
                     
17  Olivia Eriksson  2007    146  50.22        1:44.49   
  Falu Simsällskap  1:55.84                 
                     
18  Sara Lönstad-Halvorsen  2007    139  49.05        1:46.01   
  Elverum Svømming                   
                     
19  Ida Puhls Sjöstrand  2008    83  58.57        2:05.78   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Agnes Pettersson  2006              DSQ   
  Köpings Simsällskap  1:35.48                 
                     
Isabella Ihrlund  2007              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner