2020-04-05   02:05:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 34:e Mora Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 22/4 kl. 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  34:e Mora Cup    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Byrackebo 
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS 
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anina Fäs  2001    448  31.72        1:06.50   
  Simsällskapet Mora  1:06.77                 
                     
Jessika Borbos  2001    440  31.56        1:06.89   
  Falu Simsällskap  1:03.85                 
                     
Elda Boberg  2001    220  40.98        1:24.23   
  Rättviks simförening  1:18.71                 
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Byrackebo 
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS 
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ingrid Vie  2003    493  31.00        1:04.44   
  Elverum Svømming  1:01.62                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    422  33.04        1:07.82   
  Simsällskapet Mora  1:08.45                 
                     
Aurora Harviken  2002    391  33.53        1:09.62   
  Elverum Svømming  1:10.42                 
                     
Hanne Rugsveen  2002    312  35.43        1:15.05   
  Elverum Svømming  1:14.82                 
                     
Maja Ehlin  2002    296  36.04        1:16.32   
  Köpings Simsällskap  1:14.96                 
                     
Elin Jones  2003    270  37.68        1:18.69   
  Rättviks simförening  1:15.71                 
                     
Johanna Engberg  2003    241  40.57        1:21.75   
  Rättviks simförening  1:21.47                 
                     
Sofia Lind-Dannberg  2003    196  40.86        1:27.58   
  Sim 77 Hofors  1:27.52                 
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Byrackebo 
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS 
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nea Hjortsberg  2004    534  30.89        1:02.72   
  Södertörns Simsällskap  1:01.83                 
                     
Eline Söfting Svarstad  2004    429  31.92        1:07.45   
  Elverum Svømming  1:07.14                 
                     
Emilie Alexandra Hagen  2005    345  34.34        1:12.52   
  Elverum Svømming  1:11.27                 
                     
Elise Sveen-Bratvold  2004    337  35.50        1:13.15   
  Elverum Svømming  1:14.37                 
                     
Emilia Eriksson  2004    329  34.75        1:13.71   
  Köpings Simsällskap  1:14.01                 
                     
Elena Mortazavi  2004    322  34.57        1:14.23   
  Borlänge Simsällskap  1:16.33                 
                     
Vera Sol  2004    265  37.52        1:19.20   
  Elverum Svømming  1:22.55                 
                     
Eldri Myrvold Stener  2005    235  39.06        1:22.44   
  Elverum Svømming  1:27.47                 
                     
Emma Mattsson  2005    218  41.31        1:24.57   
  Köpings Simsällskap  1:26.14                 
                     
10  Agnes Sundqvist  2005    197  41.95        1:27.41   
  Söderhamns Simsällskap  1:26.91                 
                     
11  Ida Tengvall Williams  2005    197  41.19        1:27.44   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Ida Karlsson  2005    169  42.43        1:32.04   
  Söderhamns Simsällskap  1:30.21                 
                     
13  Kristine Sokac  2004    110  50.38        1:46.19   
  Elverum Svømming                   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Byrackebo 
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS 
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hennie Harviken  2006    287  36.79        1:17.11   
  Elverum Svømming  1:21.80                 
                     
Sara Strömsöe  2006    282  36.93        1:17.63   
  Falu Simsällskap  1:16.21                 
                     
Alma Forsman  2007    268  38.25        1:18.94   
  Köpings Simsällskap  1:22.15                 
                     
Agnes Pettersson  2006    260  37.18        1:19.68   
  Köpings Simsällskap  1:24.95                 
                     
Edith Trapp-Östling  2006    260  37.76        1:19.68   
  Simsällskapet Mora  1:31.25                 
                     
Olivia Zetterkvist  2006    249  39.79        1:20.84   
  Köpings Simsällskap  1:29.91                 
                     
Alice Bengtsson  2006    246  39.03        1:21.16   
  Köpings Simsällskap  1:31.66                 
                     
Emma Färlin  2006    241  37.84        1:21.76   
  Falu Simsällskap  1:21.58                 
                     
Saga Andersson  2006    237  38.72        1:22.17   
  Söderhamns Simsällskap  1:18.86                 
                     
10  Emelie Runarsson  2006    232  38.54        1:22.81   
  Söderhamns Simsällskap  1:22.82                 
                     
11  Felicia Eriksson  2006    222  39.34        1:24.04   
  Köpings Simsällskap  1:23.68                 
                     
12  Frida Hagebakken  2006    221  39.04        1:24.16   
  Elverum Svømming  1:28.28                 
                     
13  Agnes Allvin  2006    219  39.88        1:24.34   
  Falu Simsällskap  1:28.97                 
                     
14  Linn Biller  2006    212  39.67        1:25.28   
  Söderhamns Simsällskap  1:26.56                 
                     
15  Hanna Frank  2006    210  40.84        1:25.58   
  Falu Simsällskap  1:29.45                 
                     
16  Ida Persson  2006    203  41.44        1:26.50   
  Sim 77 Hofors  1:34.03                 
                     
17  Isabella Ihrlund  2007    197  41.72        1:27.35   
  Falu Simsällskap                   
                     
18  Alice Lundin  2007    190  41.65        1:28.55   
  Falu Simsällskap  1:32.10                 
                     
19  Doris von Hofsten  2008    187  42.37        1:28.93   
  Falu Simsällskap  1:36.12                 
                     
20  Thea Klingberg  2006    186  41.88        1:29.14   
  Falu Simsällskap                   
                     
21  Vera Kling  2006    185  41.81        1:29.25   
  Sim 77 Hofors  1:33.87                 
                     
22  Carolin Zetterberg  2006    183  40.98        1:29.60   
  Falu Simsällskap                   
                     
23  Emma Mathea Kumula  2007    181  44.05        1:29.94   
  Elverum Svømming  1:37.54                 
                     
24  Matilda Jonsson  2006    176  41.63        1:30.79   
  Härjedalens Simklubb  1:31.33                 
                     
25  Sara Lönstad-Halvorsen  2007    175  44.37        1:30.89   
  Elverum Svømming  1:43.80                 
                     
26  Marie Pavlovska  2007    166  43.07        1:32.54   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
27  Evelina Lemon  2006    163  43.27        1:33.09   
  Borlänge Simsällskap  1:27.80                 
                     
28  Isabelle Puhls Sjöstrand  2006    161  43.80        1:33.57   
  Sim 77 Hofors                   
                     
29  Carla Karsberg  2007    158  45.40        1:34.00   
  Falu Simsällskap  1:37.04                 
                     
30  Nora Tjugum Amundsen  2006    157  43.53        1:34.27   
  Elverum Svømming  1:34.99                 
                     
31  Olivia Eriksson  2007    157  45.46        1:34.35   
  Falu Simsällskap  1:39.91                 
                     
32  Emitis Aminiyan  2006    145  43.93        1:36.86   
  Söderhamns Simsällskap  1:35.55                 
                     
33  Josefin Zetterberg  2008    144  44.56        1:37.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
34  Meja Hansson  2007    138  46.28        1:38.42   
  Falu Simsällskap                   
                     
35  Agnes Abela  2006    132  47.17        1:39.83   
  Falu Simsällskap                   
                     
36  Lovisa Morén  2006    125  49.13        1:41.62   
  Falu Simsällskap                   
                     
37  Ida Puhls Sjöstrand  2008    121  46.66        1:42.72   
  Sim 77 Hofors                   
                     
38  Lovis Mikaelsson Blomström  2007    111  47.56        1:45.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
39  Alice Tägtström  2006    106  49.05        1:47.29   
  Borlänge Simsällskap  1:38.85                 
                     
Märta Karlsson  2007              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap  1:28.60                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  09:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner