2020-03-28   19:16:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 34:e Mora Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 22/4 kl. 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  34:e Mora Cup    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn 
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS 
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS 
Klass D - Amanda Johansson 1:24.95 - 2017 - Deje SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anina Fäs  2001    334  42.20        1:29.87   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn 
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS 
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS 
Klass D - Amanda Johansson 1:24.95 - 2017 - Deje SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ingrid Vie  2003    273  46.68        1:36.05   
  Elverum Svømming  1:37.18                 
                     
Nora Liljegren  2003    254  45.98        1:38.44   
  Leksands Simförening  1:36.96                 
                     
Johanna Engberg  2003    245  47.48        1:39.62   
  Rättviks simförening  1:39.31                 
                     
Elin Jones  2003    234  48.72        1:41.13   
  Rättviks simförening  1:46.07                 
                     
Sofia Lind-Dannberg  2003    160  53.00        1:54.85   
  Sim 77 Hofors  1:52.33                 
                     
Hanne Rugsveen  2002              DSQ   
  Elverum Svømming  1:48.67                 
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn 
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS 
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS 
Klass D - Amanda Johansson 1:24.95 - 2017 - Deje SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alvida Forsman  2004    387  40.10        1:25.52   
  Köpings Simsällskap  1:23.50                 
                     
Elise Sveen-Bratvold  2004    297  44.69        1:33.46   
  Elverum Svømming  1:31.63                 
                     
Eline Söfting Svarstad  2004    293  44.08        1:33.79   
  Elverum Svømming  1:30.73                 
                     
Eldri Myrvold Stener  2005    266  45.86        1:36.85   
  Elverum Svømming  1:42.07                 
                     
Emilia Eriksson  2004    250  47.11        1:38.99   
  Köpings Simsällskap  1:36.46                 
                     
Vera Sol  2004    219  49.00        1:43.36   
  Elverum Svømming  1:46.76                 
                     
Karin Sadeghi  2005    217  48.11        1:43.68   
  Falu Simsällskap                   
                     
Agnes Sundqvist  2005    208  49.62        1:45.17   
  Söderhamns Simsällskap  1:46.44                 
                     
Elena Mortazavi  2004    197  48.27        1:47.05   
  Borlänge Simsällskap  1:52.36                 
                     
10  Ida Karlsson  2005    177  51.85        1:51.05   
  Söderhamns Simsällskap  1:51.72                 
                     
11  Kristine Sokac  2004    112  1:00.44        2:09.12   
  Elverum Svømming                   
                     
Emilie Alexandra Hagen  2005              DSQ   
  Elverum Svømming  1:36.55                 
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn 
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS 
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS 
Klass D - Amanda Johansson 1:24.95 - 2017 - Deje SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hennie Harviken  2006    276  45.31        1:35.67   
  Elverum Svømming  1:35.63                 
                     
Edith Trapp-Östling  2006    257  45.92        1:38.01   
  Simsällskapet Mora  1:53.34                 
                     
Felicia Eriksson  2006    249  46.43        1:39.01   
  Köpings Simsällskap  1:44.40                 
                     
Agnes Pettersson  2006    237  46.47        1:40.66   
  Köpings Simsällskap  1:44.88                 
                     
Sara Strömsöe  2006    221  48.03        1:43.06   
  Falu Simsällskap  1:42.28                 
                     
Saga Andersson  2006    208  50.63        1:45.22   
  Söderhamns Simsällskap  1:50.72                 
                     
Märta Karlsson  2007    201  50.52        1:46.41   
  Söderhamns Simsällskap  1:48.06                 
                     
Maja Nyström  2007    194  49.12        1:47.57   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Färlin  2006    194  49.66        1:47.61   
  Falu Simsällskap  1:48.00                 
                     
10  Agnes Allvin  2006    192  50.37        1:47.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Matilda Jonsson  2006    176  51.07        1:51.20   
  Härjedalens Simklubb  1:56.84                 
                     
12  Emelie Runarsson  2006    175  52.92        1:51.28   
  Söderhamns Simsällskap  1:54.66                 
                     
13  Emma Mathea Kumula  2007    168  54.73        1:52.87   
  Elverum Svømming  1:57.07                 
                     
14  Alice Bengtsson  2006    162  53.51        1:54.33   
  Köpings Simsällskap                   
                     
15  Sara Lönstad-Halvorsen  2007    159  56.67        1:54.88   
  Elverum Svømming  1:58.52                 
                     
16  Olivia Zetterkvist  2006    159  55.37        1:55.00   
  Köpings Simsällskap                   
                     
17  Marie Pavlovska  2007    156  55.39        1:55.73   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
18  Lovisa Morén  2006    152  56.47        1:56.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
19  Isabelle Puhls Sjöstrand  2006    152  55.52        1:56.80   
  Sim 77 Hofors                   
                     
20  Olivia Eriksson  2007    150  55.54        1:57.22   
  Falu Simsällskap                   
                     
21  Hanna Frank  2006    145  57.69        1:58.49   
  Falu Simsällskap  2:07.11                 
                     
22  Carla Karsberg  2007    140  55.81        1:59.98   
  Falu Simsällskap  1:56.09                 
                     
23  Lovis Mikaelsson Blomström  2007    140  56.62        2:00.08   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
24  Vera Kling  2006    120  59.98        2:06.42   
  Sim 77 Hofors                   
                     
25  Ida Puhls Sjöstrand  2008    110  59.24        2:09.78   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Doris von Hofsten  2008              DSQ   
  Falu Simsällskap  1:51.38                 
                     
Ida Persson  2006              DSQ   
  Sim 77 Hofors  1:53.36                 
                     
Linn Biller  2006              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner