2020-03-28   19:07:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 34:e Mora Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 22/4 kl. 14.30 (Insim kl. 13.00-14.15)

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  34:e Mora Cup    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Mora    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Simsällskapet Mora         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 19, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Görans Motor 
Klass D - Pauline Korssell 1:16.85 - 2009 - Täby Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hennie Harviken  2006    302  39.73        1:24.42   
  Elverum Svømming  1:29.66                 
                     
Sara Strömsöe  2006    240  42.90        1:31.19   
  Falu Simsällskap  1:26.12                 
                     
Saga Andersson  2006    235  42.04        1:31.75   
  Söderhamns Simsällskap  1:32.51                 
                     
Frida Hagebakken  2006    231  42.78        1:32.32   
  Elverum Svømming  1:35.22                 
                     
Emelie Runarsson  2006    212  43.54        1:35.02   
  Söderhamns Simsällskap  1:36.43                 
                     
Emma Färlin  2006    201  45.23        1:36.63   
  Falu Simsällskap  1:34.72                 
                     
Agnes Allvin  2006    194  45.64        1:37.74   
  Falu Simsällskap  1:52.73                 
                     
Emma Mathea Kumula  2007    191  45.63        1:38.29   
  Elverum Svømming  1:40.01                 
                     
Märta Karlsson  2007    190  48.77        1:38.48   
  Söderhamns Simsällskap  1:36.82                 
                     
10  Hanna Frank  2006    181  46.26        1:40.12   
  Falu Simsällskap  1:44.20                 
                     
11  Matilda Jonsson  2006    180  46.52        1:40.33   
  Härjedalens Simklubb  1:44.38                 
                     
12  Doris von Hofsten  2008    176  48.28        1:40.95   
  Falu Simsällskap  1:43.67                 
                     
13  Olivia Eriksson  2007    170  48.62        1:42.18   
  Falu Simsällskap  1:50.58                 
                     
14  Maja Nyström  2007    165  50.89        1:43.24   
  Falu Simsällskap                   
                     
15  Ida Persson  2006    161  51.18        1:44.12   
  Sim 77 Hofors                   
                     
16  Carla Karsberg  2007    158  48.59        1:44.81   
  Falu Simsällskap  1:45.79                 
                     
17  Nora Tjugum Amundsen  2006    156  48.81        1:45.18   
  Elverum Svømming  1:48.72                 
                     
18  Isabelle Puhls Sjöstrand  2006    154  49.68        1:45.69   
  Sim 77 Hofors                   
                     
19  Carolin Zetterberg  2006    152  52.15        1:46.11   
  Falu Simsällskap                   
                     
20  Vera Kling  2006    143  49.89        1:48.12   
  Sim 77 Hofors                   
                     
21  Marie Pavlovska  2007    139  53.17        1:49.38   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
22  Emitis Aminiyan  2006    138  50.82        1:49.62   
  Söderhamns Simsällskap  1:47.97                 
                     
23  Evelina Lemon  2006    119  53.49        1:55.13   
  Borlänge Simsällskap  1:43.16                 
                     
24  Lovisa Morén  2006    111  59.22        1:57.74   
  Falu Simsällskap  2:06.09                 
                     
25  Ida Puhls Sjöstrand  2008    93  1:02.72        2:04.82   
  Sim 77 Hofors                   
                     
26  Alice Tägtström  2006    86  1:02.92        2:08.16   
  Borlänge Simsällskap  1:59.31                 
                     
Thea Klingberg  2006              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
Agnes Abela  2006              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Lundin  2007              DSQ   
  Falu Simsällskap  1:49.85                 
                     
Edith Trapp-Östling  2006              DSQ   
  Simsällskapet Mora  1:33.83                 
                     
Linn Biller  2006              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Lovis Mikaelsson Blomström  2007              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner