Tulokset Vest junior/senior, kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 16.30
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.31 | 2:06.01 | 3:10.52 | 4:14.78 | |||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.08 | 2:06.77 | 3:11.38 | 4:16.16 | |||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.81 | 2:08.44 | 3:14.88 | 4:20.24 | |||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:03.39 | 2:09.74 | 3:16.59 | 4:21.53 | |||
5 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.80 | 2:10.51 | 3:17.24 | 4:22.82 | |||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.35 | 2:09.80 | 3:17.04 | 4:23.83 | |||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.57 | 2:12.36 | 3:20.46 | 4:27.11 | |||
8 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:04.28 | 2:12.07 | 3:20.33 | 4:27.14 | |||
9 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.91 | 2:13.26 | 3:21.72 | 4:27.99 | |||
10 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.69 | 2:12.23 | 3:20.56 | 4:28.65 | |||
11 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.81 | 2:17.37 | 3:26.77 | 4:34.51 | |||
12 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.19 | 2:16.18 | 3:26.54 | 4:35.36 | |||
13 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.14 | 2:15.02 | 3:25.66 | 4:35.48 | |||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:05.55 | 2:15.60 | 3:25.89 | 4:35.61 | |||
15 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.75 | 2:17.19 | 3:26.68 | 4:35.95 | |||
16 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.96 | 2:16.72 | 3:26.94 | 4:36.39 | |||
17 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:05.94 | 2:15.80 | 3:26.28 | 4:36.84 | |||
18 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:06.80 | 2:17.12 | 3:27.79 | 4:37.23 | |||
19 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.63 | 2:16.24 | 3:27.44 | 4:37.66 | |||
20 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:06.48 | 2:16.50 | 3:27.49 | 4:38.14 | |||
21 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 1:07.14 | 2:17.77 | 3:28.85 | 4:39.10 | |||
22 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.97 | 2:17.52 | 3:29.17 | 4:40.28 | |||
23 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.86 | 2:18.33 | 3:29.71 | 4:40.82 | |||
24 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.40 | 2:20.85 | 3:31.63 | 4:41.06 | |||
25 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:08.09 | 2:19.72 | 3:30.83 | 4:42.46 | |||
26 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:07.24 | 2:19.37 | 3:31.77 | 4:42.94 | |||
27 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.82 | 2:22.40 | 3:35.14 | 4:44.81 | |||
28 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.36 | 2:21.92 | 3:34.05 | 4:45.07 | |||
29 | Karoline L. Kristensen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.92 | 2:20.01 | 3:33.10 | 4:45.22 | |||
30 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.12 | 2:21.05 | 3:33.73 | 4:45.49 | |||
31 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.91 | 2:21.90 | 3:33.95 | 4:45.64 | |||
32 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:10.01 | 2:22.89 | 3:34.45 | 4:46.28 | |||
33 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:07.29 | 2:19.58 | 3:32.74 | 4:46.30 | |||
34 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:07.22 | 2:19.92 | 3:33.40 | 4:47.21 | |||
35 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:09.53 | 2:22.86 | 3:36.50 | 4:47.73 | |||
36 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:07.34 | 2:20.43 | 3:34.69 | 4:48.52 | |||
37 | Anna Toft Petersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.25 | 2:23.83 | 3:37.25 | 4:48.89 | |||
38 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:08.48 | 2:22.50 | 3:36.76 | 4:49.33 | |||
39 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:08.51 | 2:22.18 | 3:37.28 | 4:49.74 | |||
40 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.48 | 2:25.37 | 3:38.86 | 4:49.89 | |||
41 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:11.86 | 2:25.40 | 3:38.93 | 4:52.21 | |||
42 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.10 | 2:22.60 | 3:37.97 | 4:53.86 | |||
43 | Alberte Kempel Christensen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:10.07 | 2:25.95 | 3:42.30 | 4:53.90 | |||
44 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.85 | 2:22.65 | 3:37.83 | 4:55.09 | |||
45 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:09.62 | 2:25.05 | 3:42.07 | 4:56.44 | |||
46 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.01 | 2:24.60 | 3:40.70 | 4:57.76 | |||
47 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.24 | 2:29.55 | 3:45.75 | 5:00.21 | |||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:03.39 | 2:09.74 | 3:16.59 | 4:21.53 | |||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:04.28 | 2:12.07 | 3:20.33 | 4:27.14 | |||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.91 | 2:13.26 | 3:21.72 | 4:27.99 | |||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.69 | 2:12.23 | 3:20.56 | 4:28.65 | |||
5 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.81 | 2:17.37 | 3:26.77 | 4:34.51 | |||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.19 | 2:16.18 | 3:26.54 | 4:35.36 | |||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.14 | 2:15.02 | 3:25.66 | 4:35.48 | |||
8 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:05.55 | 2:15.60 | 3:25.89 | 4:35.61 | |||
9 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.96 | 2:16.72 | 3:26.94 | 4:36.39 | |||
10 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.63 | 2:16.24 | 3:27.44 | 4:37.66 | |||
11 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 1:07.14 | 2:17.77 | 3:28.85 | 4:39.10 | |||
12 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.97 | 2:17.52 | 3:29.17 | 4:40.28 | |||
13 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.86 | 2:18.33 | 3:29.71 | 4:40.82 | |||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.40 | 2:20.85 | 3:31.63 | 4:41.06 | |||
15 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:08.09 | 2:19.72 | 3:30.83 | 4:42.46 | |||
16 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:07.24 | 2:19.37 | 3:31.77 | 4:42.94 | |||
17 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.82 | 2:22.40 | 3:35.14 | 4:44.81 | |||
18 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.36 | 2:21.92 | 3:34.05 | 4:45.07 | |||
19 | Karoline L. Kristensen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.92 | 2:20.01 | 3:33.10 | 4:45.22 | |||
20 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.12 | 2:21.05 | 3:33.73 | 4:45.49 | |||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.91 | 2:21.90 | 3:33.95 | 4:45.64 | |||
22 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:10.01 | 2:22.89 | 3:34.45 | 4:46.28 | |||
23 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:07.29 | 2:19.58 | 3:32.74 | 4:46.30 | |||
24 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:07.22 | 2:19.92 | 3:33.40 | 4:47.21 | |||
25 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:09.53 | 2:22.86 | 3:36.50 | 4:47.73 | |||
26 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:07.34 | 2:20.43 | 3:34.69 | 4:48.52 | |||
27 | Anna Toft Petersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.25 | 2:23.83 | 3:37.25 | 4:48.89 | |||
28 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:08.48 | 2:22.50 | 3:36.76 | 4:49.33 | |||
29 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:08.51 | 2:22.18 | 3:37.28 | 4:49.74 | |||
30 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.48 | 2:25.37 | 3:38.86 | 4:49.89 | |||
31 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:11.86 | 2:25.40 | 3:38.93 | 4:52.21 | |||
32 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.10 | 2:22.60 | 3:37.97 | 4:53.86 | |||
33 | Alberte Kempel Christensen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:10.07 | 2:25.95 | 3:42.30 | 4:53.90 | |||
34 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.85 | 2:22.65 | 3:37.83 | 4:55.09 | |||
35 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:09.62 | 2:25.05 | 3:42.07 | 4:56.44 | |||
36 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.24 | 2:29.55 | 3:45.75 | 5:00.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:19 |