Results for Vest junior/senior, kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Indl 9.30
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.63 | 2:30.45 | 3:57.81 | 5:08.37 | |||
2 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:15.06 | 2:35.93 | 4:01.23 | 5:13.95 | |||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.51 | 2:35.10 | 4:06.29 | 5:16.56 | |||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.92 | 2:34.29 | 4:04.03 | 5:17.85 | |||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.49 | 2:30.59 | 4:03.17 | 5:17.99 | |||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:11.95 | 2:34.45 | 4:08.14 | 5:20.16 | |||
7 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 1:16.95 | 2:38.96 | 4:06.91 | 5:22.38 | |||
8 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:20.74 | 2:42.12 | 4:08.92 | 5:23.69 | |||
9 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.92 | 2:42.68 | 4:11.73 | 5:25.43 | |||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:13.30 | 2:36.97 | 4:10.53 | 5:25.45 | |||
11 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:15.30 | 2:40.44 | 4:13.62 | 5:26.67 | |||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 1:18.70 | 2:48.28 | 4:11.92 | 5:28.08 | |||
13 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:16.83 | 2:45.16 | 4:17.35 | 5:31.63 | |||
14 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.43 | 2:42.85 | 4:19.48 | 5:32.92 | |||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:16.33 | 2:41.08 | 4:16.72 | 5:33.03 | |||
16 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.07 | 2:42.89 | 4:19.82 | 5:33.83 | |||
17 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.18 | 2:46.14 | 4:20.13 | 5:34.17 | |||
18 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.92 | 2:45.39 | 4:19.47 | 5:34.65 | |||
19 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:22.93 | 2:42.24 | 4:24.12 | 5:40.24 | |||
20 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.02 | 2:43.95 | 4:24.85 | 5:42.72 | |||
21 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.01 | 2:44.44 | 4:26.84 | 5:47.88 | |||
22 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.50 | 2:50.99 | 4:31.21 | 5:48.79 | |||
23 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:20.36 | 2:49.70 | 4:29.36 | 5:50.40 | |||
24 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:25.21 | 2:49.78 | 4:36.88 | 5:55.51 | |||
- | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt ber v. 300 | |||||
- | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | DSQ | Ej fortsat bev v 150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |