Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
17:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
657 |
28.61 |
59.46 |
1:30.36 |
|
2:01.48 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
622 |
29.63 |
1:01.33 |
1:32.70 |
|
2:03.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
606 |
29.56 |
1:01.36 |
1:33.57 |
|
2:04.81 |
|
|
Herlev Svømning |
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
599 |
29.40 |
1:01.10 |
1:33.79 |
|
2:05.29 |
|
|
Herlev Svømning |
2:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
596 |
29.53 |
1:01.39 |
1:33.90 |
|
2:05.46 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
|
589 |
29.74 |
1:01.14 |
1:33.40 |
|
2:05.99 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
555 |
30.83 |
1:03.66 |
1:36.63 |
|
2:08.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
524 |
30.98 |
1:03.76 |
1:37.04 |
|
2:11.01 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
510 |
31.39 |
1:04.69 |
1:38.14 |
|
2:12.19 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
|
500 |
32.00 |
1:05.18 |
1:39.17 |
|
2:13.04 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Carstensen |
2002 |
|
477 |
30.91 |
1:04.67 |
1:39.78 |
|
2:15.19 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leo Badaker |
2002 |
|
462 |
31.36 |
1:05.20 |
1:40.44 |
|
2:16.56 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:44 |
|