2018-10-18   13:26:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    757          25.49   
  JGI Svømning  24.52                 
Caroline Erichsen  1998    701          26.16   
  Sigma Swim Birkerød  25.41                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    700          26.17   
  Gentofte Svømme Klub  25.75                 
Kristina Thomsen  1991    699          26.18  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.25                 
Maria Grandt  1998    689          26.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.19                 
Karoline Barrett  2002    686          26.34   
  Greve Svømmeklub  24.95                 
Johanne Hingebjerg  2002    673          26.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.60                 
Lærke Toft Ruby  1999    658          26.71   
  JGI Svømning  26.27                 
Amalie Mikkelsen  1997    657          26.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  26.04                 
10  Marie Voigt Lauridsen  1995    643          26.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.02                 
11  Julie Krøyer Svendsen  2002    636          27.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.39                 
12  Anna Wermuth  1996    631          27.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.40                 
13  Mathilde Maria Thorsen  2004    620          27.24   
  Helsingør Svømmeklub  26.66                 
14  Julie K Rose  2003    619          27.26   
  Sigma Swim Allerød  28.57                 
15  Anna Wrist-Elkjær  2003    618          27.27   
  Herlev Svømning  27.61                 
16  Emilie Meng  2003    616          27.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.75                 
17  Andrea Paaske  2001    614          27.34   
  JGI Svømning  26.55                 
18  Clara Schade Cantby  2000    613          27.35   
  Slagelse Svømmeklub  26.12                 
19  Victoria Bierre  2000    612          27.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.47                 
20  Frida Bang Stanelt  2004    611          27.38   
  Kalundborg SK  27.63                 
21  Gro Grinda Rasmussen  2003    610          27.40  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  27.54                 
21  Sofie Hansen  2002    610          27.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.76                 
23  Marina Nissen Jakobsen  2000    606          27.45   
  Hørsholm Svømmeforening  26.90                 
24  Martha Vitus Tversted  2002    605          27.47   
  Søllerød Svømmeklub  26.85                 
25  Julie Darlem Brandt  2001    604          27.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.63                 
26  Liva Stjernholm  2004    604          27.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.85                 
27  Camilla Dufour  1996    603          27.50   
  Sigma Swim Allerød  27.21                 
28  Stine Saaby Schmidt  2002    600          27.54   
  Farum Svømmeklub  27.02                 
29  Sarah Missing  2001    595          27.62   
  Vest-Brøndby  26.96                 
30  Cecilie Wiuff  2000    591          27.68   
  JGI Svømning  27.37                 
31  Benedicte Them Jensen  2004    588          27.74   
  Køge Svømmeklub  27.00                 
31  Liva Palmund  2002    588          27.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.96                 
33  Johanna Berthelsen  2000    586          27.76   
  VAT Copenhagen-MK31  26.95                 
34  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    582          27.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  27.28                 
34  Luna Donde Feilberg  2000    582          27.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.21                 
34  Sarah Sirek Hansen  2003    582          27.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.28                 
37  Maria Szokody  2002    579          27.88   
  Ringsted Svømme Klub  27.32                 
38  Emilia C. R. Olsen  2004    576          27.93   
  VAT Copenhagen-MK31  27.95                 
39  Jasmin Philip  2004    569          28.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.63                 
40  Signe Krag Andersen  2004    568          28.05   
  Sigma Swim Allerød  27.72                 
41  Julie Stampe  2002    568          28.06   
  Sigma Swim Allerød  28.06                 
42  Katja Korbo Petersson  2001    566          28.08   
  JGI Svømning  27.29                 
43  Alma Heyn Stage  2004    563          28.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.42                 
44  Caroline Gøttrup Bagge  2003    560          28.18   
  Køge Svømmeklub  28.05                 
45  Mathilda Hyldal Jung  2004    558          28.22   
  Slangerup Svømmeklub  28.75                 
45  Regitze Gotthard  2002    558          28.22   
  Slagelse Svømmeklub  27.48                 
47  Mia Wennecke  1999    557          28.24   
  Helsingør Svømmeklub  26.89                 
48  Line Nøhr Petersen  2003    554          28.29   
  Køge Svømmeklub  28.15                 
49  Sofie Maagøe  2003    553          28.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.55                 
50  Zara Wendel  2002    550          28.36   
  Holbæk Svømme Klub  27.63                 
51  Caroline Wiuff Jensen  2004    548          28.39   
  Vest-Brøndby  27.53                 
51  Sofie Lund-Scherbeck  2003    548          28.39   
  Værløse Svømmeklub  28.69                 
53  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    547          28.41   
  Herlev Svømning  28.23                 
54  Linnea Hietala  2004    546          28.43   
  Helsingør Svømmeklub  27.41                 
55  Caroline Hørlykke  2000    545          28.45   
  Gentofte Svømme Klub  27.64                 
56  Amalie W. Olsen  2001    543          28.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.62                 
57  Melanie Eggertsen  2002    535          28.62   
  Nakskov Svømme Klub  28.08                 
58  Pil Sylvander  2003    531          28.69   
  Helsingør Svømmeklub  28.64                 
59  Mathilde Yde Munkebæk  2003    529          28.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.79                 
60  Thea Kaiser  2004    528          28.74   
  Kalundborg SK  29.31                 
61  Elena Westmark Holm  2003    527          28.77   
  Hørsholm Svømmeforening  28.23                 
62  Therese Sand Frederiksen  2003    526          28.78   
  Sigma Swim Allerød  28.27                 
63  Ida Holm Hansen  2002    525          28.79   
  Værløse Svømmeklub  28.35                 
64  Sofie Bruun Høvring  2004    525          28.80   
  VAT Copenhagen-MK31  27.70                 
65  Frederikke Falk-List  2004    520          28.90   
  Gentofte Svømme Klub  28.59                 
66  Luna Emilie Olsen  2003    518          28.93   
  Slangerup Svømmeklub  27.69                 
67  Katja Skovdal Lorentzen  2003    515          28.98   
  Solrød Svømmeklub  28.61                 
68  Laura Borre Jacobsen  2004    515          28.99   
  Lyngby Svømmeklub  28.35                 
69  Liva Søby  2004    514          29.00   
  VAT Copenhagen-MK31  28.44                 
70  Martha Hjuler Britze  2004    512          29.04   
  Hørsholm Svømmeforening  28.47                 
71  Claudia Sperling  2002    509          29.09   
  Lyngby Svømmeklub  28.17                 
71  Emma Zambrano Thorsen  2004    509          29.09   
  Vest-Brøndby  28.88                 
71  Lærke Vinneck Hansen  2004    509          29.09   
  Lyngby Svømmeklub  29.27                 
74  Katrine Duus  2003    506          29.15   
  Næstved IF  29.41                 
75  Mikala Ravn Borch  2003    505          29.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.43                 
75  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    505          29.18   
  Greve Svømmeklub  28.43                 
77  Anna Larsen  2004    504          29.20   
  Kalundborg SK  29.13                 
78  Katrine Bonefeld  2004    503          29.21   
  Sigma Swim Birkerød  28.84                 
79  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    501          29.25   
  Helsingør Svømmeklub  28.41                 
80  Johanne Baes Aaholst  2004    498          29.31   
  Hillerød Svømmeklub  28.83                 
81  Maya Ehlers Hansen  2004    497          29.33   
  Farum Svømmeklub  29.07                 
82  Emma Bækgaard  2002    493          29.40   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.88                 
83  Carla Lyhne Weiner  2003    491          29.44   
  Søllerød Svømmeklub  28.70                 
84  Emma Stoltz  2004    487          29.53   
  Sigma Swim Allerød  28.82                 
85  Wilma Anker  2004    483          29.61   
  Ringsted Svømme Klub  29.25                 
86  Anna Nørskov  2004    482          29.63   
  Søllerød Svømmeklub  29.03                 
87  Olivia Møller  2004    479          29.70   
  Køge Svømmeklub  28.75                 
88  Luna Trojlsgaard  2004    473          29.82   
  Frederiksværk Svømmeklub  29.33                 
88  Nicoline H. Baadsgaard  2004    473          29.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.93                 
90  Mikkeline Mailund Clan  2004    459          30.11   
  Søllerød Svømmeklub  30.61                 
91  Amalie Brammer Kærgaard  2004    447          30.38  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  32.12                 
92  Nicoline Hansen  2004    437          30.62   
  Haslev Svømmeklub  29.33                 
93  Cornelia Vámosi  2004    425          30.90   
  Helsingør Svømmeklub  30.18                 
93  Ida Bruhn  2004    425          30.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  30.84                 
Mie Ø. Nielsen  1996              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  25.25                 
Thippe de Neergaard  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  27.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    834          24.68   
  JGI Svømning  24.52                 
Karoline Barrett  2002    733          25.77   
  Greve Svømmeklub  24.95                 
Caroline Erichsen  1998    723          25.89   
  Sigma Swim Birkerød  25.41                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    699          26.18   
  Gentofte Svømme Klub  25.75                 
Maria Grandt  1998    694          26.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.19                 
Johanne Hingebjerg  2002    652          26.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.60                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    649          26.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.39                 
Lærke Toft Ruby  1999    633          27.06   
  JGI Svømning  26.27                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    631          27.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.02                 
10  Anna Wermuth  1996    620          27.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.40                 
11  Mathilde Maria Thorsen  2004    605          27.47   
  Helsingør Svømmeklub  26.66                 
12  Julie K Rose  2003    593          27.66   
  Sigma Swim Allerød  28.57                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:08 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    646          23.43   
  Farum Svømmeklub  23.31                 
Frederik Rindshøj  1999    643          23.47   
  Sigma Swim Allerød  22.52                 
Sebastian Ovesen  1994    623          23.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.03                 
Rasmus Nickelsen  2003    619          23.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.28                 
Oliver Jacobsen  1997    609          23.89   
  Hvidovre Svømmeklub  22.89                 
Peter Vangsgaard  2000    606          23.93   
  Gentofte Svømme Klub  23.29                 
William Textor Broch  2001    603          23.97   
  Lyngby Svømmeklub  23.66                 
Felix Lund  2001    599          24.03   
  Herlev Svømning  23.54                 
Lucas Bruun Strøbek  2001    597          24.05   
  Gentofte Svømme Klub  23.74                 
10  Frederik Dalhøj Paulsen  1998    596          24.07   
  Sigma Swim Birkerød  22.60                 
10  Sebastian Tullberg  2000    596          24.07   
  Sigma Swim Birkerød  22.68                 
12  Tobias Dan Hansen  2002    591          24.14   
  Herlev Svømning  23.55                 
13  Alexander Eggers  1999    589          24.16   
  Sigma Swim Birkerød  23.43                 
14  Frederik Møller  2002    588          24.18   
  Ringsted Svømme Klub  23.62                 
15  Laurits Kenskov  2001    582          24.26   
  Herlev Svømning  24.16                 
16  Tobias Andersen  1998    580          24.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  23.73                 
17  Anton Borring Andersen  1999    575          24.36   
  Sigma Swim Allerød  24.34                 
18  Jonas M. Jørgensen  2001    573          24.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.26                 
19  Nicklas Östman Pedersen  2002    571          24.42   
  Herlev Svømning  24.11                 
20  Christian Crone  2001    565          24.50  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  24.24                 
21  Jacob M. Jørgensen  1997    560          24.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.98                 
21  Mads Tornow Rasmussen  2000    560          24.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.15                 
23  Pierre Høgenhaug  1999    558          24.60   
  Søllerød Svømmeklub  24.07                 
24  Mathias Vestergaard  2001    553          24.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.04                 
25  Tomas Stensballe Larsen  2000    552          24.69   
  Gentofte Svømme Klub  24.40                 
26  Gustav Klit Stjernholm  2002    549          24.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.32                 
27  Christoffer Vang-Jensen  2001    548          24.75   
  Gentofte Svømme Klub  24.56                 
28  Simon Brixner  2000    541          24.86   
  Holbæk Svømme Klub  23.78                 
29  Gustav Jørgensen  2000    540          24.87   
  Slagelse Svømmeklub  24.33                 
30  Filip Bækgaard  2000    537          24.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  24.99                 
31  Carl Heyn Stage  2003    535          24.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.13                 
32  Frederik O. Møller  1999    532          24.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.04                 
32  Magnus Løhr  2001    532          24.99   
  Herlufsholm Svømmeklub  25.16                 
34  Alvi Hjelm  1996    532          25.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.07                 
35  Emil Mølholm Johansen  2000    529          25.04   
  Slagelse Svømmeklub  24.58                 
36  Mads Toft  2001    529          25.05   
  Holbæk Svømme Klub  24.37                 
37  Arthur Dalén Ellegaard  2001    527          25.07   
  Lyngby Svømmeklub  24.93                 
38  Daniel Garne Larsen  2003    525          25.10   
  Sigma Swim Allerød  24.36                 
39  Frederik Eg Ibsen  2002    523          25.14   
  Sigma Swim Birkerød  24.86                 
40  Matthias Hansen  2001    520          25.18   
  Slagelse Svømmeklub  24.74                 
41  Alexander Tullberg  2003    515          25.26   
  Sigma Swim Birkerød  24.37                 
42  August Ryom  2002    513          25.30   
  Køge Svømmeklub  24.37                 
43  Oliver Thor Sørensen  2000    511          25.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.93                 
44  Mads Steen Petersen  1997    511          25.34   
  Helsinge Svømmeklub  24.46                 
45  Markus Bøjsen  1999    510          25.35   
  Holbæk Svømme Klub  24.54                 
46  Carl-Emil Lønborg  2002    508          25.38   
  Gentofte Svømme Klub  25.68                 
47  August Schade Cantby  2002    506          25.42   
  Slagelse Svømmeklub  24.18                 
47  Mads Ottosen  1997    506          25.42   
  Holbæk Svømme Klub  24.44                 
49  Andreas Gram Peters  2001    503          25.47   
  Helsinge Svømmeklub  25.63                 
50  Roar Andersen  2001    502          25.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.77                 
51  Joakim Køhn  2003    500          25.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.55                 
51  Thor Malmby Jørgin  2001    500          25.51   
  Dragsholm Svømmeklub  25.74                 
53  Thomas Svane-From  2000    500          25.52   
  Herlev Svømning  24.42                 
54  Theodor L Munch-Jensen  2002    499          25.53   
  Solrød Svømmeklub  25.44                 
55  Simon Blidarevic  2002    498          25.56   
  Hillerød Svømmeklub  25.84                 
56  Nikolai Pagh Pedersen  2002    496          25.58   
  Nakskov Svømme Klub  25.56                 
57  Rasmus Danielsen  2001    495          25.60   
  Køge Svømmeklub  24.49                 
58  Frederik Jørgensen  2003    494          25.62   
  Farum Svømmeklub  26.19                 
59  Jakob Bjerre Eriksen  2000    493          25.63   
  Hillerød Svømmeklub  24.80                 
59  Jakob Gersholm Baktoft  2000    493          25.63   
  Roskilde Svømning  24.85                 
61  Christopher H. Brown  2002    492          25.65   
  Holbæk Svømme Klub  25.44                 
62  Nicklas Andersen  2001    492          25.66   
  Helsinge Svømmeklub  24.62                 
63  Magnus Aasberg  2001    489          25.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.02                 
64  Rasmus Thode Møller  2002    488          25.73   
  Farum Svømmeklub  24.69                 
65  Alfred Højberg  2002    485          25.78   
  Sigma Swim Birkerød  24.69                 
66  Victor Bendix Beiter  2001    484          25.79   
  Herlev Svømning  25.67                 
67  Luccas Dam Brenner  2001    481          25.85   
  Herlev Svømning  25.19                 
68  Christoffer Weiss  2001    480          25.86   
  Gentofte Svømme Klub  24.81                 
69  Gustav Haugård Hansen  2002    479          25.88   
  Hvidovre Svømmeklub  25.58                 
69  Jacob Jensen  1995    479          25.88   
  Vordingborg Svømme Klub  25.25                 
69  Niels Paulli Sparholt  2000    479          25.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.98                 
72  Lucas Emil Christensen  2003    475          25.95   
  Sigma Swim Allerød  26.35                 
73  Filip Bruhn  2003    472          26.02   
  Hørsholm Svømmeforening  25.63                 
74  Jonathan F. K. Jensen  2002    471          26.03   
  Vordingborg Svømme Klub  25.94                 
75  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    470          26.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  25.37                 
76  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    470          26.05   
  Nakskov Svømme Klub  25.31                 
77  Lauge Bastian Maar  2001    467          26.10   
  Næstved IF  25.39                 
78  Alexander Ravn Borch  2001    467          26.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.67                 
79  Frederik Emil Bækgaard  2002    466          26.12   
  Vest-Brøndby  25.98                 
80  Harald Franck  2003    465          26.15   
  Næstved IF  25.98                 
81  Christoffer Jensen  2002    464          26.16   
  Nakskov Svømme Klub  26.29                 
81  Marcus Skøtt Haslev  2002    464          26.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.76                 
83  Frederik Kongstad Hansen  2001    463          26.17   
  Haslev Svømmeklub  25.56                 
84  Carl Terp Larsen  2001    462          26.19   
  VAT Copenhagen-MK31  25.71                 
85  Mads Lind  2002    460          26.24   
  Hvidovre Svømmeklub  25.78                 
85  Thorvald Bomholt Larsen  2003    460          26.24   
  Helsingør Svømmeklub  26.58                 
87  Silas Storm Nielsen  2002    451          26.40   
  Dragsholm Svømmeklub  26.03                 
88  Noel Sander Vestergaard  2003    448          26.47   
  Haslev Svømmeklub  26.53                 
89  Frederik Pedersen  2002    444          26.54   
  Holbæk Svømme Klub  26.03                 
89  Ole Hovmand  2003    444          26.54   
  Svømmeklubben Syd  26.78                 
91  Malte Egholm Brøns  2003    443          26.56   
  Hørsholm Svømmeforening  26.14                 
91  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    443          26.56   
  JGI Svømning  26.78                 
93  Peter Holm  2003    437          26.68   
  Herlev Svømning  26.86                 
94  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    436          26.71   
  Frederiksværk Svømmeklub  26.25                 
95  Marco Knudsen  2003    435          26.72   
  Greve Svømmeklub  26.43                 
96  Oscar Cleemann  2003    435          26.73   
  Hvidovre Svømmeklub  26.39                 
97  Mohammed Ghizzaui  2003    433          26.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.58                 
98  Mikkel Møller-Jensen  1995    432          26.79   
  Hvidovre Svømmeklub  26.02                 
99  Lucas Jul Pedersen  2003    430          26.83   
  Næstved IF  26.22                 
100  Lasse Darlem Brandt  2003    427          26.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.29                 
100  Thor Bols Jeppesen  2002    427          26.89   
  Helsinge Svømmeklub  25.99                 
102  Valdemar Ditlev Kragh  2003    424          26.95   
  Lyngby Svømmeklub  26.35                 
103  Nicolai Therkelsen  2003    423          26.98   
  Svømmeklubben Laksen  26.87                 
104  Magnus Juul Hansen  2003    418          27.09   
  Vordingborg Svømme Klub  26.79                 
105  Victor Holm Larsen  2003    412          27.22   
  Dragsholm Svømmeklub  26.86                 
106  Peter Vinge-Maigaard  2003    404          27.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.86                 
107  Oliver Lystlund  2003    398          27.53   
  Holbæk Svømme Klub  26.55                 
108  Zilas Aarestrup  2003    377          28.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:30 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    642          23.48   
  Farum Svømmeklub  23.31                 
Oliver Jacobsen  1997    633          23.59   
  Hvidovre Svømmeklub  22.89                 
Sebastian Ovesen  1994    625          23.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.03                 
Frederik Rindshøj  1999    619          23.76   
  Sigma Swim Allerød  22.52                 
Rasmus Nickelsen  2003    616          23.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.28                 
Peter Vangsgaard  2000    610          23.88   
  Gentofte Svømme Klub  23.29                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    607          23.92   
  Sigma Swim Birkerød  22.60                 
William Textor Broch  2001    603          23.97   
  Lyngby Svømmeklub  23.66                 
Sebastian Tullberg  2000    603          23.98   
  Sigma Swim Birkerød  22.68                 
10  Lucas Bruun Strøbek  2001    597          24.06   
  Gentofte Svømme Klub  23.74                 
11  Felix Lund  2001    590          24.15   
  Herlev Svømning  23.54                 
12  Tobias Dan Hansen  2002    582          24.26   
  Herlev Svømning  23.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:08 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    702          32.40  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  31.43                 
Thea Blomsterberg  2002    684          32.68   
  Sigma Swim Birkerød  31.82                 
Julie Kepp Jensen  2000    676          32.81   
  JGI Svømning  32.96                 
Emma Bjørnholdt  2000    642          33.37   
  Lyngby Svømmeklub  33.21                 
Julie Bak  1997    609          33.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.31                 
Martha Vitus Tversted  2002    607          34.00   
  Søllerød Svømmeklub  34.90                 
Julie K Rose  2003    605          34.05   
  Sigma Swim Allerød  33.13                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    600          34.13   
  Slangerup Svømmeklub  34.75                 
Amalie Kruse Enemærke  2003    593          34.28   
  Herlev Svømning  35.46                 
10  Pernille Elm Jensen  2003    590          34.32   
  JGI Svømning  34.25                 
11  Dagmar Boeck  2004    587          34.39   
  Farum Svømmeklub  34.93                 
12  Sara Damkjær Bartels  2004    584          34.44  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  33.46                 
13  Johanna Berthelsen  2000    581          34.51   
  VAT Copenhagen-MK31  33.17                 
14  Liva Schmid  2000    577          34.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.60                 
15  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    574          34.64   
  Holbæk Svømme Klub  33.65                 
16  Regitze Gaard  2001    569          34.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.62                 
17  Alberte Kjærsgaard  2001    567          34.79   
  Slangerup Svømmeklub  34.18                 
17  Josephine G. Lauridsen  2001    567          34.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.30                 
19  Benedicte Them Jensen  2004    565          34.83   
  Køge Svømmeklub  33.53                 
19  Laura Findahl Andersen  2001    565          34.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.03                 
21  Celine Termark Brock  2000    563          34.86   
  Herlev Svømning  34.64                 
22  Malou Carlsen  2000    561          34.90   
  Nakskov Svømme Klub  34.70                 
23  Signe Krag Andersen  2004    560          34.93   
  Sigma Swim Allerød  35.31                 
24  Melanie Degner  2000    559          34.95  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  33.99                 
25  Johanne Hingebjerg  2002    558          34.98  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.34                 
26  Lærke Blond  2003    556          35.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.57                 
27  Emilie Meng  2003    551          35.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.08                 
28  Isabel Mass  1998    551          35.12   
  JGI Svømning  34.23                 
28  Viola Demuth Andersen  2003    551          35.12   
  Gentofte Svømme Klub  34.89                 
30  Liva Buchholt Johansen  2003    550          35.13  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.78                 
31  Amalie Michelsen  2003    542          35.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.31                 
32  Amalie H. Falck-Schmith  1989    540          35.36  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  33.83                 
33  Ida Jensdottir Fremming  2002    535          35.47   
  Herlev Svømning  34.29                 
34  Clara Carlquist  2003    532          35.54   
  Gentofte Svømme Klub  36.50                 
35  Emma Stoltz  2004    527          35.65   
  Sigma Swim Allerød  33.81                 
36  Anna Myhre Rottensten  2003    525          35.69   
  Lyngby Svømmeklub  35.81                 
37  Anne Sofie Evald  2004    516          35.90   
  Gentofte Svømme Klub  35.79                 
37  Caroline Holm  2004    516          35.90   
  Kalundborg SK  35.79                 
39  Anja Xin Andersen  2004    508          36.08   
  Herlev Svømning  36.88                 
40  Sofie Maagøe  2003    505          36.15  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  35.74                 
41  Alba Lyhne Weiner  2004    504          36.17   
  Søllerød Svømmeklub  36.26                 
42  Clara Toft  2004    500          36.28   
  Gentofte Svømme Klub  35.64                 
43  Caroline Wiuff Jensen  2004    498          36.32   
  Vest-Brøndby  35.11                 
44  Frida Hvirring Kragh  2004    494          36.42   
  Hvidovre Svømmeklub  36.34                 
45  Anna Marie Nielsen  2004    482          36.71   
  Hvidovre Svømmeklub  36.10                 
46  Esther Marie Heunicke  2003    480          36.78   
  Sigma Swim Birkerød  35.49                 
47  Maja Buck  2004    478          36.81   
  Holbæk Svømme Klub  36.11                 
48  Christine Henriksen  2003    476          36.86   
  JGI Svømning  36.37                 
49  Emma Mikkelsen  2001    476          36.88   
  Vest-Brøndby  36.35                 
49  Ida-Marie Frydenlund  2003    476          36.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.14                 
51  Nicoline H. Baadsgaard  2004    457          37.37   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.82                 
52  Line Thode Møller  2004    452          37.50   
  Farum Svømmeklub  37.37                 
53  Elisabeth Them Jensen  2004    450          37.56   
  Køge Svømmeklub  37.50                 
54  Freja Møller  2004    450          37.58   
  Slangerup Svømmeklub  38.73                 
55  Isabella Ravn Jensen  2004    445          37.72   
  Lyngby Svømmeklub  36.43                 
56  Amalie Brammer Kærgaard  2004    442          37.78  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  37.42                 
57  Nønne Christensen  2004    424          38.33   
  VAT Copenhagen-MK31  37.36                 
58  Emilie Højen Meyer  2004    407          38.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.50                 
Freja Søndergaard  2004              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  36.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:43 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  16:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Blomsterberg  2002    706          32.33   
  Sigma Swim Birkerød  31.82                 
Julie Kepp Jensen  2000    662          33.03   
  JGI Svømning  32.96                 
Emma Bjørnholdt  2000    637          33.47   
  Lyngby Svømmeklub  33.21                 
Julie Bak  1997    626          33.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.31                 
Martha Vitus Tversted  2002    601          34.11   
  Søllerød Svømmeklub  34.90                 
Julie K Rose  2003    595          34.23   
  Sigma Swim Allerød  33.13                 
Dagmar Boeck  2004    612          33.91   
  Farum Svømmeklub  34.93                 
Pernille Elm Jensen  2003    594          34.25   
  JGI Svømning  34.25                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    593          34.27   
  Slangerup Svømmeklub  34.75                 
10  Johanna Berthelsen  2000    588          34.36   
  VAT Copenhagen-MK31  33.17                 
11  Amalie Kruse Enemærke  2003    578          34.56   
  Herlev Svømning  35.46                 
12  Liva Schmid  2000    553          35.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:56 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    651          29.12   
  Holbæk Svømme Klub  28.26                 
Rasmus Steenberg  2000    597          29.98  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.47                 
Antoine Montier  1993    571          30.43  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  29.09                 
Mikkel S. Hansen  2000    570          30.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.62                 
Asger Væver Hartvig  2002    569          30.47   
  Hørsholm Svømmeforening  29.33                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    567          30.50   
  Hørsholm Svømmeforening  30.16                 
Oliver Steenberg  2002    565          30.53  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  31.59                 
Joakim Brønnum  1997    556          30.70   
  Sigma Swim Allerød  28.91                 
Christian Crone  2001    554          30.74  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.19                 
10  Alexander Eggers  1999    547          30.86   
  Sigma Swim Birkerød  29.98                 
11  Gustav Klit Stjernholm  2002    546          30.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.42                 
12  Pierre Høgenhaug  1999    540          30.99   
  Søllerød Svømmeklub  30.18                 
13  Casper Mørkhøj Hartington  2002    538          31.04  Deltager ikke i finalen 
  Greve Svømmeklub  30.16                 
14  Andreas L. Damgård  2000    530          31.20   
  Køge Svømmeklub  30.47                 
15  Riyan Salem  1998    526          31.27   
  Roskilde Svømning  29.88                 
16  Carl Terp Larsen  2001    519          31.41   
  VAT Copenhagen-MK31  31.48                 
17  Casper Davidsen  1999    518          31.42  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  30.63                 
18  Elias Rought  2003    508          31.63   
  Slagelse Svømmeklub  31.73                 
19  Alexander Søgaard  2002    506          31.67   
  Ringsted Svømme Klub  31.77                 
20  Owais Hamid  2000    498          31.84   
  Hvidovre Svømmeklub  30.44                 
21  Oliver Bak Jensen  2002    485          32.12   
  Helsingør Svømmeklub  32.41                 
22  Emil Andersen  1992    475          32.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.08                 
23  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    464          32.60   
  Vest-Brøndby  31.99                 
24  Mert Kaya  2001    460          32.69   
  Køge Svømmeklub  32.21                 
25  Daniel Garne Larsen  2003    459          32.71   
  Sigma Swim Allerød  31.61                 
26  Bertram Dreyer Riis  2002    452          32.89  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.83                 
27  Mohammed Ghizzaui  2003    441          33.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.99                 
28  Gustav Nissen  2001    436          33.28   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.39                 
29  Villads Kruse  2003    434          33.33   
  Sigma Swim Allerød  33.26                 
30  Harald Wiehe Struberg  2003    431          33.42   
  Herlev Svømning  34.37                 
31  Oliver Lystlund  2003    426          33.54   
  Holbæk Svømme Klub  32.84                 
32  Mikkel Jørgensen  2003    419          33.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.42                 
33  Harald Franck  2003    411          33.94   
  Næstved IF  34.20                 
34  Victor Toftehøj  2003    404          34.15   
  JGI Svømning  34.49                 
35  Tobias Lindberg  2003    400          34.25   
  Nakskov Svømme Klub  34.02                 
36  Oscar Cleemann  2003    397          34.35   
  Hvidovre Svømmeklub  33.40                 
37  Anders Lundin Brockdorff  2003    396          34.38   
  Lyngby Svømmeklub  33.88                 
38  Filip Bruhn  2003    389          34.58   
  Hørsholm Svømmeforening  33.95                 
39  Jesse Refsgaard  2003    384          34.73   
  Dragsholm Svømmeklub  34.69                 
40  Peter Vinge-Maigaard  2003    382          34.79   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.05                 
41  Frederik Bach Mindested  2003    376          34.96   
  Sigma Swim Allerød  34.51                 
42  Lucas Jul Pedersen  2003    375          35.00   
  Næstved IF  33.97                 
Asger Johansen  2003              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  32.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:24 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  16:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    676          28.77   
  Holbæk Svømme Klub  28.26                 
Mikkel S. Hansen  2000    573          30.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.62                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    563          30.57   
  Hørsholm Svømmeforening  30.16                 
Asger Væver Hartvig  2002    561          30.61   
  Hørsholm Svømmeforening  29.33                 
Alexander Eggers  1999    551          30.79   
  Sigma Swim Birkerød  29.98                 
Pierre Høgenhaug  1999    573          30.39   
  Søllerød Svømmeklub  30.18                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    561          30.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.42                 
Riyan Salem  1998    541          30.97   
  Roskilde Svømning  29.88                 
Andreas L. Damgård  2000    511          31.58   
  Køge Svømmeklub  30.47                 
10  Elias Rought  2003    501          31.78   
  Slagelse Svømmeklub  31.73                 
11  Carl Terp Larsen  2001    495          31.91   
  VAT Copenhagen-MK31  31.48                 
Joakim Brønnum  1997              DSQ  sw. 7.1 fl flyb 25m 
  Sigma Swim Allerød  28.91                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:56 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    784  1:02.47  2:08.09  3:12.76    4:14.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:14.30                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    782  1:02.10  2:07.84  3:12.82    4:14.52   
  Sigma Swim Allerød  4:08.97                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    763  1:03.20  2:08.93  3:13.60    4:16.64   
  Holbæk Svømme Klub  4:17.19                 
                     
Sara Sylvest  2000    733  1:03.18  2:09.62  3:15.05    4:20.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:25.52                 
                     
Mia Steen Duus  2001    725  1:03.16  2:09.88  3:15.93    4:20.99   
  Sigma Swim Birkerød  4:17.87                 
                     
Klara Reeh  1999    710  1:03.14  2:09.76  3:16.44    4:22.76   
  Lyngby Svømmeklub  4:14.78                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    710  1:03.09  2:09.50  3:16.07    4:22.79   
  JGI Svømning  4:21.44                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    709  1:03.57  2:09.99  3:15.78    4:22.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:18.63                 
                     
Nina Toft  2000    708  1:03.08  2:09.50  3:15.80    4:23.11   
  Gentofte Svømme Klub  4:17.36                 
                     
10  Emilie Krog  2002    693  1:03.88  2:10.88  3:18.00    4:24.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.99                 
                     
11  Sofie Louise Nimb  2001    683  1:03.81  2:12.18  3:19.82    4:26.19   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.09                 
                     
12  Michelle Mortensen  2002    679  1:04.76  2:12.21  3:19.82    4:26.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:26.40                 
                     
13  Naya Modin Thomsen  2003    673  1:04.36  2:12.41  3:20.60    4:27.52   
  Køge Svømmeklub  4:31.24                 
                     
14  Kamille Auerbach-Lind  2001    667  1:04.41  2:12.23  3:20.75    4:28.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:26.06                 
                     
15  Sofie Nielsen  2001    666  1:03.15  2:11.27  3:20.05    4:28.52   
  Slagelse Svømmeklub  4:37.63                 
                     
16  Anna Boutrup  1998    664  1:04.13  2:11.81  3:20.61    4:28.78   
  Sigma Swim Birkerød  4:18.72                 
                     
17  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    663  1:01.27  2:08.71  3:18.26    4:28.85   
  Gentofte Svømme Klub  4:27.85                 
                     
18  Tine Petersen  2003    658  1:04.54  2:12.60  3:20.42    4:29.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.44                 
                     
19  Alberte V. Bisgaard  2003    631  1:05.00  2:14.17  3:24.19    4:33.40   
  Gentofte Svømme Klub  4:43.31                 
                     
20  Laura Findahl Andersen  2001    630  1:05.44  2:13.89  3:23.49    4:33.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:27.43                 
                     
21  Mai Andersen  2000    629  1:06.76  2:16.02  3:25.99    4:33.58   
  Holbæk Svømme Klub  4:28.34                 
                     
22  Anna Brandt Nielsen  1998    629  1:04.94  2:13.06  3:22.48    4:33.70   
  Lyngby Svømmeklub  4:24.06                 
                     
23  Liva Schmid  2000    626  1:06.32  2:15.21  3:24.46    4:34.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:33.95                 
                     
24  Caroline Gøttrup Bagge  2003    626  1:06.95  2:17.26  3:26.20    4:34.12   
  Køge Svømmeklub  4:38.93                 
                     
25  Helena Hvid Hansen  2001    625  1:06.01  2:15.77  3:25.42    4:34.20   
  Helsingør Svømmeklub  4:36.61                 
                     
26  Lærke Rask Sander  2002    622  1:06.26  2:16.48  3:26.12    4:34.62   
  VAT Copenhagen-MK31  4:36.08                 
                     
27  Katja Kjær Nielsen  2002    619  1:06.39  2:16.35  3:25.90    4:35.09   
  Ringsted Svømme Klub  4:35.08                 
                     
28  Victoria Vorm  2001    612  1:07.19  2:17.41  3:27.05    4:36.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:34.85                 
                     
29  Sofie Bruun Høvring  2004    610  1:06.28  2:16.00  3:26.73    4:36.38   
  VAT Copenhagen-MK31  4:42.91                 
                     
30  Julie Krøyer Svendsen  2002    610  1:06.72  2:16.72  3:26.96    4:36.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:34.85                 
                     
31  Helena Berg Wenk  2000    608  1:04.36  2:14.52  3:26.04    4:36.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:36.84                 
                     
32  Fiona Andrea Have  2004    608  1:08.41  2:19.04  3:28.35    4:36.80   
  Lyngby Svømmeklub  4:37.98                 
                     
33  Emilia C. R. Olsen  2004    604  1:06.25  2:16.00  3:27.23    4:37.29   
  VAT Copenhagen-MK31  4:35.58                 
                     
34  Hannah Höesch  2003    603  1:07.33  2:17.78  3:27.95    4:37.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.54                 
                     
35  Frederikke Marie Hansen  2003    599  1:06.34  2:18.12  3:29.55    4:38.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:48.33                 
                     
36  Mia Lindberg  2003    594  1:06.12  2:17.03  3:28.11    4:38.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:37.46                 
                     
37  Anna Myhre Rottensten  2003    574  1:08.64  2:20.56  3:31.55    4:42.03   
  Lyngby Svømmeklub  4:45.76                 
                     
38  Sofie Hertzberg  2002    571  1:08.47  2:19.21  3:31.01    4:42.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:42.06                 
                     
39  Kajsa G. Christensen  2004    568  1:07.21  2:19.26  3:31.87    4:43.02   
  Sigma Swim Birkerød  4:34.10                 
                     
40  Sophie Grandjean  2003    564  1:07.46  2:19.62  3:31.95    4:43.78   
  Ringsted Svømme Klub  4:37.27                 
                     
41  Josefine Zebitz  2004    564  1:08.00  2:20.46  3:33.06    4:43.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:41.09                 
                     
42  Chastine Melhede  2002    557  1:07.16  2:19.28  3:31.90    4:44.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:37.49                 
                     
43  Caroline Brink  2003    553  1:07.65  2:19.74  3:32.05    4:45.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:31.89                 
                     
44  Alberte M Hansen  2000    551  1:07.60  2:20.10  3:32.96    4:45.92   
  Herlev Svømning  4:31.23                 
                     
45  Viktoria Freja Sørensen  2004    551  1:09.56  2:24.35  3:36.13    4:45.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:39.50                 
                     
46  Isabella Victoria Nimb  2004    551  1:07.51  2:19.81  3:32.93    4:46.06   
  Sigma Swim Birkerød  4:45.04                 
                     
47  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    550  1:08.66  2:21.97  3:34.92    4:46.16   
  Greve Svømmeklub  4:54.20                 
                     
48  Olivia Callesen  2004    547  1:08.91  2:21.18  3:34.33    4:46.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:44.81                 
                     
49  Rebekka Giessing  2003    547  1:06.98  2:19.36  3:33.16    4:46.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:38.43                 
                     
50  Clara Toft  2004    546  1:09.58  2:22.15  3:35.67    4:46.83   
  Gentofte Svømme Klub  4:46.04                 
                     
51  Mathilde Nielsen  2003    542  1:09.47  2:22.11  3:34.96    4:47.58   
  Holbæk Svømme Klub  4:45.75                 
                     
52  Line Nøhr Petersen  2003    536  1:07.76  2:21.80  3:35.86    4:48.66   
  Køge Svømmeklub  4:48.70                 
                     
53  Clara Hartvig-Olsen  2004    525  1:10.52  2:24.61  3:37.79    4:50.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:48.40                 
                     
54  Johanne Baes Aaholst  2004    525  1:10.78  2:25.36  3:39.71    4:50.71   
  Hillerød Svømmeklub  4:38.48                 
                     
55  Elisabeth Roskær  2004    510  1:07.89  2:22.14  3:37.85    4:53.51   
  VAT Copenhagen-MK31  4:49.36                 
                     
56  Nønne Christensen  2004    469  1:09.62  2:26.38  3:44.23    5:01.78   
  VAT Copenhagen-MK31  4:50.42                 
                     
Thippe de Neergaard  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  4:45.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:53 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    791  55.54  1:53.17  2:51.27    3:49.42   
  Sigma Swim Birkerød  3:47.68                 
                     
Óli Mortensen  1996    738  56.54  1:55.67  2:55.70    3:54.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:48.67                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    735  56.78  1:57.08  2:56.61    3:55.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:51.04                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    734  56.57  1:55.98  2:55.71    3:55.29   
  Søllerød Svømmeklub  3:54.57                 
                     
Frans Johannessen  1992    700  55.72  1:56.03  2:56.87    3:59.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:48.01                 
                     
Alvi Hjelm  1996    698  57.55  1:57.82  2:58.18    3:59.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:55.27                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    694  59.18  2:00.61  3:00.72    3:59.67   
  Lyngby Svømmeklub  4:00.04                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    685  58.19  1:59.91  3:01.50    4:00.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:03.88                 
                     
Mads Rishøj  1999    685  59.32  2:01.21  3:02.11    4:00.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:59.82                 
                     
10  Jakob Strunge Nissen  2002    680  58.07  1:59.16  3:00.36    4:01.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:10.40                 
                     
11  Frederik Bojesen  2002    675  58.48  1:58.33  2:59.77    4:01.93   
  JGI Svømning  4:04.58                 
                     
12  Mads Holm  1998    663  59.00  2:01.07  3:02.72    4:03.39   
  Nakskov Svømme Klub  3:56.80                 
                     
13  Lucas Bruun Strøbek  2001    662  57.62  1:59.58  3:02.00    4:03.48   
  Gentofte Svømme Klub  4:03.29                 
                     
14  Christopher H. Brown  2002    644  58.98  2:01.09  3:03.22    4:05.72   
  Holbæk Svømme Klub  4:03.73                 
                     
15  David Arneskov  2002    642  57.75  1:59.72  3:02.45    4:05.96   
  Holbæk Svømme Klub  4:17.61                 
                     
16  Anders Nielsen  2001    624  58.43  2:00.04  3:03.13    4:08.28   
  Ringsted Svømme Klub  4:06.35                 
                     
17  Alfred August Grubert  2001    619  59.74  2:02.44  3:05.61    4:08.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:10.88                 
                     
18  Rasmus Nickelsen  2003    619  57.50  2:00.84  3:05.45    4:08.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:08.12                 
                     
19  Marius Rasmussen  1999    617  59.63  2:02.61  3:05.16    4:09.21   
  Svømmeklubben Syd  4:06.87                 
                     
20  Christoffer Weiss  2001    611  58.82        4:10.12   
  Gentofte Svømme Klub  4:10.05                 
                     
21  Leo Badaker  2002    606  56.85  2:00.17  3:06.14    4:10.80   
  Gentofte Svømme Klub  4:07.53                 
                     
22  Jens Bomgaard  2002    605  59.21  2:03.25  3:07.74    4:10.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:13.19                 
                     
23  Markus Bøjsen  1999    601  1:00.21  2:03.61  3:07.38    4:11.44   
  Holbæk Svømme Klub  4:06.63                 
                     
24  Simon Brixner  2000    594  1:01.07  2:04.61  3:09.35    4:12.49   
  Holbæk Svømme Klub  4:10.47                 
                     
25  Mads Steen Petersen  1997    593  1:01.23  2:04.87  3:09.16    4:12.52   
  Helsinge Svømmeklub  4:12.52                 
                     
26  Alexander Rendlev  2001    593  1:00.19  2:03.94  3:08.06    4:12.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:12.16                 
                     
27  Christian Boutrup  2003    583  1:00.09  2:04.78  3:10.11    4:13.93   
  Sigma Swim Birkerød  4:06.55                 
                     
28  Philip Krogh Brønnicke  2000    583  58.11  2:02.01  3:08.48    4:13.97   
  Køge Svømmeklub  4:04.03                 
                     
29  Jonas M. Jørgensen  2001    582  1:01.64  2:07.17  3:09.21    4:14.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:13.29                 
                     
30  Silas Storm Nielsen  2002    581  1:00.75  2:04.77  3:09.93    4:14.30   
  Dragsholm Svømmeklub  4:11.20                 
                     
31  Mads Ottosen  1997    578  1:00.79  2:05.00  3:09.96    4:14.79   
  Holbæk Svømme Klub  4:15.16                 
                     
32  Niels Paulli Sparholt  2000    574  1:01.02  2:05.55  3:09.55    4:15.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:07.28                 
                     
33  Ferdinand Wahl  2000    574  59.97  2:04.63  3:10.35    4:15.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:06.44                 
                     
34  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    569  1:01.59  2:06.34  3:11.67    4:16.08   
  Nakskov Svømme Klub  4:20.38                 
                     
35  Emil Kildahl Døssing  2002    566  1:01.16  2:06.44  3:11.22    4:16.47   
  Sigma Swim Birkerød  4:17.72                 
                     
36  Lasse Darlem Brandt  2003    566  1:00.74  2:06.02  3:11.33    4:16.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:16.57                 
                     
37  Ulrik Blach Petersen  2001    565  1:00.10  2:04.48  3:10.63    4:16.73   
  Sigma Swim Birkerød  4:19.17                 
                     
38  Mads Lind  2002    551  1:02.84  2:08.87  3:14.60    4:18.77   
  Hvidovre Svømmeklub  4:24.82                 
                     
39  Christian Andersen  1999    549  1:01.32  2:07.19  3:13.80    4:19.21   
  Søllerød Svømmeklub  4:14.94                 
                     
39  Valdemar Kristensen  2003    549  1:00.41  2:06.16  3:12.93    4:19.21   
  Søllerød Svømmeklub  4:25.43                 
                     
41  Roar Andersen  2001    545  1:01.33  2:08.21  3:14.70    4:19.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:14.78                 
                     
42  Thomas Svane-From  2000    543  1:01.22  2:07.29  3:14.84    4:20.01   
  Herlev Svømning  4:14.58                 
                     
43  Mads Midtbøll  1998    541  59.58  2:04.57  3:12.05    4:20.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.35                 
                     
44  Christoffer Weiss  2002    532  1:03.83  2:09.91  3:16.08    4:21.94   
  Søllerød Svømmeklub  4:26.30                 
                     
45  Ole Hovmand  2003    531  1:03.24  2:09.41  3:15.96    4:22.00   
  Svømmeklubben Syd  4:25.03                 
                     
46  Lauge Bastian Maar  2001    531  1:01.82  2:08.05  3:14.70    4:22.02   
  Næstved IF  4:12.62                 
                     
47  Emil Carstensen  2002    528  1:02.47  2:09.49  3:15.90    4:22.59   
  Ringsted Svømme Klub  4:27.59                 
                     
48  Nicolai Therkelsen  2003    524  1:02.00  2:09.08  3:16.38    4:23.23   
  Svømmeklubben Laksen  4:29.99                 
                     
49  Andreas Hoffmann  2003    519  1:02.11  2:09.06  3:16.67    4:24.06   
  Sigma Swim Birkerød  4:25.04                 
                     
50  Thor Bols Jeppesen  2002    513  1:03.22  2:10.06  3:17.90    4:25.06   
  Helsinge Svømmeklub  4:24.44                 
                     
51  Mikkel Hjelm  2003    511  1:04.37  2:11.83  3:18.94    4:25.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:22.83                 
                     
52  Mathias Aner  2001    505  1:01.34  2:08.17  3:16.87    4:26.46   
  Svømmeklubben Syd  4:16.97                 
                     
53  Valdemar Ditlev Kragh  2003    503  1:04.91  2:12.53  3:20.16    4:26.86   
  Lyngby Svømmeklub  4:34.26                 
                     
54  Christopher G. Trandum  2003    499  1:02.90  2:11.64  3:20.69    4:27.49   
  Gentofte Svømme Klub  4:29.33                 
                     
55  Benjamin Bodal  2003    499  1:03.29  2:11.25  3:20.25    4:27.59   
  Ringsted Svømme Klub  4:28.17                 
                     
56  Frede Meincke  2002    493  1:04.27  2:12.56  3:20.02    4:28.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.75                 
                     
57  Nicolai Wiuff  2002    472  1:01.99  2:10.77  3:21.72    4:32.42   
  JGI Svømning  4:26.34                 
                     
58  Xander Pontoppidan  2003    449  1:05.33  2:15.26  3:26.02    4:37.13   
  Hvidovre Svømmeklub  4:34.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:41 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    725          28.57   
  JGI Svømning  26.42                 
Caroline Erichsen  1998    716          28.69   
  Sigma Swim Birkerød  28.27                 
Victoria Bierre  2000    714          28.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.48                 
Liva Palmund  2002    682          29.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.61                 
Sara Sylvest  2000    670          29.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.26                 
Karoline Barrett  2002    652          29.59   
  Greve Svømmeklub  28.94                 
Anna Brandt Nielsen  1998    632          29.91  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  27.76                 
Katharina Nekhorochko  2000    627          29.99   
  Sigma Swim Allerød  29.30                 
Frederikke Marie Hansen  2003    622          30.07  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.08                 
10  Sophie Amalie Schøn  1999    620          30.10   
  Farum Svømmeklub  29.63                 
11  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    619          30.12   
  Herlev Svømning  29.77                 
12  Frederikke Mertins  2000    605          30.34   
  Hvidovre Svømmeklub  30.43                 
12  Sofie Hansen  2002    605          30.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.36                 
14  Ella Stenholt  2003    599          30.44  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  30.73                 
15  Mia Rindshøj  2003    599          30.45   
  Gentofte Svømme Klub  29.81                 
16  Clara Schade Cantby  2000    596          30.49   
  Slagelse Svømmeklub  30.02                 
17  Asta Poulsen Dolan  2004    592          30.56   
  Gentofte Svømme Klub  30.26                 
18  Emma Maagøe  1999    591          30.58  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  29.77                 
19  Nina Toft  2000    584          30.70   
  Gentofte Svømme Klub  30.80                 
20  Melanie Eggertsen  2002    577          30.82   
  Nakskov Svømme Klub  30.29                 
21  Alberte V. Bisgaard  2003    567          31.00   
  Gentofte Svømme Klub  30.67                 
22  Lærke Rask Sander  2002    567          31.01   
  VAT Copenhagen-MK31  31.38                 
23  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    562          31.09  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  29.99                 
24  Zenia Aarestrup  2001    562          31.10  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.50                 
25  Amalie Mikkelsen  1997    560          31.13  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  31.58                 
25  Julie Stampe  2002    560          31.13   
  Sigma Swim Allerød  31.48                 
27  Frida Bang Stanelt  2004    552          31.29   
  Kalundborg SK  30.51                 
28  Cecilie Elkjær  2001    551          31.31   
  Hvidovre Svømmeklub  30.56                 
29  Linnea Hietala  2004    550          31.33   
  Helsingør Svømmeklub  31.10                 
30  Maria Lund  2003    546          31.39   
  Sigma Swim Birkerød  31.39                 
31  Caroline Mathiesen  2001    545          31.42   
  Albertslund IF  30.52                 
32  Katrine Bonefeld  2004    542          31.48   
  Sigma Swim Birkerød  31.64                 
32  Zara Wendel  2002    542          31.48   
  Holbæk Svømme Klub  30.21                 
34  Jessica Yu Mortensen  2000    538          31.55   
  Lyngby Svømmeklub  30.73                 
35  Astrid M. Østergaard  2004    537          31.58   
  Gentofte Svømme Klub  31.30                 
36  Camilla Dufour  1996    533          31.66   
  Sigma Swim Allerød  31.23                 
37  Josephine G. Lauridsen  2001    527          31.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.02                 
38  Sofie Lund-Scherbeck  2003    526          31.79   
  Værløse Svømmeklub  31.52                 
39  Josephine Holst Vinther  2004    526          31.80   
  Gentofte Svømme Klub  32.66                 
40  Frederikke Echardt  2002    524          31.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.86                 
41  Mia Wennecke  1999    521          31.89   
  Helsingør Svømmeklub  30.06                 
42  Katja Skovdal Lorentzen  2003    520          31.92   
  Solrød Svømmeklub  32.02                 
43  Jasmin Philip  2004    519          31.93  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.27                 
44  Sofie Maagøe  2003    518          31.95  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  31.37                 
45  Matilde Mantzius Mosegård  2003    514          32.03   
  Slagelse Svømmeklub  31.49                 
46  Kristine Mikkelsen  2000    513          32.05   
  Hvidovre Svømmeklub  31.50                 
46  Thea F. Johansen  2003    513          32.05   
  Herlev Svømning  31.57                 
48  Sofie Nielsen  2001    510          32.11   
  Slagelse Svømmeklub  31.65                 
49  Klara Reeh  1999    507          32.19   
  Lyngby Svømmeklub  31.86                 
50  Esther Else Grubert  2003    506          32.20  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.54                 
51  Isabel Mass  1998    505          32.23   
  JGI Svømning  31.39                 
52  Maj Jensen  2003    501          32.32   
  Farum Svømmeklub  32.41                 
53  Pernille Pedersen  2001    498          32.38   
  Køge Svømmeklub  31.77                 
54  Claudia Sperling  2002    494          32.46   
  Lyngby Svømmeklub  31.83                 
55  Anne Sofie Evald  2004    489          32.57   
  Gentofte Svømme Klub  33.28                 
56  Alma Heyn Stage  2004    488          32.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.51                 
57  Sille Andersen  2003    484          32.69   
  Frederikssund Svømmeklub  32.83                 
58  Isa Hovmand  2000    474          32.91   
  Svømmeklubben Syd  31.52                 
59  Alberte Kjærsgaard  2001    468          33.04   
  Slangerup Svømmeklub  31.82                 
60  Carla Lyhne Weiner  2003    467          33.07   
  Søllerød Svømmeklub  32.54                 
61  Viola Demuth Andersen  2003    466          33.09   
  Gentofte Svømme Klub  32.95                 
62  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    466          33.10   
  Helsingør Svømmeklub  32.36                 
62  Kathrine Sofie Jensen  2003    466          33.10   
  Køge Svømmeklub  33.54                 
64  Josefine Arbo Sørensen  2004    463          33.16   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.55                 
65  Emma Zambrano Thorsen  2004    462          33.19   
  Vest-Brøndby  32.39                 
66  Sarah Sirek Hansen  2003    461          33.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.38                 
67  Caroline Buhl Schrøder  2003    460          33.25   
  Sigma Swim Allerød  32.86                 
68  Josefine Zebitz  2004    457          33.32  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.51                 
69  Mikala Ravn Borch  2003    447          33.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.02                 
70  Katja Korbo Petersson  2001    444          33.63   
  JGI Svømning  31.65                 
71  Cassandra G. Nygaard  2003    440          33.74   
  Sigma Swim Allerød  33.35                 
72  Karoline K. Larsen  2004    437          33.81   
  Farum Svømmeklub  33.48                 
73  Josefine Krumbak  2004    431          33.98   
  Køge Svømmeklub  34.30                 
74  Malou Soelberg  2004    429          34.01  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  34.03                 
75  Anna Larsen  2004    426          34.09   
  Kalundborg SK  34.29                 
76  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    425          34.12   
  Ishøj Svømme Klub  34.43                 
77  Martha Hjuler Britze  2004    423          34.19   
  Hørsholm Svømmeforening  34.40                 
78  Freja Gjerløv  2003    422          34.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.00                 
79  Nikoline Skovly Larsen  2003    421          34.25   
  Næstved IF  33.04                 
80  Liva Søby  2004    417          34.34   
  VAT Copenhagen-MK31  34.06                 
81  Ida Bruhn  2004    400          34.83   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.12                 
82  Mathilde Mathiesen  2004    397          34.91   
  Albertslund IF  34.58                 
83  Olivia Møller  2004    383          35.32   
  Køge Svømmeklub  34.39                 
84  Cornelia Vámosi  2004    382          35.35   
  Helsingør Svømmeklub  34.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    852          27.07   
  JGI Svømning  26.42                 
Caroline Erichsen  1998    735          28.44   
  Sigma Swim Birkerød  28.27                 
Victoria Bierre  2000    714          28.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.48                 
Karoline Barrett  2002    680          29.18   
  Greve Svømmeklub  28.94                 
Sara Sylvest  2000    667          29.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.26                 
Liva Palmund  2002    666          29.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.61                 
Sofie Hansen  2002    658          29.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.36                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    656          29.53   
  Herlev Svømning  29.77                 
Katharina Nekhorochko  2000    636          29.84   
  Sigma Swim Allerød  29.30                 
10  Sophie Amalie Schøn  1999    614          30.19   
  Farum Svømmeklub  29.63                 
11  Frederikke Mertins  2000    609          30.28   
  Hvidovre Svømmeklub  30.43                 
11  Mia Rindshøj  2003    609          30.28   
  Gentofte Svømme Klub  29.81                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    632          25.88  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  24.23                 
Nicklas Östman Pedersen  2002    617          26.09   
  Herlev Svømning  25.72                 
Gustav Friberg  1997    605          26.27   
  Sigma Swim Birkerød  24.69                 
Tobias Dan Hansen  2002    569          26.81   
  Herlev Svømning  26.26                 
Frederik Riedel Lentz  2001    554          27.04  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  26.95                 
Peter Vangsgaard  2000    551          27.09   
  Gentofte Svømme Klub  26.70                 
Luccas Dam Brenner  2001    548          27.14   
  Herlev Svømning  26.18                 
Alexander Eggers  1999    542          27.24   
  Sigma Swim Birkerød  26.71                 
Filip Bækgaard  2000    539          27.29  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  26.76                 
10  Frederik O. Møller  1999    530          27.45  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  26.45                 
11  Christoffer Vang-Jensen  2001    525          27.53   
  Gentofte Svømme Klub  27.21                 
12  Lucas Bruun Strøbek  2001    506          27.87  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  27.83                 
13  Gustav Klit Stjernholm  2002    506          27.88  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.84                 
14  Gustav Jørgensen  2000    503          27.93   
  Slagelse Svømmeklub  27.34                 
15  Jakob Strunge Nissen  2002    499          28.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.01                 
16  Oliver Søgaard-Andersen  2003    484          28.30  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  28.15                 
17  Christian Crone  2001    477          28.43  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.33                 
18  Frederik Møller  2002    463          28.71   
  Ringsted Svømme Klub  27.91                 
19  Laurits Kenskov  2001    458          28.82  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  28.30                 
20  Thor Malmby Jørgin  2001    457          28.83   
  Dragsholm Svømmeklub  28.88                 
21  Jonas Hansen  2001    454          28.90   
  Slagelse Svømmeklub  28.36                 
22  Rasmus Danielsen  2001    452          28.95   
  Køge Svømmeklub  27.85                 
23  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    450          28.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.06                 
24  Tobias Daniel Larsen  2001    447          29.04   
  Slagelse Svømmeklub  28.88                 
25  Theodor L Munch-Jensen  2002    444          29.11   
  Solrød Svømmeklub  29.39                 
26  Daniel Berg Wenk  2000    426          29.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.08                 
27  Lucas Emil Christensen  2003    426          29.52   
  Sigma Swim Allerød  28.75                 
28  Mert Kaya  2001    420          29.66   
  Køge Svømmeklub  28.91                 
29  Carl-Emil Lønborg  2002    419          29.69   
  Gentofte Svømme Klub  28.60                 
30  Oscar Cleemann  2003    416          29.75   
  Hvidovre Svømmeklub  29.64                 
31  Magnus Bækgaard Andersen  2001    412          29.84   
  Hørsholm Svømmeforening  28.67                 
32  Marcus Skøtt Haslev  2002    407          29.98  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  29.24                 
33  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    406          30.00   
  Lyngby Svømmeklub  30.42                 
34  Carl Heyn Stage  2003    397          30.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.80                 
35  Marcus Hiort  2003    388          30.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.71                 
36  Emil Carstensen  2002    386          30.51   
  Ringsted Svømme Klub  29.49                 
37  Marco Knudsen  2003    374          30.82   
  Greve Svømmeklub  30.63                 
38  Tobias Davidsen  2003    374          30.83   
  Vest-Brøndby  30.75                 
Johan Heeno Rasmussen  2002              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  28.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  07 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Friberg  1997    618          26.08   
  Sigma Swim Birkerød  24.69                 
Nicklas Östman Pedersen  2002    614          26.14   
  Herlev Svømning  25.72                 
Peter Vangsgaard  2000    578          26.67   
  Gentofte Svømme Klub  26.70                 
Alexander Eggers  1999    541          27.26   
  Sigma Swim Birkerød  26.71                 
Luccas Dam Brenner  2001    526          27.52   
  Herlev Svømning  26.18                 
Jakob Strunge Nissen  2002    508          27.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.01                 
Gustav Jørgensen  2000    486          28.25   
  Slagelse Svømmeklub  27.34                 
Thor Malmby Jørgin  2001    477          28.43   
  Dragsholm Svømmeklub  28.88                 
Frederik Møller  2002    473          28.51   
  Ringsted Svømme Klub  27.91                 
10  Jonas Hansen  2001    466          28.65   
  Slagelse Svømmeklub  28.36                 
Christoffer Vang-Jensen  2001              DSQ  sw 4.4 tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  27.21                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeanette Ottesen  1987    776          26.52   
  VAT Copenhagen-MK31  26.05                 
Caroline Erichsen  1998    746          26.87   
  Sigma Swim Birkerød  25.88                 
Amalie Mikkelsen  1997    680          27.72  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  26.20                 
Regitze Gaard  2001    663          27.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.43                 
Karoline Barrett  2002    659          28.01   
  Greve Svømmeklub  26.33                 
Kristina Thomsen  1991    651          28.13  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  27.21                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    633          28.38  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  27.67                 
Cecilie Wiuff  2000    625          28.50   
  JGI Svømning  27.67                 
Gro Grinda Rasmussen  2003    624          28.53  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.39                 
10  Liva Schmid  2000    620          28.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.71                 
11  Anna Wermuth  1996    619          28.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.71                 
12  Marie Voigt Lauridsen  1995    618          28.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.69                 
13  Victoria Bierre  2000    609          28.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.28                 
14  Julie Krøyer Svendsen  2002    606          28.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.02                 
15  Sofie Bruun Høvring  2004    600          28.89   
  VAT Copenhagen-MK31  28.70                 
16  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    594          29.00   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.05                 
17  Sofie Hansen  2002    592          29.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.02                 
18  Camilla Dufour  1996    580          29.22   
  Sigma Swim Allerød  28.04                 
19  Amalie Kruse Enemærke  2003    579          29.24   
  Herlev Svømning  29.46                 
20  Jessica Yu Mortensen  2000    570          29.40   
  Lyngby Svømmeklub  27.92                 
21  Asta Poulsen Dolan  2004    566          29.46   
  Gentofte Svømme Klub  29.16                 
22  Ida Maria Nielsen  2000    558          29.60   
  Holbæk Svømme Klub  28.47                 
23  Luna Donde Feilberg  2000    556          29.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.36                 
24  Klara Reeh  1999    553          29.70   
  Lyngby Svømmeklub  29.27                 
25  Julie K Rose  2003    552          29.72   
  Sigma Swim Allerød  30.21                 
26  Anna Wrist-Elkjær  2003    549          29.76   
  Herlev Svømning  29.49                 
26  Ingrid Bo Andersen  2001    549          29.76   
  JGI Svømning  29.19                 
28  Katrine Tetzschner Madsen  2000    547          29.80  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  29.23                 
29  Ella Stenholt  2003    544          29.86   
  Lyngby Svømmeklub  29.81                 
29  Sara Damkjær Bartels  2004    544          29.86  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  30.05                 
31  Mathilde Menck Nielsen  2002    540          29.93   
  Helsingør Svømmeklub  29.56                 
32  Johanna Berthelsen  2000    539          29.94   
  VAT Copenhagen-MK31  28.42                 
33  Frida Bang Stanelt  2004    534          30.05   
  Kalundborg SK  29.63                 
34  Mathilde Maria Thorsen  2004    533          30.06   
  Helsingør Svømmeklub  29.81                 
35  Therese Sand Frederiksen  2003    532          30.08   
  Sigma Swim Allerød  28.51                 
36  Mia Rindshøj  2003    527          30.18   
  Gentofte Svømme Klub  29.10                 
37  Astrid M. Østergaard  2004    526          30.20   
  Gentofte Svømme Klub  30.34                 
38  Sarah Missing  2001    525          30.22   
  Vest-Brøndby  28.58                 
39  Josephine Holst Vinther  2004    524          30.23   
  Gentofte Svømme Klub  30.59                 
40  Elena Westmark Holm  2003    517          30.37   
  Hørsholm Svømmeforening  29.75                 
41  Emma Bjørnholdt  2000    513          30.44   
  Lyngby Svømmeklub  29.32                 
42  Luna Emilie Olsen  2003    512          30.46   
  Slangerup Svømmeklub  29.61                 
43  Liva Stjernholm  2004    509          30.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.94                 
44  Stine Saaby Schmidt  2002    505          30.60   
  Farum Svømmeklub  29.88                 
45  Esther Else Grubert  2003    505          30.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.18                 
46  Freya Nørlund Wentzel  2003    502          30.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.85                 
46  Marie Uglebjerg  2002    502          30.66   
  Kalundborg SK  30.25                 
48  Zara Wendel  2002    502          30.67   
  Holbæk Svømme Klub  29.27                 
49  Clara Carlquist  2003    497          30.76   
  Gentofte Svømme Klub  30.40                 
50  Signe Krag Andersen  2004    495          30.81   
  Sigma Swim Allerød  30.60                 
51  Benedicte Them Jensen  2004    494          30.84   
  Køge Svømmeklub  30.35                 
52  Camilla Hougaard  2002    493          30.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.28                 
53  Kathrine Sofie Jensen  2003    483          31.07   
  Køge Svømmeklub  30.43                 
54  Anna Nørskov  2004    476          31.22   
  Søllerød Svømmeklub  31.34                 
55  Olivia Møller  2004    471          31.32   
  Køge Svømmeklub  30.52                 
56  Laura Borre Jacobsen  2004    470          31.35   
  Lyngby Svømmeklub  30.48                 
57  Caroline Wiuff Jensen  2004    469          31.37   
  Vest-Brøndby  30.73                 
57  Wilma Anker  2004    469          31.37   
  Ringsted Svømme Klub  30.93                 
59  Pernille Elm Jensen  2003    465          31.46   
  JGI Svømning  30.91                 
60  Fiona Andrea Have  2004    464          31.48   
  Lyngby Svømmeklub  31.76                 
61  Lærke Vinneck Hansen  2004    463          31.51   
  Lyngby Svømmeklub  31.26                 
62  Ulrikke Juul Søeborg  2003    456          31.67   
  Helsingør Svømmeklub  30.98                 
63  Mikkeline Mentz  2001    446          31.90   
  Holbæk Svømme Klub  33.94                 
64  Fiona Burmester  2003    444          31.94   
  Helsingør Svømmeklub  30.95                 
65  Anna Marie Nielsen  2004    443          31.96   
  Hvidovre Svømmeklub  31.75                 
66  Sarah Holm Clausen  2004    438          32.10   
  Farum Svømmeklub  31.11                 
67  Josefine Arbo Sørensen  2004    437          32.12   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.20                 
68  Emma Bækgaard  2002    435          32.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.03                 
69  Ida Rishøj  2002    433          32.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.01                 
70  Elisabeth Them Jensen  2004    431          32.26   
  Køge Svømmeklub  30.57                 
71  Josefine Krumbak  2004    428          32.34   
  Køge Svømmeklub  31.68                 
72  Liva Søby  2004    422          32.48   
  VAT Copenhagen-MK31  31.69                 
73  Emilie Højen Meyer  2004    386          33.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.27                 
Alberte V. Bisgaard  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  30.78                 
Thippe de Neergaard  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  29.68                 
Emma Zambrano Thorsen  2004              DSQ  B.L. 8.2 fl tøj 
  Vest-Brøndby  30.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:10 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeanette Ottesen  1987    815          26.09   
  VAT Copenhagen-MK31  26.05                 
Caroline Erichsen  1998    770          26.59   
  Sigma Swim Birkerød  25.88                 
Karoline Barrett  2002    732          27.04   
  Greve Svømmeklub  26.33                 
Regitze Gaard  2001    655          28.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.43                 
Cecilie Wiuff  2000    621          28.57   
  JGI Svømning  27.67                 
Liva Schmid  2000    616          28.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.71                 
Sofie Bruun Høvring  2004    634          28.37   
  VAT Copenhagen-MK31  28.70                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    622          28.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.02                 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    621          28.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.05                 
10  Victoria Bierre  2000    620          28.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.28                 
11  Anna Wermuth  1996    594          29.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.71                 
11  Marie Voigt Lauridsen  1995    594          29.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:08 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    707          24.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.65                 
Tobias Dan Hansen  2002    656          25.08   
  Herlev Svømning  23.86                 
Philip Greve  1998    648          25.18   
  Farum Svømmeklub  26.07                 
Sebastian Ovesen  1994    630          25.42  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.16                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    624          25.50   
  Sigma Swim Birkerød  24.67                 
Oliver Jacobsen  1997    596          25.89   
  Hvidovre Svømmeklub  26.56                 
Kasper Bonnichsen  2002    595          25.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.63                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    589          26.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.12                 
Lars Thor Sørensen  1999    582          26.11   
  Vest-Brøndby  25.53                 
Sebastian Tullberg  2000    582          26.11   
  Sigma Swim Birkerød  24.96                 
11  Mads Tornow Rasmussen  2000    579          26.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.46                 
12  Frederik Riedel Lentz  2001    578          26.16  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  25.90                 
13  Laurits Kenskov  2001    576          26.20   
  Herlev Svømning  24.56                 
13  Nicklas Östman Pedersen  2002    576          26.20   
  Herlev Svømning  25.70                 
15  Arthur Dalén Ellegaard  2001    573          26.24   
  Lyngby Svømmeklub  25.08                 
15  Joakim Køhn  2003    573          26.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.76                 
15  Oliver Søgaard-Andersen  2003    573          26.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.11                 
18  Oliver Thor Sørensen  2000    571          26.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.67                 
19  Niels Ottosen  1998    560          26.44   
  Holbæk Svømme Klub  26.17                 
19  Tomas Stensballe Larsen  2000    560          26.44   
  Gentofte Svømme Klub  25.39                 
21  Felix Lund  2001    554          26.53   
  Herlev Svømning  25.96                 
22  Joakim Brønnum  1997    554          26.54   
  Sigma Swim Allerød  25.54                 
23  Pierre Høgenhaug  1999    553          26.55   
  Søllerød Svømmeklub  25.93                 
24  William Textor Broch  2001    549          26.62   
  Lyngby Svømmeklub  26.37                 
25  Jonas M. Jørgensen  2001    548          26.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.65                 
26  Rasmus Danielsen  2001    541          26.75   
  Køge Svømmeklub  25.97                 
27  Rasmus Steenberg  2000    540          26.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.03                 
28  Bertram Dreyer Riis  2002    537          26.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.31                 
29  Valdemar Brøns  2003    537          26.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.43                 
30  Antoine Montier  1993    533          26.88   
  VAT Copenhagen-MK31  25.95                 
31  Frederik Eg Ibsen  2002    529          26.95   
  Sigma Swim Birkerød  26.23                 
32  August Ryom  2002    526          27.00   
  Køge Svømmeklub  26.92                 
32  Casper Mørkhøj Hartington  2002    526          27.00   
  Greve Svømmeklub  27.05                 
34  Filip Bækgaard  2000    522          27.06   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.55                 
35  David Arneskov  2002    522          27.07   
  Holbæk Svømme Klub  27.22                 
35  Thomas Bech  1998    522          27.07   
  Farum Svømmeklub  25.68                 
37  Daniel Berg Wenk  2000    518          27.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.13                 
38  Jakob Gersholm Baktoft  2000    517          27.15   
  Roskilde Svømning  26.43                 
39  Magnus Løhr  2001    512          27.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.20                 
40  Frederik Møller  2002    510          27.27   
  Ringsted Svømme Klub  26.35                 
41  Christoffer Weiss  2002    506          27.34   
  Søllerød Svømmeklub  26.14                 
42  August Schade Cantby  2002    505          27.36   
  Slagelse Svømmeklub  26.72                 
43  Theodor L Munch-Jensen  2002    504          27.38   
  Solrød Svømmeklub  27.39                 
44  Mads Hauge Sørensen  1997    502          27.42   
  Køge Svømmeklub  27.05                 
45  Roar Andersen  2001    500          27.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.60                 
46  Carl Terp Larsen  2001    499          27.48   
  VAT Copenhagen-MK31  27.14                 
46  Frederik Emil Bækgaard  2002    499          27.48   
  Vest-Brøndby  27.18                 
46  Gustav Haugård Hansen  2002    499          27.48   
  Hvidovre Svømmeklub  27.22                 
49  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    497          27.51   
  Vest-Brøndby  26.24                 
50  Rasmus Langvad  2000    497          27.52   
  Glostrup Svømmeklub  28.23                 
51  Alexander Tullberg