2021-11-28   10:40:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stvne by      Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 oktober 2018         
 
 
Lb 6, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nrgaard  2000    791  55.54  1:53.17  2:51.27    3:49.42   
  Sigma Swim Birkerd  3:47.68                 
                     
li Mortensen  1996    738  56.54  1:55.67  2:55.70    3:54.80   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:48.67                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    735  56.78  1:57.08  2:56.61    3:55.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  3:51.04                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    734  56.57  1:55.98  2:55.71    3:55.29   
  Sllerd Svmmeklub  3:54.57                 
                     
Frans Johannessen  1992    700  55.72  1:56.03  2:56.87    3:59.03   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  3:48.01                 
                     
Alvi Hjelm  1996    698  57.55  1:57.82  2:58.18    3:59.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:55.27                 
                     
Arthur Daln Ellegaard  2001    694  59.18  2:00.61  3:00.72    3:59.67   
  Lyngby Svmmeklub  4:00.04                 
                     
Jacob M. Jrgensen  1997    685  58.19  1:59.91  3:01.50    4:00.69   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:03.88                 
                     
Mads Rishj  1999    685  59.32  2:01.21  3:02.11    4:00.73   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  3:59.82                 
                     
10  Jakob Strunge Nissen  2002    680  58.07  1:59.16  3:00.36    4:01.27   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:10.40                 
                     
11  Frederik Bojesen  2002    675  58.48  1:58.33  2:59.77    4:01.93   
  JGI Svmning  4:04.58                 
                     
12  Mads Holm  1998    663  59.00  2:01.07  3:02.72    4:03.39   
  Nakskov Svmme Klub  3:56.80                 
                     
13  Lucas Bruun Strbek  2001    662  57.62  1:59.58  3:02.00    4:03.48   
  Gentofte Svmme Klub  4:03.29                 
                     
14  Christopher H. Brown  2002    644  58.98  2:01.09  3:03.22    4:05.72   
  Holbk Svmme Klub  4:03.73                 
                     
15  David Arneskov  2002    642  57.75  1:59.72  3:02.45    4:05.96   
  Holbk Svmme Klub  4:17.61                 
                     
16  Anders Nielsen  2001    624  58.43  2:00.04  3:03.13    4:08.28   
  Ringsted Svmme Klub  4:06.35                 
                     
17  Alfred August Grubert  2001    619  59.74  2:02.44  3:05.61    4:08.95   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:10.88                 
                     
18  Rasmus Nickelsen  2003    619  57.50  2:00.84  3:05.45    4:08.96   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:08.12                 
                     
19  Marius Rasmussen  1999    617  59.63  2:02.61  3:05.16    4:09.21   
  Svmmeklubben Syd  4:06.87                 
                     
20  Christoffer Weiss  2001    611  58.82        4:10.12   
  Gentofte Svmme Klub  4:10.05                 
                     
21  Leo Badaker  2002    606  56.85  2:00.17  3:06.14    4:10.80   
  Gentofte Svmme Klub  4:07.53                 
                     
22  Jens Bomgaard  2002    605  59.21  2:03.25  3:07.74    4:10.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:13.19                 
                     
23  Markus Bjsen  1999    601  1:00.21  2:03.61  3:07.38    4:11.44   
  Holbk Svmme Klub  4:06.63                 
                     
24  Simon Brixner  2000    594  1:01.07  2:04.61  3:09.35    4:12.49   
  Holbk Svmme Klub  4:10.47                 
                     
25  Mads Steen Petersen  1997    593  1:01.23  2:04.87  3:09.16    4:12.52   
  Helsinge Svmmeklub  4:12.52                 
                     
26  Alexander Rendlev  2001    593  1:00.19  2:03.94  3:08.06    4:12.60   
  Vallensbk IF Af 1939  4:12.16                 
                     
27  Christian Boutrup  2003    583  1:00.09  2:04.78  3:10.11    4:13.93   
  Sigma Swim Birkerd  4:06.55                 
                     
28  Philip Krogh Brnnicke  2000    583  58.11  2:02.01  3:08.48    4:13.97   
  Kge Svmmeklub  4:04.03                 
                     
29  Jonas M. Jrgensen  2001    582  1:01.64  2:07.17  3:09.21    4:14.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:13.29                 
                     
30  Silas Storm Nielsen  2002    581  1:00.75  2:04.77  3:09.93    4:14.30   
  Dragsholm Svmmeklub  4:11.20                 
                     
31  Mads Ottosen  1997    578  1:00.79  2:05.00  3:09.96    4:14.79   
  Holbk Svmme Klub  4:15.16                 
                     
32  Niels Paulli Sparholt  2000    574  1:01.02  2:05.55  3:09.55    4:15.25   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:07.28                 
                     
33  Ferdinand Wahl  2000    574  59.97  2:04.63  3:10.35    4:15.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:06.44                 
                     
34  Jacob Sanchez Witthfft  2001    569  1:01.59  2:06.34  3:11.67    4:16.08   
  Nakskov Svmme Klub  4:20.38                 
                     
35  Emil Kildahl Dssing  2002    566  1:01.16  2:06.44  3:11.22    4:16.47   
  Sigma Swim Birkerd  4:17.72                 
                     
36  Lasse Darlem Brandt  2003    566  1:00.74  2:06.02  3:11.33    4:16.59   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:16.57                 
                     
37  Ulrik Blach Petersen  2001    565  1:00.10  2:04.48  3:10.63    4:16.73   
  Sigma Swim Birkerd  4:19.17                 
                     
38  Mads Lind  2002    551  1:02.84  2:08.87  3:14.60    4:18.77   
  Hvidovre Svmmeklub  4:24.82                 
                     
39  Christian Andersen  1999    549  1:01.32  2:07.19  3:13.80    4:19.21   
  Sllerd Svmmeklub  4:14.94                 
                     
39  Valdemar Kristensen  2003    549  1:00.41  2:06.16  3:12.93    4:19.21   
  Sllerd Svmmeklub  4:25.43                 
                     
41  Roar Andersen  2001    545  1:01.33  2:08.21  3:14.70    4:19.72   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:14.78                 
                     
42  Thomas Svane-From  2000    543  1:01.22  2:07.29  3:14.84    4:20.01   
  Herlev Svmning  4:14.58                 
                     
43  Mads Midtbll  1998    541  59.58  2:04.57  3:12.05    4:20.40   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.35                 
                     
44  Christoffer Weiss  2002    532  1:03.83  2:09.91  3:16.08    4:21.94   
  Sllerd Svmmeklub  4:26.30                 
                     
45  Ole Hovmand  2003    531  1:03.24  2:09.41  3:15.96    4:22.00   
  Svmmeklubben Syd  4:25.03                 
                     
46  Lauge Bastian Maar  2001    531  1:01.82  2:08.05  3:14.70    4:22.02   
  Nstved IF  4:12.62                 
                     
47  Emil Carstensen  2002    528  1:02.47  2:09.49  3:15.90    4:22.59   
  Ringsted Svmme Klub  4:27.59                 
                     
48  Nicolai Therkelsen  2003    524  1:02.00  2:09.08  3:16.38    4:23.23   
  Svmmeklubben Laksen  4:29.99                 
                     
49  Andreas Hoffmann  2003    519  1:02.11  2:09.06  3:16.67    4:24.06   
  Sigma Swim Birkerd  4:25.04                 
                     
50  Thor Bols Jeppesen  2002    513  1:03.22  2:10.06  3:17.90    4:25.06   
  Helsinge Svmmeklub  4:24.44                 
                     
51  Mikkel Hjelm  2003    511  1:04.37  2:11.83  3:18.94    4:25.35   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:22.83                 
                     
52  Mathias Aner  2001    505  1:01.34  2:08.17  3:16.87    4:26.46   
  Svmmeklubben Syd  4:16.97                 
                     
53  Valdemar Ditlev Kragh  2003    503  1:04.91  2:12.53  3:20.16    4:26.86   
  Lyngby Svmmeklub  4:34.26                 
                     
54  Christopher G. Trandum  2003    499  1:02.90  2:11.64  3:20.69    4:27.49   
  Gentofte Svmme Klub  4:29.33                 
                     
55  Benjamin Bodal  2003    499  1:03.29  2:11.25  3:20.25    4:27.59   
  Ringsted Svmme Klub  4:28.17                 
                     
56  Frede Meincke  2002    493  1:04.27  2:12.56  3:20.02    4:28.56   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:20.75                 
                     
57  Nicolai Wiuff  2002    472  1:01.99  2:10.77  3:21.72    4:32.42   
  JGI Svmning  4:26.34                 
                     
58  Xander Pontoppidan  2003    449  1:05.33  2:15.26  3:26.02    4:37.13   
  Hvidovre Svmmeklub  4:34.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  18:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner