2021-11-28   09:46:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Lb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stvne by      Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 oktober 2018         
 
 
Lb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    707          24.46   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  24.65                 
Tobias Dan Hansen  2002    656          25.08   
  Herlev Svmning  23.86                 
Philip Greve  1998    648          25.18   
  Farum Svmmeklub  26.07                 
Sebastian Ovesen  1994    630          25.42  Deltager ikke i finalen 
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  24.16                 
Frederik Dalhj Paulsen  1998    624          25.50   
  Sigma Swim Birkerd  24.67                 
Oliver Jacobsen  1997    596          25.89   
  Hvidovre Svmmeklub  26.56                 
Kasper Bonnichsen  2002    595          25.91   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  25.63                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    589          26.00   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  25.12                 
Lars Thor Srensen  1999    582          26.11   
  Vest-Brndby  25.53                 
Sebastian Tullberg  2000    582          26.11   
  Sigma Swim Birkerd  24.96                 
11  Mads Tornow Rasmussen  2000    579          26.15   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  25.46                 
12  Frederik Riedel Lentz  2001    578          26.16  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svmmeklub  25.90                 
13  Laurits Kenskov  2001    576          26.20   
  Herlev Svmning  24.56                 
13  Nicklas stman Pedersen  2002    576          26.20   
  Herlev Svmning  25.70                 
15  Arthur Daln Ellegaard  2001    573          26.24   
  Lyngby Svmmeklub  25.08                 
15  Joakim Khn  2003    573          26.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  25.76                 
15  Oliver Sgaard-Andersen  2003    573          26.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.11                 
18  Oliver Thor Srensen  2000    571          26.27   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  25.67                 
19  Niels Ottosen  1998    560          26.44   
  Holbk Svmme Klub  26.17                 
19  Tomas Stensballe Larsen  2000    560          26.44   
  Gentofte Svmme Klub  25.39                 
21  Felix Lund  2001    554          26.53   
  Herlev Svmning  25.96                 
22  Joakim Brnnum  1997    554          26.54   
  Sigma Swim Allerd  25.54                 
23  Pierre Hgenhaug  1999    553          26.55   
  Sllerd Svmmeklub  25.93                 
24  William Textor Broch  2001    549          26.62   
  Lyngby Svmmeklub  26.37                 
25  Jonas M. Jrgensen  2001    548          26.63   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  26.65                 
26  Rasmus Danielsen  2001    541          26.75   
  Kge Svmmeklub  25.97                 
27  Rasmus Steenberg  2000    540          26.76   
  Gladsaxe Svmmeklub  26.03                 
28  Bertram Dreyer Riis  2002    537          26.81   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.31                 
29  Valdemar Brns  2003    537          26.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  27.43                 
30  Antoine Montier  1993    533          26.88   
  VAT Copenhagen-MK31  25.95                 
31  Frederik Eg Ibsen  2002    529          26.95   
  Sigma Swim Birkerd  26.23                 
32  August Ryom  2002    526          27.00   
  Kge Svmmeklub  26.92                 
32  Casper Mrkhj Hartington  2002    526          27.00   
  Greve Svmmeklub  27.05                 
34  Filip Bkgaard  2000    522          27.06   
  Herlufsholm Svmmeklub  26.55                 
35  David Arneskov  2002    522          27.07   
  Holbk Svmme Klub  27.22                 
35  Thomas Bech  1998    522          27.07   
  Farum Svmmeklub  25.68                 
37  Daniel Berg Wenk  2000    518          27.14   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  26.13                 
38  Jakob Gersholm Baktoft  2000    517          27.15   
  Roskilde Svmning  26.43                 
39  Magnus Lhr  2001    512          27.25   
  Herlufsholm Svmmeklub  26.20                 
40  Frederik Mller  2002    510          27.27   
  Ringsted Svmme Klub  26.35                 
41  Christoffer Weiss  2002    506          27.34   
  Sllerd Svmmeklub  26.14                 
42  August Schade Cantby  2002    505          27.36   
  Slagelse Svmmeklub  26.72                 
43  Theodor L Munch-Jensen  2002    504          27.38   
  Solrd Svmmeklub  27.39                 
44  Mads Hauge Srensen  1997    502          27.42   
  Kge Svmmeklub  27.05                 
45  Roar Andersen  2001    500          27.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.60                 
46  Carl Terp Larsen  2001    499          27.48   
  VAT Copenhagen-MK31  27.14                 
46  Frederik Emil Bkgaard  2002    499          27.48   
  Vest-Brndby  27.18                 
46  Gustav Haugrd Hansen  2002    499          27.48   
  Hvidovre Svmmeklub  27.22                 
49  Asbjrn Floor-Bjden  2002    497          27.51   
  Vest-Brndby  26.24                 
50  Rasmus Langvad  2000    497          27.52   
  Glostrup Svmmeklub  28.23                 
51  Alexander Tullberg  2003    495          27.54   
  Sigma Swim Birkerd  26.90                 
52  Alexander Ravn Borch  2001    493          27.59   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  27.08                 
53  Christian Crone  2001    491          27.62  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svmmeklub  27.16                 
54  Tobias Daniel Larsen  2001    487          27.69   
  Slagelse Svmmeklub  27.19                 
55  Oliver Steenberg  2002    485          27.74   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.30                 
56  Simon Brixner  2000    484          27.75   
  Holbk Svmme Klub  26.59                 
57  Victor Bendix Beiter  2001    483          27.77   
  Herlev Svmning  27.44                 
58  Nikolai Pagh Pedersen  2002    482          27.79   
  Nakskov Svmme Klub  27.64                 
59  Andreas Gram Peters  2001    479          27.85   
  Helsinge Svmmeklub  27.56                 
60  Asger Vver Hartvig  2002    476          27.92   
  Hrsholm Svmmeforening  28.24                 
61  Mads Toft  2001    475          27.93   
  Holbk Svmme Klub  27.51                 
62  Jacob Jensen  1995    474          27.95   
  Vordingborg Svmme Klub  28.61                 
62  Joshua P. Sidebotham  2003    474          27.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  27.74                 
64  Leo Badaker  2002    467          28.08   
  Gentofte Svmme Klub  27.77                 
65  Mikkel Jrgensen  2003    466          28.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.45                 
66  Emil Mlholm Johansen  2000    461          28.21   
  Slagelse Svmmeklub  27.93                 
67  Nicolai Wiuff  2002    458          28.28   
  JGI Svmning  27.82                 
67  Noah Bred  2003    458          28.28   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.39                 
69  Lucas Burmester  2002    457          28.29   
  Helsingr Svmmeklub  27.61                 
70  Christopher G. Trandum  2003    455          28.34   
  Gentofte Svmme Klub  27.28                 
71  Malte Egholm Brns  2003    454          28.36   
  Hrsholm Svmmeforening  28.36                 
72  Oscar Cleemann  2003    453          28.37   
  Hvidovre Svmmeklub  28.09                 
73  Mikkel Hjelm  2003    450          28.43   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  28.32                 
74  Lars Reber Knudsen  2003    448          28.48   
  Farum Svmmeklub  29.28                 
74  Mikkel Gummer  2002    448          28.48   
  Greve Svmmeklub  29.51                 
76  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    448          28.49   
  Hillerd Svmmeklub  27.98                 
77  Peter Vinge-Maigaard  2003    446          28.52   
  Vallensbk IF Af 1939  28.76                 
78  Luccas Dam Brenner  2001    446          28.53   
  Herlev Svmning  27.28                 
79  Carl Magnus Krievs  2002    444          28.57   
  Vest-Brndby  27.88                 
80  Thorvald Bomholt Larsen  2003    443          28.58   
  Helsingr Svmmeklub  28.41                 
81  Rasmus Hatting Petersen  2002    442          28.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  28.32                 
82  Jonathan F. K. Jensen  2002    435          28.75   
  Vordingborg Svmme Klub  28.07                 
83  Frederik Kongstad Hansen  2001    429          28.89   
  Haslev Svmmeklub  29.12                 
83  Thomas Hgenhaug  2003    429          28.89   
  Sllerd Svmmeklub  29.35                 
85  Lucas Hagbarth Jrgensen  2002    423          29.02   
  Roskilde Svmning  28.46                 
86  Jonathan Eskildsen  2003    423          29.04   
  Kge Svmmeklub  28.07                 
87  Tobias Davidsen  2003    413          29.27   
  Vest-Brndby  29.06                 
88  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    410          29.33   
  Lyngby Svmmeklub  29.09                 
89  Mohammed Ghizzaui  2003    409          29.35   
  Vallensbk IF Af 1939  27.82                 
90  Benjamin Bodal  2003    407          29.40   
  Ringsted Svmme Klub  29.46                 
91  Frederik Bach Mindested  2003    407          29.41   
  Sigma Swim Allerd  29.85                 
92  Emil Osberg Poulsen  2003    406          29.42   
  Dragsholm Svmmeklub  30.71                 
93  Marcus Hiort  2003    394          29.73   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.58                 
94  Magnus Juul Hansen  2003    390          29.83   
  Vordingborg Svmme Klub  28.85                 
95  Noel Sander Vestergaard  2003    362          30.58   
  Haslev Svmmeklub  32.35                 
Asger Johansen  2003              DNS   
  Glostrup Svmmeklub  28.21                 
Nicklas Andersen  2001              DNS   
  Helsinge Svmmeklub  27.13                 
William Kristensen  2003              DNS   
  Sllerd Svmmeklub  29.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  20:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner