Results for DM Junior, Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 08 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 757 | 27.30 | 59.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 753 | 28.15 | 1:00.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.52 | |||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 701 | 28.18 | 1:01.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.56 | |||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 691 | 28.82 | 1:01.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.17 | |||||||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 663 | 29.84 | 1:02.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.43 | |||||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | 654 | 29.57 | 1:02.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.67 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 646 | 30.07 | 1:03.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.53 | |||||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 632 | 29.17 | 1:03.62 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.21 | |||||||||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 648 | 29.27 | 1:03.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | 626 | 30.18 | 1:03.81 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.77 | |||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 622 | 30.27 | 1:03.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
12 | Emma Stecher | 2003 | 610 | 29.83 | 1:04.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
13 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 605 | 30.19 | 1:04.56 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.77 | |||||||||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | 604 | 30.25 | 1:04.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
15 | Cille Christensen | 2004 | 577 | 30.77 | 1:05.57 | |||||
Kolding SK | 1:04.76 | |||||||||
16 | Amalie Michelsen | 2003 | 560 | 31.13 | 1:06.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.45 | |||||||||
17 | Nikoline Andersen | 2003 | 613 | 30.21 | 1:04.26 | |||||
H2Odense | 1:06.53 | |||||||||
18 | Thea Søe Bach | 2002 | 574 | 30.71 | 1:05.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.46 | |||||||||
19 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 574 | 30.43 | 1:05.71 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.67 | |||||||||
20 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 568 | 31.05 | 1:05.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.88 | |||||||||
21 | Celia Puggaard | 2003 | 562 | 31.21 | 1:06.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.87 | |||||||||
22 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 558 | 31.64 | 1:06.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
23 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 540 | 30.95 | 1:07.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
24 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 532 | 30.98 | 1:07.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |