2021-04-14   10:06:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bergen Swim Festival

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday Heats

Document
Results
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
Event 3, 100m Freestyle Women Seniors - Heats
BSF: 52.86 Sarah Sjöström
WR: 51.71 Sarah Sjöström
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sarah Sjöström 1993 Södertörn Simsällskap +0.68 54.80 Q
50m: 25.97
100m: 54.80
(28.83)
2 Kimberly Buys 1989 Flemish SF +0.76 56.90 +2.10 Q
50m: 27.08
100m: 56.90
(29.82)
3 Marte Løvberg 1999 Lambertseter SK +0.68 57.17 +2.37 Q
50m: 27.60
100m: 57.17
(29.57)
4 Lil Zyprian 1998 SV Nikar Heidelberg +0.74 57.29 +2.49 Q
50m: 28.08
100m: 57.29
(29.21)
5 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap +0.79 57.35 +2.55 Q
50m: 27.93
100m: 57.35
(29.42)
6 Jenny Halden 2000 Glitre SK/BK +0.76 57.46 +2.66 Q
50m: 28.00
100m: 57.46
(29.46)
7 Sarah Köhler 1994 SG Frankfurt +0.76 57.57 +2.77 Q
50m: 28.17
100m: 57.57
(29.40)
8 Susann Bjørnsen 1993 Setermoen SK +0.75 57.68 +2.88 Q
50m: 27.54
100m: 57.68
(30.14)
9 Maria Thompson Clausen 1996 Bærumsvømmerne +0.70 58.23 +3.43
50m: 27.65
100m: 58.23
(30.58)
10 Majken Smith 1997 Bærumsvømmerne +0.76 58.40 +3.60
50m: 28.30
100m: 58.40
(30.10)
11 Renate Knutsen 1997 Bergens SC +0.73 58.99 +4.19
50m: 28.55
100m: 58.99
(30.44)
12 Kristine Bjellvåg Braathen 2000 Bærumsvømmerne +0.78 59.00 +4.20
50m: 28.46
100m: 59.00
(30.54)
13 Maria Storstein 2000 Karmøy SK +0.79 59.47 +4.67
50m: 29.45
100m: 59.47
(30.02)
14 Alice Müllern 1998 Jönköpings Simsällskap +0.72 1:00.38 +5.58
50m: 29.05
100m: 1:00.38
(31.33)
15 Andrea Holmboe 2000 OI Svømming +0.83 1:00.42 +5.62
50m: 29.00
100m: 1:00.42
(31.42)
16 Karianne Reinertsen 1997 BS/Delfana +0.74 1:00.43 +5.63
50m: 28.77
100m: 1:00.43
(31.66)
17 Jennifer Vo 2000 Lambertseter SK +0.76 1:00.66 +5.86
50m: 29.46
100m: 1:00.66
(31.20)
18 Barbara Debes 2000 Færøyene +0.71 1:00.77 +5.97
50m: 28.94
100m: 1:00.77
(31.83)
19 Sara Stoebner 1998 OI Svømming +0.71 1:00.83 +6.03
50m: 29.27
100m: 1:00.83
(31.56)
20 Camilla Rimmereide 2000 Ullensakersv +0.80 1:01.10 +6.30
50m: 29.51
100m: 1:01.10
(31.59)
21 Maiken Sofie Byman 2000 Tønsberg SK +0.74 1:01.46 +6.66
50m: 29.41
100m: 1:01.46
(32.05)
22 Annique Ultee 2000 Stavanger SC +0.73 1:01.64 +6.84
50m: 29.39
100m: 1:01.64
(32.25)
23 Nora Næssen 1999 SK Team Sør/KSA +0.76 1:01.75 +6.95
50m: 29.61
100m: 1:01.75
(32.14)
24 Julie My Hestad Solberg 1999 Bærumsvømmerne +0.80 1:01.83 +7.03
50m: 30.15
100m: 1:01.83
(31.68)
25 Christina Vestre 1999 Karmøy SK +0.83 1:01.91 +7.11
50m: 29.74
100m: 1:01.91
(32.17)
26 Cecilie Klingenberg 2000 OI Svømming +0.76 1:01.92 +7.12
50m: 29.63
100m: 1:01.92
(32.29)
27 Emma Østenstad 2000 Karmøy SK +0.70 1:02.00 +7.20
50m: 30.13
100m: 1:02.00
(31.87)
28 Emma Sofie Augustsson 1999 OI Svømming +0.74 1:02.11 +7.31
50m: 29.71
100m: 1:02.11
(32.40)
29 Vilde Kristine Uthus Halse 1999 Bergens SC +0.76 1:02.44 +7.64
50m: 30.08
100m: 1:02.44
(32.36)
30 Malene Fjeldstad 2000 OI Svømming +0.75 1:02.48 +7.68
50m: 30.05
100m: 1:02.48
(32.43)
31 Eira Ytre-Eide 2000 Asker SK +0.72 1:02.65 +7.85
50m: 30.44
100m: 1:02.65
(32.21)
32 Maria Rølland 1998 OI Svømming +0.62 1:03.09 +8.29
50m: 30.45
100m: 1:03.09
(32.64)
33 Maren Thoresen Malme 1998 BS/Åstveit +0.77 1:03.28 +8.48
50m: 29.95
100m: 1:03.28
(33.33)
34 Hanne Romstad 1999 Väsby Simsällskap +0.70 1:03.36 +8.56
50m: 30.32
100m: 1:03.36
(33.04)
35 Jenny Dale Gjerstad 2000 Vestkantsvømmerne +0.66 1:03.72 +8.92
50m: 30.61
100m: 1:03.72
(33.11)
36 Veronica Cobo-Lone 1999 Bergens SC +0.91 1:04.22 +9.42
50m: 31.42
100m: 1:04.22
(32.80)
37 Anna Rimmereide 2000 Stord IL +0.75 1:04.78 +9.98
50m: 31.65
100m: 1:04.78
(33.13)
38 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.71 1:05.08 +10.28
50m: 31.13
100m: 1:05.08
(33.95)
39 Martine Johansen 2000 Bærumsvømmerne +0.68 1:05.36 +10.56
50m: 31.41
100m: 1:05.36
(33.95)
40 Emma Lu Eikemo 2000 Asker SK +0.86 1:05.84 +11.04
50m: 31.26
100m: 1:05.84
(34.58)
41 Kristine Godager 1998 Aalesund SLK +0.72 1:05.89 +11.09
50m: 31.75
100m: 1:05.89
(34.14)
42 Stine Næss Holmgren 2000 Nordlysbyen STK +0.89 1:06.30 +11.50
50m: 31.77
100m: 1:06.30
(34.53)
43 Christina Sesor 2000 Nordlysbyen STK +0.71 1:06.36 +11.56
50m: 31.61
100m: 1:06.36
(34.75)
44 Camilla Meland 2000 Kristiansund SK +0.84 1:06.56 +11.76
50m: 31.95
100m: 1:06.56
(34.61)
45 Siri Therese Dannemark 2000 Ås IL +0.83 1:06.79 +11.99
50m: 31.46
100m: 1:06.79
(35.33)
46 Emma Johanne Rist Jensen 1999 SK Team Sør/KSA +0.74 1:06.91 +12.11
50m: 32.09
100m: 1:06.91
(34.82)
47 Vilde Linnea Gullovsen 2000 SK Speed +0.76 1:06.95 +12.15
50m: 32.26
100m: 1:06.95
(34.69)
48 Emma Strand Haugen 2000 Nordlysbyen STK +0.77 1:07.69 +12.89
50m: 32.04
100m: 1:07.69
(35.65)
49 Andrine Svea 2000 Nordlysbyen STK +0.91 1:08.01 +13.21
50m: 32.39
100m: 1:08.01
(35.62)
50 Camilla Jørdre Kvamme 2000 BS/Åstveit +0.79 1:08.52 +13.72
50m: 32.62
100m: 1:08.52
(35.90)
51 Enya Raanaas Reklev 2000 Ås IL +0.80 1:09.57 +14.77
50m: 34.10
100m: 1:09.57
(35.47)
52 Sofie Johanne Wallestad 1999 Åstveit SK +0.74 1:09.98 +15.18
50m: 33.73
100m: 1:09.98
(36.25)
53 Vinona Bothe 1999 Stockholmspolisens IF +0.56 1:10.41 +15.61
50m: 32.69
100m: 1:10.41
(37.72)
54 Martine Berg 2000 Nordlysbyen STK +0.80 1:10.49 +15.69
50m: 32.52
100m: 1:10.49
(37.97)
55 Karoline Erdal Storli 1999 Tønsberg SK +0.65 1:10.66 +15.86
50m: 33.02
100m: 1:10.66
(37.64)
56 Marte Heggertveit 1999 BS/Åstveit +0.90 1:11.62 +16.82 S9
50m: 35.09
100m: 1:11.62
(36.53)
57 Andrea Charlene Atkins 2000 Tønsberg SK +0.79 1:15.22 +20.42
50m: 35.53
100m: 1:15.22
(39.69)
- Hedda Øritsland 1999 Bærumsvømmerne DNS
- Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap DNS
- Stine Lise Stenseth 1994 Bærumsvømmerne DNS
- Kaia Viktoria Norbye 1996 Nordlysbyen STK DNS
- Oda Kristine Borgstrøm 1999 Randaberg IL DNS
Event 3, 100m Freestyle Women Juniors - Heats
BSF: 52.86 Sarah Sjöström
WR: 51.71 Sarah Sjöström
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vár Eidesgaard 2001 Færøyene +0.74 58.23 Q
50m: 28.10
100m: 58.23
(30.13)
2 Synne Hovden Eidheim 2001 Bergens SLK +0.73 59.05 +0.82 Q
50m: 28.53
100m: 59.05
(30.52)
3 Ingrid Leifsen 2001 Haugesund SK +0.67 59.15 +0.92 Q
50m: 28.20
100m: 59.15
(30.95)
4 Malena Amelie Lisken 2003 OI Svømming +0.79 59.38 +1.15 Q
50m: 28.42
100m: 59.38
(30.96)
5 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.74 1:00.32 +2.09 Q
50m: 28.94
100m: 1:00.32
(31.38)
6 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.83 1:00.40 +2.17 Q
50m: 29.28
100m: 1:00.40
(31.12)
7 Julie Fornasari 2003 OI Svømming +0.75 1:01.54 +3.31 Q
50m: 30.01
100m: 1:01.54
(31.53)
8 Vilde Zetlitz Nessler 2003 Frisinn SK +0.73 1:01.63 +3.40 Q
50m: 29.54
100m: 1:01.63
(32.09)
9 Elin Peng 2003 Väsby Simsällskap +0.74 1:01.76 +3.53
50m: 29.63
100m: 1:01.76
(32.13)
10 Alisa Vestergård 2003 Færøyene +0.76 1:01.84 +3.61
50m: 29.70
100m: 1:01.84
(32.14)
11 Julia Björken 2001 Väsby Simsällskap +0.78 1:02.09 +3.86
50m: 29.73
100m: 1:02.09
(32.36)
12 Henriette Dale 2003 Vestkantsvømmerne +0.77 1:02.15 +3.92
50m: 30.10
100m: 1:02.15
(32.05)
13 Rebecca Vinck Johansen 2001 Kolbotn IL +0.73 1:02.19 +3.96
50m: 30.11
100m: 1:02.19
(32.08)
14 Mathilde Sofie Hammer 2002 Kongstensvømmerne +0.69 1:02.40 +4.17
50m: 29.89
100m: 1:02.40
(32.51)
15 Mari Nilsen 2003 Haugesund SK +0.83 1:02.43 +4.20
50m: 30.20
100m: 1:02.43
(32.23)
16 Vår Granhaug Rotevatn 2002 Ullensakersv +0.74 1:02.44 +4.21
50m: 30.46
100m: 1:02.44
(31.98)
17 Karoline Volden 2001 Trondhjems SLK +0.71 1:02.49 +4.26
50m: 29.20
100m: 1:02.49
(33.29)
18 Paola Kylberg 2002 Stockholmspolisens IF +0.71 1:02.58 +4.35
50m: 30.19
100m: 1:02.58
(32.39)
19 Silje Larsen 2004 Karmøy SK +0.81 1:02.59 +4.36
50m: 30.30
100m: 1:02.59
(32.29)
20 Vårin Sætra Schefte 2001 Kolbotn IL +0.74 1:02.80 +4.57
50m: 29.51
100m: 1:02.80
(33.29)
21 Kristine Huan Hytenget 2002 Asker SK +0.82 1:02.90 +4.67
50m: 30.85
100m: 1:02.90
(32.05)
22 Edle Irene Vidnes 2001 Poseidon +0.74 1:03.06 +4.83
50m: 30.56
100m: 1:03.06
(32.50)
23 Malin Syvertsen 2002 Mandal SK +0.77 1:03.19 +4.96
50m: 30.11
100m: 1:03.19
(33.08)
24 Katy Pettersen 2002 Bergens SLK +0.73 1:03.33 +5.10
50m: 29.88
100m: 1:03.33
(33.45)
25 Frøydis Vatn Andersen 2001 Trondhjems SLK +0.76 1:03.37 +5.14
50m: 30.47
100m: 1:03.37
(32.90)
26 Jonette Kristiansen Pflug 2001 Poseidon +0.78 1:03.50 +5.27
50m: 30.67
100m: 1:03.50
(32.83)
27 Kristine Meinert Rød 2001 Kolbotn IL +0.74 1:03.55 +5.32
50m: 30.37
100m: 1:03.55
(33.18)
28 Madeleine Wold 2003 SK Speed +0.73 1:03.59 +5.36
50m: 30.47
100m: 1:03.59
(33.12)
29 Sandra Knudsen 2001 Kongstensvømmerne +0.77 1:03.62 +5.39
50m: 30.91
100m: 1:03.62
(32.71)
30 Isabelle Pedersen 2002 Sandnes SLK +0.72 1:03.65 +5.42
50m: 30.04
100m: 1:03.65
(33.61)
31 Andrea Rød 2002 Kolbotn IL +0.79 1:03.67 +5.44
50m: 30.94
100m: 1:03.67
(32.73)
32 Elise Alme Jensen 2002 Bergens SLK +0.76 1:03.75 +5.52
50m: 30.92
100m: 1:03.75
(32.83)
33 Ingrid Elise Borgstrøm 2004 Randaberg IL +0.88 1:03.98 +5.75
50m: 30.56
100m: 1:03.98
(33.42)
34 Elise Nilsen 2003 Bergens SC +0.78 1:04.01 +5.78
50m: 30.60
100m: 1:04.01
(33.41)
35 Oda Møllerhaug Hansen 2001 Haugesund SK +0.86 1:04.04 +5.81
50m: 30.30
100m: 1:04.04
(33.74)
36 Ida Jystad 2002 Vestbyen Trondheim +0.67 1:04.06 +5.83
50m: 30.47
100m: 1:04.06
(33.59)
37 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF +0.82 1:04.11 +5.88
50m: 30.47
100m: 1:04.11
(33.64)
38 Helene Hana Solberg 2001 Bergens SLK +0.91 1:04.25 +6.02
50m: 30.99
100m: 1:04.25
(33.26)
39 Martine Myhrer Abrahamsen 2003 Skjetten Svømming +0.70 1:04.26 +6.03
50m: 30.74
100m: 1:04.26
(33.52)
40 Alexandra Peter 2002 Randaberg IL +0.90 1:04.27 +6.04
50m: 30.89
100m: 1:04.27
(33.38)
41 Tina Hosøy Nordås 2001 Bergens SLK +0.83 1:04.31 +6.08
50m: 31.55
100m: 1:04.31
(32.76)
42 Martine Hallberg 2002 Sandnes SLK +0.82 1:04.41 +6.18
50m: 30.96
100m: 1:04.41
(33.45)
43 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF +0.77 1:04.47 +6.24
50m: 30.54
100m: 1:04.47
(33.93)
44 Aurora Stavøy 2002 Sortland SLK +0.71 1:04.48 +6.25
50m: 30.87
100m: 1:04.48
(33.61)
45 Eva Sofie Larsen Stangeland 2002 Sandnes SLK +0.79 1:04.51 +6.28
50m: 30.67
100m: 1:04.51
(33.84)
45 Helene Osnes Vestre 2003 Haugesund SK +0.86 1:04.51 +6.28
50m: 31.53
100m: 1:04.51
(32.98)
47 Linnea Lindgren 2001 Väsby Simsällskap +0.74 1:04.53 +6.30
50m: 30.83
100m: 1:04.53
(33.70)
48 Rebekka Alice Bruland 2002 BS/Delfana +0.64 1:04.63 +6.40
50m: 30.85
100m: 1:04.63
(33.78)
49 Ella Magnussen 2003 Asker SK +0.76 1:04.64 +6.41
50m: 30.89
100m: 1:04.64
(33.75)
50 Tiril Rørvik 2004 Mandal SK +0.71 1:04.73 +6.50
50m: 31.21
100m: 1:04.73
(33.52)
51 Camilla Skar Talberg 2002 Sandnes SLK +0.72 1:04.74 +6.51
50m: 31.09
100m: 1:04.74
(33.65)
52 Rikke Omdahl Petersen 2002 Bærumsvømmerne +0.78 1:04.76 +6.53
50m: 30.84
100m: 1:04.76
(33.92)
53 Sanna Sembsmoen-Schleis 2003 Glitre SK/BK +0.79 1:04.95 +6.72
50m: 31.05
100m: 1:04.95
(33.90)
54 Kristine Kleppestrand 2002 Vestkantsvømmerne +0.71 1:04.96 +6.73
50m: 31.05
100m: 1:04.96
(33.91)
55 Sara Fredheim 2004 Øyane SK +0.85 1:05.02 +6.79
50m: 31.19
100m: 1:05.02
(33.83)
56 Line Dybvig Andersen 2002 Kolbotn IL +0.66 1:05.03 +6.80
50m: 30.50
100m: 1:05.03
(34.53)
57 Thea Maria Nilsen 2001 Bergens SLK +0.78 1:05.07 +6.84
50m: 31.80
100m: 1:05.07
(33.27)
58 Marie Hellberg Munthe 2003 Ås IL +0.75 1:05.10 +6.87
50m: 31.60
100m: 1:05.10
(33.50)
59 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF +0.85 1:05.11 +6.88
50m: 31.00
100m: 1:05.11
(34.11)
59 Tirill Hammerstrøm 2003 Vågsbygd SLK +0.72 1:05.11 +6.88
50m: 31.23
100m: 1:05.11
(33.88)
61 Heidi Elisabeth Ysland 2001 Trondhjems SLK +0.88 1:05.24 +7.01
50m: 30.64
100m: 1:05.24
(34.60)
62 Idunn Jørgensen Mohr 2002 Asker SK +0.72 1:05.29 +7.06
50m: 31.67
100m: 1:05.29
(33.62)
63 Stine Rotseth 2003 Bergens SLK +0.71 1:05.30 +7.07
50m: 31.21
100m: 1:05.30
(34.09)
64 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.73 1:05.31 +7.08
50m: 30.77
100m: 1:05.31
(34.54)
65 Olivia Kjellberg 2004 Kolbotn IL +0.82 1:05.37 +7.14
50m: 30.93
100m: 1:05.37
(34.44)
66 Hedda Mork Henden 2001 Kristiansund SK +0.78 1:05.45 +7.22
50m: 31.04
100m: 1:05.45
(34.41)
67 Hanne Næss 2004 Vestkantsvømmerne +0.86 1:05.49 +7.26
50m: 31.69
100m: 1:05.49
(33.80)
68 Erika Kvaal 2004 Bergens SC +0.77 1:05.50 +7.27
50m: 31.28
100m: 1:05.50
(34.22)
69 Rana Wild-ali 2005 SK Speed +0.81 1:05.63 +7.40
50m: 31.39
100m: 1:05.63
(34.24)
70 Eva Isabel Erbe 2004 SK Speed +0.79 1:05.69 +7.46
50m: 31.74
100m: 1:05.69
(33.95)
71 Elise Lund 2001 Trondhjems SLK +0.76 1:05.83 +7.60
50m: 31.42
100m: 1:05.83
(34.41)
71 Celina Nguyen 2005 Kolbotn IL +0.79 1:05.83 +7.60
50m: 31.39
100m: 1:05.83
(34.44)
73 Sofie Stadaas 2002 Moss SK +0.78 1:05.90 +7.67
50m: 31.24
100m: 1:05.90
(34.66)
73 Andrea Rossi 2001 Fauske SK +0.83 1:05.90 +7.67
50m: 31.49
100m: 1:05.90
(34.41)
75 Hilja Lyydia Stering 2003 SK Speed +0.82 1:05.91 +7.68
50m: 31.55
100m: 1:05.91
(34.36)
76 Hege S Jørgensen 2002 Trondhjems SLK +0.81 1:05.94 +7.71
50m: 31.22
100m: 1:05.94
(34.72)
76 Michelle Piolin Hansen 2004 SK Speed +0.77 1:05.94 +7.71
50m: 30.69
100m: 1:05.94
(35.25)
78 Aleksandra Alnes 2003 Kolbotn IL +0.78 1:05.96 +7.73
50m: 31.68
100m: 1:05.96
(34.28)
79 Aurora Gaarder Ekhall 2003 SK Speed +0.81 1:06.04 +7.81
50m: 31.82
100m: 1:06.04
(34.22)
80 Mia Olsen 2004 Kongstensvømmerne +0.81 1:06.14 +7.91
50m: 31.57
100m: 1:06.14
(34.57)
81 Synne Amalie Pretorius 2002 Asker SK +0.80 1:06.15 +7.92
50m: 31.85
100m: 1:06.15
(34.30)
82 Mette Gjerdrum Helgesen 2001 Asker SK +0.78 1:06.35 +8.12
50m: 32.13
100m: 1:06.35
(34.22)
83 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.81 1:06.39 +8.16
50m: 31.52
100m: 1:06.39
(34.87)
84 Elisabeth Wilmann 2002 Trondhjems SLK +0.82 1:06.41 +8.18
50m: 31.27
100m: 1:06.41
(35.14)
85 Tuva Berg Hammer 2002 BS/Arna +0.75 1:06.47 +8.24
50m: 31.81
100m: 1:06.47
(34.66)
86 Liva Gjil 2004 Haugesund SK +0.82 1:06.59 +8.36
50m: 31.93
100m: 1:06.59
(34.66)
87 Kaja Pettersen 2001 Haugesund SK +0.91 1:06.62 +8.39
50m: 31.56
100m: 1:06.62
(35.06)
88 Caroline Kambe 2001 Haugesund SK +0.76 1:06.65 +8.42
50m: 31.72
100m: 1:06.65
(34.93)
89 Silje Onsøien 2001 BS/Åstveit +0.84 1:06.79 +8.56
50m: 32.64
100m: 1:06.79
(34.15)
90 Edle Lund 2003 Trondhjems SLK +0.79 1:06.88 +8.65
50m: 32.41
100m: 1:06.88
(34.47)
91 Caroline Hallberg 2004 Sandnes SLK +0.79 1:06.93 +8.70
50m: 32.10
100m: 1:06.93
(34.83)
92 Linn Kristin Aakernes 2002 Aalesund SLK +0.81 1:07.04 +8.81
50m: 32.15
100m: 1:07.04
(34.89)
93 Erika Ness 2003 Fauske SK +0.78 1:07.32 +9.09
50m: 32.00
100m: 1:07.32
(35.32)
94 Sara Natalia Kucynska 2003 Øyane SK +0.70 1:07.39 +9.16
50m: 32.19
100m: 1:07.39
(35.20)
95 Kathinka  Dale 2003 Vestkantsvømmerne +0.79 1:07.42 +9.19
50m: 31.56
100m: 1:07.42
(35.86)
96 Camilla Cedres Larsen 2003 Haugesund SK +0.82 1:07.53 +9.30
50m: 32.20
100m: 1:07.53
(35.33)
97 Lona Gulbrandsen 2005 Kongstensvømmerne +0.71 1:07.55 +9.32
50m: 32.93
100m: 1:07.55
(34.62)
98 Anna Victoria Plassen 2005 Vestkantsvømmerne +0.83 1:07.68 +9.45
50m: 32.98
100m: 1:07.68
(34.70)
98 Lovise Kjøpstad Rimmereide 2004 Stord IL +0.81 1:07.68 +9.45
50m: 33.19
100m: 1:07.68
(34.49)
100 Nikoline Alnes 2001 Kolbotn IL +0.78 1:07.71 +9.48
50m: 32.32
100m: 1:07.71
(35.39)
101 Mina Klavenes Mauseth 2005 Kongstensvømmerne +0.93 1:07.77 +9.54
50m: 31.98
100m: 1:07.77
(35.79)
102 Vilde Austmo 2003 Trondhjems SLK +0.73 1:07.86 +9.63
50m: 33.23
100m: 1:07.86
(34.63)
103 Mina Victoria Stensland 2002 Asker SK +0.78 1:08.01 +9.78
50m: 32.20
100m: 1:08.01
(35.81)
104 Nina Skarø 2003 Trondhjems SLK +0.78 1:08.05 +9.82
50m: 32.97
100m: 1:08.05
(35.08)
105 Mathea Nerland Vælitalo 2004 Asker SK +0.72 1:08.21 +9.98
50m: 32.51
100m: 1:08.21
(35.70)
106 Siiri Maija Sipilä Næss 2001 Nordlysbyen STK +0.84 1:08.23 +10.00
50m: 32.71
100m: 1:08.23
(35.52)
107 Ingvild Sirnes 2003 Haugesund SK 1:08.32 +10.09
50m: 32.81
100m: 1:08.32
(35.51)
108 Oda Løtuft Johansen 2002 Ås IL +0.84 1:08.37 +10.14
50m: 32.44
100m: 1:08.37
(35.93)
109 Andrea Hjartholm 2004 Tønsberg SK +0.83 1:08.47 +10.24
50m: 32.11
100m: 1:08.47
(36.36)
110 Pernille Wardenær 2001 Kolbotn IL +0.71 1:08.53 +10.30
50m: 32.33
100m: 1:08.53
(36.20)
111 Maren Elise Paulsen 2001 Sarpsborg IL +0.79 1:08.58 +10.35
50m: 33.12
100m: 1:08.58
(35.46)
112 Julie Ynnesdal 2003 Åstveit SK +0.81 1:08.63 +10.40
50m: 32.54
100m: 1:08.63
(36.09)
113 Telise Vinje 2005 Kongstensvømmerne +0.81 1:08.66 +10.43
50m: 33.17
100m: 1:08.66
(35.49)
114 Una Jensen 2001 Bergens SLK +0.79 1:08.69 +10.46
50m: 32.94
100m: 1:08.69
(35.75)
115 Aurora Kjensli 2004 Skjetten Svømming +0.75 1:08.71 +10.48
50m: 32.60
100m: 1:08.71
(36.11)
116 Ariana Roberts 2002 Øyane SK +0.80 1:08.79 +10.56
50m: 33.25
100m: 1:08.79
(35.54)
117 Nora Visnes 2003 Stord IL +0.82 1:08.86 +10.63
50m: 32.85
100m: 1:08.86
(36.01)
118 Tine Hovden Eidheim 2003 Bergens SLK +0.91 1:08.89 +10.66
50m: 32.74
100m: 1:08.89
(36.15)
119 Marie Lykseth Iversen 2004 Sortland SLK +0.70 1:08.98 +10.75
50m: 32.79
100m: 1:08.98
(36.19)
120 Sandra Sæbø 2003 BS/Delfana +0.76 1:09.02 +10.79
50m: 32.94
100m: 1:09.02
(36.08)
121 Lena Bloch 2001 Haugesund SK +0.65 1:09.14 +10.91
50m: 33.53
100m: 1:09.14
(35.61)
122 Amina Farahani 2005 SK Speed +0.80 1:09.18 +10.95
50m: 33.32
100m: 1:09.18
(35.86)
123 Sophie Annelise Buckland 2003 Haugesund SK +0.74 1:09.24 +11.01
50m: 31.45
100m: 1:09.24
(37.79)
124 Kristina Ingvaldsen Karlsen 2004 SK Speed +0.77 1:09.25 +11.02
50m: 33.47
100m: 1:09.25
(35.78)
124 Malin Virkesdal Bergetun 2003 Åstveit SK +0.81 1:09.25 +11.02
50m: 33.53
100m: 1:09.25
(35.72)
126 Christine M. Tufte Lund 2003 Delfana +0.88 1:09.29 +11.06
50m: 33.34
100m: 1:09.29
(35.95)
127 Silje Aadahl 2002 Trondhjems SLK +0.79 1:09.39 +11.16
50m: 33.07
100m: 1:09.39
(36.32)
128 Cathrine Jensen 2001 Sortland SLK +0.73 1:09.61 +11.38
50m: 33.12
100m: 1:09.61
(36.49)
129 Wilhemina Knutsen 2004 SK Speed +0.76 1:09.62 +11.39
50m: 33.59
100m: 1:09.62
(36.03)
130 Inga Steinsdotter Nestgaard 2002 Trondhjems SLK +0.75 1:09.68 +11.45
50m: 33.46
100m: 1:09.68
(36.22)
131 Jenny Tidemandsen Larsen 2001 Kolbotn IL +0.82 1:09.81 +11.58
50m: 32.88
100m: 1:09.81
(36.93)
132 Elisabeth Pappalardo Gulbran 2003 SK Speed +0.83 1:09.91 +11.68
50m: 33.79
100m: 1:09.91
(36.12)
133 Karianne Årstad 2001 Egersund SK +0.77 1:10.16 +11.93
50m: 32.73
100m: 1:10.16
(37.43)
134 Anne-Ragnhild Hansen 2005 Sortland SLK +0.82 1:10.25 +12.02
50m: 33.90
100m: 1:10.25
(36.35)
135 Tora Jakobsen 2002 Fauske SK +0.78 1:10.26 +12.03
50m: 33.58
100m: 1:10.26
(36.68)
136 Emma Sofie Antun 2004 Vestkantsvømmerne +0.84 1:10.27 +12.04
50m: 33.83
100m: 1:10.27
(36.44)
137 Hedda Løken 2004 Stord IL +0.85 1:10.34 +12.11
50m: 33.07
100m: 1:10.34
(37.27)
138 Erle Torvik Grinde 2005 Kristiansund SK +0.77 1:10.36 +12.13
50m: 33.80
100m: 1:10.36
(36.56)
139 Malak Boukili 2004 SK Speed +0.71 1:10.49 +12.26
50m: 33.26
100m: 1:10.49
(37.23)
140 Tina Emilie Revheim 2005 Øyane SK +0.82 1:10.65 +12.42
50m: 34.48
100m: 1:10.65
(36.17)
141 Martine E Mjøs 2002 Delfana +0.78 1:10.88 +12.65
50m: 34.31
100m: 1:10.88
(36.57)
142 Christine Krey 2003 Delfana +0.85 1:10.91 +12.68
50m: 34.48
100m: 1:10.91
(36.43)
143 Liva Norling 2001 Tønsberg SK +0.70 1:10.98 +12.75
50m: 33.84
100m: 1:10.98
(37.14)
144 Nora Nerland Vælitalo 2002 Asker SK +0.78 1:11.03 +12.80
50m: 34.12
100m: 1:11.03
(36.91)
145 Frida Lilletveit Vollen 2004 Mandal SK +0.82 1:11.52 +13.29
50m: 33.97
100m: 1:11.52
(37.55)
146 Sara Vaslag 2004 Aalesund SLK +0.92 1:11.56 +13.33
50m: 34.66
100m: 1:11.56
(36.90)
147 Ingeborg Mittet Kaldhussæter 2005 Aalesund SLK +0.89 1:11.63 +13.40
50m: 34.69
100m: 1:11.63
(36.94)
148 Matilde Sørlie 2004 Kolbotn IL +0.87 1:11.71 +13.48
50m: 34.50
100m: 1:11.71
(37.21)
148 Tine Pedersen 2004 Haugesund SK +0.74 1:11.71 +13.48
50m: 33.03
100m: 1:11.71
(38.68)
150 Embla Baarholm 2004 Trondhjems SLK +0.73 1:12.06 +13.83
50m: 33.54
100m: 1:12.06
(38.52)
151 Ingeborg Anfinset 2004 Bergens SC +0.87 1:12.19 +13.96
50m: 35.10
100m: 1:12.19
(37.09)
152 Siri Kråkenes 2005 Eid SK +0.85 1:12.20 +13.97
50m: 34.52
100m: 1:12.20
(37.68)
153 Mathilde Halvorsen 2004 Kongstensvømmerne +0.99 1:12.44 +14.21
50m: 34.65
100m: 1:12.44
(37.79)
154 Tuva Haukanes Sulen 2005 Åstveit SK +0.80 1:12.76 +14.53
50m: 34.70
100m: 1:12.76
(38.06)
155 Lou Leonardi 2002 Delfana +0.88 1:12.83 +14.60
50m: 34.17
100m: 1:12.83
(38.66)
156 Emilie Bonesmo 2004 Aalesund SLK +0.95 1:12.85 +14.62
50m: 34.91
100m: 1:12.85
(37.94)
157 Tiril Husebø 2004 Stord IL +0.76 1:12.93 +14.70
50m: 34.05
100m: 1:12.93
(38.88)
158 Anniken Walløe 2004 Delfana +0.92 1:12.97 +14.74
50m: 35.15
100m: 1:12.97
(37.82)
159 Julie Brunstad 2003 Aalesund SLK +0.79 1:13.04 +14.81
50m: 34.81
100m: 1:13.04
(38.23)
160 Emilie H Johansen 2002 Åstveit SK +0.94 1:13.21 +14.98
50m: 34.38
100m: 1:13.21
(38.83)
161 Liv Hanh Basberg 2004 Asker SK +0.71 1:13.30 +15.07
50m: 34.57
100m: 1:13.30
(38.73)
162 Victoria Erdal Steinsland 2005 Delfana +0.92 1:14.36 +16.13
50m: 36.31
100m: 1:14.36
(38.05)
162 Sara Sjursen Zarghami 2002 Bergens SLK +0.74 1:14.36 +16.13
50m: 35.06
100m: 1:14.36
(39.30)
164 Kristin Hals 2005 Vestkantsvømmerne +0.88 1:14.41 +16.18
50m: 35.78
100m: 1:14.41
(38.63)
165 Victoria Grongstad Bjørge 2002 Delfana +0.87 1:14.48 +16.25
50m: 36.57
100m: 1:14.48
(37.91)
166 Ida Skjæveland 2003 Åstveit SK +0.80 1:14.71 +16.48
50m: 36.19
100m: 1:14.71
(38.52)
167 Marthe Soldal 2002 Åstveit SK +0.89 1:14.72 +16.49
50m: 35.11
100m: 1:14.72
(39.61)
168 Helle Aas 2005 Åstveit SK +0.84 1:14.99 +16.76
50m: 35.74
100m: 1:14.99
(39.25)
169 Victoria Ann Kvilekval 2005 Bergens SLK +0.95 1:15.98 +17.75
50m: 35.27
100m: 1:15.98
(40.71)
170 Emilie Lykseth Iversen 2005 Sortland SLK +0.92 1:16.09 +17.86
50m: 36.54
100m: 1:16.09
(39.55)
171 Nora V Kleppe 2002 Delfana +0.81 1:16.23 +18.00
50m: 36.56
100m: 1:16.23
(39.67)
172 Matilda Mæland 2003 Åstveit SK +0.95 1:17.15 +18.92
50m: 35.96
100m: 1:17.15
(41.19)
173 Nora Berg Bjørnevoll 2001 Bergens SLK +0.79 1:17.35 +19.12
50m: 36.87
100m: 1:17.35
(40.48)
174 Vilde Roald Strand 2005 Bergens SLK 1:17.65 +19.42
50m: 37.78
100m: 1:17.65
(39.87)
175 Isabell Frederking 2005 Bergens SC +0.88 1:17.71 +19.48
50m: 36.65
100m: 1:17.71
(41.06)
176 Ingeborg Stray Juuhl 2004 Bergens SC +0.96 1:17.84 +19.61
50m: 36.80
100m: 1:17.84
(41.04)
177 Frida Dale Skorjanc 2003 Vestkantsvømmerne +0.94 1:17.93 +19.70
50m: 36.68
100m: 1:17.93
(41.25)
178 Elise Book Dalsgård 2004 Åstveit SK +0.97 1:17.99 +19.76
50m: 36.45
100m: 1:17.99
(41.54)
179 Hedda Oppedal 2004 Åstveit SK 1:18.03 +19.80
50m: 38.40
100m: 1:18.03
(39.63)
180 Eowyn Tomine Saus 2005 Bergens SC +0.79 1:18.68 +20.45
50m: 35.36
100m: 1:18.68
(43.32)
181 Ane Kristiansen 2004 Sortland SLK +0.77 1:19.07 +20.84
50m: 37.12
100m: 1:19.07
(41.95)
182 Kesia Steen 2004 Asker SK +0.91 1:19.41 +21.18
50m: 38.83
100m: 1:19.41
(40.58)
183 Selina Simone Tøkje 2002 Austevoll IK +0.92 1:19.61 +21.38
50m: 37.18
100m: 1:19.61
(42.43)
184 Ragnhild Berg Otterå 2004 Arna SLK +0.75 1:19.71 +21.48
50m: 38.03
100m: 1:19.71
(41.68)
185 Emma Nordahl Nilsen 2004 Arna SLK +0.72 1:20.79 +22.56
50m: 37.82
100m: 1:20.79
(42.97)
186 Ema Dielininkaityte 2004 Randaberg IL +0.86 1:21.01 +22.78
50m: 38.96
100m: 1:21.01
(42.05)
187 June Gjellestad 2005 Bergens SLK +0.97 1:22.53 +24.30
50m: 38.65
100m: 1:22.53
(43.88)
188 Amalie Sande 2004 Bergens SLK +0.78 1:22.76 +24.53
50m: 39.03
100m: 1:22.76
(43.73)
189 Sara Straume 2003 Vestkantsvømmerne +0.84 1:22.98 +24.75
50m: 39.75
100m: 1:22.98
(43.23)
190 Nora Nadina Hvidsten 2005 Bergens SC +0.93 1:23.58 +25.35
50m: 39.74
100m: 1:23.58
(43.84)
191 Johanne Berg-Hansen 2004 Sortland SLK +0.91 1:27.01 +28.78
50m: 39.79
100m: 1:27.01
(47.22)
192 Karen Johanne Gjerdevik 2005 Eid SK +0.91 1:29.01 +30.78
50m: 43.35
100m: 1:29.01
(45.66)
193 Andrea Johansen 2004 Bergens SLK 1:29.61 +31.38
50m: 42.59
100m: 1:29.61
(47.02)
194 Selma Folkestad 2005 Øyane SK +0.93 1:29.80 +31.57
100m: 1:29.80
(1:29.80)
195 Emilie  Brudvik Sørensen 2005 Bergens SC +0.86 1:31.82 +33.59
100m: 1:31.82
(1:31.82)
196 Anne Tolaas 2003 Eid SK +0.90 1:37.07 +38.84
50m: 43.78
100m: 1:37.07
(53.29)
- Celine Lægreid 2004 Delfana +0.86 DSQ
- Aurora Tilleraas Asak 2001 Sarpsborg IL DNS
- Pernille Schjenken 2005 Vestkantsvømmerne DNS
- Eirill Straum 2001 Trondhjems SLK DNS
- Frida S. Husebø 2002 Stord IL DNS
- Maja Graczyk 2002 Trondhjems SLK DNS
- Marie Dahl Sørbo 2001 BS/Delfana DNS
- Frida Haferkamp 2004 Delfana DNS
- Izabella Sizifredo de Sousa 2005 Vestkantsvømmerne DNS
- Tiril Husebø 2004 Stord IL DNS
- Eva Tennebekk Vatle 2005 Arna SLK DNS
- Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap DNS
2018-04-13 11.36.16 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner