2021-04-17   09:48:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bergen Swim Festival

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday Heats

Document
Results
Bergen Swim Festival 2018
Organizer:
Place: Alexander Dale Oen Arena Hordaland Svømmekrets
Pool: 50m Competition Date: Apr 13, 2018 to Apr 15, 2018
Event 5, 50m Backstroke Women Seniors - Heats
BSF: 28.16 Katinka Hosszu
WR: 27.06 Jing Zhao
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ingeborg Vassbakk Løyning 2000 Bærumsvømmerne +0.60 779 29.40 Q
2 Signhild Joensen 2000 Færøyene +0.75 708 30.36 +0.96 Q
3 Birita Debes 1995 Færøyene +0.70 665 30.99 +1.59 Q
4 Tone Hartmark Nilsen 1998 SK Team Sør/MSK +0.68 632 31.53 +2.13 Q
5 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap +0.80 626 31.63 +2.23 Q
6 Jenny Halden 2000 Glitre SK/BK +0.73 613 31.84 +2.44 Q
7 Cecilie Klingenberg 2000 OI Svømming +0.71 602 32.03 +2.63 Q
8 Sara Stoebner 1998 OI Svømming +0.75 601 32.06 +2.66 Q
9 Andrea Holmboe 2000 OI Svømming +0.72 599 32.09 +2.69
10 Renate Knutsen 1997 Bergens SC +0.71 598 32.11 +2.71
11 Sara Strømsholm Pedersen 1998 Aalesund SLK +0.76 585 32.34 +2.94
12 Barbara Debes 2000 Færøyene +0.72 561 32.81 +3.41
13 Emma Sofie Augustsson 1999 OI Svømming +0.79 558 32.85 +3.45
14 Emma Lu Eikemo 2000 Asker SK +0.84 558 32.86 +3.46
15 Vilde Kristine Uthus Halse 1999 Bergens SC +0.79 554 32.93 +3.53
16 Benedikte Øverland 1999 Bergens SC +0.67 545 33.11 +3.71
17 Sigrid Steen 1999 Vestbyen Trondheim +0.66 534 33.35 +3.95
18 Karianne Reinertsen 1997 BS/Delfana +0.65 520 33.63 +4.23
19 Christina Vestre 1999 Karmøy SK +0.68 512 33.82 +4.42
20 Malene Fjeldstad 2000 OI Svømming +0.62 510 33.85 +4.45
21 Emma Johanne Rist Jensen 1999 SK Team Sør/KSA +0.80 475 34.68 +5.28
22 Stine Lise Johansen 2000 Nordlysbyen STK +0.69 469 34.82 +5.42
23 Eira Ytre-Eide 2000 Asker SK +0.76 465 34.92 +5.52
24 Marthe Klavenes Mauseth 2000 Kongstensvømmerne +0.69 462 34.98 +5.58
25 Andrine Svea 2000 Nordlysbyen STK +0.84 455 35.16 +5.76
26 Vilde Linnea Gullovsen 2000 SK Speed +0.64 453 35.23 +5.83
27 Camilla Meland 2000 Kristiansund SK +0.80 447 35.37 +5.97
28 Stine Holm Røed 2000 SK Speed +0.70 438 35.61 +6.21
29 Maiken Sofie Byman 2000 Tønsberg SK +0.84 428 35.88 +6.48
30 Siri Therese Dannemark 2000 Ås IL +0.72 427 35.92 +6.52
31 Camilla Jørdre Kvamme 2000 BS/Åstveit +0.77 425 35.98 +6.58
32 Silje Skjæveland 2000 BS/Åstveit +0.78 409 36.44 +7.04
33 Martine Berg 2000 Nordlysbyen STK +0.68 394 36.91 +7.51
34 Kristin Prestmo Jensen 2000 Vestbyen Trondheim +0.77 352 38.32 +8.92
35 Sofie Johanne Wallestad 1999 Åstveit SK +0.82 328 39.20 +9.80
36 Andrea Charlene Atkins 2000 Tønsberg SK +0.79 275 41.61 +12.21
37 Marte Heggertveit 1999 BS/Åstveit +0.82 265 42.11 +12.71 S9
- Hedda Øritsland 1999 Bærumsvømmerne DNS
Event 5, 50m Backstroke Women Juniors - Heats
BSF: 28.16 Katinka Hosszu
WR: 27.06 Jing Zhao
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Malene Rypestøl 2001 SK Team Sør/VSLK +0.73 742 29.89 Q
2 Synne Hovden Eidheim 2001 Bergens SLK +0.75 628 31.59 +1.70 Q
3 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap +0.65 627 31.61 +1.72 Q
4 Paola Kylberg 2002 Stockholmspolisens IF +0.65 618 31.76 +1.87 Q
5 Vilde Skaug 2002 Bærumsvømmerne +0.54 610 31.90 +2.01 Q
6 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap +0.81 605 31.98 +2.09 Q
7 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.72 605 31.99 +2.10 Q
8 Elise Nilsen 2003 Bergens SC +0.77 584 32.36 +2.47 Q
9 Juliane Lindgaard Kjeldseth 2004 OI Svømming +0.74 568 32.66 +2.77
10 Rikke Omdahl Petersen 2002 Bærumsvømmerne +0.60 563 32.77 +2.88
11 Kristine Huan Hytenget 2002 Asker SK +0.70 562 32.79 +2.90
12 Ingrid Elise Borgstrøm 2004 Randaberg IL +0.84 561 32.81 +2.92
13 Cathrine Emilie Fagge 2002 SK Team Sør/VSLK +0.69 556 32.90 +3.01
14 Vårin Sætra Schefte 2001 Kolbotn IL +0.81 552 32.97 +3.08
15 Synne Amalie Pretorius 2002 Asker SK +0.81 546 33.10 +3.21
16 Malena Amelie Lisken 2003 OI Svømming +0.67 543 33.15 +3.26
17 Erikka Næss Kjølholdt 2002 Kolbotn IL +0.74 539 33.23 +3.34
18 Eline Vik 2002 Sandnes SLK +0.76 537 33.29 +3.40
19 Ingrid Leifsen 2001 Haugesund SK +0.72 535 33.33 +3.44
20 Karoline Volden 2001 Trondhjems SLK +0.74 533 33.36 +3.47
21 Aleksandra Alnes 2003 Kolbotn IL +0.77 530 33.43 +3.54
21 Louise Peacock 2001 Väsby Simsällskap +0.66 530 33.43 +3.54
23 Jonette Kristiansen Pflug 2001 Poseidon +0.70 527 33.48 +3.59
24 Rebecca Vinck Johansen 2001 Kolbotn IL +0.76 524 33.56 +3.67
25 Julie Fornasari 2003 OI Svømming +0.76 521 33.62 +3.73
26 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF +0.75 520 33.65 +3.76
26 Idunn Jørgensen Mohr 2002 Asker SK +0.81 520 33.65 +3.76
28 Stine Rotseth 2003 Bergens SLK +0.77 504 33.99 +4.10
29 Patricia Lysvoll 2003 Vestbyen Trondheim +0.65 504 34.00 +4.11
30 Silje Larsen 2004 Karmøy SK +0.77 501 34.07 +4.18
31 Eyðrið Mortensen 2003 Færøyene +0.80 498 34.13 +4.24
31 Live Tjemsland 2002 Sandnes SLK +0.87 498 34.13 +4.24
33 Sanna Sembsmoen-Schleis 2003 Glitre SK/BK +0.76 497 34.14 +4.25
34 Frida Stretre Løbersli 2004 Skjetten Svømming +0.68 496 34.18 +4.29
35 Gwen Bergum 2004 Skjetten Svømming +0.80 486 34.40 +4.51
36 Elise Alme Jensen 2002 Bergens SLK +0.83 480 34.55 +4.66
37 Eva Isabel Erbe 2004 SK Speed +0.85 474 34.69 +4.80
38 Malin Syvertsen 2002 Mandal SK +0.67 473 34.73 +4.84
39 Eva Sofie Larsen Stangeland 2002 Sandnes SLK +0.75 470 34.80 +4.91
40 Tirill Hammerstrøm 2003 Vågsbygd SLK +0.73 467 34.86 +4.97
41 Eirill Straum 2001 Trondhjems SLK +0.70 467 34.87 +4.98
42 Rana Wild-ali 2005 SK Speed +0.72 466 34.90 +5.01
43 Othine Ruenes 2001 SK Team Sør/KSA +0.76 459 35.07 +5.18
44 Sofie Stadaas 2002 Moss SK +0.72 458 35.09 +5.20
45 Ella Magnussen 2003 Asker SK +0.92 451 35.28 +5.39
45 Mina Victoria Stensland 2002 Asker SK +0.78 451 35.28 +5.39
47 Martine Hallberg 2002 Sandnes SLK +0.80 449 35.32 +5.43
48 Sara Natalia Kucynska 2003 Øyane SK +0.71 449 35.33 +5.44
49 Celina Nguyen 2005 Kolbotn IL +0.70 447 35.39 +5.50
50 Kristina Ingvaldsen Karlsen 2004 SK Speed +0.70 446 35.41 +5.52
51 Julie Ynnesdal 2003 Åstveit SK +0.79 445 35.43 +5.54
52 Lena Bloch 2001 Haugesund SK +0.74 441 35.54 +5.65
53 Mathea Nerland Vælitalo 2004 Asker SK +0.72 439 35.59 +5.70
54 Anna Tidemandsen Larsen 2001 Kolbotn IL +0.81 438 35.62 +5.73
55 Aurora Gaarder Ekhall 2003 SK Speed +0.85 436 35.67 +5.78
56 Sandra Sæbø 2003 BS/Delfana +0.89 435 35.70 +5.81
56 Thea Maria Nilsen 2001 Bergens SLK +0.68 435 35.70 +5.81
56 Synnøve Grimstad 2001 BS/Delfana +0.73 435 35.70 +5.81
59 Margrethe Kvelstad 2002 Vestbyen Trondheim +0.70 432 35.77 +5.88
60 Caroline Hallberg 2004 Sandnes SLK +0.83 432 35.78 +5.89
61 Caroline Greni Bjerkaas 2001 Bærumsvømmerne +0.71 431 35.81 +5.92
62 Sara Fredheim 2004 Øyane SK +0.75 428 35.89 +6.00
62 Oda Møllerhaug Hansen 2001 Haugesund SK +0.80 428 35.89 +6.00
64 Lona Gulbrandsen 2005 Kongstensvømmerne +0.74 424 36.00 +6.11
65 Millie French 2003 Sandnes SLK +0.73 422 36.06 +6.17
66 Ida Lien Børseth 2003 Haugesund SK +0.72 421 36.08 +6.19
67 Ingvild Sirnes 2003 Haugesund SK +0.77 417 36.20 +6.31
68 Olivia Kjellberg 2004 Kolbotn IL +0.79 416 36.23 +6.34
69 Edle Irene Vidnes 2001 Poseidon +0.72 415 36.27 +6.38
70 Vårin Hagesæter 2003 Skjetten Svømming +0.76 414 36.29 +6.40
71 Mina Klavenes Mauseth 2005 Kongstensvømmerne +0.75 411 36.38 +6.49
72 Vilde Zetlitz Nessler 2003 Frisinn SK +0.73 406 36.54 +6.65
73 Martine Myhrer Abrahamsen 2003 Skjetten Svømming +0.69 405 36.57 +6.68
74 Alexandra Peter 2002 Randaberg IL +0.83 403 36.62 +6.73
75 Tine Pedersen 2004 Haugesund SK +0.74 400 36.70 +6.81
76 Isabelle Pedersen 2002 Sandnes SLK +0.73 397 36.79 +6.90
77 Helene Hana Solberg 2001 Bergens SLK +0.85 395 36.87 +6.98
78 Anne-Ragnhild Hansen 2005 Sortland SLK +0.76 395 36.88 +6.99
79 Caroline Kambe 2001 Haugesund SK +0.84 392 36.96 +7.07
80 Vårin Jensås 2003 Trondhjems SLK +0.76 388 37.07 +7.18
81 Charlotte Frøiland 2003 Haugesund SK +0.72 388 37.08 +7.19
82 Embla Baarholm 2004 Trondhjems SLK +0.71 388 37.09 +7.20
83 Sophie Annelise Buckland 2003 Haugesund SK +0.78 387 37.11 +7.22
84 Frøydis Vatn Andersen 2001 Trondhjems SLK +0.65 385 37.18 +7.29
85 Hedda Løken 2004 Stord IL +0.80 379 37.36 +7.47
86 Silje Onsøien 2001 BS/Åstveit +0.74 375 37.52 +7.63
87 Vilde Austmo 2003 Trondhjems SLK +0.78 368 37.75 +7.86
88 Elisabeth Pappalardo Gulbran 2003 SK Speed +0.83 366 37.81 +7.92
89 Tine Hovden Eidheim 2003 Bergens SLK +0.80 365 37.84 +7.95
90 Oda Løtuft Johansen 2002 Ås IL +0.74 364 37.89 +8.00
91 Siri Kråkenes 2005 Eid SK +0.74 360 38.03 +8.14
92 Christine M. Tufte Lund 2003 Delfana +0.87 353 38.26 +8.37
93 Una Jensen 2001 Bergens SLK +0.72 352 38.31 +8.42
94 Wilhemina Knutsen 2004 SK Speed +0.81 348 38.46 +8.57
95 Tonje Merethe Lid Rasmussen 2004 Bergens SLK +0.86 346 38.51 +8.62
96 Hege S Jørgensen 2002 Trondhjems SLK +0.92 346 38.52 +8.63
97 Celine Lægreid 2004 Delfana +0.75 346 38.54 +8.65
98 Victoria Grongstad Bjørge 2002 Delfana +0.76 345 38.55 +8.66
99 Malin Virkesdal Bergetun 2003 Åstveit SK +0.76 343 38.65 +8.76
100 Anna Victoria Plassen 2005 Vestkantsvømmerne +0.65 333 39.02 +9.13
101 Mette Gjerdrum Helgesen 2001 Asker SK +0.89 333 39.03 +9.14
102 Martine E Mjøs 2002 Delfana +0.76 332 39.05 +9.16
103 Inga Steinsdotter Nestgaard 2002 Trondhjems SLK +0.83 328 39.22 +9.33
104 Nora Nerland Vælitalo 2002 Asker SK +0.80 325 39.35 +9.46
105 Kristin Hals 2005 Vestkantsvømmerne +0.85 323 39.42 +9.53
106 Marte Pleym Grønhaug 2004 Bergens SLK +0.83 321 39.49 +9.60
107 Matilde Sørlie 2004 Kolbotn IL +0.90 320 39.54 +9.65
108 Kaja Pettersen 2001 Haugesund SK +0.95 319 39.60 +9.71
109 Amine Norvalls 2001 Tønsberg SK +0.75 312 39.87 +9.98
110 Liv Hanh Basberg 2004 Asker SK +0.70 311 39.90 +10.01
111 Sara Vaslag 2004 Aalesund SLK +0.81 311 39.92 +10.03
112 Nora Berg Bjørnevoll 2001 Bergens SLK +0.67 309 40.02 +10.13
113 Andrea Hjartholm 2004 Tønsberg SK +0.92 301 40.35 +10.46
114 Maja Gudmundsen Bakkenget 2003 Kristiansund SK +0.80 301 40.37 +10.48
115 Lou Leonardi 2002 Delfana +0.76 299 40.44 +10.55
116 Victoria Erdal Steinsland 2005 Delfana +0.91 296 40.58 +10.69
117 Idunn Straume 2003 Vestkantsvømmerne +0.75 275 41.57 +11.68
118 June Gjellestad 2005 Bergens SLK +0.78 265 42.10 +12.21
119 Sara Sjursen Zarghami 2002 Bergens SLK +0.81 257 42.54 +12.65
120 Marthe Soldal 2002 Åstveit SK +0.86 253 42.78 +12.89
121 Kesia Steen 2004 Asker SK +0.79 247 43.10 +13.21
122 Iben Johanne Stene 2005 Bergens SLK +0.82 242 43.37 +13.48
123 Victoria Ann Kvilekval 2005 Bergens SLK +0.70 242 43.40 +13.51
124 Linnea F Heggland 2003 Austevoll IK +0.81 239 43.55 +13.66
125 Eowyn Tomine Saus 2005 Bergens SC +0.76 236 43.77 +13.88
126 Matilda Mæland 2003 Åstveit SK +0.79 229 44.20 +14.31
127 Hedda Oppedal 2004 Åstveit SK +0.84 223 44.61 +14.72
128 Vilde Roald Strand 2005 Bergens SLK +0.84 210 45.49 +15.60
129 Elise Book Dalsgård 2004 Åstveit SK +0.91 207 45.74 +15.85
130 Amalie Sande 2004 Bergens SLK +0.76 198 46.42 +16.53
131 Andrea Johansen 2004 Bergens SLK 182 47.70 +17.81
132 Karen Johanne Gjerdevik 2005 Eid SK +0.68 181 47.77 +17.88
133 Selina Simone Tøkje 2002 Austevoll IK +0.81 174 48.41 +18.52
134 Nora Nadina Hvidsten 2005 Bergens SC +0.85 171 48.75 +18.86
- Izabella Sizifredo de Sousa 2005 Vestkantsvømmerne DNS
- Eva Tennebekk Vatle 2005 Arna SLK DNS
- Frida Haferkamp 2004 Delfana DNS
- Pernille Schjenken 2005 Vestkantsvømmerne DNS
- Oda Tennebekk Vatle 2002 Arna SLK DNS
- Anna Stray Juuhl 2005 Bergens SC DNS
- Marie Dahl Sørbo 2001 BS/Delfana DNS
2018-04-13 12.45.13 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner