2021-12-02   20:54:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1/6 kl 17.00

Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 1919-2003 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gustav Jrgensen  2000  Slagelse Svmmeklub            28.94   
Lucas Bruun Strbek  2001  Gentofte Svmme Klub            29.12   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svmmeklub            29.29   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub            29.65   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            29.83   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.98   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svmmeklub            30.17   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svmme Klub            30.36   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            31.06   
10  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svmme Klub            31.12   
11  Victor Nygaard  2003  H2Odense            31.26   
12  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            31.49   
13  Malthe Elkjr  2003  Vejle Svmmeklub            31.52   
14  Lukas Sthr Bentsen  2003  H2Odense            31.58   
15  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK            31.72   
16  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svmmeklub            32.00   
17  Lucas Grinderslev  2001  Errits Gymnastik Og IF            32.03   
18  Mikkel Hjelm  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.38   
19  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            32.42   
20  William Vig Strmose  2002  Frem Odense            32.52   
21  Asbjrn Guldager  2002  Haderslev Svmme Klub            32.60   
22  August B Bjerregaard  2003  H2Odense            32.65   
23  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svmme Klub            32.73   
24  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Vejle Svmmeklub            32.99   
25  Lauritz Baad Ellekjr  2003  Vejle Svmmeklub            34.88   
26  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svmme Klub            35.04   
27  Pol Cardeas Bonjorn  2003  H2Odense            35.36   
28  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF            37.62   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub            DNS   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub            DSQ  Fuldt neddyk afslut 
                     
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2004-2004 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Silas Waterval  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.63   
Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK            37.27   
Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK            38.62   
Rasmus Kabel  2004  Kolding SK            38.75   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svmmeklubben Snderborg            40.40   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svmmeklub            44.27   
Johannes Jonasen  2004  Kolding SK            45.55   
                     
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2018 
Magnus Jkupsson 94 - Farum Svmmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mikkel Mller Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub            36.14   
Lucas Emil Heinze  2005  Kge Svmmeklub            39.07   
Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK            39.59   
Thor Majgrd  2005  Vejle Svmmeklub            39.68   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svmmeklub            39.69   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svmmeklub            40.64   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svmmeklub            40.75   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            41.47   
Hjalte Mller  2007  Kge Svmmeklub            41.70   
10  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            45.55   
11  Casper Batz  2006  Kolding SK            46.65   
12  Mads Jeppesen  2006  Herning Svmmeklub            50.47   
Laurits Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            DNS   
Rasmus Brene Jensen  2005  H2Odense            DNS   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            DSQ  Neddykket i ml 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner