2021-11-28   21:27:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1/6 kl 17.00

Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangr  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 1919-2003 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Robert Asfeldt  1996  Herning Svmmeklub            31.06   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.78   
Anton Leth  2002  Vejle Svmmeklub            31.92   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svmmeklub            32.17  Deltager ikke i finalen 
Oliver Hallenborg  2002  H2Odense            32.17   
Victor Nygaard  2003  H2Odense            32.75   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            33.10   
Jacob Christensen  2002  Vejle Svmmeklub            33.39  Deltager ikke i finalen 
Mads Rishj  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.44   
10  Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            33.70   
11  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            33.94   
12  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svmme Klub            35.34   
13  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svmme Klub            35.35   
14  Oliver Fenger  2003  Vejle Svmmeklub            35.57   
15  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle Svmmeklub            35.70   
16  Benjamin Friis  2002  Haderslev Svmme Klub            35.84   
17  Sune Schaarup  2003  Vejle Svmmeklub            36.51   
18  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            37.04   
19  Lukas Sthr Bentsen  2003  H2Odense            37.23   
20  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.88   
21  Simon Sandal  2003  Vejle Svmmeklub            39.73   
22  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF            40.07   
23  August B Bjerregaard  2003  H2Odense            40.59   
24  Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub            40.68   
25  Magnus Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            44.07   
26  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense            46.64   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svmme Klub            DNS   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svmme Klub            DSQ  Flere flyben 
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2004-2004 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004  H2Odense            35.65   
Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            40.14   
Nicholas Kristiansen  2004  Svmmeklubben Snderborg            40.95   
Alex Fogt  2004  H2Odense            41.10   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            41.54   
Valdemar Stahl  2004  H2Odense            42.83   
Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK            43.11   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svmmeklubben Snderborg            43.84   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svmmeklub            44.05   
10  Sebastian N Andersen  2004  H2Odense            48.21   
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2018 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF            38.73   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svmmeklub            39.94   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            40.66   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svmme Klub            41.22   
Stefan Helding Danielsen  2005  Kge Svmmeklub            41.49   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svmmeklub            43.73   
Ludvig L. Mller  2006  H2Odense            43.82   
Thor Majgrd  2005  Vejle Svmmeklub            45.28   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svmmeklub            45.41   
10  Lasse Hjorth Jrgensen  2006  Herning Svmmeklub            46.86   
11  Martin Christensen  2006  Vejle Svmmeklub            47.01   
12  Christian N. Christensen  2006  Kolding SK            47.33   
13  Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            47.82   
14  Hjalte Mller  2007  Kge Svmmeklub            48.63   
15  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svmmeklub            48.64   
16  Gustav Halle  2007  H2Odense            49.44   
17  Laurits Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            49.81   
18  Vitus F P Srensen  2007  H2Odense            1:03.71   
Sofus Funder  2005  Vejle Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svmme Klub            DSQ  Fl flyben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner