2018-12-17   05:57:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Finnish Open GP for Unicef

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Virallinen
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Virallinen 
 
  Kilpailu  VI Finnish Open GP for Unicef    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2009   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  09:37   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
Maailmanennätys Aikuiset: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.85 2008-12-14 
Eurooppaennätys Aikuiset: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.85 2008-12-14 
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Hanna-Maria Seppälä  1984  Keravan Uimarit    27.92  58.18  1:29.97    2:02.03   
Anniina Ala-Seppälä  1993  Lahden Uimaseura    29.43  1:01.05  1:33.06    2:04.82   
Melina Heikkinen  1993  Heinolan Isku    29.32  1:01.33  1:33.82    2:05.04   
Laura Virolainen  1991  Aurajoen Uinti    29.24  1:01.29  1:33.57    2:05.97   
Janette Raita  1992  Aurajoen Uinti    29.37  1:01.93  1:34.36    2:06.40   
Erica Nieminen  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.69  1:01.44  1:34.16    2:06.68   
Jenni Ruohoniemi  1991  Imatran Uimarit    30.00  1:02.09  1:35.03    2:06.98   
Laura Lajunen  1992  Swimming Jyväskylä    29.02  1:01.49  1:35.08    2:07.70   
Jonna Teräväinen  1991  Swimming Jyväskylä    29.92  1:02.07  1:35.08    2:07.75   
10  Aino Erkinaro  1995  Oulun Uimarit 73    31.10  1:04.21  1:38.06    2:11.41   
11  Anni Hirvelä  1995  Vantaan Vesikot    30.40  1:04.06  1:38.45    2:12.24   
12  Emmi Järvinen  1992  Tampereen Uimaseura    30.51  1:04.46  1:40.01    2:13.21   
13  Laura Markkanen  1992  Cetus    31.28  1:04.88  1:38.95    2:13.48   
14  Juulia Lainekivi  1993  Helsingfors Simsällskap    30.45  1:04.42  1:39.45    2:14.43   
15  Rosa Vainio  1996  Mikkelin Uimaseura    31.65  1:05.29  1:39.98    2:14.53   
16  Selma Ucar  1995  Tampereen Uimaseura    30.64  1:05.05  1:40.44    2:14.73   
17  Ännifriid Põder  1994  Kalevi Ujumiskool    31.35  1:05.27  1:40.41    2:14.96   
18  Emma Rautalin  1994  KOO-VEE    30.50  1:05.18  1:40.73    2:15.16   
19  Nina Mäntynen  1993  Kuopion Uimaseura    30.61  1:04.62  1:39.90    2:15.70   
20  Ida Lindström  1992  Porin Uimaseura    30.97  1:05.54  1:40.66    2:15.80   
21  Heli Niemi  1991  Tornion Uimaseura    31.89  1:06.19  1:41.18    2:15.86   
22  Noora Oksa  1994  Someron Esa    31.35  1:05.18  1:40.66    2:16.11   
23  Elviira Salmi  1996  Vantaan Vesikot    30.68  1:05.36  1:41.09    2:16.21   
24  Vilma Lauslahti  1993  Helsingfors Simsällskap    31.53  1:06.10  1:41.59    2:16.81   
25  Nenne Tommiska  1993  Valkealan Kajo    30.95  1:05.56  1:41.72    2:16.87   
26  Jatta Jokinen  1993  Joensuun Uimaseura    31.70  1:06.24  1:42.05    2:16.92   
27  Vilma Ruotsalainen  1996  Lappeenrannan Uimarit    31.56  1:07.19  1:43.47    2:17.39   
28  Mira Leskinen  1990  Heinolan Isku    31.73  1:06.59  1:42.69    2:18.14   
29  Jenni Soukka  1993  Vieskan Uimarit    32.14  1:07.15  1:42.99    2:18.17   
30  Teija Kotikuusi  1994  Kouvolan Uimarit    31.52  1:06.40  1:42.25    2:18.70   
31  Maija Toikkanen  1994  Swimming Jyväskylä    31.25  1:06.49  1:42.97    2:18.73   
32  Saana Jalava  1992  Tampereen Uimaseura    31.35  1:06.59  1:43.09    2:18.94   
33  Saija Tuovinen  1993  Helsingfors Simsällskap    31.57  1:06.34  1:42.67    2:19.11   
34  Henna Luttinen  1994  Vieskan Uimarit    32.28  1:07.10  1:43.22    2:19.13   
35  Aino Kantola  1995  Oulun Uimarit 73    32.03  1:07.40  1:43.98    2:19.47   
36  Susanna Kaurinkoski  1993  Helsingfors Simsällskap    32.11  1:06.88  1:43.89    2:20.80   
37  Kamilla Nissinen  1995  Simmis Hyvinge-Hyvinkää    32.51  1:08.72  1:45.95    2:21.57   
38  Mari Salminen  1992  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.37  1:08.24  1:45.41    2:22.82   
39  Sanna Järvinen  1994  Lappeenrannan Uimarit    32.48  1:08.54  1:46.70    2:23.00   
40  Jenni Luttinen  1992  Porin Uimaseura    31.68  1:07.25  1:45.12    2:23.21   
41  Johanna Teräväinen  1986  Swimming Jyväskylä    32.15  1:07.81  1:45.33    2:23.71   
42  Henna Järvinen  1992  Lappeenrannan Uimarit    32.56  1:09.32  1:47.09    2:24.05   
43  Joanna Latva-Pirilä  1993  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.95  1:10.51  1:48.14    2:24.14   
Inari Alamattila  1993  Kouvolan Uimarit            DNS   
Tea Lönnroth  1990  Helsingfors Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2009 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  09:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner