2021-11-30   21:29:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:53   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 5, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    39.35        1:23.90   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    39.85        1:26.42   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    41.10        1:27.94   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    42.44        1:29.22   
Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening    42.26        1:29.63   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    42.60        1:29.70   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    44.37        1:31.90   
Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    41.81        1:33.08   
Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    43.81        1:33.42   
10  Julia Ottosson  2006  Sdertrns Simsllskap    44.90        1:34.01   
11  Johanna Torell  2005  Liding Simklubb    44.39        1:34.64   
12  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    44.70        1:35.02   
13  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    44.39        1:35.26   
14  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    45.64        1:38.44   
15  Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap    45.75        1:39.85   
16  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyres Simsllskap    47.80        1:40.22   
17  Ellinor Eldh  2006  Sdertrns Simsllskap    46.10        1:40.48   
18  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    45.54        1:40.64   
19  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun    46.67        1:40.77   
20  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb    47.64        1:40.82   
21  Alicia Aalo  2007  Sdertrns Simsllskap    48.41        1:42.50   
22  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap    48.75        1:43.52   
23  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    49.32        1:43.69   
24  Emma Johanson  2008  Sdertrns Simsllskap    50.51        1:43.83   
25  Linnea Farrar  2006  Simklubben Neptun    49.72        1:44.07   
26  Laura Midby  2006  Saltsjbadens Idrottsfrening    50.29        1:44.20   
27  Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb    48.44        1:44.74   
28  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.68        1:45.53   
29  Chanel Matilainen  2007  Sdertrns Simsllskap    51.20        1:46.90   
30  Alva Karn  2005  Saltsjbadens Idrottsfrening    53.38        1:51.05   
31  Ida Herold  2005  Liding Simklubb    53.75        1:54.20   
32  Alva Kller  2005  Hudiksvalls Simsllskap    55.67        2:01.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner