Results for VÃ¥rsimiaden 2018, Skuru
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 4
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm / Skuru | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Skuru IK Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 40, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:41.07 | ||||||
Lucas Goulet | 2008 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 49.20 | 1:27.75 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 37.17 | 2:04.92 | |||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 36.15 | 2:41.07 | |||||||
2 | Skk Mix 1 [2007] | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:54.04 | ||||||
Anna Eklöf | 2007 | 46.30 | 46.30 | |||||||
Alma Brorson | 2008 | 52.26 | 1:38.56 | |||||||
Samuel Flores | 2008 | 35.36 | 2:13.92 | |||||||
Jordan Sundström | 2007 | 40.12 | 2:54.04 | |||||||
3 | Skuru Ik Mix Lag 1 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 3:08.30 | ||||||
Iris Flykt-Rosén | 2007 | 46.98 | 46.98 | |||||||
Philip Hedqvist Göthberg | 2007 | 55.84 | 1:42.82 | |||||||
Alicia Ståhlberg | 2007 | 43.19 | 2:26.01 | |||||||
Casper Klinge | 2008 | 42.29 | 3:08.30 | |||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:09.50 | ||||||
Engla Hellenius | 2008 | 48.97 | 48.97 | |||||||
Matilda Lobendahl | 2007 | 51.54 | 1:40.51 | |||||||
Brian Eriksson | 2007 | 51.23 | 2:31.74 | |||||||
Vidar Karlström | 2007 | 37.76 | 3:09.50 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:10.26 | ||||||
Agnes Gustafson | 2008 | 46.52 | 46.52 | |||||||
Roy Hjort Mowitz | 2008 | 56.98 | 1:43.50 | |||||||
Hugo Östling | 2007 | 45.94 | 2:29.44 | |||||||
Smilla Palmborg | 2007 | 40.82 | 3:10.26 | |||||||
6 | Skk Mix 3 [2007] | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:12.75 | ||||||
Sebastian Sveding | 2007 | 50.90 | 50.90 | |||||||
Ludvig Axegård | 2008 | 56.04 | 1:46.94 | |||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 48.08 | 2:35.02 | |||||||
Elise Karlsson | 2007 | 37.73 | 3:12.75 | |||||||
6 | Skuru Ik Mix Lag 2 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 3:12.75 | ||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Eric Björkholm | 2009 | 59.43 | 1:45.22 | |||||||
Julia Rodriguez Räms | 2007 | 47.23 | 2:32.45 | |||||||
Albert Sharpe | 2008 | 40.30 | 3:12.75 | |||||||
- | Saltsjöb Mix [2007] | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Skk Mix 2 [2007] | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Spårvägen Mix Lag 4 | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:21 |