2021-12-03   14:26:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden regionsfinal 2018, Spårvägen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:22   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sdertrn Mix [2005]  2005  Sdertrns Simsllskap            4:38.58   
  Kevin Hellman  2005      33.86  1:09.95      1:09.95   
  Alva Barrios  2005      37.55  1:21.74      2:31.69   
  Olivia Bckstrm  2005      30.78  1:06.66      3:38.35   
  Henry Plavans  2005      27.42  1:00.23      4:38.58   
                     
SK Neptun Mix 12-13 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            4:41.91   
  Oliver Albinzon  2005      34.23  1:10.57      1:10.57   
  Theo Djuphammar  2005      35.12  1:16.32      2:26.89   
  Ingrid Lund  2006      32.63  1:10.30      3:37.19   
  Iris Martinsson  2005      30.66  1:04.72      4:41.91   
                     
Vsby SS Mix 1  2005  Vsby Simsllskap            4:45.07   
  Felicia Brnnbck  2006      34.27  1:10.70      1:10.70   
  Casper Rengart  2006      37.07  1:20.27      2:30.97   
  Johan Montero  2005      32.59  1:10.33      3:41.30   
  Alice Lindgren  2005      29.35  1:03.77      4:45.07   
                     
Sprvgen Mix Lag 1  2005  Sprvgen Simfrening            4:52.84   
  Alan Eriksson  2005      35.98  1:15.02      1:15.02   
  Einar Styrman  2005      36.53  1:17.64      2:32.66   
  Alma Thunberg  2005      33.88  1:13.26      3:45.92   
  Wilma Eld  2005      31.57  1:06.92      4:52.84   
                     
SK Neptun Mix 12-13 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            4:55.70   
  Sara Lofter  2006      35.89  1:14.94      1:14.94   
  Ferdinand Bang  2005      37.57  1:20.22      2:35.16   
  Jonatan Eriksson  2006      33.54  1:14.84      3:50.00   
  Nike Johnston  2005      30.95  1:05.70      4:55.70   
                     
Sprvgen Mix Lag 2  2005  Sprvgen Simfrening            4:57.40   
  Lisa Uddeholt  2005      37.39  1:18.56      1:18.56   
  Frida Loqvist  2006      38.98  1:26.02      2:44.58   
  David Holmberg  2005      32.20  1:09.70      3:54.28   
  Carl Malm  2005      29.72  1:03.12      4:57.40   
                     
Jrflla S Mix Lag 2  2006  Jrflla Simsllskap            5:12.06   
  Oliver Harper  2005      37.15  1:16.86      1:16.86   
  Simon Sderberg  2006      40.63  1:27.89      2:44.75   
  Amanda Wensmark  2005      36.54  1:20.88      4:05.63   
  Olivia Halfar  2005      31.25  1:06.43      5:12.06   
                     
SK Neptun Mix 12-13 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            5:13.09   
  Philip Palmqvist  2005      39.21  1:21.66      1:21.66   
  Elisa Sundberg  2005      39.72  1:25.37      2:47.03   
  Lovisa Ramsten  2005      34.93  1:18.98      4:06.01   
  Tim Rogersson  2005      31.91  1:07.08      5:13.09   
                     
Sdertlje Mix [2005] 1  2005  Sdertlje Simsllskap            5:15.28   
  Sofia Tossavainen  2005      36.77  1:14.75      1:14.75   
  Valentino Vrbanus  2006      38.84  1:23.87      2:38.62   
  Jennifer Mardo  2005      35.83  1:24.01      4:02.63   
  Arvid Engqvist  2005      34.00  1:12.65      5:15.28   
                     
10  Jrflla S Mix Lag 3  2006  Jrflla Simsllskap            5:16.57   
  Elijas Eriksson  2005      38.70  1:18.96      1:18.96   
  Boel Jgerskog  2005      39.96  1:25.70      2:44.66   
  Stella Finnhammar  2005      37.63  1:21.60      4:06.26   
  Marcus Hansson  2005      33.19  1:10.31      5:16.57   
                     
11  Vsby SS Mix 2  2005  Vsby Simsllskap            5:25.46   
  Elsa Brandt  2006      37.99  1:18.39      1:18.39   
  Junes Khattab  2006      42.98  1:33.34      2:51.73   
  Linn Melander  2005      33.93  1:14.54      4:06.27   
  Erik Frantz  2006      37.19  1:19.19      5:25.46   
                     
12  Sprvgen Mix Lag 3  2005  Sprvgen Simfrening            5:27.78   
  Viktor Dahlberg  2005      38.57  1:18.69      1:18.69   
  Alina Frm  2005      41.78  1:29.78      2:48.47   
  Anton Jngren  2006      37.19  1:22.44      4:10.91   
  Jennifer Geaney  2005      36.02  1:16.87      5:27.78   
                     
Jrflla S Mix Lag 1  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
  Henry Israelsson  2006      36.89  1:15.08      1:15.08   
                     
Skk Mix [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:08   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.29        1:11.79   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    35.10        1:12.54   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    34.44        1:13.02   
Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    35.27        1:13.34   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    35.27        1:13.40   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    34.98        1:13.65   
Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    36.11        1:14.98   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    36.79        1:15.59   
Wilma Eld  2005  Sprvgen Simfrening    36.74        1:15.76   
10  Louise Franks  2005  Tby Sim    36.98        1:16.49   
11  Agnes Gustavsson  2005  Tby Sim    36.91        1:16.70   
12  Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    37.20        1:16.91   
13  Moa Nyblom  2005  Tby Sim    35.89        1:17.01   
14  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun    36.98        1:17.96   
15  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    37.96        1:18.05   
16  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    37.61        1:18.58   
17  Lisa Uddeholt  2005  Sprvgen Simfrening    38.36        1:19.61   
18  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    39.93        1:21.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:16   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    34.00        1:09.64   
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap    34.49        1:10.55   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    33.40        1:10.67   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    33.47        1:11.64   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.99        1:11.72   
Tobias Lindberg  2005  Sdertrns Simsllskap    34.98        1:13.10   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    36.14        1:14.46   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    36.65        1:14.87   
Alan Eriksson  2005  Sprvgen Simfrening    37.20        1:15.43   
10  Alexander Arn  2005  Turebergs Simklubb    36.37        1:15.46   
11  Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb    34.67        1:15.96   
12  David Holmberg  2005  Sprvgen Simfrening    36.84        1:16.50   
13  Erik Sundstrm Curstedt  2005  Danderyds Sim    37.18        1:16.90   
14  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    37.11        1:16.93   
15  Danr Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    38.16        1:18.10   
16  Adrian Hellberg  2005  Sprvgen Simfrening    39.62        1:20.36   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim            DSQ   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:29   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Damer 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    32.08  1:07.83  1:43.96    2:18.97   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    32.62  1:08.12  1:44.28    2:19.31   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    32.84  1:09.88  1:47.60    2:24.70   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap    31.96  1:09.45  1:48.46    2:26.86   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    33.53  1:12.12  1:51.83    2:29.89   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    34.27  1:11.95  1:50.92    2:30.37   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    33.53  1:11.98  1:51.90    2:30.48   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    35.60  1:14.15  1:52.68    2:31.07   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim    34.42  1:13.64  1:54.02    2:32.70   
10  Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening    34.10  1:13.32  1:53.80    2:33.64   
11  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    34.84  1:14.46  1:56.03    2:35.55   
12  Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap    34.98  1:15.00  1:56.61    2:36.59   
13  Emma Persson  2006  Wisby Simsllskap    35.12  1:15.40  1:57.90    2:37.27   
14  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    35.20  1:15.85  1:58.65    2:38.92   
15  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF    36.17  1:17.02  1:59.51    2:39.04   
16  Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap    34.66  1:15.29  1:57.84    2:39.16   
17  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    34.67  1:15.81  1:58.96    2:39.23   
18  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    36.53  1:17.65  2:00.02    2:40.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:42   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Herrar 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    31.25  1:07.76  1:46.15    2:22.54   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    31.88  1:09.09  1:48.26    2:26.20   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    32.91  1:10.45  1:49.93    2:26.37   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    33.85  1:11.45  1:50.55    2:27.79   
Gustav Storell  2006  Sdertrns Simsllskap    33.92  1:12.13  1:52.52    2:29.91   
Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    33.70  1:12.33  1:52.82    2:30.26   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    34.08  1:11.63  1:51.86    2:31.02   
Anton Jngren  2006  Sprvgen Simfrening    35.35  1:14.61  1:54.65    2:33.18   
Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    35.59  1:14.57  1:55.07    2:33.66   
10  William Erneholm  2006  Sprvgen Simfrening    34.42  1:14.61  1:55.49    2:33.83   
11  Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    35.58  1:15.67  1:56.06    2:36.56   
12  Elton Sderberg  2006  Sdertrns Simsllskap    35.02  1:16.03  1:58.29    2:38.90   
13  Sam Hamzehnejad  2006  Sdertrns Simsllskap    35.39  1:17.35  2:00.00    2:41.33   
14  Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Tby Sim    35.42  1:16.53  2:00.43    2:41.72   
15  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    37.69  1:20.36  2:03.68    2:43.72   
16  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    37.95  1:20.87  2:03.93    2:44.02   
17  Daniel Bebenek  2006  Tby Sim    37.11  1:21.06  2:05.11    2:44.29   
18  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun    35.82  1:17.85  2:02.27    2:44.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:03   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    33.05  1:13.49  1:57.69    2:33.29   
Sofia Tossavainen  2005  Sdertlje Simsllskap    31.79  1:12.17  2:00.61    2:37.22   
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.58  1:15.89  2:02.28    2:37.32   
Moa Nyblom  2005  Tby Sim    34.62  1:17.79  2:03.10    2:41.11   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    36.20  1:17.47  2:04.86    2:42.15   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    36.19  1:17.70  2:05.98    2:42.87   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    34.28  1:15.13  2:05.40    2:43.57   
Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    34.92  1:18.02  2:06.48    2:43.84   
Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    37.09  1:20.58  2:10.56    2:44.62   
10  Wilma Eld  2005  Sprvgen Simfrening    36.84  1:19.62  2:09.41    2:44.82   
11  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    35.08  1:18.07  2:07.44    2:45.05   
12  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsllskap    34.76  1:18.44  2:07.81    2:45.21   
13  Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    36.65  1:18.34  2:07.89    2:46.85   
14  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    36.57  1:20.44  2:09.13    2:48.14   
15  Jennifer Mardo  2005  Sdertlje Simsllskap    35.37  1:22.79  2:08.13    2:49.87   
16  Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    35.85  1:19.58  2:12.29    2:51.77   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:19   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 7, 200m Medley Herrar 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap    33.33  1:12.00  1:54.18    2:29.51   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    32.95  1:14.02  1:56.54    2:31.91   
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    33.87  1:12.99  1:58.44    2:32.54   
Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb    32.60  1:13.72  2:01.10    2:33.96   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    34.17  1:13.06  2:00.07    2:34.15   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    32.80  1:13.38  2:00.40    2:34.97   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.94  1:12.45  1:59.38    2:35.41   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    34.06  1:15.34  1:59.29    2:35.54   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    35.39  1:16.88  2:01.43    2:35.96   
10  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    35.51  1:19.83  2:02.24    2:39.17   
11  David Holmberg  2005  Sprvgen Simfrening    33.89  1:15.64  2:03.57    2:40.20   
12  Danr Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    33.83  1:16.34  2:02.34    2:40.90   
13  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    36.84  1:18.37  2:04.68    2:42.52   
14  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    35.60  1:19.45  2:05.58    2:42.64   
15  Viktor Dahlberg  2005  Sprvgen Simfrening    37.44  1:20.16  2:06.35    2:42.94   
16  Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    36.67  1:23.26  2:07.20    2:43.97   
17  Alexander Arn  2005  Turebergs Simklubb    35.55  1:17.68  2:09.82    2:49.40   
18  Caspian Humble  2005  Tby Sim    37.04  1:22.24  2:12.53    2:50.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:28   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.73        1:23.56   
Milla Wahlund  2006  Vsby Simsllskap    38.33        1:23.61   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim    40.15        1:24.68   
Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening    40.50        1:25.86   
Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    40.72        1:25.87   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    40.34        1:26.45   
Frida Loqvist  2006  Sprvgen Simfrening    39.27        1:26.49   
Julia Ottosson  2006  Sdertrns Simsllskap    41.66        1:26.91   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    40.63        1:27.00   
10  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    41.92        1:27.47   
11  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    41.55        1:28.13   
12  Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap    41.81        1:28.67   
13  Ella Holmberg  2006  Sprvgen Simfrening    41.95        1:28.71   
14  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    43.18        1:29.87   
15  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    43.06        1:31.55   
16  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    43.23        1:32.05   
17  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    44.15        1:32.76   
Alva Hellenius  2006  Sprvgen Simfrening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:38   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 9, 100m Brstsim Herr 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim    37.22        1:18.91   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    37.87        1:19.85   
Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    37.70        1:20.25   
Valentino Vrbanus  2006  Sdertlje Simsllskap    37.86        1:21.56   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    38.99        1:24.49   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    41.05        1:27.07   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    39.63        1:27.20   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim    41.70        1:28.44   
Gustav Storell  2006  Sdertrns Simsllskap    42.83        1:31.03   
10  William Erneholm  2006  Sprvgen Simfrening    42.68        1:31.20   
11  Jonathan kerman  2006  Sdertrns Simsllskap    43.06        1:31.63   
12  Jonas Kvist  2006  smo Simsllskap    42.53        1:31.68   
13  Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    44.45        1:33.08   
14  Sam Hamzehnejad  2006  Sdertrns Simsllskap    43.82        1:33.61   
15  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    44.61        1:33.84   
16  Anton Jngren  2006  Sprvgen Simfrening    45.78        1:38.00   
17  Justin kesson  2006  Stockholmspolisens IF SF    47.85        1:41.75   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:59   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 10, 4X50m Medley Damer 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vsby SS 1  2005  Vsby Simsllskap            2:11.87   
  Felicia Brnnbck  2006      33.59        33.59   
  Milla Wahlund  2006      37.88        1:11.47   
  Linn Melander  2005      31.73        1:43.20   
  Alice Lindgren  2005      28.67        2:11.87   
                     
Tby Sim Damer [2005] 1  2005  Tby Sim            2:12.72   
  Agnes Gustavsson  2005      34.50        34.50   
  Moa Nyblom  2005      36.01        1:10.51   
  Mathilda Sandberg  2005      32.05        1:42.56   
  Louise Franks  2005      30.16        2:12.72   
                     
SK Neptun F 12-13 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            2:14.21   
  Sara Lofter  2006      34.09        34.09   
  Elisa Sundberg  2005      39.30        1:13.39   
  Ingrid Lund  2006      31.32        1:44.71   
  Iris Martinsson  2005      29.50        2:14.21   
                     
Skk Damer [2005] Lag 1.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:16.60   
  Elvira Flores  2006      34.82        34.82   
  Lina Ahlstrm  2005      38.27        1:13.09   
  Elsa Krvestedt  2005      32.76        1:45.85   
  Amanda Bck  2005      30.75        2:16.60   
                     
Sprvgen Damer Lag 1  2005  Sprvgen Simfrening            2:16.90   
  Lisa Uddeholt  2005      36.70        36.70   
  Alexandra Alkas Alias  2006      39.17        1:15.87   
  Alma Thunberg  2005      30.68        1:46.55   
  Wilma Eld  2005      30.35        2:16.90   
                     
Sdertrn Damer [2005] 1  2005  Sdertrns Simsllskap            2:18.19   
  Tara Srikkanth  2005      39.49        39.49   
  Alva Barrios  2005      37.18        1:16.67   
  Olivia Bckstrm  2005      30.22        1:46.89   
  Maria Flink  2005      31.30        2:18.19   
                     
SK Neptun F 12-13 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            2:19.45   
  Nike Johnston  2005      34.90        34.90   
  Engla Blanco  2006      40.29        1:15.19   
  Lovisa Ramsten  2005      34.21        1:49.40   
  Maja Wallberg  2005      30.05        2:19.45   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  2005  Skuru Idrottsklubb            2:19.91   
  Wilma hlen  2005      34.05        34.05   
  Emma Lidell  2005      41.72        1:15.77   
  Nora Kovacs  2006      32.68        1:48.45   
  Alva Furingsten  2006      31.46        2:19.91   
                     
SS04 Damer Lag 1  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:20.88   
  Alice Velden  2005      34.02        34.02   
  Leah Ishaq  2006      41.56        1:15.58   
  Emma Montelius  2005      32.20        1:47.78   
  Cecilia Krans  2005      33.10        2:20.88   
                     
10  Sdertlje Damer [2005]  2005  Sdertlje Simsllskap            2:21.34   
  Jennifer Mardo  2005      36.89        36.89   
  Clara Teljstedt  2006      42.21        1:19.10   
  Sofia Tossavainen  2005      30.59        1:49.69   
  Marit Seeliger  2005      31.65        2:21.34   
                     
11  Jrflla S Damer Lag 1  2005  Jrflla Simsllskap            2:21.56   
  Olivia Halfar  2005      37.52        37.52   
  Nellie Ekman  2006      39.78        1:17.30   
  Hannah Kinane  2006      34.67        1:51.97   
  Amanda Wensmark  2005      29.59        2:21.56   
                     
12  Jrflla S Damer Lag 2  2005  Jrflla Simsllskap            2:21.98   
  Emelie Sidn  2005      36.43        36.43   
  Boel Jgerskog  2005      39.16        1:15.59   
  Stella Finnhammar  2005      35.71        1:51.30   
  Manya Sidn Bashouki  2006      30.68        2:21.98   
                     
13  Skk Damer [2005] Lag 2.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:24.94   
  Alva Herlitz  2005      38.15        38.15   
  Emelie Sveding  2005      36.85        1:15.00   
  Vida Haesert  2006      37.55        1:52.55   
  Sofia Lvqvist  2006      32.39        2:24.94   
                     
14  SK Neptun F 12-13 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            2:26.81   
  Alice Stenbeck  2006      36.12        36.12   
  Amelia Gustafsson  2006      41.21        1:17.33   
  Melanie Blix Grimaldi  2005      36.88        1:54.21   
  Ines Wijk  2006      32.60        2:26.81   
                     
15  Sprvgen Damer Lag 2  2005  Sprvgen Simfrening            2:27.38   
  Johanna Claesson  2006      38.35        38.35   
  Frida Loqvist  2006      39.63        1:17.98   
  Wilma Groth  2005      1:09.40        2:27.38   
  Alina Frm  2005              2:27.38   
                     
16  Danderyd Damer [2005]  2005  Danderyds Sim            2:29.91   
  Filippa Bonorden  2005      37.18        37.18   
  Irma Ehrengren  2005      42.59        1:19.77   
  Felicia Malkan-Juvelin  2005      38.78        1:58.55   
  Ebba Rosander  2005      31.36        2:29.91   
                     
Tby Sim Damer [2005] 2  2005  Tby Sim            DSQ   
  Rose Li  2006      37.91        37.91   
  Clara Westerdahl  2005      39.06        1:16.97   
  Amanda Bjrklund  2006      35.27        1:52.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:15   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 11, 4X50m Medley Herrar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
SK Neptun P 12-13 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            2:07.35   
  Oliver Albinzon  2005      32.56        32.56   
  Theo Djuphammar  2005      34.61        1:07.17   
  Jonatan Eriksson  2006      31.94        1:39.11   
  Ferdinand Bang  2005      28.24        2:07.35   
                     
Sdertrn Herrar [2005] 1  2005  Sdertrns Simsllskap            2:08.34   
  Tobias Lindberg  2005      34.40        34.40   
  Danr Alex Tapia  2005      37.05        1:11.45   
  Kevin Hellman  2005      30.03        1:41.48   
  Henry Plavans  2005      26.86        2:08.34   
                     
Sprvgen Herrar Lag 1  2005  Sprvgen Simfrening            2:12.91   
  Alan Eriksson  2005      35.01        35.01   
  Einar Styrman  2005      35.91        1:10.92   
  David Holmberg  2005      32.71        1:43.63   
  Carl Malm  2005      29.28        2:12.91   
                     
Tby Sim Herrar Lag 1  2005  Tby Sim            2:17.11   
  Noah Juhlin Fredriksson  2005      34.03        34.03   
  Daniel Bebenek  2006      37.32        1:11.35   
  Caspian Humble  2005      35.78        1:47.13   
  Leo Gleryz  2006      29.98        2:17.11   
                     
Jrflla S Herrar Lag 1  2005  Jrflla Simsllskap            2:17.56   
  Oliver Harper  2005      36.69        36.69   
  Simon Sderberg  2006      38.98        1:15.67   
  Ludwig Skantz  2005      33.19        1:48.86   
  Henry Israelsson  2006      28.70        2:17.56   
                     
SK Neptun P 12-13 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            2:17.62   
  Philip Palmqvist  2005      35.35        35.35   
  Aksel Hillerstrm Vagli  2006      37.43        1:12.78   
  Tim Rogersson  2005      33.28        1:46.06   
  Hampus Bengtsson  2005      31.56        2:17.62   
                     
Skk Herrar [2005] Lag 2.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:18.18   
  William Hamilton  2006      36.61        36.61   
  Vincent Flores  2005      38.39        1:15.00   
  Anton Graner  2005      31.88        1:46.88   
  Gustav sbrink  2005      31.30        2:18.18   
                     
Sprvgen Herrar Lag 3  2005  Sprvgen Simfrening            2:23.31   
  Liam Lehtonen Hebert  2006      38.42        38.42   
  Benjamin Bahajroy  2005      37.99        1:16.41   
  Anton Jngren  2006      37.20        1:53.61   
  Adrian Hellberg  2005      29.70        2:23.31   
                     
Vsby SS 1  2005  Vsby Simsllskap            2:24.58   
  Junes Khattab  2006      41.77        41.77   
  Casper Rengart  2006      36.48        1:18.25   
  Johan Montero  2005      31.76        1:50.01   
  Erik Frantz  2006      34.57        2:24.58   
                     
10  Jrflla S Herrar Lag 2  2005  Jrflla Simsllskap            2:27.59   
  Anton Lind  2006      39.09        39.09   
  Marcus Hansson  2005      40.70        1:19.79   
  Elijas Eriksson  2005      35.00        1:54.79   
  Arvin Parsa  2006      32.80        2:27.59   
                     
11  SK Neptun P 12-13 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            2:32.65   
  Mns Gunnarson  2006      35.61        35.61   
  Walter Herulf  2006      44.42        1:20.03   
  Tee Thern  2006      37.14        1:57.17   
  Axel Skott Storheden  2006      35.48        2:32.65   
                     
12  Tby Sim Herrar Lag 2  2005  Tby Sim            2:34.31   
  Ludvig Berndtsson  2005      37.26        37.26   
  William Zhao  2006      1:25.58        2:02.84   
  Oliver Haux  2005      31.47        2:34.31   
  Benjamin Todorovac Hallongren  2006              2:34.31   
                     
13  Skuru Ik Herrar Lag 1  2005  Skuru Idrottsklubb            2:39.28   
  Eskil Brnstrm  2006      41.50        41.50   
  Manfred Brnstrm  2005      41.77        1:23.27   
  Gabriel Klinge  2006      39.13        2:02.40   
  Mikael Lanestrand  2005      36.88        2:39.28   
                     
14  Jrflla S Herrar Lag 3  2006  Jrflla Simsllskap            2:56.30   
  Hampus Hjort  2006      49.61        49.61   
  Axel Strand  2006      47.21        1:36.82   
  Emil Alsered Fllman  2006      39.31        2:16.13   
  Victor Sundberg  2006      40.17        2:56.30   
                     
Spif  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
Sprvgen Herrar Lag 2  2005  Sprvgen Simfrening            DSQ   
  Viktor Dahlberg  2005      38.57        38.57   
                     
Sprvgen Herrar Lag 4  2005  Sprvgen Simfrening            DSQ   
  Albin Wullrich  2006      41.33        41.33   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Neptun Mix 12-13 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            4:17.17   
  Theo Djuphammar  2005      29.64  1:02.76      1:02.76   
  Oliver Albinzon  2005      30.52  1:04.19      2:06.95   
  Nike Johnston  2005      31.17  1:05.98      3:12.93   
  Iris Martinsson  2005      30.64  1:04.24      4:17.17   
                     
Vsby SS Mix 1  2005  Vsby Simsllskap            4:17.17   
  Alice Lindgren  2005      30.79  1:05.96      1:05.96   
  Felicia Brnnbck  2006      30.22  1:04.29      2:10.25   
  Johan Montero  2005      29.92  1:02.13      3:12.38   
  Casper Rengart  2006      30.69  1:04.79      4:17.17   
                     
Skk Mix [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            4:19.60   
  Elvira Flores  2006      31.02  1:04.40      1:04.40   
  Vincent Flores  2005      30.22  1:03.96      2:08.36   
  Elsa Krvestedt  2005      31.50  1:06.54      3:14.90   
  Anton Graner  2005      30.41  1:04.70      4:19.60   
                     
Sdertrn Mix [2005]  2005  Sdertrns Simsllskap            4:20.11   
  Kevin Hellman  2005      30.84  1:05.46      1:05.46   
  Maria Flink  2005      32.94  1:10.14      2:15.60   
  Olivia Bckstrm  2005      31.28  1:04.71      3:20.31   
  Henry Plavans  2005      27.90  59.80      4:20.11   
                     
Sprvgen Mix Lag 1  2005  Sprvgen Simfrening            4:20.37   
  Carl Malm  2005      30.52  1:04.82      1:04.82   
  Alma Thunberg  2005      30.90  1:04.48      2:09.30   
  Einar Styrman  2005      30.56  1:04.52      3:13.82   
  Wilma Eld  2005      31.59  1:06.55      4:20.37   
                     
Jrflla S Mix Lag 1  2006  Jrflla Simsllskap            4:26.66   
  Henry Israelsson  2006      31.26  1:06.17      1:06.17   
  Olivia Halfar  2005      31.72  1:06.75      2:12.92   
  Amanda Wensmark  2005      31.79  1:06.66      3:19.58   
  Ludwig Skantz  2005      31.97  1:07.08      4:26.66   
                     
SK Neptun Mix 12-13 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            4:27.25   
  Jonatan Eriksson  2006      31.13  1:06.53      1:06.53   
  Ferdinand Bang  2005      30.41  1:03.88      2:10.41   
  Ingrid Lund  2006      31.60  1:07.33      3:17.74   
  Sara Lofter  2006      32.63  1:09.51      4:27.25   
                     
SK Neptun Mix 12-13 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            4:32.64   
  Tim Rogersson  2005      31.59  1:06.69      1:06.69   
  Aksel Hillerstrm Vagli  2006      32.57  1:09.39      2:16.08   
  Lovisa Ramsten  2005      32.14  1:08.53      3:24.61   
  Elisa Sundberg  2005      32.32  1:08.03      4:32.64   
                     
Sprvgen Mix Lag 2  2005  Sprvgen Simfrening            4:33.91   
  Alan Eriksson  2005      31.80  1:06.58      1:06.58   
  Alina Frm  2005      33.40  1:11.12      2:17.70   
  David Holmberg  2005      31.86  1:07.40      3:25.10   
  Lisa Uddeholt  2005      32.87  1:08.81      4:33.91   
                     
10  Jrflla S Mix Lag 2  2006  Jrflla Simsllskap            4:35.32   
  Oliver Harper  2005      33.05  1:08.49      1:08.49   
  Marcus Hansson  2005      34.07  1:11.72      2:20.21   
  Boel Jgerskog  2005      32.17  1:08.25      3:28.46   
  Hannah Kinane  2006      31.65  1:06.86      4:35.32   
                     
11  Tureberg Mix 1 [2005]  2005  Turebergs Simklubb            4:35.63   
  Albin Argelius  2005      32.56  1:08.55      1:08.55   
  Ebbalisa Lidgren  2005      33.12  1:09.86      2:18.41   
  Alexander Arn  2005      31.39  1:06.48      3:24.89   
  Johanna Klingenstierna  2005      33.39  1:10.74      4:35.63   
                     
12  Jrflla S Mix Lag 3  2006  Jrflla Simsllskap            4:44.61   
  Manya Sidn Bashouki  2006      33.99  1:10.71      1:10.71   
  Simon Sderberg  2006      34.34  1:13.14      2:23.85   
  Elijas Eriksson  2005      33.10  1:11.63      3:35.48   
  Nellie Ekman  2006      32.56  1:09.13      4:44.61   
                     
13  Sprvgen Mix Lag 4  2006  Sprvgen Simfrening            4:48.86   
  Jennifer Geaney  2005      37.15  1:17.82      1:17.82   
  Oscar Gustafson  2005      32.78  1:10.20      2:28.02   
  Johanna Claesson  2006      35.10  1:14.22      3:42.24   
  Adrian Hellberg  2005      31.45  1:06.62      4:48.86   
                     
14  Sprvgen Mix Lag 3  2005  Sprvgen Simfrening            4:48.96   
  Viktor Dahlberg  2005      33.02  1:07.55      1:07.55   
  Liam Lehtonen Hebert  2006      34.42  1:11.91      2:19.46   
  Lola Hjort Mowitz  2006      34.56  1:14.60      3:34.06   
  Maja Lindgren  2005      35.63  1:14.90      4:48.96   
                     
15  Skuru Ik Mix Lag 1  2005  Skuru Idrottsklubb            4:51.49   
  Gabriel Klinge  2006      35.57  1:15.89      1:15.89   
  Emma Lidell  2005      32.91  1:10.19      2:26.08   
  Manfred Brnstrm  2005      35.43  1:15.55      3:41.63   
  Alva Furingsten  2006      33.50  1:09.86      4:51.49   
                     
16  Vsby SS Mix 2  2005  Vsby Simsllskap            5:02.44   
  Elsa Brandt  2006      32.46  1:07.70      1:07.70   
  Linn Melander  2005      33.36  1:10.11      2:17.81   
  Junes Khattab  2006      37.83  1:19.70      3:37.51   
  Erik Frantz  2006      39.49  1:24.93      5:02.44   
                     
17  Skuru Ik Mix Lag 2  2005  Skuru Idrottsklubb            5:14.85   
  Eskil Brnstrm  2006      37.72  1:22.37      1:22.37   
  Mikael Lanestrand  2005      38.77  1:24.03      2:46.40   
  Nora Kovacs  2006      34.93  1:16.06      4:02.46   
  Matilda Bergstrm  2005      33.50  1:12.39      5:14.85   
                     
18  Tureberg Mix 2 [2005]  2005  Turebergs Simklubb            5:19.06   
  Henrik Larsson  2006      36.22  1:15.30      1:15.30   
  Vera Popova  2006      37.37  1:21.62      2:36.92   
  Hugo Gustafsson  2005      38.45  1:22.06      3:58.98   
  Maria Krejci  2006      38.01  1:20.08      5:19.06   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:19   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Damer 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.37  2:26.72  3:40.09    4:50.98   
Wilma Eld  2005  Sprvgen Simfrening    1:09.86  2:25.43  3:40.75    4:53.90   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    1:11.66  2:27.31  3:42.29    4:53.91   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    1:11.41  2:26.87  3:43.43    4:57.37   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    1:11.86  2:28.08  3:44.55    4:59.06   
Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    1:12.58  2:30.82  3:49.10    5:03.84   
Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    1:13.01  2:31.15  3:49.14    5:06.53   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsllskap    1:12.51  2:30.43  3:50.04    5:07.12   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    1:12.70  2:30.52  3:48.89    5:07.38   
10  Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    1:12.59  2:30.69  3:49.21    5:07.56   
11  Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    1:12.62  2:30.30  3:50.01    5:07.65   
12  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    1:13.62  2:32.43  3:51.63    5:08.83   
13  Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    1:12.76  2:31.93  3:53.09    5:11.86   
14  Moa Nyblom  2005  Tby Sim    1:15.69  2:37.72  3:59.16    5:15.52   
15  Louise Franks  2005  Tby Sim    1:13.53  2:34.27  3:55.50    5:15.79   
16  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    1:14.97  2:38.98  4:02.97    5:22.85   
17  Jennifer Mardo  2005  Sdertlje Simsllskap    1:13.09  2:34.42  3:58.47    5:23.18   
18  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap    1:15.14  2:40.09  4:05.56    5:28.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  15:19 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:38   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap    1:08.48  2:20.25  3:31.32    4:42.06   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    1:09.71  2:21.80  3:33.74    4:42.67   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    1:08.32  2:21.01  3:33.83    4:42.82   
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    1:09.36  2:22.67  3:35.11    4:47.78   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.62  2:25.07  3:40.23    4:53.17   
Tobias Lindberg  2005  Sdertrns Simsllskap    1:10.22  2:25.22  3:40.10    4:53.59   
Viktor Dahlberg  2005  Sprvgen Simfrening    1:09.88  2:25.59  3:40.52    4:54.19   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    1:10.06  2:25.51  3:42.26    4:56.38   
Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    1:10.80  2:26.85  3:43.62    4:57.96   
10  Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    1:11.48  2:28.82  3:46.67    5:02.29   
11  Erik Sundstrm Curstedt  2005  Danderyds Sim    1:11.61  2:29.76  3:48.99    5:05.31   
12  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    1:12.03  2:29.83  3:49.27    5:06.30   
13  Alan Eriksson  2005  Sprvgen Simfrening    1:14.28  2:33.59  3:50.97    5:06.92   
14  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    1:13.55  2:33.14  3:52.61    5:09.88   
15  Caspian Humble  2005  Tby Sim    1:14.43  2:33.94  3:53.31    5:10.40   
16  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    1:14.30  2:33.80  3:55.22    5:11.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:50   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 15, 200m Medley Damer 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    34.33  1:14.24  2:02.45    2:38.84   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    34.81  1:14.25  2:02.75    2:39.11   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap    35.30  1:18.03  2:06.85    2:43.67   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    34.52  1:18.02  2:05.95    2:43.92   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    35.66  1:18.79  2:06.33    2:44.45   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    36.77  1:19.20  2:13.66    2:49.94   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    38.76  1:20.22  2:10.70    2:50.50   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    40.54  1:26.46  2:13.73    2:51.13   
Julia Ottosson  2006  Sdertrns Simsllskap    37.20  1:22.11  2:08.83    2:51.83   
10  Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    36.61  1:20.81  2:14.27    2:52.45   
11  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    37.57  1:23.49  2:14.07    2:53.28   
12  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    40.96  1:26.69  2:15.03    2:54.02   
13  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    40.50  1:25.87  2:15.98    2:54.40   
14  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    34.82  1:17.91  2:15.30    2:55.54   
15  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF    39.17  1:26.36  2:18.61    2:59.00   
Karolina Tylets  2006  kersberga Simsllskap            DNS   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:04   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 16, 200m Medley Herrar 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    34.58  1:17.17  2:02.30    2:39.93   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    34.49  1:17.26  2:04.71    2:40.79   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    36.48  1:17.93  2:04.37    2:41.84   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim    36.06  1:18.12  2:07.36    2:44.68   
Gustav Storell  2006  Sdertrns Simsllskap    35.36  1:19.10  2:08.70    2:46.42   
Elton Sderberg  2006  Sdertrns Simsllskap    37.41  1:21.70  2:06.25    2:47.78   
William Erneholm  2006  Sprvgen Simfrening    38.30  1:24.04  2:12.76    2:50.85   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    38.21  1:22.34  2:13.86    2:51.65   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    40.41  1:25.67  2:13.57    2:53.95   
10  Daniel Bebenek  2006  Tby Sim    44.41  1:30.71  2:15.22    2:55.51   
11  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    39.15  1:25.51  2:17.24    2:56.30   
12  Anton Jngren  2006  Sprvgen Simfrening    39.38  1:24.83  2:17.70    2:57.29   
13  William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.99  1:25.95  2:18.24    2:58.50   
14  Sam Hamzehnejad  2006  Sdertrns Simsllskap    40.93  1:26.50  2:19.96    2:59.14   
15  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    42.52  1:30.26  2:22.52    3:00.76   
16  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    38.97  1:25.08  2:22.05    3:01.30   
17  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun    41.28  1:30.34  2:22.37    3:02.45   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:19   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    37.68        1:20.13   
Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    37.74        1:20.69   
Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.59        1:21.87   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    38.23        1:23.06   
Moa Nyblom  2005  Tby Sim    39.58        1:23.79   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    39.54        1:23.81   
Clara Westerdahl  2005  Tby Sim    39.16        1:24.58   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.74        1:24.73   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    39.70        1:24.84   
10  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    39.98        1:24.85   
11  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    40.09        1:25.98   
12  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.91        1:26.05   
13  Sofia Tossavainen  2005  Sdertlje Simsllskap    41.10        1:26.83   
14  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    42.09        1:28.62   
15  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.21        1:28.91   
16  Alicia Sderlind  2005  Tyres Simsllskap    42.63        1:30.56   
17  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    43.37        1:31.73   
18  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsllskap    43.55        1:32.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:27   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar 13 , Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    35.49        1:15.37   
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap    35.77        1:15.65   
Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb    35.85        1:16.15   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    37.29        1:18.03   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    38.04        1:18.66   
Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    37.43        1:19.26   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    37.87        1:20.12   
Oscar Gustafson  2005  Sprvgen Simfrening    37.50        1:20.63   
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    38.75        1:22.36   
10  Danr Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    39.00        1:22.64   
11  Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    39.05        1:23.06   
12  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    38.45        1:23.24   
13  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.49        1:23.38   
14  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    40.46        1:25.52   
15  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    40.83        1:25.70   
16  Benjamin Bahajroy  2005  Sprvgen Simfrening    41.46        1:27.56   
17  Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    41.78        1:27.76   
18  David Holmberg  2005  Sprvgen Simfrening    42.51        1:29.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  16:27 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:34   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Damer 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    32.21        1:04.65   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    32.05        1:04.69   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap    32.20        1:07.11   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    32.66        1:07.50   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    33.02        1:08.15   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    32.93        1:08.49   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    33.20        1:09.55   
Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    33.99        1:09.83   
Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap    33.79        1:10.59   
10  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    34.24        1:10.62   
11  Meja Thunvall  2006  smo Simsllskap    33.77        1:11.24   
12  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    35.23        1:11.62   
13  Emma Persson  2006  Wisby Simsllskap    34.63        1:12.06   
14  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    33.56        1:12.21   
15  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    34.58        1:12.69   
16  Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim    34.64        1:13.11   
17  Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap    34.81        1:13.95   
18  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    35.96        1:15.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:42   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Sdertlje Simsllskap    31.04        1:05.04   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim    32.11        1:06.20   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    31.61        1:06.25   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    33.18        1:07.96   
Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    32.91        1:09.00   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    32.97        1:09.34   
Gustav Storell  2006  Sdertrns Simsllskap    33.58        1:09.65   
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim    33.94        1:10.43   
Sam Hamzehnejad  2006  Sdertrns Simsllskap    34.93        1:10.63   
10  Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    34.59        1:10.88   
11  Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    33.94        1:11.57   
12  Anton Jngren  2006  Sprvgen Simfrening    35.29        1:12.57   
13  William Erneholm  2006  Sprvgen Simfrening    34.87        1:12.99   
14  Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    35.04        1:13.17   
15  Elton Sderberg  2006  Sdertrns Simsllskap    34.13        1:13.81   
16  Arvin Parsa  2006  Jrflla Simsllskap    34.67        1:14.07   
17  Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Tby Sim    35.39        1:14.21   
18  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    34.99        1:15.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:06   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vsby SS 1  2005  Vsby Simsllskap            1:58.92   
  Alice Lindgren  2005      29.49        29.49   
  Felicia Brnnbck  2006      29.39        58.88   
  Elsa Brandt  2006      30.19        1:29.07   
  Linn Melander  2005      29.85        1:58.92   
                     
SK Neptun F 12-13 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            1:59.75   
  Nike Johnston  2005      30.05        30.05   
  Ingrid Lund  2006      30.63        1:00.68   
  Sara Lofter  2006      29.23        1:29.91   
  Iris Martinsson  2005      29.84        1:59.75   
                     
Jrflla S Damer Lag 1  2005  Jrflla Simsllskap            2:01.91   
  Amanda Wensmark  2005      30.02        30.02   
  Manya Sidn Bashouki  2006      30.84        1:00.86   
  Nellie Ekman  2006      31.04        1:31.90   
  Hannah Kinane  2006      30.01        2:01.91   
                     
Tby Sim Damer [2005] 1  2005  Tby Sim            2:03.48   
  Moa Nyblom  2005      31.57        31.57   
  Louise Franks  2005      31.55        1:03.12   
  Agnes Gustavsson  2005      31.02        1:34.14   
  Mathilda Sandberg  2005      29.34        2:03.48   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  2005  Skuru Idrottsklubb            2:03.59   
  Wilma hlen  2005      29.11        29.11   
  Emma Lidell  2005      31.92        1:01.03   
  Nora Kovacs  2006      31.53        1:32.56   
  Alva Furingsten  2006      31.03        2:03.59   
                     
Skk Damer [2005] Lag 1.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:03.99   
  Lina Ahlstrm  2005      31.06        31.06   
  Elsa Krvestedt  2005      31.41        1:02.47   
  Amanda Bck  2005      31.76        1:34.23   
  Elvira Flores  2006      29.76        2:03.99   
                     
Sprvgen Damer Lag 1  2005  Sprvgen Simfrening            2:04.93   
  Alma Thunberg  2005      30.01        30.01   
  Wilma Eld  2005      31.24        1:01.25   
  Frida Loqvist  2006      32.35        1:33.60   
  Alina Frm  2005      31.33        2:04.93   
                     
Jrflla S Damer Lag 2  2005  Jrflla Simsllskap            2:05.20   
  Olivia Halfar  2005      30.73        30.73   
  Boel Jgerskog  2005      31.43        1:02.16   
  Mira Wallin  2006      32.01        1:34.17   
  Emelie Sidn  2005      31.03        2:05.20   
                     
Sdertrn Damer [2005] 1  2005  Sdertrns Simsllskap            2:05.35   
  Olivia Bckstrm  2005      29.89        29.89   
  Maria Flink  2005      31.88        1:01.77   
  Tara Srikkanth  2005      33.87        1:35.64   
  Alva Barrios  2005      29.71        2:05.35   
                     
10  Sdertlje Damer [2005]  2005  Sdertlje Simsllskap            2:05.95   
  Sofia Tossavainen  2005      29.27        29.27   
  Clara Teljstedt  2006      33.98        1:03.25   
  Marit Seeliger  2005      32.30        1:35.55   
  Jennifer Mardo  2005      30.40        2:05.95   
                     
11  Vsby SS 2  2005  Vsby Simsllskap            2:08.32   
  Frida Steen  2005      32.04        32.04   
  Signe Lundh  2005      32.31        1:04.35   
  Milla Wahlund  2006      31.15        1:35.50   
  Lovisa Jardelid  2005      32.82        2:08.32   
                     
12  Tby Sim Damer [2005] 2  2005  Tby Sim            2:08.57   
  Ella Thermaenius  2005      31.24        31.24   
  Clara Westerdahl  2005      32.58        1:03.82   
  Amanda Bjrklund  2006      32.84        1:36.66   
  Filippa Emtemo  2005      31.91        2:08.57   
                     
13  Danderyd Damer [2005]  2005  Danderyds Sim            2:09.03   
  Ebba Rosander  2005      31.55        31.55   
  Felicia Malkan-Juvelin  2005      32.14        1:03.69   
  Irma Ehrengren  2005      33.94        1:37.63   
  Filippa Bonorden  2005      31.40        2:09.03   
                     
14  SS04 Damer Lag 1  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:09.13   
  Emma Montelius  2005      30.39        30.39   
  Agnes Lundmark  2006      34.14        1:04.53   
  Cecilia Krans  2005      34.46        1:38.99   
  Alice Velden  2005      30.14        2:09.13   
                     
15  Skk Damer [2005] Lag 2.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:10.74   
  Alva Herlitz  2005      34.02        34.02   
  Vida Haesert  2006      32.63        1:06.65   
  Emelie Sveding  2005      30.27        1:36.92   
  Sofia Lvqvist  2006      33.82        2:10.74   
                     
16  Tyres SS Damer [2005]  2005  Tyres Simsllskap            2:13.50   
  Emilia Karlsson Bertoli  2005      33.30        33.30   
  Alicia Sderlind  2005      33.98        1:07.28   
  Alva Jacobsson  2005      34.20        1:41.48   
  Frida Wauman  2005      32.02        2:13.50   
                     
17  SK Neptun F 12-13 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            2:14.10   
  Alice Stenbeck  2006      34.30        34.30   
  Engla Blanco  2006      33.75        1:08.05   
  Amelia Gustafsson  2006      32.86        1:40.91   
  Ines Wijk  2006      33.19        2:14.10   
                     
SK Neptun F 12-13 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
  Elisa Sundberg  2005      31.12        31.12   
  Maja Wallberg  2005      30.79        1:01.91   
  Lovisa Ramsten  2005      31.63        1:33.54   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  19 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:17   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
SK Neptun P 12-13 Lag 1  2005  Simklubben Neptun            1:54.38   
  Theo Djuphammar  2005      27.72        27.72   
  Jonatan Eriksson  2006      29.41        57.13   
  Oliver Albinzon  2005      28.60        1:25.73   
  Ferdinand Bang  2005      28.65        1:54.38   
                     
Sdertrn Herrar [2005] 1  2005  Sdertrns Simsllskap            1:56.68   
  Henry Plavans  2005      27.65        27.65   
  Kevin Hellman  2005      28.51        56.16   
  Danr Alex Tapia  2005      29.92        1:26.08   
  Tobias Lindberg  2005      30.60        1:56.68   
                     
Sprvgen Herrar Lag 1  2005  Sprvgen Simfrening            1:59.13   
  Carl Malm  2005      29.58        29.58   
  Einar Styrman  2005      29.97        59.55   
  Aron Ekblad  2005      29.99        1:29.54   
  Adrian Hellberg  2005      29.59        1:59.13   
                     
Sprvgen Herrar Lag 2  2005  Sprvgen Simfrening            2:02.44   
  David Holmberg  2005      30.39        30.39   
  Alan Eriksson  2005      29.92        1:00.31   
  Oscar Gustafson  2005      31.01        1:31.32   
  Viktor Dahlberg  2005      31.12        2:02.44   
                     
Skk Herrar [2005] Lag 2.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:02.89   
  Vincent Flores  2005      29.43        29.43   
  Gustav sbrink  2005      31.80        1:01.23   
  William Hamilton  2006      32.16        1:33.39   
  Anton Graner  2005      29.50        2:02.89   
                     
SK Neptun P 12-13 Lag 2  2005  Simklubben Neptun            2:02.91   
  Tim Rogersson  2005      29.57        29.57   
  Aksel Hillerstrm Vagli  2006      30.98        1:00.55   
  Hampus Bengtsson  2005      31.27        1:31.82   
  Mns Gunnarson  2006      31.09        2:02.91   
                     
Jrflla S Herrar Lag 1  2005  Jrflla Simsllskap            2:03.90   
  Oliver Harper  2005      32.05        32.05   
  Henry Israelsson  2006      29.46        1:01.51   
  Marcus Hansson  2005      32.04        1:33.55   
  Ludwig Skantz  2005      30.35        2:03.90   
                     
Tby Sim Herrar Lag 1  2005  Tby Sim            2:06.05   
  Noah Juhlin Fredriksson  2005      30.60        30.60   
  Caspian Humble  2005      32.10        1:02.70   
  Benjamin Todorovac Hallongren  2006      32.93        1:35.63   
  Leo Gleryz  2006      30.42        2:06.05   
                     
Tureberg Herrar [2005]  2005  Turebergs Simklubb            2:07.34   
  Alexander Arn  2005      29.91        29.91   
  Albin Argelius  2005      30.86        1:00.77   
  Henrik Larsson  2006      31.68        1:32.45   
  Hugo Gustafsson  2005      34.89        2:07.34   
                     
10  Jrflla S Herrar Lag 2  2005  Jrflla Simsllskap            2:10.40   
  Simon Sderberg  2006      32.75        32.75   
  Elijas Eriksson  2005      30.97        1:03.72   
  Anton Lind  2006      33.45        1:37.17   
  Arvin Parsa  2006      33.23        2:10.40   
                     
11  Sdertrn Herrar [2005] 2  2005  Sdertrns Simsllskap            2:12.02   
  Gustav Storell  2006      31.82        31.82   
  Elton Sderberg  2006      32.78        1:04.60   
  Jonathan kerman  2006      35.88        1:40.48   
  Sam Hamzehnejad  2006      31.54        2:12.02   
                     
12  Skk Herrar [2005] Lag 1.  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:12.38   
  Jonas Harju  2005      33.99        33.99   
  David Berggren  2005      32.23        1:06.22   
  William Martin-Lamm  2006      32.87        1:39.09   
  Casper Drozdz  2006      33.29        2:12.38   
                     
13  Vsby SS 1  2005  Vsby Simsllskap            2:12.52   
  Johan Montero  2005      29.38        29.38   
  Casper Rengart  2006      30.42        59.80   
  Junes Khattab  2006      36.33        1:36.13   
  Erik Frantz  2006      36.39        2:12.52   
                     
14  Sprvgen Herrar Lag 3  2005  Sprvgen Simfrening            2:12.57   
  Anton Jngren  2006      32.86        32.86   
  Benjamin Bahajroy  2005      33.48        1:06.34   
  William Erneholm  2006      33.45        1:39.79   
  Liam Lehtonen Hebert  2006      32.78        2:12.57   
                     
15  SK Neptun P 12-13 Lag 3  2005  Simklubben Neptun            2:13.68   
  Philip Palmqvist  2005      31.60        31.60   
  Tee Thern  2006      34.57        1:06.17   
  Walter Herulf  2006      32.48        1:38.65   
  Christos Theodosiadis  2006      35.03        2:13.68   
                     
16  Tby Sim Herrar Lag 2  2005  Tby Sim            2:15.05   
  Daniel Bebenek  2006      32.20        32.20   
  Arvid Thoresson  2005      35.16        1:07.36   
  Oliver Haux  2005      34.62        1:41.98   
  Ludvig Berndtsson  2005      33.07        2:15.05   
                     
17  Skuru Ik Herrar Lag 1  2005  Skuru Idrottsklubb            2:21.52   
  Manfred Brnstrm  2005      32.34        32.34   
  Mikael Lanestrand  2005      37.10        1:09.44   
  Eskil Brnstrm  2006      38.09        1:47.53   
  Gabriel Klinge  2006      33.99        2:21.52   
                     
Spif  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
  Rasmus Bckman  2006      37.95        37.95   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:40   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 24, 100m Frisim Damer 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Sdertlje Simsllskap    30.26        1:02.74   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    31.04        1:03.90   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    30.69        1:04.05   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    30.98        1:04.08   
Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    30.93        1:04.75   
Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    31.12        1:05.28   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    31.64        1:05.77   
Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    32.32        1:05.79   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    32.30        1:05.86   
10  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsllskap    32.12        1:06.91   
11  Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    32.63        1:07.44   
12  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.80        1:07.46   
13  Wilma Eld  2005  Sprvgen Simfrening    32.33        1:07.47   
14  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    32.54        1:08.01   
15  Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    33.47        1:09.07   
16  Amanda Bck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.25        1:09.15   
17  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    34.01        1:09.17   
18  Jennifer Mardo  2005  Sdertlje Simsllskap    32.63        1:09.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:46   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar 13 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap    29.21        1:00.24   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    29.84        1:02.47   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    30.27        1:02.80   
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    30.79        1:03.30   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    30.94        1:03.40   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    30.53        1:03.55   
Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    30.43        1:03.56   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    31.13        1:03.76   
Alexander Arn  2005  Turebergs Simklubb    31.28        1:05.14   
10  Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    31.74        1:05.41   
11  Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    31.93        1:06.00   
12  Alan Eriksson  2005  Sprvgen Simfrening    32.24        1:06.51   
13  Erik Sundstrm Curstedt  2005  Danderyds Sim    32.40        1:06.81   
14  David Holmberg  2005  Sprvgen Simfrening    32.26        1:06.87   
15  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    32.44        1:07.12   
16  Viktor Dahlberg  2005  Sprvgen Simfrening    33.04        1:07.35   
17  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    32.90        1:07.41   
18  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.57        1:08.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:21   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 30, 100m Fjrilsim Damer 13 , Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bckstrm  2005  Sdertrns Simsllskap    31.07        1:06.84   
Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    33.98        1:12.78   
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.32        1:13.52   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsllskap    34.80        1:14.87   
Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    35.04        1:15.33   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    34.60        1:16.08   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsllskap    35.11        1:16.23   
Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    35.04        1:17.10   
Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.32        1:18.08   
10  Moa Nyblom  2005  Tby Sim    34.34        1:19.60   
11  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    35.81        1:19.61   
12  Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    36.09        1:19.80   
13  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    36.54        1:19.98   
14  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    37.30        1:20.04   
15  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    36.79        1:20.77   
16  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.56        1:21.58   
17  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    38.79        1:26.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:28   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 31, 100m Fjrilsim Herrar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Sdertrns Simsllskap    32.68        1:08.48   
David Holmberg  2005  Sprvgen Simfrening    33.02        1:10.67   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    32.83        1:10.69   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    34.22        1:10.96   
Danr Alex Tapia  2005  Sdertrns Simsllskap    33.34        1:11.18   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    33.73        1:11.44   
Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    33.94        1:14.38   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    34.53        1:15.59   
Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    34.95        1:16.24   
10  Jack Sjberg  2005  Wisby Simsllskap    34.67        1:16.53   
11  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.49        1:16.79   
12  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.90        1:17.58   
13  Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    37.12        1:18.03   
14  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    37.86        1:21.17   
15  Viktor Dahlberg  2005  Sprvgen Simfrening    38.60        1:22.91   
16  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    39.36        1:27.95   
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim            DNS   
Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:55   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 43, 100m Ryggsim Damer 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    34.28        1:10.26   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.35        1:13.99   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    36.49        1:15.89   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    36.64        1:15.93   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim    38.45        1:18.51   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    37.72        1:18.57   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    38.90        1:19.36   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    39.21        1:20.59   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap    39.13        1:20.98   
10  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    38.98        1:21.07   
11  Milla Wahlund  2006  Vsby Simsllskap    39.40        1:21.08   
12  Tuva Lundberg  2006  Tby Sim    38.95        1:21.18   
13  Ellinor Eldh  2006  Sdertrns Simsllskap    39.29        1:21.28   
14  Rose Li  2006  Tby Sim    39.31        1:21.61   
15  Julia Ottosson  2006  Sdertrns Simsllskap    39.70        1:21.93   
16  Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap    39.49        1:22.05   
17  Ida Johansson  2006  Vsby Simsllskap    40.17        1:22.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:04   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar 12 r, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Valentino Vrbanus  2006  Sdertlje Simsllskap    35.18        1:12.59   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    35.25        1:13.30   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim    35.86        1:14.35   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    37.13        1:16.04   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    37.33        1:16.21   
Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    36.73        1:16.49   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    38.20        1:19.63   
Elton Sderberg  2006  Sdertrns Simsllskap    39.94        1:20.45   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    39.07        1:20.52   
10  Gustav Storell  2006  Sdertrns Simsllskap    38.72        1:20.72   
11  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    39.65        1:20.89   
12  Anton Jngren  2006  Sprvgen Simfrening    39.88        1:20.98   
13  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04    39.25        1:21.23   
14  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    38.36        1:21.50   
15  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    41.46        1:24.76   
16  Sam Hamzehnejad  2006  Sdertrns Simsllskap    43.49        1:27.23   
Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:39   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 49, 100m Fjrilsim Damer 12 , Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    34.68        1:14.62   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    35.07        1:15.20   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    35.62        1:17.82   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    38.15        1:22.07   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    37.32        1:22.62   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    38.32        1:22.88   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim    38.69        1:23.42   
Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb    38.25        1:24.31   
Julia Ottosson  2006  Sdertrns Simsllskap    40.33        1:25.51   
10  Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap    39.27        1:25.63   
11  Ella Gunnarsson  2006  Sdertrns Simsllskap    40.28        1:26.10   
12  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    38.96        1:26.43   
13  Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    38.77        1:27.37   
14  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    40.14        1:31.10   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Vrsimiaden Regionsfinal    Utskriftsdatum  20 maj 2018   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:48   
  Arrangr  Sprvgen Sim & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 maj 2018         
 
 
Gren 50, 100m Fjrilsim Herrar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    33.49        1:11.88   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    34.85        1:15.56   
Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    35.05        1:15.70   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim    35.28        1:16.08   
Valentino Vrbanus  2006  Sdertlje Simsllskap    36.88        1:21.10   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Sprvgen Simfrening    37.45        1:21.88   
William Erneholm  2006  Sprvgen Simfrening    38.20        1:22.13   
Anton Jngren  2006  Sprvgen Simfrening    38.66        1:24.68   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun    39.82        1:26.50   
10  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04    39.81        1:27.52   
11  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    40.24        1:27.58   
12  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    41.22        1:28.10   
13  Bjrn Essen  2006  Sdertrns Simsllskap    40.12        1:28.93   
14  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.29        1:30.71   
15  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    37.77        1:31.28   
16  Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    42.25        1:31.70   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 maj 2018 
Licensierad till: Sprvgen Simfrening  Utskriftstid  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner