Results for DGI Sprint stævne
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Drenge 1 | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:46.03 | ||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 26.07 | 26.07 | |||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 27.35 | 53.42 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 1:19.36 | 1:19.36 | |||||||
Frederik Dumstrei | 2002 | 1:46.03 | 1:46.03 | |||||||
2 | Sønderborg Sks 8 | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:51.95 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Anders Christensen | 2002 | 29.16 | 58.61 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 25.99 | 1:24.60 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 27.35 | 1:51.95 | |||||||
3 | Koral Drenge | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:56.90 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 26.04 | 26.04 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 29.37 | 55.41 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 30.85 | 1:26.26 | |||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 30.64 | 1:56.90 | |||||||
4 | Power Boys | 2000 | Bov IF | 2:04.07 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Lukas Nissen | 2006 | 35.36 | 1:05.40 | |||||||
Dennis Hansen | 2002 | 29.64 | 1:35.04 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 29.03 | 2:04.07 | |||||||
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Drenge 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:53.09 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 56.28 | 56.28 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 1:25.94 | 1:25.94 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 1:53.09 | 1:53.09 | |||||||
2 | Jumbo Hold | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:07.04 | ||||||
Mattias Hansen | 2003 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 1:03.34 | 1:03.34 | |||||||
Mark Rüdinger | 2006 | 1:36.14 | 1:36.14 | |||||||
Andreas Nissen | 2003 | 2:07.04 | 2:07.04 | |||||||
3 | Opnørs Drenge | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 2:09.71 | ||||||
Jon Sørensen | 2002 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Asger Moos Hansen | 2004 | 33.01 | 1:06.22 | |||||||
Johannes Schick | 2003 | 36.14 | 1:42.36 | |||||||
William Jensen | 2002 | 27.35 | 2:09.71 | |||||||
4 | Bhs Drenge 1 | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:27.20 | ||||||
Kristian Nielsen | 2005 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 36.66 | 1:10.35 | |||||||
Nicolaj Græsborg | 2005 | 39.49 | 1:49.84 | |||||||
Jasper Balle West | 2006 | 37.36 | 2:27.20 | |||||||
5 | Opnør Drenge 2 | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 2:27.95 | ||||||
Amir Dawoud | 2004 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Gustav Kollander | 2006 | 37.49 | 1:15.24 | |||||||
Oliver Quist Friedrichsen | 2004 | 36.44 | 1:51.68 | |||||||
Filip Hausted | 2005 | 36.27 | 2:27.95 | |||||||
6 | Nord-Als Drenge 1 Lh | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 2:50.06 | ||||||
Tobias Werge | 2007 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Stefan Brochner Gregersen | 2007 | 44.51 | 1:22.82 | |||||||
Mads Bang Skyum | 2006 | 41.83 | 2:04.65 | |||||||
Silas Krogh | 2007 | 45.41 | 2:50.06 | |||||||
- | Nord-Als Drenge 1 Lh 1 Lh | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 14:52 |