Resultat för DGI Sprint stævne
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Drenge 1 | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:57.37 | ||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 34.12 | 1:04.74 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 27.85 | 1:32.59 | |||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 24.78 | 1:57.37 | |||||||
2 | Sønderborg Sks 7 | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:08.26 | ||||||
Anders Christensen | 2002 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 34.19 | 1:08.72 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.28 | 1:39.00 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 29.26 | 2:08.26 | |||||||
3 | Koral Drenge | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:13.13 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 35.98 | 1:11.45 | |||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 34.93 | 1:46.38 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 26.75 | 2:13.13 | |||||||
4 | Power Boys | 2000 | Bov IF | 2:21.97 | ||||||
Lukas Nissen | 2006 | 41.59 | 41.59 | |||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 36.59 | 1:18.18 | |||||||
Dennis Hansen | 2002 | 34.60 | 1:52.78 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 29.19 | 2:21.97 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | 1 Haderslev Drenge | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 2:02.79 | ||||||
Christian Oxenvad | 2003 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 34.65 | 1:09.89 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 27.42 | 1:37.31 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 25.48 | 2:02.79 | |||||||
2 | Erritsø Drenge 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:05.74 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 38.55 | 1:10.20 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 28.58 | 1:38.78 | |||||||
Frederik Dumstrei | 2002 | 26.96 | 2:05.74 | |||||||
3 | Jumbo Hold | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:26.14 | ||||||
Andreas Nissen | 2003 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 40.41 | 1:19.18 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 34.96 | 1:54.14 | |||||||
Mark Rüdinger | 2006 | 32.00 | 2:26.14 | |||||||
4 | Opnørs Drenge | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 2:32.33 | ||||||
Johannes Schick | 2003 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Jon Sørensen | 2002 | 47.30 | 1:29.80 | |||||||
William Jensen | 2002 | 30.69 | 2:00.49 | |||||||
Asger Moos Hansen | 2004 | 31.84 | 2:32.33 | |||||||
5 | Bhs Drenge 1 | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:40.97 | ||||||
Jens Holst Jacobsen | 2005 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Nicolaj Græsborg | 2005 | 47.62 | 1:27.58 | |||||||
Kristian Nielsen | 2005 | 37.02 | 2:04.60 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 36.37 | 2:40.97 | |||||||
- | Johannes Drenge | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mini Hold | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Drenge 3 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:56 |