2021-11-28   10:39:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Student SM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:13   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Mixed, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Liu AIF Lag 1  Linkpings Universitets AIF SS            4:12.92   
  Anton Andersson  1993      25.93  57.15      57.15   
  Pontus Palmqvist  1991      26.50  59.13      1:56.28   
  Moa Sthl  1995      30.89  1:06.75      3:03.03   
  Erica Christensen Weistrand  1997      32.60  1:09.89      4:12.92   
                     
Uttrarna Lag 1  Chalmer Sis            4:17.91   
  Lovisa Ericsson  1993      30.57  1:09.10      1:09.10   
  Lucas Thome  1993      27.15  1:00.68      2:09.78   
  Rebecca Hkansson  1996      29.52  1:05.75      3:15.53   
  Johan Andersson  1995      27.90  1:02.38      4:17.91   
                     
Tif Lag 1  Teknologkrens IF Lth            4:19.54   
  Jacob Zeidler  1994      27.50  58.62      58.62   
  Jonas Holmstrm  1992      26.63  57.54      1:56.16   
  Lina Rosvall  1997      32.60  1:10.40      3:06.56   
  Linnea Almqvist  1991      34.56  1:12.98      4:19.54   
                     
Liu AIF Lag 2  Linkpings Universitets AIF SS            4:32.34   
  Oskar Holm  1993      30.51  1:04.04      1:04.04   
  Johannes lander  1995      28.89  1:03.79      2:07.83   
  Marie Hansson  1997      34.20  1:13.58      3:21.41   
  Emelie Gidlf  1997      32.95  1:10.93      4:32.34   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmer Sis            4:32.46   
  Mikael Blum  1995      29.71  1:04.08      1:04.08   
  Fabian Steen  1996      29.14  1:05.12      2:09.20   
  Christina Ekstedt  1996      32.09  1:11.22      3:20.42   
  Louise Nslund  1997      31.84  1:12.04      4:32.46   
                     
Tif Lag 2  Teknologkrens IF Lth            4:41.65   
  Marcus Kindberg  1993      29.35  1:01.51      1:01.51   
  Gustaf Mild  1997      29.32  1:01.98      2:03.49   
  Felicia Nilsson  1995      35.06  1:15.97      3:19.46   
  Sofia Johannesson  1996      35.88  1:22.19      4:41.65   
                     
Uttrarna Lag 3  Chalmer Sis            4:52.85   
  Christoffer Roos  1995      30.83  1:08.52      1:08.52   
  Sara Finati  1992      34.42  1:14.33      2:22.85   
  Daniel Blomberg  1993      28.52  1:05.76      3:28.61   
  Daniella Rhss  1994      37.64  1:24.24      4:52.85   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:21   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mika Persson  1998  Teknologkrens IF Lth            25.14   
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Universitets AIF SS            25.31   
John Olsson  1995  Halmstad SIF            25.62   
Efrem Ghirmai  1996  Chalmer Sis            25.88   
Gustav Frdeberg  1997  Gymnastik Och Idrottshgskolan            26.06   
Anton Lning  1996  Linkpings Universitets AIF SS            26.11   
Niclas Hvalgren  1995  Halmstad SIF            26.14   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Universitets AIF SS            26.30   
Niclas Granstrm  1990  Linkpings Universitets AIF SS            26.40   
10  Fabian Steen  1996  Chalmer Sis            26.53   
11  Gerg Nagy  1995  Teknologkrens IF Lth            26.67   
12  Lucas Thome  1993  Chalmer Sis            26.80   
13  Oliver Titikic  1995  Teknologkrens IF Lth            27.16   
14  Simone Creci  1992  Chalmer Sis            27.21   
15  Joakim Hvalgren  1993  Halmstad SIF            27.30   
16  Niklas Inde  1993  Teknologkrens IF Lth            27.86   
17  Gustav Olander  1994  Chalmer Sis            28.00   
18  Johannes Lampela  1992  Chalmer Sis            28.08   
19  Alfred Lindn  1997  Chalmer Sis            28.53   
20  Timmie Rydberg  1996  Halmstad SIF            28.55   
21  Shervin Ghahestani  1997  Kth Ishockeyfrening            28.68   
22  Erik Nilsson  1996  Stockholm Studenters IF            28.99   
23  Jakob Helman  1996  Teknologkrens IF Lth            29.17   
24  Timothy Mackin  1995  Linkpings Universitets AIF SS            29.68   
25  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Uppsala Extremsport            30.31   
26  Christoffer Roos  1995  Chalmer Sis            30.56   
27  Jayesh Khatri  1993  Chalmer Sis            38.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:29   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Christin Heina  1996  Linkpings Universitets AIF SS            28.36   
Rebecca Hkansson  1996  Chalmer Sis            29.70   
Karolina Nsn  1996  Kth Ishockeyfrening            29.94   
Cassandra Tran  1997  Teknologkrens IF Lth            29.99   
Annie Myrlander  1995  Linkpings Universitets AIF SS            30.02   
Petra Johansson  1997  Karlstads Uif            30.16   
Louise Nslund  1997  Chalmer Sis            30.54   
Kajsa Krmer  1993  Linkpings Universitets AIF SS            30.65   
Lina Rosvall  1997  Teknologkrens IF Lth            31.15   
10  Elin Thrner  1998  Karlstads Uif            31.18   
11  Christina Ekstedt  1996  Chalmer Sis            31.65   
12  Marie Hansson  1997  Linkpings Universitets AIF SS            31.78   
13  Emelie Gidlf  1997  Linkpings Universitets AIF SS            31.85   
14  Elin Berggren  1996  Linkpings Universitets AIF SS            32.27   
14  Felicia Nilsson  1995  Teknologkrens IF Lth            32.27   
16  Erica Christensen Weistrand  1997  Linkpings Universitets AIF SS            32.31   
17  Johanna Andersson  1996  Chalmer Sis            32.44   
18  Linnea Almqvist  1991  Teknologkrens IF Lth            32.49   
19  Elin nnestam  1996  Teknologkrens IF Lth            38.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jonas Holmstrm  1992  Teknologkrens IF Lth            23.18   
Mika Persson  1998  Teknologkrens IF Lth            23.33   
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Universitets AIF SS            23.67   
Jacob Zeidler  1994  Teknologkrens IF Lth            23.69   
Gustav Frdeberg  1997  Gymnastik Och Idrottshgskolan            24.01   
Hugo Cedervall  1997  Linkpings Universitets AIF SS            24.01   
John Olsson  1995  Halmstad SIF            24.09   
Efrem Ghirmai  1996  Chalmer Sis            24.13   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Universitets AIF SS            24.33   
10  Niclas Hvalgren  1995  Halmstad SIF            24.46   
11  Niclas Granstrm  1990  Linkpings Universitets AIF SS            24.54   
12  Jake Swanson  1994  Jnkping Usa            25.00   
13  Tobias Henriksson  1996  Teknologkrens IF Lth            25.01   
14  Joakim Hvalgren  1993  Halmstad SIF            25.15   
15  Fabian Steen  1996  Chalmer Sis            25.17   
16  Mikael Blum  1995  Chalmer Sis            25.23   
17  Johannes Lampela  1992  Chalmer Sis            25.39   
18  Johannes lander  1995  Linkpings Universitets AIF SS            25.47   
19  Oskar Holm  1993  Linkpings Universitets AIF SS            25.54   
20  Stefan Phung  1997  Linkpings Universitets AIF SS            25.58   
21  Jacob Olsson  1998  Trollhttans Si            25.63   
22  Oliver Titikic  1995  Teknologkrens IF Lth            25.72   
23  Shervin Ghahestani  1997  Kth Ishockeyfrening            25.76   
24  Alexander Waldo  1998  Teknologkrens IF Lth            25.84   
25  Erik jstedt  1995  Teknologkrens IF Lth            25.97   
26  Oscar Fredriksson  1994  Linkpings Universitets AIF SS            26.15   
27  Alfred Lindn  1997  Chalmer Sis            26.31   
28  Henrik Podus  1995  Linkpings Universitets AIF SS            26.38   
29  Erik Nilsson  1996  Stockholm Studenters IF            26.44   
30  Christoffer Roos  1995  Chalmer Sis            26.97   
31  Gustav Olander  1994  Chalmer Sis            27.10   
32  Daniel Blomberg  1993  Chalmer Sis            27.30   
33  David Larsson  1996  Jnkping Usa            27.94   
34  Timothy Mackin  1995  Linkpings Universitets AIF SS            28.04   
35  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Uppsala Extremsport            28.35   
36  David Fransson  1997  Teknologkrens IF Lth            29.11   
37  Andreas Ljungberg  1993  Karlstads Uif            31.66   
38  Akiho Tamura  1989  Chalmer Sis            33.79   
39  Jayesh Khatri  1993  Chalmer Sis            34.29   
Kalle Lindborg  1994  Karlstads Uif            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  09:57   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Christin Heina  1996  Linkpings Universitets AIF SS            26.69   
Moa Sthl  1995  Linkpings Universitets AIF SS            27.59   
Rebecca Hkansson  1996  Chalmer Sis            27.61   
Linnea Almqvist  1991  Teknologkrens IF Lth            27.92   
Louise Hjalmarsson  1997  Linkpings Universitets AIF SS            28.27   
Karolina Nsn  1996  Kth Ishockeyfrening            28.49   
Marie Hansson  1997  Linkpings Universitets AIF SS            28.83   
Elsa Eriksson  1995  Kth Ishockeyfrening            28.89   
Elin Thrner  1998  Karlstads Uif            29.21   
10  Moa sterberg  1994  Karlstads Uif            29.36   
11  Louise Nslund  1997  Chalmer Sis            29.46   
12  Sara Finati  1992  Chalmer Sis            29.49   
13  Linnea Wran  1998  Chalmer Sis            29.56   
14  Christina Ekstedt  1996  Chalmer Sis            29.83   
15  Johanna Rempling  1995  Linkpings Universitets AIF SS            30.39   
16  Jenny Karlsson  1995  Linkpings Universitets AIF SS            30.53   
17  Johanna Andersson  1996  Chalmer Sis            30.54   
18  Lina Watz  1996  Karlstads Uif            31.05   
19  Maria Lundholm  1994  Linkpings Universitets AIF SS            31.71   
20  Daniella Rhss  1994  Chalmer Sis            31.75   
21  Alexandra Viksten  1996  Jnkping Usa            32.50   
22  Elin Lindblom  1995  Linkpings Universitets AIF SS            36.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:03   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Linkpings Universitets AIF SS    26.21        56.82   
Petter Cyrn  1996  Linkpings Universitets AIF SS    27.38        58.27   
Oskar Eriksson  1997  Chalmer Sis    27.04        59.04   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Universitets AIF SS    27.44        1:00.31   
Mika Persson  1998  Teknologkrens IF Lth    28.19        1:01.18   
Marcus Kindberg  1993  Teknologkrens IF Lth    28.98        1:01.23   
Lucas Thome  1993  Chalmer Sis    27.53        1:01.55   
Gustaf Mild  1997  Teknologkrens IF Lth    29.52        1:02.00   
Simone Creci  1992  Chalmer Sis    29.24        1:02.91   
10  Johan Andersson  1995  Chalmer Sis    28.83        1:03.05   
11  Philip Bjrklund  1992  Teknologkrens IF Lth    29.58        1:04.27   
12  Alexander Waldo  1998  Teknologkrens IF Lth    30.72        1:04.34   
13  Jake Swanson  1994  Jnkping Usa    28.96        1:04.60   
14  Niklas Inde  1993  Teknologkrens IF Lth    31.27        1:06.75   
Christoffer Roos  1995  Chalmer Sis            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:07   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekstrm  1994  Linkpings Universitets AIF SS    30.54        1:03.57   
Rebecca Hkansson  1996  Chalmer Sis    30.88        1:06.62   
Moa Sthl  1995  Linkpings Universitets AIF SS    33.14        1:08.79   
Lovisa Ericsson  1993  Chalmer Sis    31.28        1:09.24   
Petra Johansson  1997  Karlstads Uif    33.56        1:12.19   
Erica Christensen Weistrand  1997  Linkpings Universitets AIF SS    35.12        1:13.05   
Louise Hjalmarsson  1997  Linkpings Universitets AIF SS    34.79        1:15.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:43   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Liu AIF Lag 1  Linkpings Universitets AIF SS            1:42.03   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      26.52        26.52   
  Petter Cyrn  1996      28.18        54.70   
  Anton Andersson  1993      24.30        1:19.00   
  Pontus Palmqvist  1991      23.03        1:42.03   
                     
Tif Lag 1  Teknologkrens IF Lth            1:44.31   
  Gerg Nagy  1995      27.63        27.63   
  Jacob Zeidler  1994      29.33        56.96   
  Mika Persson  1998      24.70        1:21.66   
  Jonas Holmstrm  1992      22.65        1:44.31   
                     
Uttrarna Lag 1  Chalmer Sis            1:46.76   
  Oskar Eriksson  1997      26.75        26.75   
  Johan Andersson  1995      30.99        57.74   
  Lucas Thome  1993      25.51        1:23.25   
  Efrem Ghirmai  1996      23.51        1:46.76   
                     
Liu AIF Lag 2  Linkpings Universitets AIF SS            1:49.01   
  Niclas Granstrm  1990      28.56        28.56   
  Stefan Phung  1997      29.81        58.37   
  Anton Lning  1996      25.70        1:24.07   
  Johannes lander  1995      24.94        1:49.01   
                     
Halmstad Hgskola Lag 1  Halmstad SIF            1:49.65   
  John Olsson  1995      26.92        26.92   
  Max Ackerman  1995      29.63        56.55   
  Timmie Rydberg  1996      27.89        1:24.44   
  Joakim Hvalgren  1993      25.21        1:49.65   
                     
Tif Lag 3  Teknologkrens IF Lth            1:52.74   
  Gustaf Mild  1997      29.43        29.43   
  Erik jstedt  1995      32.35        1:01.78   
  Niklas Inde  1993      26.50        1:28.28   
  Philip Bjrklund  1992      24.46        1:52.74   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmer Sis            1:53.14   
  Fabian Steen  1996      29.10        29.10   
  Johannes Lampela  1992      32.60        1:01.70   
  Gustav Olander  1994      27.53        1:29.23   
  Mikael Blum  1995      23.91        1:53.14   
                     
Tif Lag 2  Teknologkrens IF Lth            1:53.55   
  Jakob Svensson  1992      30.92        30.92   
  Alexander Waldo  1998      31.72        1:02.64   
  Oliver Titikic  1995      26.72        1:29.36   
  Marcus Kindberg  1993      24.19        1:53.55   
                     
Uttrarna Lag 3  Chalmer Sis            1:57.49   
  Christoffer Roos  1995      30.91        30.91   
  Alfred Lindn  1997      32.80        1:03.71   
  Daniel Blomberg  1993      28.49        1:32.20   
  Simone Creci  1992      25.29        1:57.49   
                     
10  Liu AIF Lag 3  Linkpings Universitets AIF SS            2:04.20   
  Timothy Mackin  1995      31.70        31.70   
  Mateo Herrera  1995      35.13        1:06.83   
  Oskar Holm  1993      27.11        1:33.94   
  Viktor Jansson  1990      30.26        2:04.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:51   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Liu AIF Lag 1  Linkpings Universitets AIF SS            1:57.67   
  Kajsa Krmer  1993      32.35        32.35   
  Vilma Ekstrm  1994      30.86        1:03.21   
  Christin Heina  1996      27.87        1:31.08   
  Moa Sthl  1995      26.59        1:57.67   
                     
Uttrarna Lag 1  Chalmer Sis            2:04.75   
  Lovisa Ericsson  1993      30.89        30.89   
  Rebecca Hkansson  1996      34.32        1:05.21   
  Christina Ekstedt  1996      31.08        1:36.29   
  Louise Nslund  1997      28.46        2:04.75   
                     
Liu AIF Lag 2  Linkpings Universitets AIF SS            2:04.90   
  Jessica Allberg  1995      31.62        31.62   
  Emelie Gidlf  1997      33.18        1:04.80   
  Elin Berggren  1996      31.74        1:36.54   
  Louise Hjalmarsson  1997      28.36        2:04.90   
                     
Liu AIF Lag 3  Linkpings Universitets AIF SS            2:10.80   
  Johanna Rempling  1995      34.75        34.75   
  Erica Christensen Weistrand  1997      34.62        1:09.37   
  Marie Hansson  1997      31.46        1:40.83   
  Jenny Karlsson  1995      29.97        2:10.80   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmer Sis            2:11.51   
  Linnea Wran  1998      33.11        33.11   
  Sara Finati  1992      33.82        1:06.93   
  Johanna Andersson  1996      32.58        1:39.51   
  Daniella Rhss  1994      32.00        2:11.51   
                     
Tif Lag 1  Teknologkrens IF Lth            2:12.72   
  Felicia Nilsson  1995      36.22        36.22   
  Lisa Grnlund  1994      39.23        1:15.45   
  Cassandra Tran  1997      29.60        1:45.05   
  Linnea Almqvist  1991      27.67        2:12.72   
                     
Kauz  Karlstads Uif            2:18.39   
  Moa sterberg  1994      34.98        34.98   
  Elin Thrner  1998      41.04        1:16.02   
  Petra Johansson  1997      30.92        1:46.94   
  Lina Watz  1996      31.45        2:18.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petter Cyrn  1996  Linkpings Universitets AIF SS            29.15   
Jacob Zeidler  1994  Teknologkrens IF Lth            29.45   
Max Ackerman  1995  Halmstad SIF            30.00   
Mika Persson  1998  Teknologkrens IF Lth            30.36   
Stefan Phung  1997  Linkpings Universitets AIF SS            31.02   
Tobias Henriksson  1996  Teknologkrens IF Lth            31.05   
Jake Swanson  1994  Jnkping Usa            31.19   
Gustaf Mild  1997  Teknologkrens IF Lth            31.39   
Simone Creci  1992  Chalmer Sis            31.45   
10  Johan Andersson  1995  Chalmer Sis            31.75   
11  Jacob Olsson  1998  Trollhttans Si            32.09   
12  Erik jstedt  1995  Teknologkrens IF Lth            32.48   
13  Alexander Waldo  1998  Teknologkrens IF Lth            32.92   
14  Jakob Helman  1996  Teknologkrens IF Lth            33.16   
15  Joakim Hvalgren  1993  Halmstad SIF            33.54   
16  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Uppsala Extremsport            35.02   
17  Erik Nilsson  1996  Stockholm Studenters IF            35.46   
18  Mateo Herrera  1995  Linkpings Universitets AIF SS            35.55   
19  David Fransson  1997  Teknologkrens IF Lth            36.06   
Akiho Tamura  1989  Chalmer Sis            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:01   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 11, 50m Brstsim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vilma Ekstrm  1994  Linkpings Universitets AIF SS            31.13   
Emelie Gidlf  1997  Linkpings Universitets AIF SS            33.80   
Rebecca Hkansson  1996  Chalmer Sis            34.31   
Moa Sthl  1995  Linkpings Universitets AIF SS            34.55   
Erica Christensen Weistrand  1997  Linkpings Universitets AIF SS            34.87   
Lina Rosvall  1997  Teknologkrens IF Lth            35.06   
Sara Finati  1992  Chalmer Sis            35.56   
Lovisa Ericsson  1993  Chalmer Sis            36.66   
Mathilda Sjdin  1995  Linkpings Universitets AIF SS            37.40   
10  Lisa Grnlund  1994  Teknologkrens IF Lth            40.37   
11  Maria Lundholm  1994  Linkpings Universitets AIF SS            40.47   
12  Elin Lindblom  1995  Linkpings Universitets AIF SS            42.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:31   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 12, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Linkpings Universitets AIF SS    26.30        55.89   
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Universitets AIF SS    26.53        56.14   
John Olsson  1995  Halmstad SIF    27.32        56.63   
Gustav Frdeberg  1997  Gymnastik Och Idrottshgskolan    26.48        57.75   
Hugo Cedervall  1997  Linkpings Universitets AIF SS    27.06        58.05   
Petter Cyrn  1996  Linkpings Universitets AIF SS    27.46        58.12   
Marcus Kindberg  1993  Teknologkrens IF Lth    27.83        58.58   
Kalle Lindborg  1994  Karlstads Uif    27.27        59.76   
Oliver Titikic  1995  Teknologkrens IF Lth    27.68        1:00.32   
10  Oskar Holm  1993  Linkpings Universitets AIF SS    28.29        1:00.66   
11  Niclas Hvalgren  1995  Halmstad SIF    27.76        1:01.86   
12  Gustaf Mild  1997  Teknologkrens IF Lth    28.92        1:02.87   
13  Fabian Steen  1996  Chalmer Sis    29.04        1:03.53   
14  Niklas Inde  1993  Teknologkrens IF Lth    29.05        1:05.30   
15  Timmie Rydberg  1996  Halmstad SIF    30.53        1:06.15   
16  Henrik Podus  1995  Linkpings Universitets AIF SS    29.45        1:06.69   
17  Alexander Waldo  1998  Teknologkrens IF Lth    31.48        1:07.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:33   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 13, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Christin Heina  1996  Linkpings Universitets AIF SS    30.26        1:06.11   
Elsa Eriksson  1995  Kth Ishockeyfrening    34.34        1:13.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:39   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linkpings Universitets AIF SS            25.98   
Oskar Eriksson  1997  Chalmer Sis            26.52   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linkpings Universitets AIF SS            26.53   
Gerg Nagy  1995  Teknologkrens IF Lth            27.73   
Lucas Thome  1993  Chalmer Sis            27.96   
Niclas Granstrm  1990  Linkpings Universitets AIF SS            28.28   
Daniel Blomberg  1993  Chalmer Sis            29.99   
Stefan Phung  1997  Linkpings Universitets AIF SS            30.14   
Jakob Svensson  1992  Teknologkrens IF Lth            30.98   
10  Christoffer Roos  1995  Chalmer Sis            30.99   
11  Timothy Mackin  1995  Linkpings Universitets AIF SS            31.67   
12  Fabian Steen  1996  Chalmer Sis            31.78   
13  David Larsson  1996  Jnkping Usa            32.63   
Johannes Lampela  1992  Chalmer Sis            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:43   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lovisa Ericsson  1993  Chalmer Sis            30.76   
Jessica Allberg  1995  Linkpings Universitets AIF SS            31.08   
Cassandra Tran  1997  Teknologkrens IF Lth            32.23   
Linnea Wran  1998  Chalmer Sis            32.36   
Annie Myrlander  1995  Linkpings Universitets AIF SS            32.42   
Lina Rosvall  1997  Teknologkrens IF Lth            32.59   
Kajsa Krmer  1993  Linkpings Universitets AIF SS            32.67   
Elsa Eriksson  1995  Kth Ishockeyfrening            32.83   
Felicia Nilsson  1995  Teknologkrens IF Lth            36.17   
10  Sofia Johannesson  1996  Teknologkrens IF Lth            37.75   
11  Alexandra Viksten  1996  Jnkping Usa            37.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Student-SM i Simning 2018    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  11:54   
  Arrangr  SAIF, LIUAIF & LASS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 16, 6x50m Frisim Mixed, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Liu AIF Lag 1  Linkpings Universitets AIF SS            2:28.72   
  Anton Andersson  1993      24.00        24.00   
  Pontus Palmqvist  1991      23.39        47.39   
  Hugo Cedervall  1997      23.24        1:10.63   
  Vilma Ekstrm  1994      25.63        1:36.26   
  Christin Heina  1996      25.91        2:02.17   
  Moa Sthl  1995      26.55        2:28.72   
                     
Tif Lag 1  Teknologkrens IF Lth            2:34.18   
  Mika Persson  1998      23.43        23.43   
  Jacob Zeidler  1994      23.38        46.81   
  Jonas Holmstrm  1992      22.61        1:09.42   
  Linnea Almqvist  1991      26.98        1:36.40   
  Lina Rosvall  1997      29.37        2:05.77   
  Cassandra Tran  1997      28.41        2:34.18   
                     
Uttrarna Lag 1  Chalmer Sis            2:36.79   
  Efrem Ghirmai  1996      23.79        23.79   
  Louise Nslund  1997      27.94        51.73   
  Lucas Thome  1993      24.66        1:16.39   
  Rebecca Hkansson  1996      27.64        1:44.03   
  Lovisa Ericsson  1993      28.57        2:12.60   
  Oskar Eriksson  1997      24.19        2:36.79   
                     
Liu AIF Lag 2  Linkpings Universitets AIF SS            2:37.75   
  Niclas Granstrm  1990      25.56        25.56   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      23.77        49.33   
  Anton Lning  1996      24.77        1:14.10   
  Louise Hjalmarsson  1997      27.54        1:41.64   
  Annie Myrlander  1995      28.55        2:10.19   
  Elin Berggren  1996      27.56        2:37.75   
                     
Liu AIF Lag 3  Linkpings Universitets AIF SS            2:43.29   
  Oskar Holm  1993      25.77        25.77   
  Johannes lander  1995      25.07        50.84   
  Oscar Fredriksson  1994      25.60        1:16.44   
  Marie Hansson  1997      28.72        1:45.16   
  Erica Christensen Weistrand  1997      29.67        2:14.83   
  Kajsa Krmer  1993      28.46        2:43.29   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmer Sis            2:43.39   
  Johannes Lampela  1992      25.57        25.57   
  Linnea Wran  1998      29.83        55.40   
  Christina Ekstedt  1996      28.82        1:24.22   
  Johanna Andersson  1996      30.01        1:54.23   
  Mikael Blum  1995      24.27        2:18.50   
  Fabian Steen  1996      24.89        2:43.39   
                     
Tif Lag 2  Teknologkrens IF Lth            2:51.94   
  Marcus Kindberg  1993      24.25        24.25   
  Tobias Henriksson  1996      24.56        48.81   
  Philip Bjrklund  1992      24.67        1:13.48   
  Elin nnestam  1996      35.07        1:48.55   
  Felicia Nilsson  1995      30.36        2:18.91   
  Sofia Johannesson  1996      33.03        2:51.94   
                     
Kauz  Karlstads Uif            2:55.27   
  Elin Thrner  1998      29.29        29.29   
  Petra Johansson  1997      28.77        58.06   
  Lina Watz  1996      31.48        1:29.54   
  Moa sterberg  1994      29.24        1:58.78   
  Andreas Ljungberg  1993      31.46        2:30.24   
  Kalle Lindborg  1994      25.03        2:55.27   
                     
Liu AIF Lag 4  Linkpings Universitets AIF SS            3:06.18   
  Timothy Mackin  1995      28.81        28.81   
  Mateo Herrera  1995      29.03        57.84   
  Viktor Jansson  1990      30.75        1:28.59   
  Mathilda Sjdin  1995      30.57        1:59.16   
  Maria Lundholm  1994      31.37        2:30.53   
  Elin Lindblom  1995      35.65        3:06.18   
                     
Tif Lag 3  Teknologkrens IF Lth            DNS   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner