2020-06-02   11:42:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holbæk Youth Festival 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub    34.45  1:13.92  1:54.77    2:32.37   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    36.31  1:16.39  1:57.18    2:33.97   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub    35.95  1:17.43  2:00.21    2:39.09   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    36.11  1:16.76  1:59.90    2:40.46   
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub    36.75  1:19.89  2:03.50    2:46.64   
Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    41.09  1:27.00  2:14.23    3:00.87   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    33.64  1:09.39  1:46.23    2:23.95   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    34.59  1:14.10  1:54.27    2:32.85   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    35.98  1:15.59  1:56.32    2:36.30   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6    34.71  1:15.41  1:58.14    2:37.95   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    37.05  1:18.88  2:01.18    2:42.75   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    37.27  2:07.43  2:50.06    2:50.06   
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    38.42  1:21.76  2:07.44    2:52.45   
Anna Merl Larsen  2006  A6    39.34  1:23.62  2:10.16    2:54.47   
Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub    43.28  2:21.60  3:08.81    3:08.81   
10  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    43.00  1:33.92  2:25.04    3:14.50   
11  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    43.29  1:33.24  2:25.53    3:17.21   
12  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    52.26  1:56.63  3:01.32    4:02.54   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    36.92  1:18.12  2:00.75    2:42.79   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    37.05  1:18.24  2:02.14    2:45.44   
K-Lee Hansen  2007  A6    39.47  1:24.07  2:09.33    2:50.94   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    39.62  1:23.82  2:08.75    2:51.11   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    39.37  1:23.79  2:09.79    2:54.92   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF    40.59  1:27.39  2:15.62    3:00.57   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    37.50  1:23.98  2:12.58    3:02.68   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    41.84  1:30.28  2:18.56    3:03.86   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    40.17  1:26.75  2:15.55    3:04.93   
10  Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby    43.75  1:33.63  2:23.63    3:08.48   
11  Camille Miolane  2007  A6    42.48  1:32.59  2:22.92    3:10.11   
12  Mira Capito  2007  A6    43.47  1:32.99  2:23.72    3:12.62   
13  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    45.16  1:35.61  2:27.60    3:17.99   
14  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    46.35  1:39.27  2:35.11    3:27.16   
15  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    47.67  1:42.54  2:38.68    3:30.99   
16  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby    49.31  1:51.51  2:56.59    3:58.29   
17  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby    52.65  1:53.80  3:00.72    4:02.67   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    40.76  1:27.45  2:15.69    3:00.94   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    44.76  1:34.07  2:26.72    3:15.58   
Louise Olsen  2008  A6    44.74  1:36.01  2:28.88    3:19.04   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    43.29  1:34.38  2:28.61    3:19.93   
Silje Rasmussen  2008  A6    44.75  1:37.86  2:34.04    3:26.10   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    46.08  1:39.94  2:35.62    3:26.54   
Kornelia Eg  2008  A6    44.13  1:37.87  2:34.53    3:27.07   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    47.38  1:44.28  2:42.71    3:37.37   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby    46.77  1:43.85  2:44.67    3:38.36   
10  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    48.56  1:45.39  2:46.50    3:46.83   
11  Johanne Højer  2008  A6    47.42  1:49.46  2:54.26    3:53.51   
12  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby    54.85  1:54.88  2:56.15    3:53.93   
13  Clara Scheibye  2008  A6    49.77  1:51.09  2:57.57    4:00.13   
14  Emma Jensen  2008  A6    50.27  1:54.19  3:01.88    4:03.26   
15  Ida Rasmussen  2008  A6    57.05  2:04.43  3:13.40    4:18.16   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    44.63  1:36.76  2:31.10    3:21.94   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    47.64  1:44.05  2:41.41    3:38.49   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF    51.55  1:42.02  2:42.76    3:38.72   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    51.22  1:50.40  2:53.21    3:55.70   
Melissa Larsen  2009  A6    54.81  2:03.60  3:11.22    4:13.15   
Melissa Walther Capito  2009  A6    56.88  2:08.57  3:20.61    4:29.36   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub    56.87  2:11.66      4:29.77   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6    1:00.32  2:12.33  3:24.86    4:34.13   
Dyveke Larsen  2009  A6    1:03.57  2:19.31  3:37.81    4:53.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:46 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marco Stub Olssen  2004  A6    32.72  1:09.60  1:47.89    2:23.70   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    32.10  1:07.24  1:43.29    2:18.60   
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub    32.48  1:10.33  1:49.56    2:24.72   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    35.97  1:15.61  1:55.98    2:34.26   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    35.52  1:15.21  1:56.28    2:36.50   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    36.40  1:18.79  2:00.85    2:40.84   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6    33.94  1:12.59  1:51.24    2:27.84   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    34.99  1:14.66  1:55.14    2:33.49   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    36.06  1:18.40  2:02.57    2:44.35   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    36.20  1:19.55  2:02.96    2:45.68   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub    36.66  1:20.70  2:06.05    2:49.25   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    39.35  1:26.34  2:14.61    2:57.61   
Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub    41.42  1:32.41  2:25.36    3:18.42   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Kepp Jensen  2007  A6    34.50  1:13.40  1:52.55    2:30.34   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    37.43  1:22.54  2:09.42    2:53.10   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    46.44  1:38.27  2:28.30    2:55.07   
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    39.99  1:25.02  2:11.59    2:56.90   
Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby    43.31  1:33.45  2:25.26    3:14.08   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub    49.00  1:42.02  3:23.38    3:23.38   
Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby    43.32  1:39.03  2:36.35    3:30.43   
David Knudsen  2007  A6    45.24  1:42.71  2:40.09    3:32.41   
Storm Geiker  2007  SVØM Korsør    46.05  1:41.08  2:39.03    3:33.94   
10  Luka Kepser  2007  Albertslund IF    48.16  1:43.65  2:40.30    3:36.09   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    38.86  1:25.18  2:12.59    3:00.06   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    45.17  1:37.81  2:31.39    3:22.12   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    49.97  1:51.25  2:48.20    3:44.16   
Vitus Schrøder Esmann  2008  Albertslund IF    54.82  1:58.65  4:03.26    4:03.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:11 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    37.60        1:19.68   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub    41.78        1:26.63   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    41.48        1:27.15   
Julie Merl Larsen  2005  A6    42.85        1:28.90   
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør    42.44        1:29.71   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF    45.97        1:36.79   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør    45.58        1:38.10   
Josephine Nørmark Larsen  2004  SVØM Korsør    48.18        1:39.74   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    48.55        1:41.04   
10  Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør    49.44        1:44.79   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    39.35        1:22.47   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    41.96        1:27.03   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    42.47        1:29.49   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    43.51        1:30.75   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    43.27        1:30.79   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    43.00        1:32.05   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    43.98        1:32.32   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    44.73        1:33.07   
Anna Dietrichsen  2006  A6    45.09        1:37.45   
10  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    48.02        1:41.04   
11  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub    47.78        1:41.95   
12  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    48.72        1:43.99   
13  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub    49.71        1:44.45   
14  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    50.61        1:46.22   
15  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    51.18        1:48.17   
16  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub    53.59        1:52.74   
17  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub    51.75        1:55.87   
18  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    54.93        1:57.71   
Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Fly b. ef. start 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    43.59        1:31.64   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    46.38        1:37.68   
Naya Høi Greve  2007  A6    47.03        1:38.58   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    47.03        1:39.05   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    46.35        1:39.06   
Line L. Antvorskov  2007  A6    48.85        1:42.10   
Mira Capito  2007  A6    50.84        1:46.24   
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby    50.96        1:48.23   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    52.08        1:49.47   
10  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    53.36        1:49.50   
11  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    53.29        1:51.00   
12  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007  Helsingør Svømmeklub    55.02        1:54.21   
13  Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub    53.40        1:54.32   
14  Helena Fritz Larsson  2007  Albertslund IF    53.21        1:56.44   
15  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    55.01        1:57.29   
16  Viktoria Larsen  2007  A6    54.47        1:57.93   
17  Melanie Arentoft Petersen  2007  A6    54.46        1:58.18   
18  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    58.12        2:04.22   
19  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    58.97        2:04.23   
20  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6    1:00.68        2:06.65   
21  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby    1:01.88        2:09.12   
22  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF    1:01.17        2:11.83   
23  Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF    1:09.02        2:25.05   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6    45.16        1:35.70   
Louise Olsen  2008  A6    52.68        1:53.15   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    55.00        1:54.92   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF    57.39        2:01.71   
Sofie Lykke  2008  A6    58.02        2:03.57   
Lina Thejlman  2008  A6    58.29        2:04.83   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    1:01.51        2:08.95   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub    1:00.37        2:11.56   
Emma Jensen  2008  A6            DSQ  fly b v. start 
Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            DSQ  1 hånd i vend v 25 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    57.65        2:02.31   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    58.74        2:03.43   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    1:04.67        2:18.13   
Melissa Larsen  2009  A6    1:05.59        2:19.99   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby    1:07.22        2:24.12   
Signe Grynnerup  2009  A6            DNS   
Dyveke Larsen  2009  A6            DSQ  flere b. under vand 
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            DSQ  esb v. 75m 
Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            DSQ  flere b uv 
Thea Fritz Larson  2009  Albertslund IF            DSQ  arm føres bag hofter 
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  cr b. v. 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  15:14   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    37.97        1:19.96   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    38.32        1:20.16   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    39.43        1:23.71   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub    43.51        1:32.93   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør    40.84        1:24.67   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    41.37        1:25.28   
Tobias Lindhardt  2005  A6    40.97        1:25.97   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    42.37        1:28.84   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    42.85        1:29.46   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    42.15        1:30.66   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    43.27        1:30.69   
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    49.02        1:40.53   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub    52.37        1:52.48   
10  Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør    56.22        1:56.67   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    44.23        1:34.29   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    47.69        1:41.47   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    49.73        1:47.98   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    51.74        1:50.01   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub    52.12        1:52.74   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Oliver Bosholdt  2006  A6            DSQ  esb v. 25m 
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    45.99        1:36.07   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub    45.38        1:37.70   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6    47.47        1:43.13   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    49.92        1:44.51   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    52.15        1:49.28   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6    53.58        1:56.13   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby    56.35        2:00.10   
Lauritz Viborg Husum  2007  A6    1:02.68        2:18.87   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub    1:08.68        2:23.84   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  esb v. 25m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub    52.46        1:49.87   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub    53.54        1:50.35   
Jens Nielsen  2008  A6    55.57        1:57.62   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    56.51        1:58.13   
Alexander Merl Larsen  2008  A6    59.30        2:04.98   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    1:00.78        2:09.00   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub    1:00.77        2:09.96   
Gustav Midtgaard  2008  A6    1:01.82        2:12.74   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  esb v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:14 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub    41.07  1:25.16  2:09.48    2:53.09   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    42.05  1:28.04  2:15.43    3:00.56   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    41.62  1:27.90  2:15.77    3:01.21   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub    47.94  1:40.48  2:32.59    3:19.42   
Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    49.59  1:42.04  2:35.75    3:25.65   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            DSQ  efb v 50m 
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  efb v. 125m 
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  efb v 150m 
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    36.59  1:15.92  1:55.80    2:34.12   
Mille Frydendahl  2006  A6    36.46  1:16.42  1:58.19    2:38.74   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    38.53  1:19.67  2:02.23    2:43.02   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    39.18  1:21.87  2:05.09    2:47.16   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    41.38  1:25.77  2:10.44    2:52.18   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    42.26  1:27.89  2:14.60    3:00.62   
Anna Dietrichsen  2006  A6    43.47  1:34.01  2:24.21    3:11.69   
Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    46.96  1:36.43  2:25.66    3:12.32   
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    46.61  1:36.40  2:26.18    3:14.13   
10  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub    48.45  2:32.46  3:18.58    3:18.58   
11  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub    1:45.65  3:37.88      3:37.88   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            DSQ  efb v. 50 m 
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  efb v 25 og 50m 
Rebecca Kjær  2006  Albertslund IF            DSQ  efb v. 125m 
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    43.79  1:30.66  2:19.11    3:05.95   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF    44.43  1:33.77  2:23.76    3:11.95   
Lærke Victoria Jørgensen  2007  A6    44.76  1:35.83  2:27.84    3:16.50   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    46.78  1:39.31  2:33.91    3:23.49   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby    49.53  1:43.72  2:36.30    3:23.92   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    47.55  1:40.57  2:35.62    3:28.49   
Camille Miolane  2007  A6    50.20  1:42.67  2:36.54    3:30.00   
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby    52.58  1:50.28  3:44.46    3:44.46   
Melanie Arentoft Petersen  2007  A6    59.67  2:05.65  3:12.03    4:14.71   
10  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby    1:00.35  2:07.51  3:16.33    4:17.91   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 armtag på m v. 100 
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            DSQ  efb v. 150m 
K-Lee Hansen  2007  A6            DSQ  svøm på m v 25m 
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            DSQ  efb v. 50m 
Naya Høi Greve  2007  A6            DSQ  efb v. 175m 
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    59.63  2:01.55  3:01.16    3:58.14   
Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby    1:03.81  2:11.80  3:20.38    4:23.86   
Nicoline Sejer Ravn  2008  A6    58.16  2:08.21  3:20.34    4:25.61   
Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    1:04.41  2:12.64  3:21.78    4:28.76   
Kirstine Kjær  2008  Albertslund IF            DSQ  svøm på mave v. 25m 
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Grynnerup  2009  A6    1:02.54  3:23.45  3:45.12    3:45.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  16:08   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    34.13  1:11.29  1:49.29    2:27.64   
Marco Stub Olssen  2004  A6    37.66  1:18.38  2:00.52    2:39.43   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    37.49  1:18.32  2:00.14    2:40.34   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub    42.55  1:26.53  2:11.52    2:56.08   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    38.49  1:21.76  2:07.06    2:47.53   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub    52.64  1:48.71  2:48.22    3:40.90   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    38.24  1:19.28  2:01.92    2:41.44   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    40.60  1:24.23  2:53.45    2:53.45   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    43.01  1:29.32  2:15.80    2:59.87   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    44.62  1:32.80  2:20.49    3:06.80   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    45.64  1:34.95  2:24.76    3:11.33   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub    47.08  1:37.38  2:28.10    3:17.47   
Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby    47.92  1:45.58  2:40.26    3:35.46   
Luka Kepser  2007  Albertslund IF    1:01.23  2:02.69  3:03.77    4:05.17   
David Knudsen  2007  A6            DSQ  efb v. 125 
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Vitus Schrøder Esmann  2008  Albertslund IF            DSQ  mave lig. v. afslut 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:08 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør    35.95        1:18.77   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    37.67        1:24.76   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    40.25        1:29.41   
Julie Merl Larsen  2005  A6    40.35        1:33.91   
Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør    44.29        1:36.51   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    36.76        1:18.91   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    37.42        1:20.18   
Mille Frydendahl  2006  A6    37.13        1:21.56   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    40.09        1:25.93   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    40.60        1:29.86   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    41.41        1:30.34   
Anna Merl Larsen  2006  A6    48.35        1:45.30   
Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub    57.79        2:10.20   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Line L. Antvorskov  2007  A6    42.79        1:35.18   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    46.59        1:43.25   
Camille Miolane  2007  A6    53.89        1:51.61   
Viktoria Larsen  2007  A6    51.90        1:58.32   
Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF    53.37        1:59.30   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6    43.44        1:33.08   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    44.94        1:39.24   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    46.67        1:52.26   
Kornelia Eg  2008  A6    57.90        2:06.69   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    55.48        2:07.15   
Silje Rasmussen  2008  A6    59.67        2:15.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:19 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  16:30   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    36.96        1:19.19   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    36.97        1:19.95   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    37.18        1:20.83   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør    33.60        1:11.49   
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub    32.94        1:16.15   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    35.78        1:17.56   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    36.60        1:17.91   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    39.98        1:23.04   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    39.02        1:25.17   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    38.72        1:25.85   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    40.81        1:27.67   
Tobias Lindhardt  2005  A6    40.42        1:32.15   
10  Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    41.64        1:33.39   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6    35.39        1:16.82   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    41.61        1:24.00   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    41.53        1:24.95   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    40.73        1:27.96   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    40.47        1:31.22   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    39.66        1:32.00   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    45.80        1:39.24   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    46.37        1:46.07   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            DSQ  async ben e.50m 
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Kepp Jensen  2007  A6    38.94        1:23.01   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6    41.99        1:39.64   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    46.78        1:41.12   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby    53.86        1:56.48   
Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby    54.18        2:00.61   
Storm Geiker  2007  SVØM Korsør    1:01.78        2:15.76   
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            DSQ  async armtag 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:30 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            32.55   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            33.62   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            36.47   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            36.49   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            37.39   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør            37.80   
Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør            40.38   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            41.09   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF            42.46   
10  Sarah M. Myhre-Gregersen  2005  Albertslund IF            44.67   
11  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF            48.63   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            32.08   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            33.64   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            33.95   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            34.31   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            36.02   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            36.04   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            38.20   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            38.22   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            38.61   
10  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            41.11   
11  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            42.39   
12  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            45.51   
13  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør            51.55   
14  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            56.84   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            37.75   
Naya Høi Greve  2007  A6            38.39   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.44   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            38.45   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            43.30   
K-Lee Hansen  2007  A6            43.68   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            45.51   
Viktoria Larsen  2007  A6            49.87   
Lærke Victoria Jørgensen  2007  A6            50.01   
Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            DSQ  async armtag 
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Munk  2008  Albertslund IF            42.54   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            43.39   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            46.50   
Lina Thejlman  2008  A6            50.82   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            52.60   
Silje Rasmussen  2008  A6            54.90   
Louise Olsen  2008  A6            55.89   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby            55.99   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            56.10   
10  Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby            57.01   
11  Sofie Lykke  2008  A6            59.97   
12  Emma Jensen  2008  A6            1:00.24   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            54.44   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            55.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            32.01   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.62   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            35.89   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            36.67   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            37.58   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør            DNF   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            31.43   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            33.81   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            34.13   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            34.33   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            35.73   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            36.00   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            36.91   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.17   
Naya Høi Greve  2007  A6            38.73   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            38.88   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            41.78   
K-Lee Hansen  2007  A6            45.20   
                     
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            42.99   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            43.07   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            47.07   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            49.97   
Lina Thejlman  2008  A6            51.99   
Silje Rasmussen  2008  A6            52.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            30.02   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            32.84   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            33.29   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub            31.42   
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby            33.11   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            34.31   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            34.35   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            35.12   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            35.51   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            37.23   
Tobias Lindhardt  2005  A6            37.23   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            33.25   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            34.83   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            36.69   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            36.84   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            37.38   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            38.40   
Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            42.05   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            42.80   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            43.53   
10  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            44.50   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  async armtag v.25m 
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Kepp Jensen  2007  A6            35.03   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            35.70   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            39.32   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            39.46   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            40.34   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            41.06   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            41.23   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            42.54   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.37   
10  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            47.56   
11  Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby            49.24   
12  Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby            50.83   
13  Storm Geiker  2007  SVØM Korsør            51.07   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Midtgaard  2008  A6            53.20   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            59.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  17:55   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            29.36   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            31.94   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            33.02   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby            33.11   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            33.65   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            34.73   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            35.29   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            35.32   
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            32.75   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            35.28   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            35.43   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            35.71   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            36.44   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            38.74   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Kepp Jensen  2007  A6            34.77   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            36.15   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            38.94   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            39.21   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            39.42   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            40.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:55 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            37.33   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            38.31   
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            38.32   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            39.02   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør            39.50   
Josephine Nørmark Larsen  2004  SVØM Korsør            42.15   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            33.10   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            33.89   
Mille Frydendahl  2006  A6            34.20   
Anna Dietrichsen  2006  A6            38.02   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            38.27   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            38.61   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            39.04   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            39.23   
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub            39.98   
10  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            40.48   
11  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            41.33   
12  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            41.44   
13  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            42.55   
14  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            42.64   
15  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            42.72   
16  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            44.20   
17  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            47.47   
18  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            48.31   
Rebecca Kjær  2006  Albertslund IF            DNS   
Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby            DNF   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            DSQ  esb v. 25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            39.19   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            39.67   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            40.54   
Line L. Antvorskov  2007  A6            40.59   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            41.55   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            42.14   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            42.54   
Lærke Victoria Jørgensen  2007  A6            42.72   
Mira Capito  2007  A6            43.07   
10  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.26   
11  Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            43.33   
12  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            43.55   
13  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            44.29   
14  Viktoria Larsen  2007  A6            44.42   
15  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            45.24   
16  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007  Helsingør Svømmeklub            46.48   
17  Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub            48.94   
18  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            49.71   
19  Melanie Arentoft Petersen  2007  A6            51.26   
20  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby            52.67   
21  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby            52.97   
22  Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF            54.77   
23  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            55.31   
24  Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub            55.59   
Helena Fritz Larsson  2007  Albertslund IF            DNS   
Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  esb v.25m 
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby            DSQ  esb v.25m 
K-Lee Hansen  2007  A6            DSQ  svøm på mave ef.25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6            40.18   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            45.00   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            46.55   
Silje Rasmussen  2008  A6            46.76   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            48.37   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            49.15   
Johanne Højer  2008  A6            51.70   
Kornelia Eg  2008  A6            52.56   
Lina Thejlman  2008  A6            52.86   
10  Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby            53.13   
11  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            53.45   
12  Nicoline Sejer Ravn  2008  A6            53.97   
13  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby            54.45   
14  Clara Scheibye  2008  A6            55.79   
15  Sofie Lykke  2008  A6            57.02   
16  Ida Rasmussen  2008  A6            57.10   
17  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            1:00.02   
18  Lilja Hoffmann  2008  Holbæk Svømme Klub            1:03.33   
Kirstine Kjær  2008  Albertslund IF            DNS   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  esb v.25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            46.88   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            50.45   
Melissa Larsen  2009  A6            52.39   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            53.92   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6            56.51   
Thea Fritz Larson  2009  Albertslund IF            56.84   
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            58.34   
Signe Grynnerup  2009  A6            1:01.16   
Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby            1:04.54   
10  Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            1:10.33   
Dyveke Larsen  2009  A6            DSQ  svøm på maven v25m 
Melissa Walther Capito  2009  A6            DSQ  afs på maven 
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  svøm på maven v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            36.89   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            37.72   
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            37.75   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            38.40   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør            39.33   
Josephine Nørmark Larsen  2004  SVØM Korsør            43.48   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            32.73   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            34.04   
Mille Frydendahl  2006  A6            34.64   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            38.17   
Anna Dietrichsen  2006  A6            38.44   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            38.80   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            38.77   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            38.79   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            39.13   
Line L. Antvorskov  2007  A6            39.93   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            41.62   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            42.04   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6            40.71   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            44.46   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            45.78   
Silje Rasmussen  2008  A6            45.92   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            46.34   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            48.31   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            47.00   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            50.00   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            51.88   
Melissa Larsen  2009  A6            53.24   
Thea Fritz Larson  2009  Albertslund IF            54.70   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6            55.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            32.12   
Marco Stub Olssen  2004  A6            33.21   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            38.39   
Gustav Hillestrøm  2004  Helsingør Svømmeklub            43.42   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            33.95   
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            35.64   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            36.03   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør            36.64   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            36.92   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            38.46   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            38.77   
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            42.61   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            43.63   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.76   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            35.43   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            36.51   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            36.93   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            39.92   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            42.58   
Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            44.30   
Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            46.81   
Oliver Bosholdt  2006  A6            47.78   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            38.66   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            41.45   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            42.00   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            42.80   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.24   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            46.78   
David Knudsen  2007  A6            47.95   
Lauritz Viborg Husum  2007  A6            50.41   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            51.09   
10  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            51.63   
11  Keanu Hansen  2007  A6            52.12   
12  Luka Kepser  2007  Albertslund IF            54.53   
Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby            DSQ  esb v 25m 
Noah Heuser  2007  Holbæk Svømme Klub            DSQ  efb v 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            42.48   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            43.24   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            44.05   
Gustav Midtgaard  2008  A6            47.20   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            47.28   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            47.89   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            49.55   
Alexander Merl Larsen  2008  A6            50.59   
Jens Nielsen  2008  A6            54.11   
10  Vitus Schrøder Esmann  2008  Albertslund IF            1:04.71   
11  Otto Galberg-Lund  2010  Holbæk Svømme Klub            1:12.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            32.19   
Marco Stub Olssen  2004  A6            33.39   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            37.93   
Gustav Hillestrøm  2004  Helsingør Svømmeklub            40.45   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            33.38   
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            34.98   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            35.41   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør            35.47   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            36.17   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            37.74   
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.35   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            35.01   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            36.81   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            40.20   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            43.04   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            DSQ  efb v 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            38.46   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            40.27   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            41.31   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            42.00   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            42.11   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            DSQ  efb v 25m 
                     
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            41.92   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            42.94   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            43.54   
Gustav Midtgaard  2008  A6            45.51   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            46.37   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            47.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            36.11   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            38.70   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            39.43   
Julie Merl Larsen  2005  A6            40.93   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            43.28   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF            43.40   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            43.83   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            44.08   
Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            44.30   
10  Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør            44.54   
11  Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør            47.67   
12  Sarah M. Myhre-Gregersen  2005  Albertslund IF            51.31   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            40.66   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            41.41   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            41.92   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            42.51   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            43.09   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            43.90   
Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            43.99   
Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            44.64   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            46.73   
10  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør            49.54   
11  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            49.96   
12  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby            50.04   
13  Anna Merl Larsen  2006  A6            52.38   
14  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            53.03   
15  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            57.19   
Rebecca Kjær  2006  Albertslund IF            DSQ  2 armtag u vand v st 
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            41.49   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            46.03   
Naya Høi Greve  2007  A6            46.29   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            47.44   
Mira Capito  2007  A6            47.96   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            49.47   
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby            50.41   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            51.09   
Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub            52.32   
10  Melanie Arentoft Petersen  2007  A6            52.57   
11  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007  Helsingør Svømmeklub            53.75   
12  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby            54.17   
13  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            54.97   
14  Helena Fritz Larsson  2007  Albertslund IF            55.07   
15  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            55.32   
16  Camille Miolane  2007  A6            55.79   
17  Lærke Victoria Jørgensen  2007  A6            58.14   
18  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            59.31   
19  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            1:00.01   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6            51.21   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            53.77   
Sofie Lykke  2008  A6            57.93   
Lina Thejlman  2008  A6            58.35   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            59.32   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            1:01.70   
Johanne Højer  2008  A6            1:05.45   
Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            1:07.06   
Kornelia Eg  2008  A6            1:11.35   
10  Nicoline Sejer Ravn  2008  A6            1:13.06   
11  Clara Scheibye  2008  A6            1:15.88   
11  Kirstine Kjær  2008  Albertslund IF            1:15.88   
Ida Rasmussen  2008  A6            DNS   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            57.64   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            59.20   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:03.48   
Melissa Larsen  2009  A6            1:05.60   
Dyveke Larsen  2009  A6            1:09.66   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            1:12.09   
Signe Grynnerup  2009  A6            1:19.95   
Melissa Walther Capito  2009  A6            1:23.62   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6            1:26.08   
10  Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            1:33.01   
Katrine Madsen  2010  Vest-Brøndby            DNF   
Thea Fritz Larson  2009  Albertslund IF            DSQ  esb v.25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            36.61   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            38.39   
Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingør Svømmeklub            38.60   
Julie Merl Larsen  2005  A6            41.10   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF            44.86   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            40.49   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            41.08   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            41.50   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            42.43   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            42.74   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            43.67   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            41.58   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            44.51   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            44.54   
Naya Høi Greve  2007  A6            47.35   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            48.73   
Mira Capito  2007  A6            48.79   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6            49.98   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            50.37   
Sofie Lykke  2008  A6            55.70   
Lina Thejlman  2008  A6            56.71   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            59.57   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            1:02.43   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            56.00   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            57.61   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:00.96   
Dyveke Larsen  2009  A6            1:03.93   
Melissa Larsen  2009  A6            1:06.52   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            1:08.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            33.26   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør            38.13   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            DSQ  dobb flyben v. start 
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby            37.62   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            39.45   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør            40.28   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            40.86   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            41.56   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            42.20   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            42.25   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            43.36   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            45.31   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            45.79   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            46.83   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            51.34   
Oliver Bosholdt  2006  A6            57.00   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            43.76   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            44.20   
Frederik Kepp Jensen  2007  A6            45.72   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            47.16   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            51.67   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            52.13   
Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby            53.73   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            54.06   
Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby            54.27   
10  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            57.01   
11  Luka Kepser  2007  Albertslund IF            58.45   
12  Lauritz Viborg Husum  2007  A6            58.99   
13  David Knudsen  2007  A6            1:02.51   
14  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            1:07.48   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            49.06   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            51.42   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            51.83   
Jens Nielsen  2008  A6            56.65   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            57.24   
Alexander Merl Larsen  2008  A6            57.44   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            57.94   
Gustav Midtgaard  2008  A6            58.66   
Vitus Schrøder Esmann  2008  Albertslund IF            1:18.57   
10  Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby            1:26.18   
11  Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby            1:39.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby            37.43   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            39.60   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør            40.00   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            40.83   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            41.48   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            41.84   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            42.01   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            42.24   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            44.81   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            45.40   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            46.84   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            48.82   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            44.45   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            44.68   
Frederik Kepp Jensen  2007  A6            44.98   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            47.26   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            52.44   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            53.72   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            49.04   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            52.58   
Jens Nielsen  2008  A6            54.18   
Alexander Merl Larsen  2008  A6            57.33   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            57.55   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  esb v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            29.91   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            31.41   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            31.61   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            31.70   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            31.86   
Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            32.21   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør            33.00   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            33.40   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør            34.04   
10  Julie Merl Larsen  2005  A6            34.25   
11  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            34.46   
12  Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            34.92   
13  Josephine Nørmark Larsen  2004  SVØM Korsør            35.03   
14  Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør            36.45   
15  Sofie Riis  2005  Albertslund IF            37.04   
16  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF            37.35   
17  Sarah M. Myhre-Gregersen  2005  Albertslund IF            38.24   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            30.80   
Mille Frydendahl  2006  A6            30.83   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            31.26   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            31.80   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            32.73   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            33.07   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            33.33   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            33.39   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            33.53   
10  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            34.36   
11  Anna Dietrichsen  2006  A6            34.63   
12  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            35.21   
13  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            35.51   
14  Anna Merl Larsen  2006  A6            36.08   
15  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            37.56   
16  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            39.92   
17  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            39.94   
18  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            41.37   
19  Rebecca Kjær  2006  Albertslund IF            42.28   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            33.21   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            34.36   
Line L. Antvorskov  2007  A6            34.54   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            34.99   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            35.02   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            35.77   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            36.76   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF            37.89   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            37.89   
10  Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            38.45   
11  Mira Capito  2007  A6            38.76   
12  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            40.01   
13  Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            40.59   
14  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            40.69   
15  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007  Helsingør Svømmeklub            41.57   
16  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            41.67   
17  Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub            42.52   
18  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            49.57   
19  Liva Vang Palsbøll  2007  Holbæk Svømme Klub            49.98   
20  Helena Fritz Larsson  2007  Albertslund IF            50.08   
21  Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF            50.44   
22  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby            51.83   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6            33.99   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            36.27   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            37.97   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            39.68   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            39.98   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            42.19   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            42.40   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby            43.57   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby            45.00   
10  Johanne Højer  2008  A6            45.70   
11  Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            46.50   
12  Clara Scheibye  2008  A6            50.08   
13  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby            50.27   
14  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            50.65   
15  Emma Jensen  2008  A6            51.63   
16  Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            52.33   
17  Ida Rasmussen  2008  A6            52.78   
18  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            53.24   
19  Kirstine Kjær  2008  Albertslund IF            55.10   
20  Lilja Hoffmann  2008  Holbæk Svømme Klub            58.55   
21  Nicoline Sejer Ravn  2008  A6            59.94   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            42.61   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            45.61   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            46.04   
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            50.10   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            51.24   
Melissa Larsen  2009  A6            51.70   
Thea Fritz Larson  2009  Albertslund IF            52.85   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6            54.87   
Melissa Walther Capito  2009  A6            56.44   
10  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            57.74   
11  Signe Grynnerup  2009  A6            58.27   
12  Dyveke Larsen  2009  A6            1:02.57   
13  Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            1:04.41   
14  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby            1:07.58   
Katrine Madsen  2010  Vest-Brøndby            DNS   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            DSQ  ej berør v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:16 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            29.79   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            31.02   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            31.48   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            31.59   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.20   
Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            32.85   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            30.21   
Mille Frydendahl  2006  A6            30.66   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            31.60   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            31.75   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            32.59   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            32.88   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            33.10   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            33.85   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            34.34   
Line L. Antvorskov  2007  A6            34.61   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            35.93   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            36.05   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6            33.64   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            35.89   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            38.42   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            39.91   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            40.16   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6            41.66   
                     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            41.49   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            45.51   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            47.72   
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            48.59   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            50.09   
Melissa Larsen  2009  A6            51.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            27.60   
Marco Stub Olssen  2004  A6            29.25   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør            29.36   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            29.78   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            31.37   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            32.36   
Gustav Hillestrøm  2004  Helsingør Svømmeklub            35.12   
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            29.23   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            29.36   
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub            29.73   
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby            31.24   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            31.34   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            31.51   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            31.83   
Tobias Lindhardt  2005  A6            32.58   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            33.23   
10  Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            34.22   
11  Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            38.72   
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            30.27   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            30.43   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            31.38   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            31.64   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            31.73   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            34.39   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            34.42   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            34.55   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            34.61   
10  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            35.46   
11  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            37.07   
12  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            40.05   
13  Oliver Bosholdt  2006  A6            43.44   
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            33.29   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            33.70   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            34.73   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            34.83   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.24   
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            36.61   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6            37.63   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            38.61   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby            40.36   
10  Lauritz Viborg Husum  2007  A6            40.58   
11  David Knudsen  2007  A6            40.86   
12  Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6            41.34   
13  Storm Geiker  2007  SVØM Korsør            41.55   
14  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            42.09   
15  Keanu Hansen  2007  A6            47.01   
Noah Heuser  2007  Holbæk Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            36.01   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            38.31   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            39.06   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            40.67   
Gustav Midtgaard  2008  A6            41.77   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            42.17   
Alexander Merl Larsen  2008  A6            42.74   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            45.55   
Jens Nielsen  2008  A6            51.10   
10  Otto Galberg-Lund  2010  Holbæk Svømme Klub            53.32   
11  Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby            56.37   
12  Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby            1:02.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  18:38   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            27.16   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør            28.71   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            29.25   
Marco Stub Olssen  2004  A6            29.39   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            30.86   
Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            32.38   
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub            28.76   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            29.05   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            29.66   
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby            30.52   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            31.28   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            32.27   
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  A6            29.76   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            29.84   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            31.68   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            32.13   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            32.14   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            34.20   
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            32.99   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            33.32   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6            34.14   
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            35.78   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.57   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            36.39   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            37.06   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            38.43   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            38.92   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            42.80   
Gustav Midtgaard  2008  A6            43.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:38 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  13:03   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    36.90        1:16.26   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    38.55        1:16.66   
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    38.80        1:21.50   
Julie Merl Larsen  2005  A6    39.59        1:21.68   
Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub    39.36        1:23.84   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør    40.10        1:24.31   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    40.64        1:26.07   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør    41.28        1:28.87   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF    46.10        1:32.78   
10  Josephine Nørmark Larsen  2004  SVØM Korsør    44.30        1:33.13   
11  Sofie Riis  2005  Albertslund IF    45.14        1:33.26   
12  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    47.78        1:36.00   
13  Sarah M. Myhre-Gregersen  2005  Albertslund IF    47.62        1:41.79   
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    33.70        1:13.15   
Mille Frydendahl  2006  A6    34.76        1:13.92   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    35.50        1:17.88   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    36.00        1:18.77   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    37.84        1:21.66   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    38.17        1:21.99   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    40.53        1:25.06   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6    41.06        1:27.36   
Anna Dietrichsen  2006  A6    41.27        1:27.90   
10  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    43.70        1:28.70   
11  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub    41.64        1:29.50   
12  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub    41.81        1:29.58   
13  Anna Merl Larsen  2006  A6    44.35        1:35.44   
14  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub    46.90        1:41.73   
15  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    51.67        1:43.26   
16  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub    51.34        1:46.13   
17  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    58.42        1:52.97   
Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  afs på maven v. 50m 
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  afs på maven v. 50m 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    39.18        1:23.23   
Naya Høi Greve  2007  A6    39.12        1:27.80   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    43.32        1:28.84   
Line L. Antvorskov  2007  A6    41.63        1:30.50   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    39.17        1:30.54   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    46.81        1:32.19   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    41.58        1:32.43   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    43.90        1:34.43   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    45.69        1:34.90   
10  Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby    44.22        1:35.73   
11  K-Lee Hansen  2007  A6    44.24        1:36.02   
12  Marie Strandquist  2007  Albertslund IF    43.06        1:36.73   
13  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6    45.58        1:38.52   
14  Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    44.44        1:39.11   
15  Mira Capito  2007  A6    46.75        1:39.40   
16  Camille Miolane  2007  A6    47.48        1:41.20   
17  Viktoria Larsen  2007  A6    46.32        1:41.40   
18  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007  Helsingør Svømmeklub    51.14        1:45.97   
19  Lærke Victoria Jørgensen  2007  A6    49.44        1:46.91   
20  Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub    49.19        1:48.01   
21  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF    51.09        1:50.50   
22  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    57.76        1:53.42   
23  Melanie Arentoft Petersen  2007  A6    58.05        1:59.25   
24  Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF    1:03.38        2:09.19   
25  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby    1:09.61        2:17.15   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            DSQ  async arm i fly 
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  afs på maven v.50m 
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  A6    41.16        1:25.95   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    44.00        1:37.07   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    44.88        1:37.50   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF    44.40        1:41.87   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    48.91        1:43.53   
Louise Olsen  2008  A6    53.03        1:45.76   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    50.35        1:46.47   
Silje Rasmussen  2008  A6    52.60        1:50.00   
Mille Frydenlund Hansen  2008  A6    51.50        1:51.20   
10  Lina Thejlman  2008  A6    54.73        1:51.88   
11  Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby    55.53        1:54.54   
12  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub    54.03        1:55.08   
13  Kornelia Eg  2008  A6    54.61        2:00.82   
14  Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    1:02.58        2:05.63   
15  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    1:07.29        2:17.13   
16  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF    1:03.28        2:19.97   
Emma Jensen  2008  A6            DSQ  afs maven v 50m 
Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby            DSQ  afs på maven v. 50m 
Johanne Højer  2008  A6            DSQ  async arm i fly 
Sofie Lykke  2008  A6            DSQ  esb v. 25m 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    48.20        1:45.38   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            DSQ  afs på maven v. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  11 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub    31.62        1:07.49   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    31.84        1:10.88   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    33.10        1:13.40   
Marco Stub Olssen  2004  A6    34.62        1:16.00   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    37.84        1:18.23   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør    35.09        1:20.27   
                     
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Furkan Guler  2005  Holbæk Svømme Klub    36.25        1:16.46   
Tobias Lindhardt  2005  A6    38.27        1:20.37   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    38.49        1:21.23   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    38.50        1:21.79   
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    37.06        1:23.32   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    39.94        1:26.33   
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør    46.10        1:38.07   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub    44.86        1:38.61   
                     
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    36.09        1:17.66   
Emil Schmidt  2006  A6    35.89        1:17.86   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    40.10        1:25.98   
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub    39.91        1:26.22   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    37.99        1:26.38   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    40.03        1:26.47   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    43.29        1:31.31   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    42.11        1:31.74   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    46.42        1:31.89   
10  Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub    44.75        1:34.33   
11  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub    46.54        1:43.21   
12  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    47.30        1:43.67   
                     
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Kepp Jensen  2007  A6    1:22.87        1:22.87   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    38.91        1:26.46   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør    41.97        1:32.33   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6    43.03        1:32.95   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    42.36        1:33.44   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    44.16        1:34.00   
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    45.22        1:34.68   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6    42.53        1:34.71   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub    46.87        1:35.35   
10  Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby    47.17        1:42.11   
11  Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby    47.29        1:43.05   
12  Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6    48.23        1:43.43   
13  Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby    53.71        1:48.10   
14  Storm Geiker  2007  SVØM Korsør    53.75        1:50.79   
15  Luka Kepser  2007  Albertslund IF    56.32        1:56.83   
16  David Knudsen  2007  A6    56.29        1:59.79   
17  Keanu Hansen  2007  A6    1:01.78        2:09.95   
Lauritz Viborg Husum  2007  A6            DSQ  esb v 75m 
                     
 
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub    43.54        1:35.40   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub    45.54        1:36.08   
Alexander Merl Larsen  2008  A6    50.86        1:47.97   
Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub    52.42        1:52.12   
Gustav Midtgaard  2008  A6    51.68        1:55.13   
Jens Nielsen  2008  A6    1:04.91        2:07.95   
Vitus Schrøder Esmann  2008  Albertslund IF            DSQ  2 flyben e. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018