2020-06-05   01:35:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holbæk Youth Festival 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1 (Dir)

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival 2018    Udskriftsdato  10 maj 2018   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  Holbæk Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 maj 2018         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub    34.45  1:13.92  1:54.77    2:32.37   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    36.31  1:16.39  1:57.18    2:33.97   
Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub    35.95  1:17.43  2:00.21    2:39.09   
Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    36.11  1:16.76  1:59.90    2:40.46   
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub    36.75  1:19.89  2:03.50    2:46.64   
Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    41.09  1:27.00  2:14.23    3:00.87   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    33.64  1:09.39  1:46.23    2:23.95   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    34.59  1:14.10  1:54.27    2:32.85   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    35.98  1:15.59  1:56.32    2:36.30   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6    34.71  1:15.41  1:58.14    2:37.95   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    37.05  1:18.88  2:01.18    2:42.75   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    37.27  2:07.43  2:50.06    2:50.06   
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    38.42  1:21.76  2:07.44    2:52.45   
Anna Merl Larsen  2006  A6    39.34  1:23.62  2:10.16    2:54.47   
Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub    43.28  2:21.60  3:08.81    3:08.81   
10  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    43.00  1:33.92  2:25.04    3:14.50   
11  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    43.29  1:33.24  2:25.53    3:17.21   
12  Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    52.26  1:56.63  3:01.32    4:02.54   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    36.92  1:18.12  2:00.75    2:42.79   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    37.05  1:18.24  2:02.14    2:45.44   
K-Lee Hansen  2007  A6    39.47  1:24.07  2:09.33    2:50.94   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    39.62  1:23.82  2:08.75    2:51.11   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    39.37  1:23.79  2:09.79    2:54.92   
Marie Strandquist  2007  Albertslund IF    40.59  1:27.39  2:15.62    3:00.57   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    37.50  1:23.98  2:12.58    3:02.68   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    41.84  1:30.28  2:18.56    3:03.86   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    40.17  1:26.75  2:15.55    3:04.93   
10  Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby    43.75  1:33.63  2:23.63    3:08.48   
11  Camille Miolane  2007  A6    42.48  1:32.59  2:22.92    3:10.11   
12  Mira Capito  2007  A6    43.47  1:32.99  2:23.72    3:12.62   
13  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    45.16  1:35.61  2:27.60    3:17.99   
14  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    46.35  1:39.27  2:35.11    3:27.16   
15  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    47.67  1:42.54  2:38.68    3:30.99   
16  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby    49.31  1:51.51  2:56.59    3:58.29   
17  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby    52.65  1:53.80  3:00.72    4:02.67   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    40.76  1:27.45  2:15.69    3:00.94   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    44.76  1:34.07  2:26.72    3:15.58   
Louise Olsen  2008  A6    44.74  1:36.01  2:28.88    3:19.04   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    43.29  1:34.38  2:28.61    3:19.93   
Silje Rasmussen  2008  A6    44.75  1:37.86  2:34.04    3:26.10   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    46.08  1:39.94  2:35.62    3:26.54   
Kornelia Eg  2008  A6    44.13  1:37.87  2:34.53    3:27.07   
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    47.38  1:44.28  2:42.71    3:37.37   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby    46.77  1:43.85  2:44.67    3:38.36   
10  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    48.56  1:45.39  2:46.50    3:46.83   
11  Johanne Højer  2008  A6    47.42  1:49.46  2:54.26    3:53.51   
12  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby    54.85  1:54.88  2:56.15    3:53.93   
13  Clara Scheibye  2008  A6    49.77  1:51.09  2:57.57    4:00.13   
14  Emma Jensen  2008  A6    50.27  1:54.19  3:01.88    4:03.26   
15  Ida Rasmussen  2008  A6    57.05  2:04.43  3:13.40    4:18.16   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    44.63  1:36.76  2:31.10    3:21.94   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    47.64  1:44.05  2:41.41    3:38.49   
Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF    51.55  1:42.02  2:42.76    3:38.72   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    51.22  1:50.40  2:53.21    3:55.70   
Melissa Larsen  2009  A6    54.81  2:03.60  3:11.22    4:13.15   
Melissa Walther Capito  2009  A6    56.88  2:08.57  3:20.61    4:29.36   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub    56.87  2:11.66      4:29.77   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6    1:00.32  2:12.33  3:24.86    4:34.13   
Dyveke Larsen  2009  A6    1:03.57  2:19.31  3:37.81    4:53.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 maj 2018 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:46 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark