Results for Aarhus Open 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Degn | 1996 | 576 | 30.67 | 1:02.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 531 | 31.10 | 1:03.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
- | Hugo Penne | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.00 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 596 | 30.17 | 1:01.61 | |||||
DeltaSwim | 1:01.20 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 568 | 30.28 | 1:02.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 524 | 31.20 | 1:04.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 514 | 32.01 | 1:04.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 484 | 32.10 | 1:06.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.41 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 438 | 33.32 | 1:08.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.00 | |||||||||
7 | Magnus V. Ancker | 2001 | 425 | 33.68 | 1:08.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.33 | |||||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 409 | 34.14 | 1:09.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.62 | |||||||||
9 | Mathias Teuchler | 2000 | 311 | 36.86 | 1:16.46 | |||||
DeltaSwim | 1:23.01 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 543 | 30.59 | 1:03.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 503 | 32.10 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.45 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 491 | 31.72 | 1:05.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 397 | 34.47 | 1:10.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 393 | 33.72 | 1:10.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.68 | |||||||||
6 | Oliver Christensen | 2003 | 343 | 36.77 | 1:14.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | 324 | 36.66 | 1:15.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.07 | |||||||||
8 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 303 | 37.71 | 1:17.18 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.25 | |||||||||
9 | Jeppe Egholm | 2003 | 286 | 1:18.69 | 1:18.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 272 | 39.11 | 1:19.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
11 | Jens Mejdahl | 2003 | 254 | 40.49 | 1:21.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
12 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 213 | 42.44 | 1:26.75 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:26.33 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 391 | 34.85 | 1:10.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
2 | Casper Johannesen | 2004 | 378 | 34.70 | 1:11.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 370 | 34.70 | 1:12.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.48 | |||||||||
4 | Linus Folke Jensen | 2004 | 357 | 36.18 | 1:13.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.92 | |||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 324 | 36.37 | 1:15.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.50 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 318 | 37.54 | 1:15.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.60 | |||||||||
6 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 318 | 36.52 | 1:15.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
8 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 309 | 37.73 | 1:16.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | 297 | 38.68 | 1:17.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
10 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 296 | 37.92 | 1:17.73 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.17 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 294 | 39.31 | 1:17.94 | |||||
DeltaSwim | 1:16.63 | |||||||||
12 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 282 | 38.04 | 1:19.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.98 | |||||||||
13 | Tobias Nielsen | 2004 | 280 | 38.10 | 1:19.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.25 | |||||||||
14 | Casper Boest | 2005 | 270 | 39.02 | 1:20.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.22 | |||||||||
15 | Emil Togsverd | 2005 | 268 | 38.94 | 1:20.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.75 | |||||||||
16 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 255 | 1:21.66 | 1:21.66 | |||||
DeltaSwim | 1:20.04 | |||||||||
17 | Valdemar Degn | 2004 | 246 | 40.96 | 1:22.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
18 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 232 | 41.04 | 1:24.34 | |||||
DeltaSwim | 1:21.15 | |||||||||
19 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 207 | 43.10 | 1:27.63 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.64 | |||||||||
20 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 195 | 44.08 | 1:29.32 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 188 | 45.02 | 1:30.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.74 | |||||||||
22 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 159 | 46.59 | 1:35.67 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.81 | |||||||||
23 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 140 | 49.52 | 1:39.71 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Jens Schou | 2005 | 135 | 50.41 | 1:40.99 | |||||
DeltaSwim | 1:43.85 | |||||||||
25 | Simon Gallacher | 2005 | 123 | 50.03 | 1:44.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:52.90 | |||||||||
26 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 121 | 51.98 | 1:44.73 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Oscar Hove Lasthein | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:41.83 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 248 | 41.36 | 1:22.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.53 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 241 | 41.61 | 1:23.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.92 | |||||||||
3 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 236 | 41.35 | 1:23.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 226 | 40.91 | 1:25.00 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.71 | |||||||||
5 | Johannes Jervidalo | 2006 | 203 | 43.88 | 1:28.19 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:30.30 | |||||||||
6 | Karl B. Hansen | 2006 | 179 | 44.49 | 1:31.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.08 | |||||||||
7 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 163 | 46.94 | 1:34.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.21 | |||||||||
8 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 139 | 49.95 | 1:40.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:42.50 | |||||||||
9 | Anton Rasmussen | 2006 | 136 | 49.45 | 1:40.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:45.79 | |||||||||
10 | Simon Fancello | 2006 | 113 | 52.01 | 1:47.01 | |||||
Aarhus Swim | 1:54.96 | |||||||||
11 | Viggo Rohde | 2008 | 112 | 53.02 | 1:47.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | 64 | 1:06.35 | 2:09.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Carl H. Frederiksen | 2009 | 52 | 2:18.49 | 2:18.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sylvester E. Schau | 2006 | DSQ | mave lig. e. 50m v. | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:54 |