2021-03-04   04:58:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jackie Gade  1998    608  1:08.92  2:34.09  4:05.39    5:14.32   
  Aalborg Svømmeklub  5:10.29                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    632  1:11.90  2:26.38  4:00.44    5:10.23   
  Thisted Svømmeklub  5:11.61                 
                     
Thea Søe Bach  2002    609  1:10.43  2:30.69  4:04.40    5:14.15   
  Thisted Svømmeklub  5:09.90                 
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    526  1:14.60  2:41.01  4:13.76    5:29.85   
  Aalborg Svømmeklub  5:26.13                 
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    506  1:15.03  2:43.39  4:13.78    5:34.26   
  Thisted Svømmeklub  5:32.52                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    459  1:17.11  2:47.34  4:28.00    5:45.11   
  DeltaSwim  5:30.24                 
                     
Gro Sørensen  2002    382  1:25.29  3:02.10  4:44.51    6:06.85   
  Aarhus Swim  6:29.97                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    625  1:09.18  2:30.42  4:00.67    5:11.47   
  Agfs Svømmeafdeling  5:11.17                 
                     
Laura Marie Dige  2004    510  1:14.67  2:40.66  4:14.21    5:33.32   
  Aarhus Swim  5:29.08                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003    492  1:13.47  2:43.95  4:24.62    5:37.31   
  Aalborg Svømmeklub  5:29.38                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    487  1:19.66  2:53.03  4:23.75    5:38.39   
  Aalborg Svømmeklub  5:28.87                 
                     
Pernille Nedergaard  2004    392  1:16.38  2:51.14  4:40.40    6:03.75   
  Silkeborg Svømmeklub  6:03.46                 
                     
Ditte Hansen  2003    258  1:35.15  3:26.51  5:25.55    6:58.07   
  DeltaSwim  7:42.69                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  5:56.71                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Nørgaard Frost  2005    487  1:14.13  2:40.94  4:20.40    5:38.35   
  Aalborg Svømmeklub  5:33.80                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005    475  1:14.92  2:42.37  4:21.68    5:41.18   
  Silkeborg Svømmeklub  5:38.61                 
                     
Laura S. Olesen  2005    439  1:20.81  2:46.61  4:31.76    5:50.24   
  Aalborg Svømmeklub  5:49.42                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    377  1:28.59  3:04.66  4:48.38    6:08.39   
  Silkeborg Svømmeklub  6:49.29                 
                     
Sara Baumgartner  2005    361  1:20.30  3:01.62  4:49.30    6:13.97   
  Aarhus Swim                   
                     
Johanne V. Futtrup  2005    343  1:19.18  2:53.87  4:51.06    6:20.30   
  Agfs Svømmeafdeling  6:26.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999    642  1:03.50  2:17.64  3:39.34    4:42.59   
  Agfs Svømmeafdeling  4:38.56                 
                     
Frederik Jessen  1998    611  1:04.96  2:20.32  3:43.83    4:47.26   
  Aarhus Swim  4:42.37                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    580  1:04.90  2:20.58  3:45.17    4:52.27   
  Agfs Svømmeafdeling  4:42.98                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Markus Kjeldsen  2000    603  1:04.87  2:17.79  3:42.19    4:48.47   
  Silkeborg Svømmeklub  4:41.57                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    589  1:09.56  2:28.68  3:44.17    4:50.79   
  Aarhus Swim  4:47.33                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    589  1:04.55  2:21.02  3:47.26    4:50.87   
  Agfs Svømmeafdeling  4:53.01                 
                     
Daniel Jensen  2001    475  1:08.80  2:31.75  4:03.31    5:12.33   
  DeltaSwim  4:58.93                 
                     
Martin Broch  2001    396  1:10.07  2:43.80  4:12.48    5:31.78   
  DeltaSwim  5:33.93                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    478  1:06.55  2:30.04  4:03.03    5:11.86   
  Svømmeklubben S 68  5:13.41                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    463  1:11.72  2:28.80  4:05.10    5:15.07   
  Svømmeklubben S 68  5:18.46                 
                     
Simon Degn  2003    436  1:13.60  2:40.92  4:09.64    5:21.57   
  Aarhus Swim  5:36.27                 
                     
Alex Søndergaard  2003    414  1:09.18  2:32.62  4:11.13    5:27.02   
  Thisted Svømmeklub  5:11.84                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    391  1:18.18  2:42.56  4:17.63    5:33.38   
  Silkeborg Svømmeklub  5:38.02                 
                     
Mikkel Mølgaard  2003    382  1:19.69  2:50.28  4:20.17    5:35.96   
  Silkeborg Svømmeklub  5:33.67                 
                     
Alexander Johnsen  2003    354  1:22.45  2:51.22  4:24.12    5:44.41   
  Odder Svømmeklub  5:37.20                 
                     
William Sloth  2003              DNS   
  Aarhus Swim                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asgar Knakkergaard  2004    396  1:17.14  2:43.06  4:14.91    5:32.05   
  Aalborg Svømmeklub  5:37.64                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004    383  1:14.35  3:30.25  4:57.58    5:35.55   
  Aalborg Svømmeklub  5:39.80                 
                     
Linus Folke Jensen  2004    364  1:15.30  2:51.40  4:23.65    5:41.50   
  Agfs Svømmeafdeling  5:32.90                 
                     
Casper Johannesen  2004    358  1:20.61  2:47.94  4:25.13    5:43.12   
  Aalborg Svømmeklub  5:42.76                 
                     
Emil Togsverd  2005    312  1:23.35  3:01.23  4:43.46    5:59.23   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nicklas Rossau Larsen  2005    252  1:30.77  3:08.77  5:01.07    6:25.77   
  Silkeborg Svømmeklub  6:34.76                 
                     
Casper Boest  2005    228  1:32.51  3:04.31  5:07.78    6:38.85   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Glent-Thule  2007    285  1:25.29  2:58.99  4:44.49    6:10.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006    179  1:46.59  3:34.47  5:37.46    7:12.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie D. Hald  1996    601          34.83   
  Aalborg Svømmeklub  32.91                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    464          37.96   
  Agfs Svømmeafdeling  38.10                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Brøgger-Andersen  2002    509          36.80   
  Aalborg Svømmeklub  35.95                 
Victoria K. Jespersen  2001    478          37.59   
  Aarhus Swim  36.26                 
Elisabeth Sølvkjær  2002    476          37.63   
  Thisted Svømmeklub  36.54                 
Nanna Bøgild Lundahl  2001    451          38.32   
  Silkeborg Svømmeklub  38.10                 
Janni S Hansen  2001    446          38.46   
  DeltaSwim  39.92                 
Smilla Bruun Christensen  2001    443          38.55   
  Agfs Svømmeafdeling  38.07                 
Amalije Kristensen  2002    388          40.30   
  Svømmeklubben S 68  39.90                 
Jasmin Jespersen  2002    331          42.48   
  Silkeborg Svømmeklub  40.63                 
Maiken Kjærsgaard  2002    303          43.73   
  Svømmeklubben S 68  43.47                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Egerup  2003    666          33.65   
  Silkeborg Svømmeklub  33.38                 
Laura Fogh  2003    658          33.79   
  Aarhus Swim  33.11                 
Caroline Lysgaard  2003    550          35.88   
  Aarhus Swim  35.80                 
Sara Bundgaard  2003    546          35.95   
  Svømmeklubben S 68  36.90                 
Mathilde Østergaard  2004    509          36.82   
  Svømmeklubben Grindsted  37.58                 
Cathrine Birkebæk  2004    508          36.84   
  Agfs Svømmeafdeling  38.01                 
Eva Hjort  2004    470          37.80   
  Aarhus Swim  37.13                 
Sarah Kildahl  2004    469          37.84   
  Aarhus Swim  36.66                 
Line Lyskjær  2003    454          38.23   
  Silkeborg Svømmeklub  37.77                 
10  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    448          38.42   
  Aalborg Svømmeklub  37.93                 
11  Freja Kruse  2004    447          38.43   
  Svømmeklubben Grindsted  40.12                 
12  Ida S Olesen  2003    439          38.67   
  Aalborg Svømmeklub  37.00                 
13  Mille Winther  2003    429          38.96   
  Svømmeklubben S 68  40.28                 
14  Laura Rønn Danielsen  2004    420          39.25   
  Aalborg Svømmeklub  37.77                 
15  Selma Pruzljanin  2003    418          39.29   
  Thisted Svømmeklub  39.72                 
16  Martha Bjerg  2004    403          39.78   
  Aarhus Swim  39.77                 
17  Lærke Høgsted  2003    399          39.93   
  Svømmeklubben S 68  39.50                 
18  Sarah Carugati  2004    381          40.53   
  Agfs Svømmeafdeling  43.24                 
19  Agnes Bojsen Jensen  2004    363          41.19   
  Aarhus Swim  39.64                 
20  Mathilde Tilsted Hansen  2003    342          42.02   
  Aarhus Swim  40.83                 
21  Selma Lindberg  2003    325          42.72   
  Silkeborg Svømmeklub  39.80                 
22  Anna Pave Ottesen  2003    313          43.28   
  DeltaSwim  45.56                 
23  Karoline Kristensen  2004    311          43.36   
  DeltaSwim  41.32                 
24  Camilla Kjær  2003    310          43.44   
  Thisted Svømmeklub  44.91                 
25  Lærke Asmussen  2003    300          43.91   
  Svømmeklubben S 68  44.73                 
26  Emma Jensen  2003    296          44.07   
  Svømmeklubben S 68  41.28                 
27  Sofie Jakobsen  2003    287          44.57   
  Svømmeklubben S 68  45.20                 
28  Emmalina Long  2004    272          45.35   
  Aarhus Swim  47.86                 
29  Annika Svarre Griffel  2003    266          45.71   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  45.11                 
30  Asta Kofod Nielsen  2003    261          45.97   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  46.97                 
31  Orchide Kiyani  2003    255          46.34   
  Agfs Svømmeafdeling  49.53                 
32  Lisa Gildsig  2004    241          47.24   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  50.91                 
33  Mathilde Jensen  2003    204          49.92   
  DeltaSwim  51.79                 
34  Mathilde N. Drud  2004    161          53.97   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.05                 
35  Sofie Hjarbæk  2004    157          54.47   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  53.49                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    517          36.61   
  Aalborg Svømmeklub  36.84                 
Mathilde Bager  2005    463          38.00   
  Aalborg Svømmeklub  38.58                 
Maria Lysgaard Sørensen  2006    357          41.42   
  Aarhus Swim  44.82                 
Camilla Nørgaard Frost  2005    355          41.49   
  Aalborg Svømmeklub  43.01                 
Ester Lauritsen  2005    341          42.08   
  Silkeborg Svømmeklub  40.72                 
Jazmin Jensen  2005    338          42.18   
  Aalborg Svømmeklub  43.86                 
Karoline Hansfort  2006    332          42.45   
  Agfs Svømmeafdeling  41.56                 
Line Gjelstrup  2006    330          42.51   
  Aalborg Svømmeklub  43.07                 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    325          42.74   
  Agfs Svømmeafdeling  43.31                 
10  Caroline Lærke Hyltoft  2006    288          44.47   
  Aalborg Svømmeklub  51.59                 
11  Liv Juhl Jensen  2005    265          45.76   
  Aarhus Swim  47.86                 
12  Elea Amalie Poulsen  2006    265          45.77   
  Silkeborg Svømmeklub  49.02                 
13  Dagmar Keller  2006    218          48.78   
  Aarhus Swim                   
14  Victoria Richards  2005    214          49.11   
  DeltaSwim  48.65                 
15  Cecilia Marie Dolan  2005    207          49.70   
  Aarhus Swim  51.74                 
16  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    197          50.52   
  Aarhus Swim  51.40                 
17  Caroline G. Jørgensen  2005    186          51.44   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  52.08                 
18  Anna Ancker  2006    185          51.52   
  Aarhus Swim  51.26                 
19  Therese T. Kallestrup  2006    169          53.16   
  Agfs Svømmeafdeling  57.87                 
20  Frida Dalsgaard Hansen  2006    158          54.29   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.62                 
21  Cathrine Friis Rossa  2006    137          57.01   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:04.77                 
22  Siri-Maj Juel Holt  2006    124          58.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mathilde Søndergaard  2005              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  57.99                 
Rikke Friis Kanstrup  2006              DSQ  tyvstart 
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  44.56                 
Sophie Hougaard  2006              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Nørgaard  2007    292          44.30   
  Solbjerg IF  50.35                 
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    219          48.72   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Laura Winum Andersen  2009    153          54.92   
  Aarhus Swim  58.16                 
Harmoni Lang  2008    150          55.32   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Katinka Folke Jensen  2007    143          56.18   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Marie Pilegaard Køfer  2008    134          57.41   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anna Brogaard Krogh  2008    99          1:03.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Isabella Fauerholdt  2008    90          1:05.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Frida Luna Dencker  2008    88          1:06.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Asta Bielfeldt Sørensen  2007    87          1:06.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Freja Hørslev Sørensen  2008    83          1:07.32   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Katinka Rønn Gornitzka  2007    81          1:07.74   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    65          1:13.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Sigrid Hagelskær Iversen  2008    62          1:14.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
15  Ea Juhl Thallaug  2008    58          1:15.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
16  Caroline Szeles Poulsen  2010    42          1:24.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Agnes Kaae Lunde  2007              DSQ  3 armt. u. vand 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Astrid Izel Martinez Vestergaard  2009              DSQ  2,5 armt. u. vand 
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie D. Hald  1996    593          34.99   
  Aalborg Svømmeklub  32.91                 
Victoria K. Jespersen  2001    518          36.59   
  Aarhus Swim  36.26                 
Camilla Brøgger-Andersen  2002    513          36.72   
  Aalborg Svømmeklub  35.95                 
Elisabeth Sølvkjær  2002    497          37.10   
  Thisted Svømmeklub  36.54                 
Smilla Bruun Christensen  2001    473          37.72   
  Agfs Svømmeafdeling  38.07                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    472          37.76   
  Agfs Svømmeafdeling  38.10                 
Janni S Hansen  2001    450          38.36   
  DeltaSwim  39.92                 
Nanna Bøgild Lundahl  2001    442          38.59   
  Silkeborg Svømmeklub  38.10                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    669          33.60   
  Aarhus Swim  33.11                 
Emilie Egerup  2003    645          34.02   
  Silkeborg Svømmeklub  33.38                 
Caroline Lysgaard  2003    585          35.15   
  Aarhus Swim  35.80                 
Sara Bundgaard  2003    560          35.65   
  Svømmeklubben S 68  36.90                 
Cathrine Birkebæk  2004    525          36.43   
  Agfs Svømmeafdeling  38.01                 
Mathilde Østergaard  2004    503          36.95   
  Svømmeklubben Grindsted  37.58                 
Eva Hjort  2004    479          37.57   
  Aarhus Swim  37.13                 
Karoline Kjelstrup  2006    473          37.71   
  Aalborg Svømmeklub  36.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    754          28.51   
  Agfs Svømmeafdeling  27.57                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    584          31.04   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Oliver Degn  1996    519          32.28   
  Aalborg Svømmeklub  32.13                 
Frederik Jessen  1998    462          33.55   
  Aarhus Swim  33.94                 
Jacob F. Frederiksen  1999    444          33.99   
  Silkeborg Svømmeklub  32.17                 
Hugo Penne  1996              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  40.00                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hougaard  2000    652          29.92   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
Aksel Skrydstrup  2001    551          31.64   
  Aarhus Swim  30.16                 
Magnus Mikkelsen  2001    539          31.88   
  Aarhus Swim  31.40                 
Casper Krohn  2001    509          32.50   
  Agfs Svømmeafdeling  33.21                 
Christian Hovmark  2001    455          33.72   
  Thisted Svømmeklub  33.04                 
Thomas Schiby  2001    450          33.84   
  Aalborg Svømmeklub  33.84                 
Anders Vestergaard  2001    448          33.90   
  Aalborg Svømmeklub  33.36                 
Malthe Lindeblad  2001    444          34.01   
  DeltaSwim  34.50                 
Anton Borg Hjort  2000    437          34.18   
  Aarhus Swim  34.73                 
10  Mathias Teuchler  2000    434          34.26   
  DeltaSwim  35.86                 
11  Valdemar Kjærgaard  2001    415          34.79   
  Agfs Svømmeafdeling  34.97                 
12  Hjalte Lillevik Frost  2001    396          35.32   
  Svømmeklubben S 68  36.03                 
13  Christian Bonde  2001    382          35.74   
  Aalborg Svømmeklub  36.24                 
14  Joakim Kopp Drewsen  2000    265          40.36   
  Svømmeklubben S 68  42.03                 
15  Christoffer Juul Jensen  2001    219          43.01   
  Svømmeklubben S 68  42.04                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christensen  2003    494          32.81   
  Silkeborg Svømmeklub  33.60                 
Markus Toft  2003    469          33.39   
  Agfs Svømmeafdeling  33.27                 
Valdemar Wichmann  2003    401          35.17   
  Agfs Svømmeafdeling  34.50                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    372          36.08   
  Agfs Svømmeafdeling  35.91                 
Jacob Lyse Søe  2003    368          36.21   
  Odder Svømmeklub  36.33                 
Niklas Højbjerg  2003    350          36.82   
  Svømmeklubben S 68  37.85                 
Emil Lykke Grann  2003    339          37.20   
  Silkeborg Svømmeklub  36.82                 
Valdemar Vind Sejr  2003    335          37.34   
  Aarhus Swim  39.39                 
Erik Ellemose Sørensen  2002    319          37.95   
  Svømmeklubben Grindsted  39.28                 
10  Frederik P. Michaelsen  2003    311          38.28   
  Svømmeklubben S 68  38.87                 
11  Markus Wirring  2003    300          38.75   
  Odder Svømmeklub  39.37                 
12  Malte Lyck Falk  2003    292          39.11   
  DeltaSwim  39.10                 
13  Jeppe Egholm  2003    283          39.52   
  Svømmeklubben S 68  43.12                 
14  Jakob Riisgaard  2003    274          39.91   
  Silkeborg Svømmeklub  39.32                 
15  Mads Vittrup  2003    206          43.90   
  Solbjerg IF  46.40                 
16  Mikkel Brinck  2003    204          44.08   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  44.07                 
17  Nikolaj Høgh  2003    188          45.23   
  Solbjerg IF  49.24                 
18  Mikkel O. Mortensen  2003    175          46.39   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  46.57                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Folke Jensen  2004    426          34.48   
  Agfs Svømmeafdeling  35.68                 
Sander Møller Jürgensen  2004    394          35.39   
  Odder Svømmeklub  36.59                 
Mads Mikkelsen  2004    345          36.99   
  Aarhus Swim  35.95                 
Sebastian B Lehmann  2004    292          39.10   
  Aalborg Svømmeklub  39.78                 
Mads Emil R. Hermansen  2005    290          39.17   
  Odder Svømmeklub  37.90                 
David Kilsgaard Andersen  2005    287          39.33   
  Aarhus Swim  42.64                 
Joost Rijkhoff  2004    286          39.38   
  Aalborg Svømmeklub  37.89                 
Inas Ilic  2005    267          40.28   
  Aalborg Svømmeklub  43.64                 
Tobias Nielsen  2004    249          41.22   
  Odder Svømmeklub  39.01                 
10  Morten H. Kobbelgaard  2005    245          41.46   
  Aalborg Svømmeklub  39.72                 
11  Christian Damborg Thomsen  2005    224          42.67   
  DeltaSwim  45.25                 
12  Simon Kutsko Jensen  2004    219          43.05   
  Aalborg Svømmeklub  42.49                 
13  Mikkel K. Kristensen  2005    216          43.21   
  Aalborg Svømmeklub  45.93                 
14  Frederik Friis Rossa  2004    174          46.48   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
15  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    141          49.81   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  51.44                 
16  Karl-Wilhelm Skov  2005    103          55.22   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  56.25                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    222          42.80   
  DeltaSwim  45.56                 
Johannes Jervidalo  2006    125          51.83   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  52.35                 
Simon Fancello  2006    77          1:00.93   
  Aarhus Swim  1:04.28                 
Anton Rasmussen  2006    77          1:00.99   
  Aarhus Swim  1:02.17                 
Viggo Rohde  2008    67          1:03.89   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.24                 
Albert Hoffmeyer  2008    44          1:13.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
August Mumm  2006              DNS   
  Aarhus Swim  1:00.06                 
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.80                 
Carl H. Frederiksen  2009              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Victor Langberg Aakjær  2008              DSQ  2 armt. 2 bent. u.v. 
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    749          28.57   
  Agfs Svømmeafdeling  27.57                 
Andreas Hougaard  2000    609          30.61   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
Aksel Skrydstrup  2001    562          31.44   
  Aarhus Swim  30.16                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    543          31.80   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Oliver Degn  1996    528          32.10   
  Aalborg Svømmeklub  32.13                 
Magnus Mikkelsen  2001    511          32.44   
  Aarhus Swim  31.40                 
Casper Krohn  2001    487          32.97   
  Agfs Svømmeafdeling  33.21                 
Frederik Jessen  1998    461          33.58   
  Aarhus Swim  33.94                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 
Sponsor: AMC MEDIA 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christensen  2003    504          32.60   
  Silkeborg Svømmeklub  33.60                 
Markus Toft  2003    456          33.70   
  Agfs Svømmeafdeling  33.27                 
Linus Folke Jensen  2004    441          34.07   
  Agfs Svømmeafdeling  35.68                 
Valdemar Wichmann  2003    429          34.39   
  Agfs Svømmeafdeling  34.50                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    373          36.03   
  Agfs Svømmeafdeling  35.91                 
Sander Møller Jürgensen  2004    356          36.61   
  Odder Svømmeklub  36.59                 
Niklas Højbjerg  2003    340          37.15   
  Svømmeklubben S 68  37.85                 
Jacob Lyse Søe  2003    323          37.80   
  Odder Svømmeklub  36.33                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:59   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    553          29.76   
  Silkeborg Svømmeklub  29.50                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    533          30.12   
  Odder Svømmeklub  29.83                 
Nikoline Østerberg  2000    508          30.60   
  Aarhus Swim  30.25                 
Louise Sørensen  2000    435          32.22   
  Thisted Svømmeklub  31.72                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    416          32.71   
  Agfs Svømmeafdeling  31.50                 
Louise Bast Aaby  1998    49          1:06.50   
  Aarhus Swim  1:07.44                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Villumsen  2001    554          29.74   
  Agfs Svømmeafdeling  28.91                 
Thea Søe Bach  2002    531          30.16   
  Thisted Svømmeklub  30.18                 
Karoline Sørensen  2002    521          30.35   
  Thisted Svømmeklub  30.61                 
Mitzi D. Jensen  2002    492          30.93   
  Aalborg Svømmeklub  31.24                 
Johanne Marie Poulsen  2001    461          31.61   
  Aalborg Svømmeklub  31.97                 
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    442          32.06   
  Aalborg Svømmeklub  33.14                 
Elisabeth Sølvkjær  2002    392          33.36   
  Thisted Svømmeklub  33.56                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    386          33.54   
  Thisted Svømmeklub  36.78                 
Mie L. Bendtsen  2002    360          34.32   
  DeltaSwim  34.54                 
10  Amalije Kristensen  2002    355          34.47   
  Svømmeklubben S 68  34.01                 
11  Janni S Hansen  2001    335          35.16   
  DeltaSwim  35.39                 
12  Maiken Kjærsgaard  2002    332          35.27   
  Svømmeklubben S 68  35.71                 
13  Smilla Bruun Christensen  2001    290          36.89   
  Agfs Svømmeafdeling  36.12                 
14  Jasmin Jespersen  2002    244          39.08   
  Silkeborg Svømmeklub  37.88                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    525          30.27   
  Agfs Svømmeafdeling  30.80                 
Sarah Carugati  2004    517          30.42   
  Agfs Svømmeafdeling  30.26                 
Maria Mehlsen  2003    492          30.93   
  Agfs Svømmeafdeling  30.34                 
Mille Kjær Jensen  2004    491          30.96   
  Aarhus Swim  31.75                 
Karoline L. Kristensen  2003    485          31.09   
  Aalborg Svømmeklub  31.92                 
Ane Kirstine Granild  2004    453          31.79   
  Agfs Svømmeafdeling  32.86                 
Line Lyskjær  2003    448          31.91   
  Silkeborg Svømmeklub  31.84                 
Selma Pruzljanin  2003    448          31.91   
  Thisted Svømmeklub  32.39                 
Anna Toft Petersen  2004    447          31.95   
  Aalborg Svømmeklub  31.91                 
10  Emma Kutsko Jensen  2004    419          32.63   
  Aalborg Svømmeklub  32.92                 
11  Laura Rønn Danielsen  2004    402          33.08   
  Aalborg Svømmeklub  32.99                 
12  Marlene Reitan  2003    402          33.09   
  Agfs Svømmeafdeling  33.28                 
13  Sarah Kildahl  2004    395          33.28   
  Aarhus Swim  34.16                 
14  Catherina Juul Jensen  2003    392          33.37   
  Svømmeklubben S 68  33.71                 
15  Kathrine Bech Nielsen  2004    380          33.72   
  Odder Svømmeklub  34.11                 
16  Camilla Kjær  2003    377          33.81   
  Thisted Svømmeklub  33.25                 
17  Sofie Jakobsen  2003    369          34.04   
  Svømmeklubben S 68  34.03                 
18  Lærke Asmussen  2003    363          34.24   
  Svømmeklubben S 68  34.51                 
19  Sara Bundgaard  2003    362          34.26   
  Svømmeklubben S 68  35.79                 
20  Mathilde Tilsted Hansen  2003    355          34.48   
  Aarhus Swim  35.29                 
21  Mathilde Østergaard  2004    350          34.66   
  Svømmeklubben Grindsted  35.08                 
22  Signe Jochumsen  2004    313          35.96   
  DeltaSwim  36.28                 
23  Mille Winther  2003    292          36.81   
  Svømmeklubben S 68  38.16                 
24  Mathilde Jensen  2003    272          37.66   
  DeltaSwim  38.81                 
25  Line Back Kristoffersen  2003    266          37.94   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  38.36                 
26  Caroline Lysgaard  2003    266          37.95   
  Aarhus Swim  41.98                 
27  Ditte Hansen  2003    254          38.54   
  DeltaSwim  43.45                 
28  Orchide Kiyani  2003    235          39.57   
  Agfs Svømmeafdeling  39.70                 
29  Asta Kofod Nielsen  2003    234          39.62   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  43.58                 
30  Mathilde Thomsen  2004    183          43.00   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  41.87                 
31  Annika Svarre Griffel  2003    106          51.60   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  55.64                 
32  Lisa Gildsig  2004    98          52.92   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  53.14                 
33  Mathilde N. Drud  2004    92          54.08   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.22                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    450          31.87   
  Aalborg Svømmeklub  31.54                 
Malou Sejr  2005    432          32.30   
  Agfs Svømmeafdeling  34.38                 
Karoline Kjelstrup  2006    391          33.40   
  Aalborg Svømmeklub  34.91                 
Cecilie Nørgaard Frost  2005    389          33.44   
  Aalborg Svømmeklub  34.02                 
Amalie Tolderlund  2005    388          33.47   
  Silkeborg Svømmeklub  33.91                 
Sara Baumgartner  2005    379          33.73   
  Aarhus Swim  34.83                 
Johanne V. Futtrup  2005    362          34.26   
  Agfs Svømmeafdeling  40.34                 
Mathilde Bager  2005    355          34.50   
  Aalborg Svømmeklub  34.88                 
Jazmin Jensen  2005    331          35.30   
  Aalborg Svømmeklub  35.05                 
10  Maja Friis  2005    322          35.61   
  Silkeborg Svømmeklub  35.69                 
11  Freja Bjørn  2005    319          35.72   
  Agfs Svømmeafdeling  37.22                 
12  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    316          35.83   
  DeltaSwim  37.39                 
13  Laura S. Olesen  2005    309          36.13   
  Aalborg Svømmeklub  36.12                 
13  Trine Lundø Michaelsen  2006    309          36.13   
  Silkeborg Svømmeklub  36.60                 
15  Victoria Richards  2005    300          36.46   
  DeltaSwim  37.22                 
16  Ida Emilie Hindberg  2005    298          36.56   
  Agfs Svømmeafdeling  40.69                 
17  Caden Halle  2005    295          36.66   
  Odder Svømmeklub  40.50                 
18  Caroline Lærke Hyltoft  2006    292          36.81   
  Aalborg Svømmeklub  35.48                 
19  Stine Mejdahl  2005    289          36.91   
  Aalborg Svømmeklub  38.19                 
20  Nanna Langvad  2005    282          37.22   
  Aarhus Swim  39.43                 
21  Laura G. Nedergaard  2005    282          37.23   
  Odder Svømmeklub  37.82                 
22  Liv Juhl Jensen  2005    261          38.19   
  Aarhus Swim  40.13                 
23  Frederikke Riber  2005    258          38.35   
  DeltaSwim  40.53                 
24  Nikoline Sejr  2006    236          39.52   
  Aarhus Swim  40.65                 
25  Mille Lindeblad  2005    200          41.77   
  DeltaSwim  41.23                 
26  Sophie Hougaard  2006    196          42.04   
  Aarhus Swim  47.86                 
27  Line Gjelstrup  2006    193          42.24   
  Aalborg Svømmeklub  39.61                 
28  Lea Wallén  2005    183          42.96   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  43.55                 
29  Dagmar Keller  2006    139          47.06   
  Aarhus Swim  50.41                 
30  Caroline G. Jørgensen  2005    126          48.66   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  50.67                 
30  Therese T. Kallestrup  2006    126          48.66   
  Agfs Svømmeafdeling  53.47                 
32  Cathrine Friis Rossa  2006    97          52.99   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
33  Frida Dalsgaard Hansen  2006    68          59.76   
  Agfs Svømmeafdeling  56.96                 
34  Siri-Maj Juel Holt  2006    60          1:02.27   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tilde N. H. Sørensen  2007    189          42.54   
  Agfs Svømmeafdeling  43.85                 
Emma Brogaard Krogh  2007    176          43.53   
  Agfs Svømmeafdeling  44.64                 
Laura Winum Andersen  2009    135          47.53   
  Aarhus Swim  53.71                 
Harmoni Lang  2008    75          57.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anna Brogaard Krogh  2008    72          58.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Katinka Folke Jensen  2007    70          59.20   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.56                 
Sofia Dalsgaard Hansen  2008    60          1:02.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Marie Pilegaard Køfer  2008    37          1:13.05   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Astrid Izel Martinez Vestergaard  2009    32          1:16.79   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Caroline Szeles Poulsen  2010    26          1:21.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Sigrid Hagelskær Iversen  2008              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Agnes Kaae Lunde  2007              DSQ  crawlb. 40m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Asta Bielfeldt Sørensen  2007              DSQ  asynk. ben v. 25m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Ea Juhl Thallaug  2008              DSQ  asynk. arme 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Freja Hørslev Sørensen  2008              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Frida Luna Dencker  2008              DSQ  ej samt. berør. 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Isabella Fauerholdt  2008              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Katinka Rønn Gornitzka  2007              DSQ  perio. bryst tag 
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:59 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena V. Elling  2000    566          29.53   
  Silkeborg Svømmeklub  29.50                 
Signe Villumsen  2001    564          29.56   
  Agfs Svømmeafdeling  28.91                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    561          29.61   
  Odder Svømmeklub  29.83                 
Karoline Sørensen  2002    558          29.67   
  Thisted Svømmeklub  30.61                 
Thea Søe Bach  2002    513          30.51   
  Thisted Svømmeklub  30.18                 
Nikoline Østerberg  2000    501          30.74   
  Aarhus Swim  30.25                 
Mitzi D. Jensen  2002    484          31.11   
  Aalborg Svømmeklub  31.24                 
Johanne Marie Poulsen  2001    470          31.41   
  Aalborg Svømmeklub  31.97                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    553          29.76   
  Agfs Svømmeafdeling  30.80                 
Sarah Carugati  2004    553          29.76   
  Agfs Svømmeafdeling  30.26                 
Mille Kjær Jensen  2004    518          30.41   
  Aarhus Swim  31.75                 
Line Lyskjær  2003    508          30.61   
  Silkeborg Svømmeklub  31.84                 
Maria Mehlsen  2003    495          30.88   
  Agfs Svømmeafdeling  30.34                 
Camilla Nørgaard Frost  2005    475          31.29   
  Aalborg Svømmeklub  31.54                 
Karoline L. Kristensen  2003    463          31.56   
  Aalborg Svømmeklub  31.92                 
Ane Kirstine Granild  2004    451          31.84   
  Agfs Svømmeafdeling  32.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    719          25.03   
  Agfs Svømmeafdeling  24.72                 
Jesper Stilling Julius  1993    606          26.50   
  Agfs Svømmeafdeling  26.33                 
Magnus Fallesen  1998    600          26.59   
  Agfs Svømmeafdeling  26.12                 
Ralf Dalby  1995    592          26.71   
  Agfs Svømmeafdeling  25.38                 
Simon B. Jeppesen  1997    576          26.95   
  Agfs Svømmeafdeling  25.74                 
Rasmus Jørgensen  1996    566          27.10   
  Agfs Svømmeafdeling  26.22                 
Oliver Degn  1996    554          27.30   
  Aalborg Svømmeklub  27.11                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    550          27.36   
  Agfs Svømmeafdeling  26.51                 
Jacob F. Frederiksen  1999    468          28.87   
  Silkeborg Svømmeklub  27.55                 
10  Hugo Penne  1996    397          30.50   
  Agfs Svømmeafdeling  32.50                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    638          26.05   
  DeltaSwim  26.01                 
David Hjort  2000    578          26.92   
  Agfs Svømmeafdeling  26.27                 
Oliver Frølund  2001    541          27.52   
  Silkeborg Svømmeklub  27.05                 
Rune Nørgaard  2000    526          27.78   
  Aalborg Svømmeklub  27.81                 
Anton Borg Hjort  2000    524          27.82   
  Aarhus Swim  28.12                 
Christian L H Frederiksen  2001    523          27.83   
  Agfs Svømmeafdeling  27.99                 
Anders Vestergaard  2001    515          27.98   
  Aalborg Svømmeklub  27.28                 
Marius Nørgaard  2001    506          28.13   
  Aalborg Svømmeklub  29.24                 
Martin Broch  2001    505          28.16   
  DeltaSwim  29.40                 
Valdemar Kjærgaard  2001    505          28.16   
  Agfs Svømmeafdeling  27.61                 
11  Markus Kjeldsen  2000    504          28.17   
  Silkeborg Svømmeklub  27.76                 
12  Andreas Hougaard  2000    497          28.30   
  Agfs Svømmeafdeling  28.81                 
13  Thomas Schiby  2001    492          28.41   
  Aalborg Svømmeklub  28.76                 
14  Daniel Jensen  2001    487          28.49   
  DeltaSwim  27.58                 
15  Magnus Mikkelsen  2001    466          28.92   
  Aarhus Swim  28.16                 
16  Hjalte Lillevik Frost  2001    464          28.96   
  Svømmeklubben S 68  28.67                 
17  Magnus V. Ancker  2001    439          29.50   
  Agfs Svømmeafdeling  29.89                 
18  Casper Krohn  2001    418          29.98   
  Agfs Svømmeafdeling  30.94                 
19  Joakim Kopp Drewsen  2000    408          30.22   
  Svømmeklubben S 68  30.39                 
20  Christoffer Juul Jensen  2001    405          30.31   
  Svømmeklubben S 68  30.59                 
21  Sebastian Møller Jürgense  2001    389          30.72   
  Odder Svømmeklub  30.32                 
22  Frederik Gaardsted  2001    380          30.96   
  Silkeborg Svømmeklub  30.21                 
23  Mathias Teuchler  2000    372          31.18   
  DeltaSwim  32.35                 
Ehab Basha  2000              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  29.97                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    548          27.40   
  Svømmeklubben S 68  26.81                 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    537          27.59   
  Agfs Svømmeafdeling  28.41                 
Jeppe Egholm  2003    508          28.10   
  Svømmeklubben S 68  28.56                 
Niklas Højbjerg  2003    499          28.27   
  Svømmeklubben S 68  29.19                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    457          29.11   
  Agfs Svømmeafdeling  29.58                 
Gustav Fløche Fuglsang  2002    431          29.69   
  Silkeborg Svømmeklub  29.42                 
Frederik Venø Elling  2003    423          29.86   
  Silkeborg Svømmeklub  29.71                 
Mikkel Stilling  2003    420          29.93   
  Thisted Svømmeklub  30.96                 
Simon Degn  2003    419          29.97   
  Aarhus Swim  30.05                 
10  Kristian B. Rasmussen  2003    418          29.99   
  Svømmeklubben S 68  30.24                 
11  William Sloth  2003    402          30.38   
  Aarhus Swim  31.79                 
12  Artúr Jegesi  2002    382          30.89   
  Agfs Svømmeafdeling  29.17                 
12  Jacob Lyse Søe  2003    382          30.89   
  Odder Svømmeklub  30.99                 
14  Malte Lyck Falk  2003    314          32.98   
  DeltaSwim  34.64                 
15  Markus Wirring  2003    297          33.60   
  Odder Svømmeklub  34.90                 
16  Jacob Emil Jeppesen  2003    291          33.82   
  Aarhus Swim  35.53                 
17  Mikkel Brinck  2003    262          35.01   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  36.41                 
18  Markus Friis Hansen  2003    238          36.18   
  Solbjerg IF  42.56                 
19  Jens Mejdahl  2003    219          37.20   
  Aalborg Svømmeklub  40.14                 
Asger Hatting  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  30.37                 
Frederik Bols Faarup  2003              DNS   
  Solbjerg IF  37.06                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    476          28.72   
  Aarhus Swim  29.44                 
Sebastian Jacobsen  2004    392          30.64   
  Aalborg Svømmeklub  31.81                 
Anders Sanggaard  2005    360          31.52   
  Agfs Svømmeafdeling  31.81                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    344          32.01   
  Aarhus Swim  32.08                 
Asgar Knakkergaard  2004    341          32.08   
  Aalborg Svømmeklub  32.43                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    338          32.17   
  Aalborg Svømmeklub  34.11                 
Casper Johannesen  2004    314          32.98   
  Aalborg Svømmeklub  33.35                 
Joost Rijkhoff  2004    312          33.07   
  Aalborg Svømmeklub  32.86                 
Inas Ilic  2005    305          33.29   
  Aalborg Svømmeklub  33.31                 
10  Mikkel Holme Madsen  2005    303          33.38   
  DeltaSwim  33.85                 
11  Christian Damborg Thomsen  2005    288          33.95   
  DeltaSwim  36.03                 
12  Sebastian B Lehmann  2004    286          34.04   
  Aalborg Svømmeklub  35.53                 
13  Mikkel K. Kristensen  2005    253          35.42   
  Aalborg Svømmeklub  35.37                 
14  Simon Kutsko Jensen  2004    252          35.49   
  Aalborg Svømmeklub  34.21                 
15  Kresten Skau Hansen  2005    239          36.12   
  DeltaSwim  35.71                 
16  Oscar Hove Lasthein  2004    238          36.15   
  Aarhus Swim  38.73                 
17  Nicklas Rossau Larsen  2005    232          36.48   
  Silkeborg Svømmeklub  34.67                 
18  Mads Halfdan Nielsen  2004    222          37.01   
  Aarhus Swim  39.82                 
19  Philllip Bols Faarup  2004    186          39.27   
  Solbjerg IF  40.00                 
20  Casper Boest  2005    182          39.56   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
21  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    156          41.61   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
22  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    140          43.19   
  Agfs Svømmeafdeling  51.70                 
23  Jens Schou  2005    136          43.57   
  DeltaSwim  43.45                 
24  Frederik Friis Rossa  2004    121          45.33   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
25  Karl-Wilhelm Skov  2005    90          49.97   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  49.17                 
Søren Have  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  32.34                 
Viggo Lind Toustrup  2005              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  35.59                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Glent-Thule  2007    262          35.02   
  Agfs Svømmeafdeling  36.35                 
Villads Seneca  2006    260          35.14   
  Agfs Svømmeafdeling  35.67                 
Daniel Marcus Le  2006    209          37.77   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  41.81                 
Johannes Jervidalo  2006    160          41.29   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  44.01                 
Nicolai N. H. Sørensen  2006    158          41.47   
  Agfs Svømmeafdeling  42.60                 
Karl B. Hansen  2006    153          41.87   
  Agfs Svømmeafdeling  42.32                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    118          45.68   
  Agfs Svømmeafdeling  46.91                 
Oscar F. J. Dencker  2006    105          47.50   
  Agfs Svømmeafdeling  48.86                 
Anton Rasmussen  2006    81          51.63   
  Aarhus Swim  55.99                 
10  Viggo Rohde  2008    74          53.37   
  Agfs Svømmeafdeling  54.41                 
August Mumm  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  55.93                 
Oskar Yde  2009              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Simon Fancello  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Albert Hoffmeyer  2008              DSQ  asynk. v. 25m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Carl H. Frederiksen  2009              DSQ  crawlben 
  Agfs Svømmeafdeling                   
Victor Langberg Aakjær  2008              DSQ  bryst v. 40m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:20 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    722          25.00   
  Agfs Svømmeafdeling  24.72                 
Jesper Stilling Julius  1993    619          26.31   
  Agfs Svømmeafdeling  26.33                 
David Hjort  2000    614          26.39   
  Agfs Svømmeafdeling  26.27                 
Malthe Lindeblad  2001    611          26.42   
  DeltaSwim  26.01                 
Simon B. Jeppesen  1997    598          26.61   
  Agfs Svømmeafdeling  25.74                 
Rasmus Jørgensen  1996    590          26.73   
  Agfs Svømmeafdeling  26.22                 
Magnus Fallesen  1998    585          26.81   
  Agfs Svømmeafdeling  26.12                 
Ralf Dalby  1995    578          26.92   
  Agfs Svømmeafdeling  25.38                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 
Sponsor: NOWSPORTS.DK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    570          27.05   
  Svømmeklubben S 68  26.81                 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    532          27.68   
  Agfs Svømmeafdeling  28.41                 
Niklas Højbjerg  2003    497          28.31   
  Svømmeklubben S 68  29.19                 
Jeppe Egholm  2003    486          28.51   
  Svømmeklubben S 68  28.56                 
Frederik Lindholm  2004    484          28.55   
  Aarhus Swim  29.44                 
Frederik Venø Elling  2003    454          29.17   
  Silkeborg Svømmeklub  29.71                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    451          29.23   
  Agfs Svømmeafdeling  29.58                 
Gustav Fløche Fuglsang  2002    421          29.91   
  Silkeborg Svømmeklub  29.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:21 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jackie Gade  1998    623  1:06.51  2:15.76  3:26.10    4:36.72   
  Aalborg Svømmeklub  4:25.27                 
                     
Charlotte Berner  1972    473  1:13.36  2:31.14  3:48.34    5:03.42   
  Aarhus 1900 Triathlon  5:06.86                 
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Bach Andersen  2001    684  1:05.20  2:13.54  3:21.81    4:28.28   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.56                 
                     
Marie Christensen  2002    608  1:07.90  2:18.79  3:29.91    4:39.02   
  Odder Svømmeklub  4:39.92                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    594  1:07.50  2:19.04  3:30.68    4:41.24   
  Aalborg Svømmeklub  4:34.18                 
                     
Clara Tolderlund  2002    502  1:09.69  2:25.47  3:42.13    4:57.41   
  Silkeborg Svømmeklub  4:53.58                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    465  1:10.79  2:28.49  3:47.12    5:05.20   
  DeltaSwim  4:39.91                 
                     
Nanna Bøgild Lundahl  2001    451  1:12.53  2:31.77  3:50.46    5:08.31   
  Silkeborg Svømmeklub  5:07.21                 
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Wolf Sørensen  2003    585  1:08.00  2:19.50  3:31.59    4:42.70   
  Aarhus Swim  4:42.86                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    578  1:08.91  2:21.57  3:33.52    4:43.86   
  Aalborg Svømmeklub  4:41.71                 
                     
Ida S Olesen  2003    559  1:08.74  2:21.82  3:34.93    4:46.98   
  Aalborg Svømmeklub  4:43.71                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    547  1:08.58  2:22.89  3:36.24    4:48.97   
  Agfs Svømmeafdeling  4:49.68                 
                     
Lærke Høgsted  2003    536  1:08.40  2:21.46  3:35.69    4:50.96   
  Svømmeklubben S 68  4:39.64                 
                     
Martha Bjerg  2004    510  1:10.22  2:25.31  3:41.06    4:55.84   
  Aarhus Swim  4:46.83                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    503  1:10.18  3:01.99  4:57.24    4:57.24   
  Aalborg Svømmeklub  5:09.09                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    500  1:10.15  2:25.08  3:41.45    4:57.83   
  Agfs Svømmeafdeling  4:58.62                 
                     
Emilie Egerup  2003    486  1:09.06  2:24.67  3:43.09    5:00.59   
  Silkeborg Svømmeklub  4:54.18                 
                     
10  Anna Pave Ottesen  2003    484  1:10.29  2:27.44  3:44.96    5:01.13   
  DeltaSwim  5:08.94                 
                     
11  Marlene Reitan  2003    480  1:51.88  3:08.78  4:25.75    5:01.84   
  Agfs Svømmeafdeling  5:38.71                 
                     
12  Cathrine Birkebæk  2004    473  1:12.06  2:27.68  3:46.15    5:03.37   
  Agfs Svømmeafdeling  5:00.13                 
                     
13  Clarissa Marie Lauritzen  2003    454  1:11.96  2:30.47  3:50.28    5:07.51   
  Silkeborg Svømmeklub  5:05.76                 
                     
14  Karoline Kristensen  2004    453  1:12.04  2:30.74  3:50.22    5:07.68   
  DeltaSwim  5:12.11                 
                     
15  Maria Mehlsen  2003    445  1:12.18  2:32.20  3:51.97    5:09.53   
  Agfs Svømmeafdeling  5:13.44                 
                     
16  Eva Hjort  2004    436  1:15.18  2:35.21  3:53.97    5:11.83   
  Aarhus Swim  5:37.77                 
                     
17  Selma Lindberg  2003    405  1:15.50  2:37.95  3:59.54    5:19.46   
  Silkeborg Svømmeklub  5:47.71                 
                     
18  Catherina Juul Jensen  2003    398  1:14.35  2:37.05  3:59.67    5:21.26   
  Svømmeklubben S 68  5:20.18                 
                     
19  Kathrine Bech Nielsen  2004    391  1:16.38  2:38.71  4:01.31    5:23.18   
  Odder Svømmeklub  5:19.54                 
                     
20  Emma Jensen  2003    369  1:17.29  2:41.38  4:06.52    5:29.62   
  Svømmeklubben S 68  5:30.66                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  5:15.66                 
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    468  1:10.68  2:28.37  3:46.85    5:04.44   
  Agfs Svømmeafdeling  5:22.69                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    462  1:13.88  2:33.88  3:52.33    5:05.77   
  Silkeborg Svømmeklub  5:14.88                 
                     
Mette Holstein  2005    438  1:15.88  2:36.41  3:55.13    5:11.26   
  Silkeborg Svømmeklub  5:36.64                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    437  1:14.30  2:35.37  3:55.22    5:11.48   
  Agfs Svømmeafdeling  5:30.01                 
                     
Ester Lauritsen  2005    373  1:16.22  2:39.30  4:05.14    5:28.29   
  Silkeborg Svømmeklub  5:25.81                 
                     
Maja Friis  2005    372  5:28.67        5:28.67   
  Silkeborg Svømmeklub  5:24.59                 
                     
Stine Mejdahl  2005    356  1:18.64  2:45.27  4:11.48    5:33.49   
  Aalborg Svømmeklub  6:28.71                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    355  1:20.32  2:46.71  4:11.87    5:33.78   
  Odder Svømmeklub  5:51.69                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006    353  1:20.25  2:46.14  4:14.11    5:34.52   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    334  1:19.49  2:47.46  4:14.52    5:40.50   
  Agfs Svømmeafdeling  6:13.54                 
                     
11  Rikke Friis Kanstrup  2006    322  1:15.41  2:46.20  4:16.54    5:44.78   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  6:03.85                 
                     
12  Caden Halle  2005    321  1:20.66  2:50.09  4:18.81    5:45.27   
  Odder Svømmeklub                   
                     
13  Freja Bjørn  2005    319  1:19.78  2:49.92  4:23.06    5:45.85   
  Agfs Svømmeafdeling  6:25.67                 
                     
14  Trine Lundø Michaelsen  2006    313  1:22.02  2:50.67  4:20.10    5:48.19   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Karoline Hansfort  2006    309  1:22.21  2:51.41  4:22.88    5:49.50   
  Agfs Svømmeafdeling  6:18.07                 
                     
16  Nanna Langvad  2005    308  1:19.72  2:51.86  4:23.82    5:50.10   
  Aarhus Swim                   
                     
17  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    300  1:22.31  2:52.79  4:24.69    5:52.86   
  Aarhus Swim                   
                     
18  Anne Katrine Dige  2006    289  1:23.51  2:55.01  4:26.94    5:57.56   
  Aarhus Swim                   
                     
19  Lea Wallén  2005    284  1:25.50  2:59.09  4:32.24    5:59.48   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
20  Sofie Nørskov Willumsen  2006    271  1:28.36  3:03.22  4:33.59    6:05.15   
  Aarhus Swim                   
                     
21  Nikoline Sejr  2006    249  2:20.63  3:58.77  5:33.83    6:15.64   
  Aarhus Swim                   
                     
22  Maria Lysgaard Sørensen  2006    247  1:27.23  3:04.98  4:43.34    6:16.56   
  Aarhus Swim                   
                     
23  Anna Ancker  2006    244  1:30.70  3:09.06  4:46.98    6:17.99   
  Aarhus Swim                   
                     
24  Mathilde Søndergaard  2005    217  2:20.85  4:01.46  6:33.08    6:33.08   
  Aarhus Swim                   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tilde N. H. Sørensen  2007    222  1:31.64  3:14.40  4:54.19    6:30.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Emma Brogaard Krogh  2007    219  1:31.02  3:11.69  4:52.79    6:31.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    213  1:31.38  3:15.47  6:35.44    6:35.44   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  6:41.99                 
                     
Ida-Marie J. C. Hansen  2007    201  1:32.49  3:18.37  5:02.16    6:43.09   
  Aarhus Swim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  20:49   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999    686  59.66  2:02.50  3:05.58    4:09.45   
  Agfs Svømmeafdeling  4:04.26                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    587  1:02.71  2:10.06  3:17.15    4:22.76   
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.33                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    564  1:03.97  2:13.07  3:19.68    4:26.23   
  Agfs Svømmeafdeling  4:12.04                 
                     
Søren Mikkelsen  1991    445  1:08.46  2:21.47  3:34.75    4:48.05   
  Aarhus Swim  4:52.14                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Lindholm  2001    727  59.29  2:02.51  3:04.83    4:04.67   
  Aarhus Swim  4:03.48                 
                     
Rune Nørgaard  2000    569  1:06.40  2:14.22  3:22.39    4:25.53   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.34                 
                     
Marius Nørgaard  2001    560  1:05.68  2:13.48  3:21.45    4:26.85   
  Aalborg Svømmeklub  4:24.18                 
                     
Christian Bonde  2001    551  1:03.69  2:11.55  3:20.72    4:28.43   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.86                 
                     
Frederik Gaardsted  2001    471  1:07.28  2:19.94  3:33.43    4:42.80   
  Silkeborg Svømmeklub  4:41.23                 
                     
Sebastian Møller Jürgense  2001    469  1:06.98  2:18.30  3:30.83    4:43.24   
  Odder Svømmeklub  4:37.99                 
                     
Robert Versteegen  2001    461  1:05.35  2:19.15  3:33.90    4:44.70   
  Brædstrup Svømmeklub  4:45.43                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    576  1:02.30  2:08.99  3:16.39    4:24.46   
  Thisted Svømmeklub  4:28.56                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    508  1:05.74  2:16.10  3:27.21    4:35.65   
  Agfs Svømmeafdeling  4:32.31                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    491  1:06.27  2:17.39  3:28.83    4:38.81   
  Silkeborg Svømmeklub  4:35.54                 
                     
Alex Søndergaard  2003    468  1:06.51  2:17.84  3:30.40    4:43.25   
  Thisted Svømmeklub  4:36.61                 
                     
Markus Toft  2003    431  1:09.01  2:23.21  3:37.96    4:51.23   
  Agfs Svømmeafdeling  5:06.58                 
                     
Oliver Christensen  2003    431  1:09.86  2:24.42  3:39.77    4:51.33   
  Silkeborg Svømmeklub  4:59.26                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    417  1:08.70  2:22.63  3:36.49    4:54.40   
  Agfs Svømmeafdeling  4:59.55                 
                     
Alexander Johnsen  2003    355  1:14.65  2:34.79  3:54.14    5:10.55   
  Odder Svømmeklub  5:02.97                 
                     
Jens Mejdahl  2003    284  1:18.37  2:46.06  4:13.03    5:34.77   
  Aalborg Svømmeklub  5:38.77                 
                     
10  Markus Friis Hansen  2003    234  1:22.76  2:53.89  4:26.65    5:56.81   
  Solbjerg IF  6:04.09                 
                     
11  Mikkel O. Mortensen  2003    230  1:24.42  2:56.65  4:29.52    5:58.83   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Asger Hatting  2003              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub  5:01.18                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    522  1:05.85  2:16.52  3:27.29    4:33.25   
  Aarhus Swim  4:30.74                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    484  1:08.55  2:21.36  3:32.87    4:40.21   
  Aarhus Swim  4:47.27                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    465  1:07.95  2:21.79  3:34.35    4:43.94   
  Odder Svømmeklub  4:39.69                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    450  1:09.24  2:23.27  3:36.11    4:47.10   
  Aarhus Swim  4:58.61                 
                     
Kasper Hansen  2004    446  1:09.16  2:21.80  3:35.25    4:48.01   
  Silkeborg Svømmeklub  4:52.72                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    436  1:10.94  2:24.56  3:38.30    4:50.16   
  Aalborg Svømmeklub  5:44.56                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    418  1:10.34  2:26.40  3:42.80    4:54.18   
  Aalborg Svømmeklub  4:54.43                 
                     
Tobias Nielsen  2004    339  1:16.11  2:36.18  3:57.27    5:15.39   
  Odder Svømmeklub  5:23.07                 
                     
Søren Have  2004    337  1:11.40  2:31.28  3:54.78    5:16.21   
  Agfs Svømmeafdeling  5:31.57                 
                     
10  Anders Sanggaard  2005    336  1:14.02  2:37.89  3:58.56    5:16.30   
  Agfs Svømmeafdeling  5:34.76                 
                     
11  Johan Erdmann Christensen  2005    283  1:19.70  2:48.33  4:15.04    5:34.97   
  DeltaSwim  5:59.95                 
                     
12  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    204  1:29.58  3:06.98  4:42.81    6:13.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Simon Gallacher  2005    193  1:27.25  3:07.29  4:45.07    6:20.48   
  Aarhus Swim                   
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005              DNS   
  Odder Svømmeklub  5:02.78                 
                     
Viggo Lind Toustrup  2005              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  6:06.14                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    279  1:20.90  2:49.97  4:15.91    5:36.62   
  DeltaSwim  5:48.61                 
                     
Villads Seneca  2006    247  1:20.99  2:52.31  4:23.68    5:50.29   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nicolai N. H. Sørensen  2006    207  1:29.40  3:06.99  4:42.88    6:11.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Karl B. Hansen  2006    184  1:30.54  3:10.63  4:49.77    6:26.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Oscar F. J. Dencker  2006    169  1:34.05  3:17.96  4:56.00    6:37.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:49 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:36   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Lykke Hansen  1999    615  31.04  1:05.33  1:39.47    2:12.82   
  Odder Svømmeklub  2:17.93                 
                     
Helena V. Elling  2000    582  31.62  1:05.89  1:40.75    2:15.25   
  Silkeborg Svømmeklub  2:12.71                 
                     
Pernille Rasmussen  1996              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  2:13.88                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Bach Andersen  2001    678  30.26  1:02.42  1:35.12    2:08.56   
  Aalborg Svømmeklub  2:04.40                 
                     
Marie Christensen  2002    631  30.95  1:04.05  1:37.81    2:11.71   
  Odder Svømmeklub  2:13.75                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    595  31.34  1:05.12  1:40.04    2:14.32   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.06                 
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    578  32.24  1:06.30  1:41.35    2:15.61   
  Aalborg Svømmeklub  2:13.08                 
                     
Signe Villumsen  2001    552  31.57  1:06.42  1:42.59    2:17.72   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.25                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    548  32.19  1:07.07  1:43.11    2:18.04   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.80                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    493  31.84  1:07.83  1:45.62    2:22.93   
  DeltaSwim  2:14.21                 
                     
Clara Tolderlund  2002    477  32.41  1:08.33  1:46.82    2:24.53   
  Silkeborg Svømmeklub  2:15.91                 
                     
Jasmin Jespersen  2002    408  34.53  1:12.52  1:52.61    2:32.31   
  Silkeborg Svømmeklub  2:26.46                 
                     
10  Maiken Kjærsgaard  2002    403  33.99  1:11.83  1:51.95    2:32.84   
  Svømmeklubben S 68  2:23.89                 
                     
11  Gro Sørensen  2002    403  35.95  1:14.75  1:54.75    2:32.88   
  Aarhus Swim  2:32.26                 
                     
12  Smilla Bruun Christensen  2001    398  34.80  1:13.15  1:53.28    2:33.48   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.96                 
                     
13  Elisabeth Sølvkjær  2002    380  36.49  1:16.64  1:56.63    2:35.86   
  Thisted Svømmeklub  2:26.02                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    581  31.69  1:05.91  1:40.86    2:15.32   
  Agfs Svømmeafdeling  2:12.68                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    573  31.53  1:05.67  1:41.31    2:15.98   
  Aalborg Svømmeklub  2:16.29                 
                     
Lærke Høgsted  2003    556  31.67  1:06.39  1:41.93    2:17.32   
  Svømmeklubben S 68  2:13.49                 
                     
Ida S Olesen  2003    555  31.61  1:06.36  1:42.36    2:17.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:16.14                 
                     
Anna Pave Ottesen  2003    551  31.23  1:06.27  1:42.93    2:17.74   
  DeltaSwim  2:19.14                 
                     
Martha Bjerg  2004    517  33.22  1:08.60  1:44.63    2:20.72   
  Aarhus Swim  2:13.58                 
                     
Emma Stecher  2003    508  32.09  1:07.77  1:45.15    2:21.56   
  Aalborg Svømmeklub  2:14.44                 
                     
Maria Mehlsen  2003    503  32.81  1:09.40  1:46.52    2:22.05   
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.94                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003    500  32.24  1:08.74  1:45.86    2:22.27   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.58                 
                     
10  Naya Høgholt Sejr  2003    496  33.23  1:09.27  1:46.38    2:22.66   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.62                 
                     
11  Cathrine Birkebæk  2004    475  33.21  1:09.65  1:47.31    2:24.73   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.20                 
                     
12  Clarissa Marie Lauritzen  2003    462  33.09  1:10.24  1:48.74    2:26.08   
  Silkeborg Svømmeklub  2:29.49                 
                     
13  Anne Lundorff Larsen  2004    444  35.27  1:12.73  1:50.51    2:28.03   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.01                 
                     
14  Pernille Nedergaard  2004    428  35.16  1:14.98  1:54.16    2:29.86   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.26                 
                     
15  Selma Lindberg  2003    400  35.03  1:13.84  1:53.76    2:33.29   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.19                 
                     
16  Mathilde Tilsted Hansen  2003    398  33.51  1:12.48  1:53.76    2:33.58   
  Aarhus Swim  2:28.02                 
                     
17  Catherina Juul Jensen  2003    380  34.90  1:14.83  1:55.34    2:35.85   
  Svømmeklubben S 68  2:32.29                 
                     
18  Freja Kruse  2004    362  35.32  1:14.99  1:57.20    2:38.39   
  Svømmeklubben Grindsted  2:56.31                 
                     
19  Emma Jensen  2003    348  35.95  1:16.15  1:58.73    2:40.60   
  Svømmeklubben S 68  2:39.36                 
                     
20  Mathilde Jensen  2003    337  37.52  1:18.59  2:01.81    2:42.34   
  DeltaSwim  3:00.65                 
                     
21  Emmalina Long  2004    311  37.87  1:20.48  2:04.76    2:46.75   
  Aarhus Swim  2:38.84                 
                     
22  Ditte Hansen  2003    295  36.88  1:19.57  2:06.03    2:49.57   
  DeltaSwim  2:45.42                 
                     
23  Orchide Kiyani  2003    273  36.20  1:19.93  2:06.99    2:54.08   
  Agfs Svømmeafdeling  2:59.80                 
                     
24  Mathilde N. Drud  2004    205  42.35  1:31.44  2:22.55    3:11.45   
  Agfs Svømmeafdeling  3:18.34                 
                     
25  Lisa Gildsig  2004    164  43.20  1:36.36  2:31.41    3:26.15   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:38.68                 
                     
Annika Svarre Griffel  2003              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Line Lyskjær  2003              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  2:21.63                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    488  32.71  1:08.20  1:45.88    2:23.46   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.89                 
                     
Karoline Kjelstrup  2006    461  33.31  1:10.34  1:48.65    2:26.23   
  Aalborg Svømmeklub  2:22.89                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    458  33.81  1:11.56  1:49.78    2:26.57   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.15                 
                     
Laura S. Olesen  2005    425  34.53  1:12.74  1:52.10    2:30.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:41.12                 
                     
Maja Friis  2005    419  34.89  1:13.77  1:53.54    2:30.97   
  Silkeborg Svømmeklub  2:42.35                 
                     
Ester Lauritsen  2005    397  35.47  1:15.17  1:55.42    2:33.68   
  Silkeborg Svømmeklub  2:34.34                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    390  36.20  1:15.15  1:55.12    2:34.55   
  Silkeborg Svømmeklub  2:53.04                 
                     
Sara Baumgartner  2005    382  35.02  1:15.58  1:57.61    2:35.61   
  Aarhus Swim  2:57.96                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    366  35.81  1:16.25  1:57.57    2:37.87   
  Odder Svømmeklub  2:31.64                 
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    354  35.03  1:15.62  1:57.98    2:39.68   
  Agfs Svømmeafdeling  2:56.54                 
                     
11  Johanne V. Futtrup  2005    341  34.58  1:14.06  1:57.43    2:41.56   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.97                 
                     
12  Freja Bjørn  2005    337  36.46  1:18.45  2:01.38    2:42.23   
  Agfs Svømmeafdeling  2:47.95                 
                     
13  Liv Juhl Jensen  2005    333  36.24  1:16.63  1:59.35    2:42.89   
  Aarhus Swim  2:54.61                 
                     
14  Elea Amalie Poulsen  2006    330  37.19  1:20.07  2:02.96    2:43.45   
  Silkeborg Svømmeklub  2:48.20                 
                     
15  Marie Kromann Møller  2006    322  38.50  1:20.80  2:03.07    2:44.68   
  Agfs Svømmeafdeling  2:49.36                 
                     
16  Karoline Hansfort  2006    299  38.59  1:21.61  2:05.87    2:48.91   
  Agfs Svømmeafdeling  2:59.38                 
                     
17  Anne Katrine Dige  2006    292  37.78  1:21.00  2:05.66    2:50.20   
  Aarhus Swim  3:02.44                 
                     
18  Lea Wallén  2005    289  39.38  1:23.73  2:09.04    2:50.80   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  3:00.20                 
                     
19  Sigrid Poza-Frøkjær  2006    288  37.24  1:20.49  2:06.38    2:50.92   
  Aarhus Swim  2:55.54                 
                     
20  Nikoline Sejr  2006    251  40.14  1:24.48  2:12.48    2:59.05   
  Aarhus Swim  3:13.36                 
                     
21  Therese T. Kallestrup  2006    247  40.09  1:26.31  2:14.54    2:59.92   
  Agfs Svømmeafdeling  3:08.92                 
                     
22  Cathrine Friis Rossa  2006    239  1:25.85  3:01.81      3:01.81   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
23  Caroline G. Jørgensen  2005    211  41.83  1:31.82  2:23.79    3:09.61   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
24  Dagmar Keller  2006    197  42.75  1:35.04  2:25.99    3:13.95   
  Aarhus Swim                   
                     
25  Smilla Brovst Steffensen  2005    193  41.16  2:22.99  3:15.28    3:15.28   
  IHF Svømning  2:57.90                 
                     
26  Siri-Maj Juel Holt  2006    163  44.30  1:36.38  2:32.63    3:26.50   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
27  Frida Dalsgaard Hansen  2006    155  45.07  1:39.17  2:36.08    3:29.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Nørgaard  2007    254  39.48  1:24.93  2:10.83    2:58.36   
  Solbjerg IF                   
                     
Julie Ravn Holst  2007    214  43.91  1:33.49  2:24.00    3:08.61   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    212  43.76  1:34.16  2:21.97    3:09.27   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:59.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:36 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999    611  28.18  58.33  1:29.07    2:00.14   
  Agfs Svømmeafdeling  1:57.19                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    600  27.97  58.84  1:30.11    2:00.91   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.78                 
                     
Frederik Jessen  1998    568  28.53  59.46  1:31.39    2:03.14   
  Aarhus Swim  2:01.35                 
                     
Hugo Penne  1996    365  32.36  1:06.84  1:44.66    2:22.60   
  Agfs Svømmeafdeling  2:15.00                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  2:00.07                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian L H Frederiksen  2001    599  28.56  59.25  1:30.32    2:01.00   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.19                 
                     
Thomas Schiby  2001    510  29.64  1:02.43  1:35.36    2:07.61   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.68                 
                     
Christian Bonde  2001    509  30.41  1:02.60  1:35.51    2:07.71   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.48                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    486  29.76  1:02.54  1:36.55    2:09.68   
  Aarhus Swim  2:06.92                 
                     
Anders Vestergaard  2001    473  29.56  1:02.87  1:37.26    2:10.85   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.22                 
                     
Hjalte Lillevik Frost  2001    466  29.90  1:02.90  1:37.20    2:11.54   
  Svømmeklubben S 68  2:10.44                 
                     
Robert Versteegen  2001    447  30.32  1:04.19  1:38.86    2:13.34   
  Brædstrup Svømmeklub  2:13.84                 
                     
Casper Krohn  2001    444  31.11  1:05.63  1:40.03    2:13.63   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.18                 
                     
Frederik Gaardsted  2001    418  30.92  1:05.44  1:41.02    2:16.32   
  Silkeborg Svømmeklub  2:13.00                 
                     
10  Christoffer Juul Jensen  2001    343  33.47  1:09.99  1:47.72    2:25.60   
  Svømmeklubben S 68  2:20.21                 
                     
Sebastian Møller Jürgense  2001              DNS   
  Odder Svømmeklub  2:09.84                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    492  1:02.99  1:37.47  2:09.17    2:09.17   
  Svømmeklubben S 68  2:10.00                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    483  29.89  1:02.38  1:36.17    2:09.99   
  Silkeborg Svømmeklub  2:10.76                 
                     
Mikkel Stilling  2003    451  30.50  1:04.25  1:39.01    2:12.92   
  Thisted Svømmeklub  2:13.95                 
                     
Simon Degn  2003    426  31.80  1:06.71  1:41.56    2:15.54   
  Aarhus Swim  2:14.58                 
                     
Mikkel Mølgaard  2003    409  31.96  1:07.67  1:43.50    2:17.39   
  Silkeborg Svømmeklub  2:19.55                 
                     
Magnus Søgaard  2003    403  32.52  1:08.65  1:44.62    2:18.08   
  Silkeborg Svømmeklub  2:19.30                 
                     
Oliver Christensen  2003    398  32.25  1:07.43  1:43.72    2:18.62   
  Silkeborg Svømmeklub  2:17.88                 
                     
Niklas Højbjerg  2003    396  32.04  1:08.40  1:44.22    2:18.80   
  Svømmeklubben S 68  2:18.86                 
                     
Jacob Lyse Søe  2003    378  31.48  1:06.77  1:43.61    2:21.02   
  Odder Svømmeklub  2:16.79                 
                     
10  Erik Ellemose Sørensen  2002    374  31.45  1:07.18  2:21.45    2:21.45   
  Svømmeklubben Grindsted  2:29.40                 
                     
11  Valdemar Vind Sejr  2003    370  32.79  1:09.13  1:45.65    2:22.00   
  Aarhus Swim  2:31.32                 
                     
12  Alexander Johnsen  2003    318  33.40  1:11.29  1:50.46    2:29.39   
  Odder Svømmeklub  2:25.49                 
                     
13  Markus Friis Hansen  2003    263  34.80  1:59.41  2:39.09    2:39.09   
  Solbjerg IF  2:49.51                 
                     
14  Jakob Skorstengaard  2003    262  36.10  1:17.63  2:00.83    2:39.29   
  DeltaSwim  2:42.08                 
                     
15  Mikkel O. Mortensen  2003    225  36.18  1:19.73  2:04.47    2:47.55   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:54.33                 
                     
16