2021-04-11   15:03:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende 9.00

Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Rasmussen  1996    658  32.33        1:06.78   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.38                 
                     
Nikoline Østerberg  2000    492  35.37        1:13.56   
  Aarhus Swim  1:09.90                 
                     
Helena V. Elling  2000    476  35.51        1:14.41   
  Silkeborg Svømmeklub  1:13.22                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    475  36.57        1:14.46   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.75                 
                     
Louise Sørensen  2000              DNS   
  Thisted Svømmeklub  1:11.39                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    626  32.45        1:07.91   
  Thisted Svømmeklub  1:03.85                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    538  34.88        1:11.40   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.61                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    477  36.24        1:14.33   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.38                 
                     
Clara Tolderlund  2002    475  35.75        1:14.45   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.75                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    474  35.74        1:14.50   
  DeltaSwim  1:14.19                 
                     
Sofia Ingeberg  2002    441  37.15        1:16.29   
  Odder Svømmeklub  1:13.31                 
                     
Lise Lindemann-Larsen  2002    436  36.91        1:16.61   
  Thisted Svømmeklub  1:16.31                 
                     
Victoria K. Jespersen  2001    405  38.29        1:18.48   
  Aarhus Swim  1:15.43                 
                     
Signe Villumsen  2001              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.70                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marlene Reitan  2003    542  34.60        1:11.22   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.84                 
                     
Sarah Carugati  2004    516  35.12        1:12.40   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.91                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    491  36.05        1:13.63   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.12                 
                     
Lærke Asmussen  2003    480  35.96        1:14.17   
  Svømmeklubben S 68  1:11.77                 
                     
Mille Kjær Jensen  2004    473  37.00        1:14.53   
  Aarhus Swim  1:08.88                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    466  36.68        1:14.94   
  Odder Svømmeklub  1:12.61                 
                     
Clara Skrydstrup  2004    461  36.71        1:15.21   
  Aarhus Swim  1:15.93                 
                     
Emma Stecher  2003    458  36.50        1:15.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.79                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    435  37.30        1:16.64   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.75                 
                     
10  Karoline L. Kristensen  2003    418  37.45        1:17.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.59                 
                     
11  Laura Rønn Danielsen  2004    411  37.35        1:18.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.41                 
                     
12  Cathrine Birkebæk  2004    411  38.69        1:18.12   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.41                 
                     
13  Selma Lindberg  2003    403  38.36        1:18.64   
  Silkeborg Svømmeklub  1:20.53                 
                     
14  Maria Mehlsen  2003    400  39.50        1:18.84   
  Agfs Svømmeafdeling  1:17.63                 
                     
15  Clarissa Marie Lauritzen  2003    381  38.99        1:20.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.59                 
                     
16  Pernille Nedergaard  2004    360  40.58        1:21.61   
  Silkeborg Svømmeklub  1:19.47                 
                     
17  Line Back Kristoffersen  2003    346  39.85        1:22.72   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:25.02                 
                     
18  Agnes Bojsen Jensen  2004    337  40.53        1:23.48   
  Aarhus Swim  1:21.59                 
                     
19  Emma Jensen  2003    310  41.56        1:25.80   
  Svømmeklubben S 68  1:25.71                 
                     
20  Signe Jochumsen  2004    289  1:27.80        1:27.80   
  DeltaSwim  1:34.17                 
                     
21  Sofie Jakobsen  2003    287  42.24        1:28.05   
  Svømmeklubben S 68  1:25.59                 
                     
22  Mathilde Thomsen  2004    280  40.87        1:28.78   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:23.44                 
                     
23  Annika Svarre Griffel  2003    275  43.52        1:29.30   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:34.87                 
                     
24  Orchide Kiyani  2003    261  43.43        1:30.84   
  Agfs Svømmeafdeling  1:34.67                 
                     
25  Cecilie Do  2004    232  45.28        1:34.43   
  IHF Svømning  1:33.05                 
                     
26  Sofie Hjarbæk  2004    197  49.39        1:39.85   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
27  Ditte Hansen  2003    195  48.30        1:40.16   
  DeltaSwim  2:28.01                 
                     
28  Mathilde N. Drud  2004    192  48.59        1:40.62   
  Agfs Svømmeafdeling  1:41.06                 
                     
29  Lisa Gildsig  2004    162  52.19        1:46.40   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:47.07                 
                     
Ida S Olesen  2003              DSQ  neddyk. v.berør.100m 
  Aalborg Svømmeklub  1:08.82                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    527  35.28        1:11.92   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.62                 
                     
Ester Lauritsen  2005    484  36.79        1:13.99   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.45                 
                     
Louise Lie Thisted  2005    455  36.29        1:15.52   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.31                 
                     
Stine Mejdahl  2005    440  38.30        1:16.36   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.90                 
                     
Amalie Tolderlund  2005    421  38.42        1:17.49   
  Silkeborg Svømmeklub  1:15.83                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    417  37.39        1:17.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.14                 
                     
Jazmin Jensen  2005    393  38.44        1:19.27   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.39                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006    374  39.00        1:20.59   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.91                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    373  39.67        1:20.66   
  Odder Svømmeklub  1:17.22                 
                     
10  Ida Emilie Hindberg  2005    366  40.35        1:21.17   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.94                 
                     
10  Line Gjelstrup  2006    366  39.73        1:21.17   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.79                 
                     
12  Caden Halle  2005    360  39.77        1:21.62   
  Odder Svømmeklub  1:18.13                 
                     
13  Freja Bjørn  2005    355  40.09        1:22.01   
  Agfs Svømmeafdeling  1:20.88                 
                     
14  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    340  41.42        1:23.19   
  DeltaSwim  1:22.21                 
                     
15  Rikke Friis Kanstrup  2006    336  39.50        1:23.51   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:27.22                 
                     
16  Trine Lundø Michaelsen  2006    334  40.78        1:23.71   
  Silkeborg Svømmeklub  1:24.54                 
                     
17  Sarah Froberg Pedersen  2006    333  40.93        1:23.81   
  Silkeborg Svømmeklub  1:22.74                 
                     
18  Maja Friis  2005    319  40.83        1:25.00   
  Silkeborg Svømmeklub  1:19.41                 
                     
19  Marie Kromann Møller  2006    316  41.88        1:25.23   
  Agfs Svømmeafdeling  1:28.38                 
                     
20  Karoline Hansfort  2006    297  42.88        1:27.04   
  Agfs Svømmeafdeling  1:25.95                 
                     
21  Victoria Richards  2005    286  42.77        1:28.15   
  DeltaSwim  1:30.06                 
                     
22  Sophie Hougaard  2006    284  44.37        1:28.38   
  Aarhus Swim  1:36.18                 
                     
23  Elea Amalie Poulsen  2006    266  44.84        1:30.26   
  Silkeborg Svømmeklub  1:46.01                 
                     
24  Anna Ancker  2006    263  44.18        1:30.57   
  Aarhus Swim  1:38.30                 
                     
25  Mille Lindeblad  2005    263  1:30.62        1:30.62   
  DeltaSwim  1:29.04                 
                     
26  Anne Katrine Dige  2006    256  45.36        1:31.43   
  Aarhus Swim  1:34.47                 
                     
27  Liv Juhl Jensen  2005    250  43.37        1:32.22   
  Aarhus Swim  1:48.37                 
                     
28  Cathrine Friis Rossa  2006    200  48.70        1:39.27   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
29  Sofie Nørskov Willumsen  2006    192  48.91        1:40.61   
  Aarhus Swim  1:52.43                 
                     
30  Therese T. Kallestrup  2006    177  1:43.32        1:43.32   
  Agfs Svømmeafdeling  1:50.93                 
                     
31  Caroline G. Jørgensen  2005    159  52.85        1:47.04   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
32  Siri-Maj Juel Holt  2006    155  53.93        1:48.06   
  Agfs Svømmeafdeling  1:55.83                 
                     
33  Frida Dalsgaard Hansen  2006    147  51.21        1:50.08   
  Agfs Svømmeafdeling  1:54.52                 
                     
34  Cecilia Marie Dolan  2005    135  56.08        1:53.05   
  Aarhus Swim  1:59.75                 
                     
Johanne V. Futtrup  2005              DSQ  1 fod på ved start 
  Agfs Svømmeafdeling  1:19.23                 
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Brogaard Krogh  2007    289  42.93        1:27.80   
  Agfs Svømmeafdeling  1:29.89                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007    250  45.05        1:32.14   
  Agfs Svømmeafdeling  1:37.14                 
                     
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    220  47.84        1:36.24   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:46.48                 
                     
Freja Hørslev Sørensen  2008    133  55.63        1:53.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Harmoni Lang  2008    125  57.06        1:56.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anna Brogaard Krogh  2008    120  1:57.48        1:57.48   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Marie Pilegaard Køfer  2008    110  2:00.97        2:00.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Katinka Folke Jensen  2007    106  57.41        2:02.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.64                 
                     
Sofia Dalsgaard Hansen  2008    90  1:03.31        2:09.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Katinka Rønn Gornitzka  2007    86  1:04.02        2:11.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Ea Juhl Thallaug  2008    81  1:05.76        2:13.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Frida Luna Dencker  2008    73  1:05.97        2:18.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Asta Bielfeldt Sørensen  2007    62  1:10.39        2:26.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Laura Winum Andersen  2009              DNS   
  Aarhus Swim  1:58.72                 
                     
Agnes Kaae Lunde  2007              DSQ  ej forts. bev. v.50m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner