2021-04-21   19:42:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende 9.00

Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Degn  1996    576  30.67        1:02.29   
  Aalborg Svømmeklub  59.10                 
                     
Lars Lyhne  1999    531  31.10        1:03.99   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.11                 
                     
Hugo Penne  1996              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.00                 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    596  30.17        1:01.61   
  DeltaSwim  1:01.20                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    568  30.28        1:02.58   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.56                 
                     
Marius Nørgaard  2001    524  31.20        1:04.28   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.45                 
                     
Thomas Schiby  2001    514  32.01        1:04.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.86                 
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    484  32.10        1:06.01   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.41                 
                     
Jens Riisgaard  2000    438  33.32        1:08.26   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.00                 
                     
Magnus V. Ancker  2001    425  33.68        1:08.96   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.33                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    409  34.14        1:09.83   
  Aarhus Swim  1:09.62                 
                     
Mathias Teuchler  2000    311  36.86        1:16.46   
  DeltaSwim  1:23.01                 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    543  30.59        1:03.52   
  Thisted Svømmeklub  59.33                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    503  32.10        1:05.19   
  Svømmeklubben S 68  1:03.45                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    491  31.72        1:05.71   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.52                 
                     
Artúr Jegesi  2002    397  34.47        1:10.50   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.52                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    393  33.72        1:10.76   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.68                 
                     
Oliver Christensen  2003    343  36.77        1:14.03   
  Silkeborg Svømmeklub  1:10.85                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    324  36.66        1:15.49   
  Silkeborg Svømmeklub  1:14.07                 
                     
Jacob Emil Jeppesen  2003    303  37.71        1:17.18   
  Aarhus Swim  1:19.25                 
                     
Jeppe Egholm  2003    286  1:18.69        1:18.69   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Mikkel Mølgaard  2003    272  39.11        1:19.98   
  Silkeborg Svømmeklub  1:18.04                 
                     
11  Jens Mejdahl  2003    254  40.49        1:21.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.46                 
                     
12  Mikkel O. Mortensen  2003    213  42.44        1:26.75   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:26.33                 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jacobsen  2004    391  34.85        1:10.87   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.57                 
                     
Casper Johannesen  2004    378  34.70        1:11.71   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.90                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    370  34.70        1:12.16   
  Aarhus Swim  1:07.48                 
                     
Linus Folke Jensen  2004    357  36.18        1:13.06   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.92                 
                     
Søren Have  2004    324  36.37        1:15.42   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.50                 
                     
Anders Sanggaard  2005    318  37.54        1:15.94   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.60                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    318  36.52        1:15.94   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.30                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    309  37.73        1:16.66   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.47                 
                     
Kasper Hansen  2004    297  38.68        1:17.69   
  Silkeborg Svømmeklub  1:17.16                 
                     
10  Gustav Dalby Østerberg  2005    296  37.92        1:17.73   
  Aarhus Swim  1:17.17                 
                     
11  Christian Damborg Thomsen  2005    294  39.31        1:17.94   
  DeltaSwim  1:16.63                 
                     
12  Simon Kutsko Jensen  2004    282  38.04        1:19.02   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.98                 
                     
13  Tobias Nielsen  2004    280  38.10        1:19.19   
  Odder Svømmeklub  1:17.25                 
                     
14  Casper Boest  2005    270  39.02        1:20.22   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:24.22                 
                     
15  Emil Togsverd  2005    268  38.94        1:20.42   
  Silkeborg Svømmeklub  1:23.75                 
                     
16  Mikkel Holme Madsen  2005    255  1:21.66        1:21.66   
  DeltaSwim  1:20.04                 
                     
17  Valdemar Degn  2004    246  40.96        1:22.67   
  Odder Svømmeklub  1:21.08                 
                     
18  Kresten Skau Hansen  2005    232  41.04        1:24.34   
  DeltaSwim  1:21.15                 
                     
19  Mads Halfdan Nielsen  2004    207  43.10        1:27.63   
  Aarhus Swim  1:29.64                 
                     
20  David Kilsgaard Andersen  2005    195  44.08        1:29.32   
  Aarhus Swim                   
                     
21  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    188  45.02        1:30.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:33.74                 
                     
22  Karl-Wilhelm Skov  2005    159  46.59        1:35.67   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:37.81                 
                     
23  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    140  49.52        1:39.71   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
24  Jens Schou  2005    135  50.41        1:40.99   
  DeltaSwim  1:43.85                 
                     
25  Simon Gallacher  2005    123  50.03        1:44.16   
  Aarhus Swim  1:52.90                 
                     
26  Frederik Friis Rossa  2004    121  51.98        1:44.73   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Oscar Hove Lasthein  2004              DNS   
  Aarhus Swim  1:41.83                 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: BYGNINGSMALEREN 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai N. H. Sørensen  2006    248  41.36        1:22.46   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.53                 
                     
Villads Seneca  2006    241  41.61        1:23.30   
  Agfs Svømmeafdeling  1:28.92                 
                     
Malthe Glent-Thule  2007    236  41.35        1:23.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Daniel Marcus Le  2006    226  40.91        1:25.00   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:27.71                 
                     
Johannes Jervidalo  2006    203  43.88        1:28.19   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  1:30.30                 
                     
Karl B. Hansen  2006    179  44.49        1:31.86   
  Agfs Svømmeafdeling  1:31.08                 
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006    163  46.94        1:34.73   
  Agfs Svømmeafdeling  1:37.21                 
                     
Oscar F. J. Dencker  2006    139  49.95        1:40.09   
  Agfs Svømmeafdeling  1:42.50                 
                     
Anton Rasmussen  2006    136  49.45        1:40.64   
  Aarhus Swim  1:45.79                 
                     
10  Simon Fancello  2006    113  52.01        1:47.01   
  Aarhus Swim  1:54.96                 
                     
11  Viggo Rohde  2008    112  53.02        1:47.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Victor Langberg Aakjær  2008    64  1:06.35        2:09.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Carl H. Frederiksen  2009    52  2:18.49        2:18.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sylvester E. Schau  2006              DSQ  mave lig. e. 50m v. 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner