2021-04-22   17:27:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Finale 17.00

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ssk Damer 1  2005    548          2:09.73   
  Silkeborg Svømmeklub  2:14.98                 
  Ester Lauritsen  2005      34.79        34.79   
  Mette Holstein  2005      35.02        1:09.81   
  Annabella Marie Lauritzen  2005      31.50        1:41.31   
  Amalie Tolderlund  2005      28.42        2:09.73   
                     
Aalborg Piger 1  2005    502          2:13.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Louise Lie Thisted  2005      34.43        34.43   
  Karoline Kjelstrup  2006      37.33        1:11.76   
  Cecilie Nørgaard Frost  2005      31.79        1:43.55   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      30.04        2:13.59   
                     
Aalborg Piger 2  2005    443          2:19.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Laura S. Olesen  2005      35.86        35.86   
  Mathilde Bager  2005      37.28        1:13.14   
  Jazmin Jensen  2005      34.32        1:47.46   
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      31.77        2:19.23   
                     
Agf Piger 1  2005    432          2:20.46   
  Agfs Svømmeafdeling  2:40.00                 
  Johanne V. Futtrup  2005      36.48        36.48   
  Malou Sejr  2005      38.57        1:15.05   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      35.68        1:50.73   
  Ida Emilie Hindberg  2005      29.73        2:20.46   
                     
Ssk Damer 2  2005    344          2:31.45   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.91                 
  Sarah Froberg Pedersen  2006      38.55        38.55   
  Elea Amalie Poulsen  2006      45.65        1:24.20   
  Trine Lundø Michaelsen  2006      1:07.25        2:31.45   
  Maja Friis  2005              2:31.45   
                     
Delta Piger 3  2005    344          2:31.46   
  DeltaSwim  2:40.00                 
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      37.65        37.65   
  Frederikke Riber  2005      44.37        1:22.02   
  Victoria Richards  2005      37.02        1:59.04   
  Mille Lindeblad  2005      32.42        2:31.46   
                     
Agf Piger 2  2005    330          2:33.52   
  Agfs Svømmeafdeling  2:50.00                 
  Marie Kromann Møller  2006      40.09        40.09   
  Karoline Hansfort  2006      42.46        1:22.55   
  Freja Bjørn  2005      35.50        1:58.05   
  Emma Brogaard Krogh  2007      35.47        2:33.52   
                     
Lyseng K3-Piger 2  2005    283          2:41.65   
  Aarhus Swim                   
  Anna Ancker  2006      41.66        41.66   
  Maria Lysgaard Sørensen  2006      43.92        1:25.58   
  Nikoline Sejr  2006      39.88        2:05.46   
  Sigrid Poza-Frøkjær  2006      36.19        2:41.65   
                     
Hei Piger  2005    245          2:49.64   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
  Rikke Friis Kanstrup  2006      38.32        38.32   
  Annika Svarre Griffel  2003      44.93        1:23.25   
  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007      52.31        2:15.56   
  Caroline G. Jørgensen  2005      34.08        2:49.64   
                     
10  Lyseng K3-Piger 1  2005    228          2:53.80   
  Aarhus Swim                   
  Nanna Langvad  2005      39.64        39.64   
  Cecilia Marie Dolan  2005      49.58        1:29.22   
  Laura Winum Andersen  2009      45.93        2:15.15   
  Mathilde Søndergaard  2005      38.65        2:53.80   
                     
11  Agf Piger 3  2005    194          3:03.23   
  Agfs Svømmeafdeling  3:10.00                 
  Siri-Maj Juel Holt  2006      47.87        47.87   
  Frida Dalsgaard Hansen  2006      56.77        1:44.64   
  Tilde N. H. Sørensen  2007      42.75        2:27.39   
  Therese T. Kallestrup  2006      35.84        3:03.23   
                     
12  Agf Piger 4  2005    110          3:41.07   
  Agfs Svømmeafdeling  3:20.00                 
  Sofia Dalsgaard Hansen  2008      53.31        53.31   
  Marie Pilegaard Køfer  2008      59.02        1:52.33   
  Katinka Folke Jensen  2007      1:00.16        2:52.49   
  Freja Hørslev Sørensen  2008      48.58        3:41.07   
                     
13  Agf Piger 5  2005    102          3:46.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Ea Juhl Thallaug  2008      59.66        59.66   
  Agnes Kaae Lunde  2007      1:03.51        2:03.17   
  Anna Brogaard Krogh  2008      56.22        2:59.39   
  Sigrid Hagelskær Iversen  2008      47.37        3:46.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner