2021-12-02   20:55:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim (50m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 27 juni 2018 kl. 17:00

Document
Resultat
Sum-Sim (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Lindängsbadet Svensk Simidrott & Malmö KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018
Event 2, 4x200m Frisim F 15 o y - Final
Sponsor: Kiviks Musteri
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Järfälla S 8:54.30
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs S 2004 Helsingborgs Simsällskap 668 8:48.38
Angelina Agrell 2003 AR6803 +0.81 30.24 1:03.67 2:11.33 2:11.33
Emilia Nordén 2003 AT3803 +0.49 29.74 1:02.36 2:10.29 4:21.62
Alice Persson 2003 AN5803 +0.50 30.61 1:04.53 2:14.90 6:36.52
Tyra Littorin 2004 AG8404 +0.29 30.12 1:03.71 2:11.86 8:48.38
2 Södertörns SS 2003 Södertörns Simsällskap 645 8:54.74 +6.36
Emelie Fast 2004 AR4204 +0.72 29.86 1:03.68 2:10.20 2:10.20
Klara Possman 2003 BA6803 +0.43 31.12 1:04.44 2:14.66 4:24.86
Nina Pavlovic Cano 2004 AS7804 +0.17 30.19 1:04.33 2:14.95 6:39.81
Saliha Colic 2003 AX8803 +0.19 29.62 1:03.09 2:14.93 8:54.74
3 Malmö KK 2003 Malmö Kappsimningsklubb 643 8:55.34 +6.96
Kristina Orban 2004 AS9804 +0.72 30.14 1:03.89 2:12.59 2:12.59
Julia Osterman 2004 AS5804 +0.11 30.09 1:03.37 2:13.06 4:25.65
Mollie Morfelt 2003 AG8803 +0.20 29.64 1:04.53 2:15.21 6:40.86
Lovisa Bjurnemark 2003 BG9603 +0.47 30.33 1:04.72 2:14.48 8:55.34
4 SK Elfsborg 2005 Simklubben Elfsborg 642 8:55.58 +7.20
Sofia Åstedt 2003 AF1403 +0.93 30.04 1:02.99 2:12.65 2:12.65
Tindra Aminoff 2003 AU5403 +0.18 30.00 1:03.73 2:14.19 4:26.84
Thilda Häll 2005 AE5205 +0.32 30.81 1:05.79 2:16.10 6:42.94
Linn Thid 2003 AG5803 +0.50 30.24 1:03.53 2:12.64 8:55.58
5 Järfälla S 2003 Järfälla Simsällskap 625 9:00.24 +11.86
Linnea Gipperth 2003 AA6403 +0.90 30.81 1:04.16 2:11.68 2:11.68
Josefine Iwarson 2003 AT1603 +0.40 30.02 1:03.46 2:17.46 4:29.14
Tone Sandsjö 2003 AF5403 +0.29 31.39 1:04.60 2:12.54 6:41.68
Linnea Zetterlund 2003 AO5403 +0.26 31.26 1:06.22 2:18.56 9:00.24
6 Jönköpings SS 2003 Jönköpings Simsällskap 619 9:02.13 +13.75
Wilma Svensson 2004 AG6604 +0.77 31.11 1:06.25 2:18.17 2:18.17
Annie Hegmegi 2003 AA1403 +0.41 29.80 1:02.15 2:07.14 4:25.31
Nora Rogö 2004 AW7604 +0.37 31.91 1:07.82 2:18.34 6:43.65
Natalie Stjärnås 2003 AL3403 +0.28 31.77 1:06.93 2:18.48 9:02.13
7 Täby S 2003 Täby Sim 605 9:06.27 +17.89
Thilda Ström 2003 AT5803 +0.69 31.38 1:05.64 2:11.95 2:11.95
Jennie Ewerbring 2003 AT6603 +0.52 30.68 1:04.81 2:15.86 4:27.81
Jennifer Nyblom 2003 AC1603 +0.21 31.15 1:06.78 2:21.70 6:49.51
Smilla Malm 2003 AQ4203 +0.45 30.97 1:05.37 2:16.76 9:06.27
8 Linköpings ASS 2003 Linköpings Allmänna SS 602 9:07.16 +18.78
Vera Karlsson 2003 AI8403 +0.68 29.94 1:02.30 2:13.74 2:13.74
Thilde Smedbäck 2004 AD3404 +0.18 30.79 1:05.19 2:15.15 4:28.89
Darja Koutchinskaia 2003 AQ5203 +0.31 30.39 1:05.22 2:18.93 6:47.82
Olivia Gustafsson 2004 AA8604 +0.29 31.14 1:06.04 2:19.34 9:07.16
9 Skövde SS 2003 Skövde Simsällskap 594 9:09.48 +21.10
Sofia Henningsson 2004 AH8204 +0.70 30.77 1:04.31 2:13.77 2:13.77
Linn Suchomel 2003 AD2203 +0.30 30.37 1:05.28 2:16.55 4:30.32
Malin Vestman 2003 AL5803 +0.29 31.77 1:07.21 2:20.63 6:50.95
Ida Kristiansson 2004 AX8204 +0.14 29.96 1:05.06 2:18.53 9:09.48
10 Väsby SS 2003 Väsby Simsällskap 591 9:10.50 +22.12
Elin Peng 2003 AJ7603 +0.77 30.02 1:04.02 2:12.78 2:12.78
Michelle Wissinger 2004 BN3604 +0.23 30.21 1:05.22 2:17.60 4:30.38
Tuva Björkén 2003 AC0603 +0.50 31.14 1:07.02 2:21.72 6:52.10
Amanda Takala 2004 AP3804 30.47 1:06.41 2:18.40 9:10.50
11 SK Triton 2003 Simklubben Triton 588 9:11.38 +23.00
Maja Blomliden 2004 AW1804 +0.80 30.51 1:04.24 2:14.25 2:14.25
Mica Nolén 2004 AG1204 +0.25 30.40 1:03.98 2:15.30 4:29.55
Siri Bokander 2003 BF8403 +0.52 31.29 1:05.86 2:20.18 6:49.73
Maja Björnström 2005 AD2205 +0.56 31.34 1:07.31 2:21.65 9:11.38
12 SK Laxen 2003 Simklubben Laxen 587 9:11.57 +23.19
Karin Widerberg 2003 AO3803 +0.75 30.39 1:04.15 2:13.60 2:13.60
Hannah Fritz 2003 BB5603 +0.19 30.82 1:05.44 2:18.62 4:32.22
Moa Bergdahl 2003 BB8603 +0.05 30.10 1:03.88 2:17.10 6:49.32
Elsa Jonsson 2004 AN0404 +0.47 31.44 1:07.51 2:22.25 9:11.57
13 Karlstads SS 2003 Karlstads Simsällskap 583 9:13.05 +24.67
Emily O´Brien 2004 CA8604 31.52 1:05.91 2:15.42 2:15.42
Joline Bakken 2005 AC1405 +0.29 32.05 1:08.85 2:23.18 4:38.60
Isabelle Rydahl 2003 AC0203 +0.27 30.51 1:04.01 2:14.37 6:52.97
Linnea Lindberg 2005 AJ2205 +0.30 31.40 1:06.78 2:20.08 9:13.05
14 S02 2003 Simklubben S 02 579 9:14.16 +25.78
Selma Avdic 2003 AM6803 +0.79 30.15 1:03.65 2:13.59 2:13.59
Maja Edvardsson 2003 BH2603 +0.46 31.03 1:06.81 2:19.46 4:33.05
Elna Magnusson 2004 BG1804 +0.21 30.95 1:06.02 2:20.75 6:53.80
Madison Lind 2004 AZ4804 +0.09 30.01 1:05.77 2:20.36 9:14.16
15 Mölndals ASS 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 573 9:16.19 +27.81
Sara  Hopmark 2004 AJ7204 +0.72 31.81 1:07.29 2:21.00 2:21.00
Boiana Gradinarska 2004 AJ5204 +0.22 30.25 1:05.08 2:21.22 4:42.22
Clara Sjöstedt 2003 BG6603 +0.19 31.11 1:05.88 2:18.36 7:00.58
Sara Nyqvist 2003 BG4603 +0.26 30.86 1:04.86 2:15.61 9:16.19
16 Helsingborgs S Lag 2 2004 Helsingborgs Simsällskap 567 9:18.25 +29.87
Cajsa Wöhl 2004 AP3204 +0.71 31.18 1:05.63 2:16.23 2:16.23
Elsa Andersson 2004 AO3804 +0.63 31.74 1:08.40 2:24.01 4:40.24
Liv Bexell 2005 BD2205 +0.63 33.24 1:08.89 2:21.21 7:01.45
Alicia Johansson 2003 AI2603 +0.33 30.90 1:05.90 2:16.80 9:18.25
17 Västerås SS 2003 Västerås Simsällskap 567 9:18.28 +29.90
Felicia Rogell 2003 AQ6603 +0.75 30.93 1:05.30 2:15.69 2:15.69
Hanna Degerlund 2004 AX9404 +0.44 32.07 1:09.10 2:24.40 4:40.09
Elvira Mörtstrand 2003 AH9603 +0.40 30.13 1:03.33 2:12.36 6:52.45
Matilda Olausson 2004 AI0604 +0.22 32.14 1:09.32 2:25.83 9:18.28
18 Södertörns SS lag 2 2003 Södertörns Simsällskap 559 9:20.71 +32.33
Zeline Bengtson 2003 BE8203 +0.86 32.30 1:07.53 2:22.20 2:22.20
Hilma Hagberg Moberg 2003 BO9803 +0.48 30.68 1:05.51 2:18.31 4:40.51
Elin Lundgren 2003 AW2603 +0.37 32.39 1:08.13 2:20.61 7:01.12
Thea Birgoth 2004 BV8404 +0.23 31.95 1:07.88 2:19.59 9:20.71
19 SK Ägir 2003 Simklubben Ägir 552 9:23.06 +34.68
Sofia Boije 2003 BC2803 +0.81 31.09 1:07.56 2:20.03 2:20.03
Agnes Jakobsson 2005 AF2805 +0.18 32.08 1:07.67 2:18.08 4:38.11
Selma Zachrisson 2003 AS6803 +0.46 31.61 1:07.79 2:20.11 6:58.22
Filippa Jakobsson 2003 AY0603 +0.03 31.20 1:08.64 2:24.84 9:23.06
20 SK Neptun 2003 Simklubben Neptun 542 9:26.73 +38.35
Isa Lundgren Sonnergren 2004 AW5404 +0.80 30.77 1:05.56 2:18.08 2:18.08
Madicken Eriksson 2003 AX8203 +0.44 31.43 1:09.07 2:27.09 4:45.17
Anna Wainikka 2004 AP7804 +0.10 30.88 1:05.91 2:18.70 7:03.87
Elsa Djuphammar 2003 AU0403 +0.23 30.99 1:07.12 2:22.86 9:26.73
21 Uddevalla S 2005 Föreningen Uddevalla Sim 541 9:26.98 +38.60
Hilda Eriksson 2004 AO5204 +0.78 32.57 1:08.06 2:21.25 2:21.25
Sofia  Abrahamsson 2005 AB8605 +0.36 31.19 1:05.59 2:17.70 4:38.95
Emma Hejdengård 2006 AY7806 +0.10 33.40 1:10.36 2:24.13 7:03.08
Lina Nielsen 2005 AD5605 +0.17 33.27 1:09.81 2:23.90 9:26.98
22 Kiviks SK 2003 Kiviks Simklubb 540 9:27.10 +38.72
Julia  Olsson 2004 AL0804 32.49 1:08.25 2:20.31 2:20.31
Olivia Hansson 2003 AP5403 +0.15 29.85 1:03.64 2:12.43 4:32.74
Thea Brünjes 2004 BF3604 31.15 1:07.97 2:20.85 6:53.59
Elin Lundberg 2003 AP2403 +0.36 33.73 1:12.24 2:33.51 9:27.10
23 SK Hajen 2003 Simklubben Hajen 535 9:29.15 +40.77
Ella Gutenwik 2004 AQ1804 +0.70 30.90 1:06.12 2:21.08 2:21.08
Freja Werker 2003 AH3203 +0.30 31.36 1:07.42 2:22.60 4:43.68
Julia Henriksson 2005 AQ5405 +0.35 32.23 1:09.07 2:22.61 7:06.29
Ella Jeppsson 2003 AD0403 +0.09 32.05 1:08.80 2:22.86 9:29.15
24 Helsingborgs S Lag 3 2004 Helsingborgs Simsällskap 531 9:30.37 +41.99
Hanna Pettersson 2003 AR1803 +0.69 31.38 1:06.45 2:21.69 2:21.69
Karla Stjepanetic 2003 AT2803 +0.34 32.30 1:08.08 2:21.24 4:42.93
Kornelia Pavlovic 2004 BR3204 +0.11 32.20 1:08.96 2:23.90 7:06.83
Tuva Edvinsson 2004 AB7604 +0.43 31.81 1:07.48 2:23.54 9:30.37
25 Kristianstads SLS 2003 Kristianstads SLS 526 9:32.15 +43.77
Annie Thulin 2003 AK1803 +0.84 32.78 1:07.71 2:21.50 2:21.50
Saga Nyborg 2003 AK9603 +0.39 32.59 1:07.97 2:22.13 4:43.63
Olivia Jarl Halvarsson 2003 AX2203 +0.30 32.04 1:07.96 2:21.56 7:05.19
Frida Jarl Halvarsson 2003 AW9603 +0.31 34.14 1:11.56 2:26.96 9:32.15
26 Göteborg S 2003 Föreningen Göteborg Sim 505 9:40.21 +51.83
Johanna Edgren 2004 AZ5604 +0.73 31.45 1:05.80 2:16.81 2:16.81
Linnea Högstedt 2004 BK2404 -0.01 31.32 1:09.04 2:27.59 4:44.40
Ebba Egnell 2005 AX3805 +0.12 33.32 1:11.09 2:29.45 7:13.85
Saga Johannesson 2005 AE3705 +0.59 32.35 1:09.63 2:26.36 9:40.21
2018-06-27 18:22:59 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner