Results for ARVO-kisat
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Arvo-kisat |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
14:29 |
|
|
Järjestäjä |
Porin uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Ru P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Salminen |
2006 |
|
206 |
45.35 |
|
|
|
1:36.65 |
|
|
Someron Esa |
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luka Hirvonen |
2006 |
|
178 |
47.98 |
|
|
|
1:41.54 |
|
|
Nokian Pyry |
1:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saku Pietilä |
2006 |
|
177 |
49.45 |
|
|
|
1:41.62 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ruben Honko |
2006 |
|
164 |
49.04 |
|
|
|
1:44.23 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topi Rissanen |
2008 |
|
163 |
50.32 |
|
|
|
1:44.49 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Ylikoski |
2007 |
|
156 |
50.09 |
|
|
|
1:46.05 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
152 |
50.88 |
|
|
|
1:46.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilho Okkonen |
2006 |
|
147 |
51.47 |
|
|
|
1:48.05 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marius Koivisto |
2006 |
|
145 |
52.52 |
|
|
|
1:48.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tommi Elers |
2006 |
|
135 |
53.75 |
|
|
|
1:51.22 |
|
|
Porin Pyrintö |
1:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linus Korin |
2006 |
|
134 |
52.88 |
|
|
|
1:51.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Osmo Räikkälä |
2006 |
|
83 |
1:01.38 |
|
|
|
2:10.84 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni Eronen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Ru P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
381 |
36.58 |
|
|
|
1:18.75 |
|
|
TaTu Tampere |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
318 |
39.07 |
|
|
|
1:23.65 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sakari Korri |
2005 |
|
315 |
40.35 |
|
|
|
1:23.96 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joona Kinnunen |
2004 |
|
291 |
39.99 |
|
|
|
1:26.19 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilho Verronen |
2004 |
|
264 |
42.21 |
|
|
|
1:28.98 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
258 |
41.90 |
|
|
|
1:29.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
252 |
42.39 |
|
|
|
1:30.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikita Semach |
2005 |
|
249 |
42.04 |
|
|
|
1:30.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
243 |
42.78 |
|
|
|
1:31.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jesse Anoschkin |
2004 |
|
220 |
44.44 |
|
|
|
1:34.50 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
214 |
46.07 |
|
|
|
1:35.49 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joel Korte |
2005 |
|
205 |
44.69 |
|
|
|
1:36.80 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juho Törmä |
2005 |
|
201 |
44.38 |
|
|
|
1:37.37 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Max Allén |
2005 |
|
200 |
46.30 |
|
|
|
1:37.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leevi Jalava |
2004 |
|
170 |
46.52 |
|
|
|
1:43.09 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kasper Kytö |
2005 |
|
164 |
48.58 |
|
|
|
1:44.21 |
|
|
Nokian Pyry |
1:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Benjamin Gullans |
2005 |
|
161 |
48.76 |
|
|
|
1:44.85 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oskari Pere |
2005 |
|
146 |
50.21 |
|
|
|
1:48.40 |
|
|
Harjavallan Uimaseura |
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mika Karlsson |
2004 |
|
139 |
50.23 |
|
|
|
1:50.22 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
2:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristian Tankka |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Ru P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Broman |
2002 |
|
430 |
35.29 |
|
|
|
1:15.67 |
|
|
Nokian Pyry |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
420 |
35.48 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
401 |
36.57 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikko Pyyhtinen |
2002 |
|
378 |
36.49 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
330 |
37.65 |
|
|
|
1:22.65 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
317 |
39.04 |
|
|
|
1:23.73 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
280 |
40.66 |
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
273 |
40.00 |
|
|
|
1:27.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
269 |
40.35 |
|
|
|
1:28.50 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli Elo |
2002 |
|
264 |
41.27 |
|
|
|
1:28.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
257 |
42.42 |
|
|
|
1:29.80 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
238 |
41.87 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Väinö Syrjä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Ru P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Olander |
2001 |
|
479 |
34.04 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
477 |
34.17 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
468 |
34.63 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
440 |
35.54 |
|
|
|
1:15.09 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
424 |
34.98 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
404 |
35.52 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
380 |
37.07 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksei Belov |
1998 |
|
272 |
40.95 |
|
|
|
1:28.17 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:29 |
|