Results for Trollhättan Meet - med lagkapper
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.42 | 1:16.25 | |||||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 36.83 | 1:18.14 | |||||
3 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 37.64 | 1:22.17 | |||||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.24 | 1:23.82 | |||||
5 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.55 | 1:24.51 | |||||
6 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 40.16 | 1:30.39 | |||||
7 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 43.74 | 1:34.23 | |||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 38.17 | 1:19.39 | |||||
2 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 36.75 | 1:19.46 | |||||
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 37.23 | 1:19.50 | |||||
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.81 | 1:21.19 | |||||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.06 | 1:21.73 | |||||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 37.88 | 1:22.24 | |||||
7 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | 38.68 | 1:22.63 | |||||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 39.30 | 1:23.69 | |||||
9 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 39.41 | 1:24.02 | |||||
10 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 39.05 | 1:24.20 | |||||
11 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 40.93 | 1:26.70 | |||||
12 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 41.93 | 1:27.97 | |||||
13 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 42.69 | 1:30.93 | |||||
14 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 44.79 | 1:35.45 | |||||
15 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 44.37 | 1:36.13 | |||||
16 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.89 | 1:36.15 | |||||
17 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 46.32 | 1:38.34 | |||||
18 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 49.38 | 1:44.80 | |||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 36.95 | 1:20.07 | |||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.03 | 1:21.69 | |||||
3 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 39.24 | 1:23.04 | |||||
4 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 39.62 | 1:25.59 | |||||
5 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.92 | 1:25.85 | |||||
6 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 40.09 | 1:25.98 | |||||
7 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 41.54 | 1:27.91 | |||||
8 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 41.83 | 1:28.48 | |||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.64 | 1:29.20 | |||||
10 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.16 | 1:29.78 | |||||
11 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 43.08 | 1:31.01 | |||||
12 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 42.61 | 1:31.06 | |||||
13 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 43.13 | 1:32.46 | |||||
14 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 42.08 | 1:32.57 | |||||
15 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 43.92 | 1:33.49 | |||||
16 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 42.77 | 1:33.51 | |||||
17 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 43.17 | 1:33.80 | |||||
18 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 44.39 | 1:33.96 | |||||
19 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.27 | 1:34.00 | |||||
20 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 44.61 | 1:34.59 | |||||
20 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 44.70 | 1:34.59 | |||||
22 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 44.86 | 1:38.35 | |||||
23 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 47.98 | 1:38.41 | |||||
24 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 44.93 | 1:38.69 | |||||
25 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 49.07 | 1:41.47 | |||||
26 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 47.20 | 1:41.60 | |||||
27 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 49.10 | 1:41.61 | |||||
28 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 48.57 | 1:41.95 | |||||
29 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 49.30 | 1:42.82 | |||||
30 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.37 | 1:43.13 | |||||
31 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 48.81 | 1:44.33 | |||||
32 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.73 | 1:44.35 | |||||
33 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.46 | 1:44.47 | |||||
34 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.80 | 1:44.90 | |||||
35 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 49.58 | 1:44.93 | |||||
36 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 50.79 | 1:48.69 | |||||
37 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 50.98 | 1:50.91 | |||||
38 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 52.78 | 1:50.95 | |||||
39 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 52.72 | 1:51.33 | |||||
40 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 48.24 | 1:52.08 | |||||
41 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 52.85 | 1:52.88 | |||||
42 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 55.52 | 1:55.71 | |||||
43 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 57.98 | 2:02.03 | |||||
44 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 55.73 | 2:02.70 | |||||
- | Alicia Stridsman | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Norrman | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tilde Fredriksson | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.24 | 1:26.56 | |||||
2 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 42.97 | 1:34.56 | |||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.22 | 1:36.31 | |||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 48.58 | 1:41.70 | |||||
5 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 49.03 | 1:42.31 | |||||
6 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 48.19 | 1:42.58 | |||||
7 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.06 | 1:47.32 | |||||
8 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.88 | 1:50.64 | |||||
9 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.08 | 1:51.23 | |||||
10 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.47 | 1:52.61 | |||||
11 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 55.32 | 1:53.22 | |||||
12 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 53.97 | 1:53.46 | |||||
13 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 54.62 | 1:55.47 | |||||
14 | Ava Abasi | 2006 | Göteborg Sim | 54.62 | 1:55.80 | |||||
15 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 54.22 | 1:55.93 | |||||
16 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 55.71 | 1:56.92 | |||||
17 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 53.94 | 1:56.93 | |||||
18 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 55.09 | 1:57.01 | |||||
19 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 54.46 | 1:57.72 | |||||
20 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 57.18 | 1:59.14 | |||||
21 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 56.44 | 1:59.19 | |||||
22 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 55.17 | 1:59.84 | |||||
23 | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | 58.04 | 2:00.37 | |||||
24 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 56.42 | 2:00.46 | |||||
25 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 59.38 | 2:05.83 | |||||
26 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 59.37 | 2:06.59 | |||||
27 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 1:02.20 | 2:08.24 | |||||
28 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 59.80 | 2:10.04 | |||||
29 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.36 | 2:11.50 | |||||
30 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 1:08.16 | 2:24.98 | |||||
- | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Kajsa von Zweibergk | 2007 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 27.95 | 1:00.20 | |||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.55 | 1:01.20 | |||||
3 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.03 | 1:01.46 | |||||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.67 | 1:05.06 | |||||
5 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.57 | 1:05.81 | |||||
6 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 30.02 | 1:06.00 | |||||
7 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.24 | 1:06.51 | |||||
8 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.07 | 1:07.05 | |||||
9 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.08 | 1:07.76 | |||||
10 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.78 | 1:10.56 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 31.79 | 1:09.09 | |||||
2 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.67 | 1:09.55 | |||||
3 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 32.84 | 1:11.37 | |||||
4 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 32.82 | 1:13.24 | |||||
5 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 33.85 | 1:13.28 | |||||
6 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 33.51 | 1:15.50 | |||||
7 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 35.52 | 1:18.58 | |||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.60 | 1:10.54 | |||||
2 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 32.25 | 1:11.92 | |||||
3 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.56 | 1:12.97 | |||||
4 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 33.59 | 1:15.87 | |||||
5 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 37.97 | 1:24.23 | |||||
6 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 39.78 | 1:25.79 | |||||
7 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 43.27 | 1:41.03 | |||||
- | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 42.64 | 1:36.78 | |||||
2 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 43.90 | 1:36.84 | |||||
3 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.64 | 1:38.90 | |||||
- | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.69 | 1:13.10 | 1:52.60 | 2:31.65 | |||
2 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.52 | 1:14.14 | 1:54.45 | 2:34.85 | |||
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 36.87 | 1:17.62 | 1:59.11 | 2:40.37 | |||
4 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.29 | 1:17.59 | 1:59.94 | 2:42.33 | |||
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 37.16 | 1:18.41 | 2:01.11 | 2:42.77 | |||
6 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.73 | 1:19.21 | 2:02.35 | 2:44.88 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.11 | 1:12.05 | 1:49.67 | 2:27.13 | |||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.41 | 1:16.19 | 1:57.16 | 2:37.77 | |||
3 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 35.99 | 1:15.62 | 1:57.68 | 2:37.94 | |||
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 37.50 | 1:19.24 | 2:01.72 | 2:43.14 | |||
5 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 38.02 | 1:19.88 | 2:02.55 | 2:44.42 | |||
6 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 39.13 | 1:20.56 | 2:02.68 | 2:44.78 | |||
7 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.81 | 1:18.96 | 2:01.89 | 2:44.93 | |||
8 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 39.21 | 1:22.49 | 2:06.32 | 2:49.76 | |||
9 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 40.14 | 1:24.08 | 2:08.72 | 2:51.82 | |||
10 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 40.46 | 1:23.67 | 2:08.61 | 2:51.95 | |||
11 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.56 | 1:26.00 | 2:12.15 | 2:55.28 | |||
12 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.77 | 1:23.81 | 2:09.75 | 2:55.42 | |||
13 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 43.63 | 1:31.76 | 2:21.17 | 3:09.43 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 36.96 | 1:16.42 | 1:57.57 | 2:37.81 | |||
2 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 36.21 | 1:16.31 | 1:57.74 | 2:39.40 | |||
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 36.88 | 1:19.14 | 2:02.48 | 2:44.54 | |||
4 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 39.83 | 1:22.46 | 2:07.08 | 2:48.65 | |||
5 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 40.04 | 1:24.71 | 2:10.19 | 2:54.53 | |||
6 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | 38.21 | 1:22.28 | 2:08.85 | 2:55.02 | |||
7 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 39.49 | 1:24.95 | 2:11.06 | 2:55.59 | |||
8 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.78 | 1:24.92 | 2:10.30 | 2:55.62 | |||
9 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 42.16 | 1:28.99 | 2:17.01 | 3:02.57 | |||
10 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.64 | 1:31.22 | 2:18.02 | 3:03.46 | |||
11 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 42.90 | 1:30.62 | 2:20.36 | 3:08.44 | |||
12 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 44.49 | 1:33.49 | 2:23.59 | 3:11.07 | |||
13 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 46.58 | 1:36.75 | 2:27.49 | 3:17.28 | |||
14 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 46.74 | 1:38.19 | 2:29.77 | 3:21.64 | |||
- | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 42.03 | 1:28.86 | 2:15.73 | 3:01.23 | |||
2 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 44.29 | 1:33.36 | 2:23.78 | 3:09.64 | |||
3 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 45.30 | 1:33.73 | 2:24.34 | 3:13.11 | |||
4 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 47.97 | 1:40.90 | 2:31.97 | 3:20.83 | |||
5 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 53.83 | 1:50.84 | 2:47.28 | 3:39.88 | |||
6 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 51.84 | 1:49.17 | 2:47.51 | 3:43.06 | |||
7 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 49.58 | 1:48.48 | 2:48.00 | 3:43.99 | |||
- | Saga Sillerström | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.81 | 1:12.25 | 1:51.26 | 2:30.61 | |||
2 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.46 | 1:13.39 | 1:53.45 | 2:34.51 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.03 | 1:14.23 | 1:54.03 | 2:33.56 | |||
2 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 37.38 | 1:20.31 | 2:04.21 | 2:48.42 | |||
3 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 38.30 | 1:21.99 | 2:06.41 | 2:50.45 | |||
4 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 35.93 | 1:17.52 | 2:03.08 | 2:51.30 | |||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 37.70 | 1:20.81 | 2:06.27 | 2:51.34 | |||
6 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.55 | 1:23.00 | 2:08.12 | 2:54.04 | |||
7 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 38.87 | 1:23.05 | 2:08.50 | 2:54.10 | |||
8 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.14 | 1:22.90 | 2:09.76 | 2:56.10 | |||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 38.44 | 1:22.97 | 2:10.12 | 2:57.86 | |||
10 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.39 | 1:25.12 | 2:12.83 | 3:00.57 | |||
11 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 39.69 | 1:25.87 | 2:13.59 | 3:00.62 | |||
12 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.85 | 1:29.66 | 2:18.89 | 3:06.73 | |||
13 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 45.38 | 1:36.93 | 2:29.49 | 3:21.22 | |||
14 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 45.01 | 1:39.32 | 2:35.43 | 3:31.46 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.65 | 1:21.50 | 2:05.47 | 2:49.98 | |||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 39.02 | 1:24.88 | 2:10.84 | 2:56.27 | |||
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 39.13 | 1:24.87 | 2:13.72 | 3:01.84 | |||
4 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 41.38 | 1:28.99 | 2:17.23 | 3:06.04 | |||
5 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.84 | 1:29.95 | 2:19.42 | 3:06.69 | |||
6 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.95 | 1:32.89 | 2:24.11 | 3:13.91 | |||
7 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 43.54 | 1:36.46 | 2:30.56 | 3:22.03 | |||
8 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 46.95 | 1:40.88 | 2:35.30 | 3:28.29 | |||
9 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 47.30 | 1:44.12 | 2:39.15 | 3:32.63 | |||
10 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 51.43 | 1:48.05 | 2:43.28 | 3:37.59 | |||
11 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 45.95 | 1:41.43 | 2:39.12 | 3:38.58 | |||
- | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 47.00 | 1:40.36 | 2:34.03 | 3:26.78 | |||
2 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 47.79 | 1:41.70 | 2:36.38 | 3:28.61 | |||
3 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 53.03 | 1:54.68 | 2:56.93 | 3:52.95 | |||
4 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.68 | 1:53.54 | 2:55.93 | 3:54.33 | |||
5 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.07 | 1:56.45 | 2:59.78 | 3:58.58 | |||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 27.61 | ||||||
2 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 27.74 | ||||||
3 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 27.93 | ||||||
4 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.60 | ||||||
5 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 28.88 | ||||||
6 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.04 | ||||||
7 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 29.11 | ||||||
8 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.34 | ||||||
9 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 29.83 | ||||||
10 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 30.00 | ||||||
11 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.01 | ||||||
12 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.41 | ||||||
13 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 30.80 | ||||||
14 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.01 | ||||||
15 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.78 | ||||||
16 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 32.04 | ||||||
- | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 27.26 | ||||||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.70 | ||||||
3 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 29.84 | ||||||
4 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 29.96 | ||||||
5 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.24 | ||||||
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 30.41 | ||||||
7 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 30.55 | ||||||
8 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 30.76 | ||||||
9 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 30.94 | ||||||
10 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 31.27 | ||||||
11 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.29 | ||||||
12 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 31.46 | ||||||
13 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 31.54 | ||||||
14 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.80 | ||||||
15 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 31.81 | ||||||
16 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.41 | ||||||
17 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 32.68 | ||||||
18 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.94 | ||||||
19 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | 32.98 | ||||||
20 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 33.73 | ||||||
21 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 34.48 | ||||||
22 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 34.71 | ||||||
23 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 34.79 | ||||||
24 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 35.75 | ||||||
25 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 36.83 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 28.81 | ||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 29.05 | ||||||
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 29.40 | ||||||
4 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 29.68 | ||||||
5 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 29.88 | ||||||
6 | Polina Zhirkova | 2004 | Göteborg Sim | 30.20 | ||||||
7 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 30.32 | ||||||
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 30.83 | ||||||
9 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 30.85 | ||||||
10 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 31.34 | ||||||
11 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 31.37 | ||||||
12 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 31.58 | ||||||
13 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | 32.12 | ||||||
14 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 32.37 | ||||||
15 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 32.47 | ||||||
16 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 32.71 | ||||||
17 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 32.72 | ||||||
18 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 32.75 | ||||||
19 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 33.13 | ||||||
20 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 33.15 | ||||||
21 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 33.23 | ||||||
22 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.60 | ||||||
23 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.67 | ||||||
24 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 33.72 | ||||||
25 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 33.74 | ||||||
26 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 34.31 | ||||||
27 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 34.41 | ||||||
28 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 34.52 | ||||||
29 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 34.72 | ||||||
30 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 34.73 | ||||||
31 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 34.76 | ||||||
32 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 35.03 | ||||||
33 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 35.19 | ||||||
34 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 35.26 | ||||||
35 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 35.34 | ||||||
36 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 35.44 | ||||||
37 | Florence Schneider | 2004 | Mellerud Simklubb | 36.09 | ||||||
38 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 36.59 | ||||||
39 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 36.76 | ||||||
40 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 36.90 | ||||||
41 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 37.45 | ||||||
42 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 37.46 | ||||||
43 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 37.64 | ||||||
44 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 37.75 | ||||||
45 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 38.24 | ||||||
46 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 38.25 | ||||||
47 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 38.70 | ||||||
48 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 39.69 | ||||||
49 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 41.38 | ||||||
50 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.90 | ||||||
51 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.17 | ||||||
52 | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | 42.20 | ||||||
- | Alicia Stridsman | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elise Löfberg Johansson | 2005 | Mellerud Simklubb | DNS | ||||||
- | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Norrman | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Tilde Fredriksson | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 30.92 | ||||||
2 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 31.68 | ||||||
3 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 32.63 | ||||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 33.46 | ||||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.04 | ||||||
6 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.65 | ||||||
7 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 36.09 | ||||||
8 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 36.98 | ||||||
9 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 37.61 | ||||||
10 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 37.88 | ||||||
11 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 38.52 | ||||||
12 | Tilda Mildh | 2006 | Mellerud Simklubb | 38.67 | ||||||
13 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 38.82 | ||||||
14 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 38.88 | ||||||
15 | Ava Abasi | 2006 | Göteborg Sim | 39.01 | ||||||
16 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 39.32 | ||||||
17 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 40.07 | ||||||
18 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 40.79 | ||||||
19 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 40.83 | ||||||
20 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 41.55 | ||||||
21 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 42.39 | ||||||
22 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 42.68 | ||||||
23 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 42.81 | ||||||
24 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 42.94 | ||||||
25 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 43.51 | ||||||
26 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 43.77 | ||||||
27 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 44.08 | ||||||
28 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.31 | ||||||
29 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 44.38 | ||||||
30 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 44.96 | ||||||
31 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 45.96 | ||||||
32 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 48.00 | ||||||
33 | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | 49.07 | ||||||
34 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 49.76 | ||||||
35 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.28 | ||||||
36 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 51.60 | ||||||
37 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 52.73 | ||||||
- | Ingrid Öhman | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kajsa von Zweibergk | 2007 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 25.67 | ||||||
2 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.34 | ||||||
3 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.34 | ||||||
4 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 29.04 | ||||||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.15 | ||||||
6 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.32 | ||||||
7 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.78 | ||||||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 30.26 | ||||||
9 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 30.82 | ||||||
10 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 42.81 | ||||||
11 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 46.60 | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 26.42 | ||||||
2 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 30.03 | ||||||
3 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 30.20 | ||||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 30.34 | ||||||
5 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.59 | ||||||
6 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.18 | ||||||
7 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 32.22 | ||||||
8 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 33.84 | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 31.20 | ||||||
2 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 33.82 | ||||||
3 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 34.11 | ||||||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 34.69 | ||||||
5 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 35.75 | ||||||
6 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 36.34 | ||||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 36.70 | ||||||
8 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 38.33 | ||||||
9 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 41.84 | ||||||
10 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 45.48 | ||||||
11 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 52.36 | ||||||
12 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 58.87 | ||||||
- | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Willem Barkebo Jalmgård | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 41.06 | ||||||
2 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 41.39 | ||||||
3 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 43.98 | ||||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 45.35 | ||||||
5 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.46 | ||||||
6 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.64 | ||||||
- | Calvin Lindén | 2007 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:06.75 | 2:30.96 | 4:06.29 | 5:14.52 | |||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:13.38 | 2:37.11 | 4:08.56 | 5:20.18 | |||
3 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:13.82 | 2:39.98 | 4:08.96 | 5:22.03 | |||
4 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:13.59 | 2:38.79 | 4:11.73 | 5:28.85 | |||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:13.85 | 2:41.27 | 4:14.61 | 5:31.80 | |||
6 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 1:17.08 | 2:45.23 | 4:15.97 | 5:33.90 | |||
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 1:16.62 | 2:41.41 | 4:19.37 | 5:35.83 | |||
8 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 1:18.63 | 2:46.17 | 4:23.93 | 5:42.37 | |||
9 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:13.74 | 2:42.33 | 4:23.56 | 5:42.85 | |||
10 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:19.55 | 2:50.34 | 4:27.03 | 5:47.77 | |||
11 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 1:19.89 | 2:49.06 | 4:28.55 | 5:50.60 | |||
12 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 1:21.49 | 2:47.89 | 4:33.17 | 5:52.03 | |||
13 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 1:17.80 | 2:52.90 | 4:32.79 | 5:53.57 | |||
14 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 1:19.21 | 2:54.30 | 4:34.59 | 5:57.05 | |||
15 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 1:23.71 | 3:02.71 | 4:46.27 | 6:14.50 | |||
16 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 1:30.04 | 3:12.72 | 5:00.91 | 6:28.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.51 | 57.86 | 1:28.87 | 1:59.26 | |||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.56 | 1:03.39 | 1:36.23 | 2:07.94 | |||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.33 | 1:02.53 | 1:36.37 | 2:08.44 | |||
4 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 29.56 | 1:02.64 | 1:36.50 | 2:08.54 | |||
5 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.05 | 1:03.03 | 1:35.98 | 2:09.10 | |||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.69 | 1:03.16 | 1:37.91 | 2:12.26 | |||
7 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.05 | 1:05.91 | 1:42.13 | 2:17.97 | |||
8 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.06 | 1:06.00 | 1:43.01 | 2:20.30 | |||
9 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 34.97 | 1:16.04 | 1:58.74 | 2:37.99 | |||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.81 | 1:00.72 | 1:33.58 | 2:05.50 | |||
2 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 30.51 | 1:03.94 | 1:37.37 | 2:08.87 | |||
3 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 30.51 | 1:03.45 | 1:37.93 | 2:13.10 | |||
4 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.14 | 1:03.47 | 1:39.82 | 2:14.40 | |||
5 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.43 | 1:06.67 | 1:42.92 | 2:17.44 | |||
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 30.97 | 1:04.93 | 1:41.73 | 2:17.66 | |||
7 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 31.03 | 1:06.31 | 1:42.80 | 2:18.57 | |||
8 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 30.73 | 1:06.41 | 1:43.55 | 2:19.02 | |||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 32.53 | 1:10.19 | 1:49.27 | 2:27.45 | |||
10 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 33.56 | 1:12.12 | 1:51.49 | 2:28.22 | |||
11 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 32.52 | 1:11.02 | 1:51.16 | 2:30.47 | |||
12 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 33.81 | 1:14.73 | 1:56.35 | 2:36.73 | |||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 30.70 | 1:05.32 | 1:41.51 | 2:16.72 | |||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 30.55 | 1:04.87 | 1:40.94 | 2:16.75 | |||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.46 | 1:05.04 | 1:42.62 | 2:19.66 | |||
4 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 31.38 | 1:07.49 | 1:44.72 | 2:21.25 | |||
5 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 31.17 | 1:07.58 | 1:45.82 | 2:21.95 | |||
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 31.88 | 1:08.43 | 1:46.04 | 2:23.34 | |||
7 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 32.97 | 1:10.61 | 1:49.80 | 2:27.92 | |||
8 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 33.99 | 1:11.76 | 1:50.53 | 2:28.38 | |||
9 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 33.56 | 1:11.44 | 1:51.10 | 2:28.97 | |||
10 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 34.27 | 1:12.99 | 1:53.54 | 2:32.43 | |||
11 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 35.36 | 1:14.67 | 1:55.19 | 2:34.75 | |||
12 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 36.10 | 1:19.06 | 2:03.28 | 2:42.66 | |||
13 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.78 | 1:18.54 | 2:01.23 | 2:42.68 | |||
14 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 35.60 | 1:17.55 | 2:01.11 | 2:44.40 | |||
15 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 35.67 | 1:19.07 | 2:03.41 | 2:45.04 | |||
16 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 40.45 | 1:25.83 | 2:13.76 | 2:58.24 | |||
17 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.36 | 1:26.05 | 2:16.43 | 3:04.75 | |||
18 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 40.92 | 1:28.39 | 2:16.57 | 3:04.79 | |||
19 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.82 | 1:42.89 | 2:37.45 | 3:27.98 | |||
- | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 39.91 | 1:25.18 | 2:11.23 | 2:52.96 | |||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 39.06 | 1:24.18 | 2:10.75 | 2:59.35 | |||
3 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 42.21 | 1:31.07 | 2:23.08 | 3:14.87 | |||
4 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.74 | 1:33.22 | 2:24.30 | 3:14.97 | |||
5 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.99 | 1:40.88 | 2:36.12 | 3:25.31 | |||
6 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 51.61 | 1:48.48 | 2:48.55 | 3:41.30 | |||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.09 | 59.48 | |||||
2 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.07 | 1:00.44 | |||||
3 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.92 | 1:02.75 | |||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 29.74 | 1:03.81 | |||||
5 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.14 | 1:03.83 | |||||
6 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.81 | 1:04.52 | |||||
7 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.74 | 1:04.62 | |||||
8 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.33 | 1:05.43 | |||||
9 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.57 | 1:05.44 | |||||
10 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 32.18 | 1:07.20 | |||||
11 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 31.77 | 1:07.77 | |||||
12 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.13 | 1:08.46 | |||||
13 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.20 | 1:09.81 | |||||
14 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 34.49 | 1:12.70 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.91 | 59.90 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.36 | 1:02.07 | |||||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 30.34 | 1:02.65 | |||||
4 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 30.26 | 1:03.86 | |||||
5 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.59 | 1:04.37 | |||||
6 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 32.15 | 1:05.41 | |||||
7 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.68 | 1:05.47 | |||||
8 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.35 | 1:06.38 | |||||
9 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.92 | 1:06.66 | |||||
10 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 31.90 | 1:06.76 | |||||
11 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 32.04 | 1:06.84 | |||||
12 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.81 | 1:08.25 | |||||
13 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 33.01 | 1:08.96 | |||||
14 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 32.81 | 1:09.21 | |||||
14 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.83 | 1:09.21 | |||||
16 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 32.47 | 1:09.39 | |||||
17 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.37 | 1:09.51 | |||||
18 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 32.80 | 1:09.52 | |||||
19 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 32.67 | 1:09.84 | |||||
20 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 33.44 | 1:10.56 | |||||
21 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.76 | 1:10.72 | |||||
22 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.45 | 1:10.89 | |||||
23 | Lova Skanse | 2003 | Simklubben S 02 | 34.26 | 1:10.99 | |||||
24 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 33.86 | 1:11.77 | |||||
25 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 34.73 | 1:12.43 | |||||
26 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 35.64 | 1:13.54 | |||||
27 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 34.56 | 1:13.72 | |||||
28 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 35.78 | 1:14.97 | |||||
29 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 37.11 | 1:16.45 | |||||
30 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 36.48 | 1:17.33 | |||||
31 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 37.67 | 1:20.75 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 30.09 | 1:02.12 | |||||
2 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 29.71 | 1:02.90 | |||||
3 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 30.64 | 1:03.39 | |||||
4 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 31.08 | 1:04.35 | |||||
5 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 31.19 | 1:05.00 | |||||
6 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 31.92 | 1:05.16 | |||||
7 | Polina Zhirkova | 2004 | Göteborg Sim | 31.21 | 1:05.84 | |||||
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.96 | 1:06.34 | |||||
9 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.60 | 1:06.61 | |||||
10 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 31.88 | 1:06.82 | |||||
11 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.23 | 1:07.16 | |||||
12 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.18 | 1:08.04 | |||||
13 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 32.75 | 1:08.33 | |||||
14 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 33.46 | 1:08.67 | |||||
15 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 32.17 | 1:08.68 | |||||
16 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 33.20 | 1:09.62 | |||||
17 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 33.79 | 1:09.95 | |||||
18 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 32.75 | 1:10.09 | |||||
19 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 33.41 | 1:11.23 | |||||
20 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 34.42 | 1:11.63 | |||||
21 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 34.54 | 1:11.66 | |||||
22 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.75 | 1:12.10 | |||||
23 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 34.04 | 1:12.13 | |||||
24 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.94 | 1:12.98 | |||||
25 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 34.85 | 1:13.51 | |||||
26 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 35.77 | 1:13.59 | |||||
27 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 35.09 | 1:13.97 | |||||
28 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 35.42 | 1:14.11 | |||||
29 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 35.73 | 1:14.20 | |||||
30 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 35.39 | 1:14.29 | |||||
31 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 35.69 | 1:14.73 | |||||
32 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 35.25 | 1:14.80 | |||||
33 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 35.81 | 1:15.29 | |||||
34 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.29 | 1:16.73 | |||||
35 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 36.23 | 1:16.74 | |||||
36 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.99 | 1:16.84 | |||||
37 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 36.67 | 1:16.96 | |||||
38 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 37.51 | 1:17.25 | |||||
39 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 36.59 | 1:17.62 | |||||
40 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.72 | 1:18.58 | |||||
41 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 38.06 | 1:19.55 | |||||
42 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 39.01 | 1:19.83 | |||||
43 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 38.45 | 1:20.15 | |||||
44 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.03 | 1:20.77 | |||||
45 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 38.18 | 1:20.96 | |||||
46 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 39.17 | 1:21.15 | |||||
47 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 39.07 | 1:21.57 | |||||
48 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 39.16 | 1:22.15 | |||||
49 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 40.11 | 1:23.72 | |||||
50 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 39.83 | 1:24.08 | |||||
51 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 39.47 | 1:24.27 | |||||
52 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 38.98 | 1:24.95 | |||||
53 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 39.85 | 1:25.03 | |||||
54 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.26 | 1:28.12 | |||||
55 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 42.30 | 1:29.00 | |||||
56 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 43.71 | 1:32.57 | |||||
57 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:37.62 | 1:37.62 | |||||
58 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.56 | 1:39.48 | |||||
- | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 31.22 | 1:06.52 | |||||
2 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 33.24 | 1:10.35 | |||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 34.73 | 1:11.90 | |||||
4 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 35.93 | 1:13.09 | |||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.13 | 1:13.79 | |||||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 35.73 | 1:15.01 | |||||
7 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 38.68 | 1:20.36 | |||||
8 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 38.90 | 1:21.31 | |||||
9 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 38.75 | 1:21.46 | |||||
10 | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | 40.03 | 1:22.25 | |||||
11 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.34 | 1:26.66 | |||||
12 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.40 | 1:27.35 | |||||
13 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 40.43 | 1:27.74 | |||||
14 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 42.85 | 1:28.46 | |||||
15 | Tilda Mildh | 2006 | Mellerud Simklubb | 41.24 | 1:28.49 | |||||
16 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 42.98 | 1:28.59 | |||||
17 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 43.54 | 1:29.15 | |||||
18 | Ava Abasi | 2006 | Göteborg Sim | 43.32 | 1:30.95 | |||||
19 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 43.35 | 1:31.97 | |||||
20 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.11 | 1:33.23 | |||||
21 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 42.23 | 1:33.31 | |||||
22 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 1:34.14 | 1:34.14 | |||||
23 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 43.44 | 1:34.97 | |||||
24 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 44.79 | 1:35.33 | |||||
25 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 45.59 | 1:35.91 | |||||
26 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 46.79 | 1:36.39 | |||||
27 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:37.90 | 1:37.90 | |||||
28 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 45.32 | 1:38.12 | |||||
29 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 45.46 | 1:38.27 | |||||
30 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 1:42.44 | 1:42.44 | |||||
31 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 46.29 | 1:42.47 | |||||
32 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 1:45.20 | 1:45.20 | |||||
33 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 48.61 | 1:46.68 | |||||
34 | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | 1:53.86 | 1:53.86 | |||||
35 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 53.01 | 1:54.39 | |||||
36 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:55.31 | 1:55.31 | |||||
37 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.27 | 1:58.87 | |||||
- | Ingrid Öhman | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 28.24 | 1:04.06 | 1:46.30 | 2:19.54 | |||
2 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.81 | 1:07.09 | 1:50.77 | 2:21.41 | |||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.50 | 1:12.95 | 1:50.92 | 2:23.70 | |||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.94 | 1:08.81 | 1:52.08 | 2:24.56 | |||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.22 | 1:08.37 | 1:52.92 | 2:26.76 | |||
6 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.61 | 1:10.54 | 1:55.64 | 2:29.79 | |||
7 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.82 | 1:09.59 | 1:54.31 | 2:29.93 | |||
8 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 31.69 | 1:15.15 | 1:59.66 | 2:37.35 | |||
9 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 32.14 | 1:15.62 | 2:07.17 | 2:45.85 | |||
10 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 50.01 | 1:37.82 | 2:35.07 | 3:13.80 | |||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 31.39 | 1:11.63 | 1:55.68 | 2:29.71 | |||
2 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 32.01 | 1:11.80 | 1:57.05 | 2:32.06 | |||
3 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 34.66 | 1:14.37 | 1:58.89 | 2:34.14 | |||
4 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 32.61 | 1:12.91 | 2:01.72 | 2:38.65 | |||
5 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 32.77 | 1:18.05 | 2:03.87 | 2:41.69 | |||
6 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 33.28 | 1:16.49 | 2:09.38 | 2:44.04 | |||
7 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 34.65 | 1:17.95 | 2:07.59 | 2:45.20 | |||
8 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 33.07 | 1:20.80 | 2:08.55 | 2:46.78 | |||
9 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 36.43 | 1:20.77 | 2:12.63 | 2:51.87 | |||
10 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 34.06 | 1:20.77 | 2:13.83 | 2:52.83 | |||
11 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 34.88 | 1:25.31 | 2:18.56 | 2:55.88 | |||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 32.38 | 1:13.44 | 2:00.05 | 2:34.18 | |||
2 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.91 | 1:13.31 | 2:00.31 | 2:35.84 | |||
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 32.84 | 1:17.64 | 2:04.28 | 2:39.30 | |||
4 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.07 | 1:15.03 | 2:02.54 | 2:39.66 | |||
5 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 34.28 | 1:17.74 | 2:07.27 | 2:43.87 | |||
6 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 37.92 | 1:22.43 | 2:11.67 | 2:51.53 | |||
7 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.76 | 1:24.65 | 2:13.53 | 2:51.76 | |||
8 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 35.43 | 1:20.05 | 2:15.59 | 2:52.91 | |||
9 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 41.23 | 1:28.88 | 2:26.19 | 3:07.96 | |||
10 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 39.07 | 1:26.86 | 2:23.52 | 3:09.14 | |||
11 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 42.80 | 1:32.65 | 2:32.32 | 3:15.70 | |||
12 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 53.71 | 1:46.48 | 2:42.05 | 3:32.50 | |||
- | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 41.64 | 1:31.51 | 2:26.82 | 3:10.27 | |||
2 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.21 | 1:31.35 | 2:30.56 | 3:14.14 | |||
3 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 44.10 | 1:37.16 | 2:30.07 | 3:14.15 | |||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 45.84 | 1:38.52 | 2:29.86 | 3:18.72 | |||
5 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 51.23 | 1:38.99 | 2:40.53 | 3:29.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.26 | 1:14.02 | 1:56.24 | 2:34.90 | |||
2 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 34.17 | 1:13.73 | 1:55.33 | 2:38.19 | |||
3 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.40 | 1:18.31 | 2:03.65 | 2:51.85 | |||
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.81 | 1:15.00 | 1:57.90 | 2:38.38 | |||
2 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 35.97 | 1:19.13 | 2:05.05 | 2:52.80 | |||
3 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 35.90 | 1:19.36 | 2:07.55 | 2:54.30 | |||
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 35.16 | 1:15.14 | 1:56.57 | 2:38.72 | |||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 36.37 | 1:20.01 | 2:06.11 | 2:52.38 | |||
3 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 37.08 | 1:21.18 | 2:06.58 | 2:54.52 | |||
4 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 41.37 | 1:33.45 | 2:27.97 | 3:21.07 | |||
5 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 43.48 | 1:39.76 | 2:42.85 | 3:44.52 | |||
6 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.24 | 1:44.32 | 2:45.87 | 3:47.44 | |||
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.25 | 1:38.42 | 2:33.47 | 3:27.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 29.76 | ||||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.89 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.24 | ||||||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.78 | ||||||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 32.56 | ||||||
6 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 33.81 | ||||||
7 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 45.56 | ||||||
8 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 47.55 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.75 | ||||||
2 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 34.10 | ||||||
3 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 35.08 | ||||||
4 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 35.25 | ||||||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 37.16 | ||||||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.24 | ||||||
7 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 40.61 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.66 | ||||||
2 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.21 | ||||||
3 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.49 | ||||||
4 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.50 | ||||||
5 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 40.59 | ||||||
6 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 41.23 | ||||||
7 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 41.38 | ||||||
8 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 41.46 | ||||||
9 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 43.58 | ||||||
10 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 45.60 | ||||||
11 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 45.77 | ||||||
12 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 46.49 | ||||||
13 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.70 | ||||||
14 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 50.10 | ||||||
15 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 52.31 | ||||||
16 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 55.96 | ||||||
- | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 42.97 | ||||||
2 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 45.38 | ||||||
3 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 46.01 | ||||||
4 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 47.14 | ||||||
5 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 49.39 | ||||||
6 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 52.10 | ||||||
7 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 53.64 | ||||||
8 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 53.83 | ||||||
9 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.06 | ||||||
10 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.51 | ||||||
11 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 57.79 | ||||||
12 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.62 | ||||||
13 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.18 | ||||||
14 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.36 | ||||||
2 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.31 | ||||||
3 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 33.86 | ||||||
4 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.65 | ||||||
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 34.89 | ||||||
6 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.98 | ||||||
7 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.41 | ||||||
8 | Agnes Svantesson | 2001 | Simklubben S 02 | 37.80 | ||||||
9 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 37.86 | ||||||
10 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.92 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.55 | ||||||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.37 | ||||||
3 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 35.36 | ||||||
4 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.54 | ||||||
5 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 35.65 | ||||||
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.74 | ||||||
7 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 36.39 | ||||||
8 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 36.69 | ||||||
8 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 36.69 | ||||||
10 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.14 | ||||||
11 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.53 | ||||||
12 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.04 | ||||||
13 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 38.17 | ||||||
14 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 38.81 | ||||||
15 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.73 | ||||||
16 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 41.29 | ||||||
17 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 42.18 | ||||||
18 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 42.55 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 35.05 | ||||||
2 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 36.00 | ||||||
3 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 36.25 | ||||||
4 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.41 | ||||||
5 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 36.99 | ||||||
6 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.27 | ||||||
7 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.52 | ||||||
8 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 37.93 | ||||||
9 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.12 | ||||||
10 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 39.08 | ||||||
11 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 39.24 | ||||||
12 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.68 | ||||||
13 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 40.34 | ||||||
14 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 40.73 | ||||||
15 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 41.06 | ||||||
16 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.14 | ||||||
17 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.15 | ||||||
18 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 41.24 | ||||||
19 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.77 | ||||||
20 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 42.02 | ||||||
21 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.16 | ||||||
22 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 42.29 | ||||||
23 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 42.40 | ||||||
24 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 42.53 | ||||||
25 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 42.54 | ||||||
26 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 42.59 | ||||||
27 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.24 | ||||||
28 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 44.10 | ||||||
29 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.13 | ||||||
30 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 44.37 | ||||||
31 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 44.43 | ||||||
32 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 44.51 | ||||||
33 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 44.74 | ||||||
34 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.77 | ||||||
35 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 44.97 | ||||||
36 | Florence Schneider | 2004 | Mellerud Simklubb | 45.08 | ||||||
36 | Märta Arnqvist | 2005 | Varberg Sim | 45.08 | ||||||
38 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 45.12 | ||||||
39 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 45.15 | ||||||
40 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 45.32 | ||||||
41 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 45.61 | ||||||
42 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.72 | ||||||
43 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.52 | ||||||
44 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.79 | ||||||
45 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 55.10 | ||||||
- | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 38.53 | ||||||
2 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 39.59 | ||||||
3 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.24 | ||||||
4 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 41.34 | ||||||
5 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 41.35 | ||||||
6 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 43.04 | ||||||
7 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.81 | ||||||
8 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 43.82 | ||||||
9 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 45.18 | ||||||
10 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.14 | ||||||
11 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 46.32 | ||||||
12 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 46.40 | ||||||
13 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 46.47 | ||||||
14 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 46.58 | ||||||
15 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 46.64 | ||||||
16 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 47.44 | ||||||
17 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 48.67 | ||||||
18 | Ava Abasi | 2006 | Göteborg Sim | 48.89 | ||||||
19 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 49.07 | ||||||
20 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 50.08 | ||||||
21 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.16 | ||||||
22 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 50.73 | ||||||
23 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.74 | ||||||
24 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 51.85 | ||||||
25 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 51.98 | ||||||
26 | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | 53.13 | ||||||
27 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 54.56 | ||||||
28 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 55.51 | ||||||
29 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 55.59 | ||||||
30 | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | 55.97 | ||||||
31 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.30 | ||||||
32 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.45 | ||||||
33 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.52 | ||||||
- | Ingrid Öhman | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Molly Dahlbäck | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Unni Sponga | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Mildh | 2006 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 30.64 | 1:03.26 | |||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.02 | 1:06.36 | |||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.54 | 1:07.34 | |||||
4 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 32.80 | 1:07.55 | |||||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.14 | 1:07.76 | |||||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.74 | 1:08.02 | |||||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.12 | 1:09.61 | |||||
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 33.92 | 1:11.06 | |||||
9 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 36.18 | 1:13.77 | |||||
10 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 44.18 | 1:30.29 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 32.88 | 1:09.35 | |||||
2 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 33.94 | 1:10.10 | |||||
3 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 34.17 | 1:11.10 | |||||
4 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 35.67 | 1:11.93 | |||||
5 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.20 | 1:12.35 | |||||
6 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 36.04 | 1:13.54 | |||||
7 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 36.09 | 1:14.94 | |||||
8 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 36.26 | 1:15.34 | |||||
9 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 37.71 | 1:17.75 | |||||
10 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 38.38 | 1:19.23 | |||||
11 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 38.74 | 1:20.35 | |||||
12 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 38.71 | 1:20.36 | |||||
13 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.49 | 1:22.67 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 35.53 | 1:12.84 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.85 | 1:13.95 | |||||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 36.76 | 1:17.16 | |||||
4 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 37.78 | 1:18.21 | |||||
5 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.65 | 1:18.51 | |||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 38.53 | 1:19.09 | |||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 38.70 | 1:20.64 | |||||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 39.49 | 1:22.67 | |||||
9 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 41.52 | 1:26.80 | |||||
10 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 42.53 | 1:27.90 | |||||
11 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 42.81 | 1:28.21 | |||||
12 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 43.94 | 1:30.19 | |||||
13 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 43.61 | 1:31.23 | |||||
14 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 45.01 | 1:32.99 | |||||
15 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 45.10 | 1:33.63 | |||||
16 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.64 | 1:44.53 | |||||
17 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 50.99 | 1:45.31 | |||||
18 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.16 | 1:47.10 | |||||
19 | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | 52.79 | 1:48.24 | |||||
- | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 42.85 | 1:28.12 | |||||
2 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 42.36 | 1:29.37 | |||||
3 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 44.73 | 1:32.78 | |||||
4 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 44.81 | 1:33.51 | |||||
5 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.50 | 1:37.01 | |||||
6 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 47.10 | 1:37.92 | |||||
7 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 53.31 | 1:48.28 | |||||
8 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 56.24 | 1:50.39 | |||||
9 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 53.85 | 1:52.70 | |||||
10 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 54.98 | 1:52.84 | |||||
11 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 55.03 | 1:53.74 | |||||
12 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 58.14 | 2:00.86 | |||||
13 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 1:00.24 | 2:01.94 | |||||
14 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:07.55 | 2:15.98 | |||||
- | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:05.02 | 2:13.97 | 3:21.79 | 4:27.50 | |||
2 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:08.23 | 2:20.98 | 3:33.68 | 4:44.03 | |||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:09.80 | 2:23.42 | 3:35.88 | 4:45.21 | |||
4 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.16 | 2:21.65 | 3:34.63 | 4:45.22 | |||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:08.71 | 2:22.45 | 3:36.22 | 4:48.20 | |||
6 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:07.98 | 2:22.11 | 3:37.12 | 4:49.41 | |||
7 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.13 | 2:23.24 | 3:38.66 | 4:54.34 | |||
8 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 1:11.50 | 2:26.95 | 3:43.27 | 4:57.28 | |||
9 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 1:10.58 | 2:26.06 | 3:42.80 | 4:58.50 | |||
10 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:11.03 | 2:27.32 | 3:44.21 | 4:59.49 | |||
11 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:11.62 | 2:28.34 | 3:46.04 | 5:01.34 | |||
12 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:12.55 | 2:30.99 | 3:49.18 | 5:02.12 | |||
13 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 1:12.97 | 2:30.00 | 3:46.74 | 5:02.43 | |||
14 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 1:12.05 | 2:30.12 | 3:48.35 | 5:02.99 | |||
15 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 1:12.69 | 2:31.34 | 3:49.96 | 5:03.27 | |||
16 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 1:11.42 | 2:29.39 | 3:48.13 | 5:04.29 | |||
17 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:13.04 | 2:31.54 | 3:50.68 | 5:07.79 | |||
18 | Madison Lind | 2004 | Simklubben S 02 | 1:12.71 | 2:32.39 | 3:52.50 | 5:10.40 | |||
19 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 1:12.22 | 2:31.97 | 3:51.72 | 5:12.12 | |||
20 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:12.62 | 2:31.95 | 3:53.47 | 5:13.35 | |||
21 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:11.75 | 2:33.67 | 3:54.45 | 5:14.32 | |||
22 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 1:13.79 | 2:34.54 | 3:56.55 | 5:16.16 | |||
23 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 1:15.85 | 2:37.14 | 3:58.23 | 5:16.69 | |||
24 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 1:17.83 | 2:38.44 | 3:58.89 | 5:17.91 | |||
25 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 1:13.40 | 2:34.83 | 3:57.14 | 5:18.02 | |||
26 | Elsa Dittmer | 2005 | Simklubben S 02 | 1:13.33 | 2:34.36 | 3:57.51 | 5:19.43 | |||
27 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 1:15.69 | 2:37.33 | 3:59.50 | 5:20.15 | |||
28 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 1:14.55 | 2:37.53 | 4:00.31 | 5:20.62 | |||
29 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.87 | 2:37.82 | 4:01.29 | 5:23.25 | |||
30 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 1:16.74 | 2:41.64 | 4:06.37 | 5:29.77 | |||
31 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 1:18.57 | 2:43.05 | 4:07.97 | 5:30.04 | |||
32 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 1:19.19 | 2:44.35 | 4:09.33 | 5:31.63 | |||
33 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 1:20.50 | 2:48.05 | 4:16.95 | 5:35.09 | |||
34 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 1:18.91 | 2:45.25 | 4:11.87 | 5:35.80 | |||
35 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:18.89 | 2:44.99 | 4:12.29 | 5:37.76 | |||
36 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:21.68 | 2:49.27 | 4:16.10 | 5:39.99 | |||
37 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 1:21.45 | 2:50.47 | 4:19.78 | 5:45.29 | |||
38 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:23.91 | 2:55.96 | 4:23.55 | 5:47.77 | |||
39 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:21.68 | 2:51.83 | 4:21.11 | 5:48.69 | |||
40 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 1:20.58 | 2:50.77 | 4:23.04 | 5:51.44 | |||
41 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:23.24 | 2:53.46 | 4:23.66 | 5:51.50 | |||
42 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:21.85 | 2:52.65 | 4:23.94 | 5:51.76 | |||
43 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 1:22.95 | 2:54.29 | 4:25.84 | 5:53.09 | |||
44 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 1:23.89 | 2:56.65 | 4:27.13 | 5:55.13 | |||
45 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 1:27.36 | 3:04.37 | 4:43.25 | 6:18.59 | |||
46 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:36.53 | 3:21.10 | 5:07.73 | 6:44.08 | |||
47 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:38.81 | 3:26.96 | 5:18.99 | 7:00.63 | |||
- | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 31.12 | 1:07.39 | |||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.78 | 1:10.05 | |||||
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.80 | 1:10.53 | |||||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.18 | 1:11.95 | |||||
5 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 35.26 | 1:15.94 | |||||
6 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 38.45 | 1:22.45 | |||||
7 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 38.24 | 1:23.84 | |||||
8 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 46.99 | 1:42.39 | |||||
- | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.81 | 1:11.90 | |||||
2 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 34.61 | 1:16.91 | |||||
3 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 35.79 | 1:17.23 | |||||
4 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.48 | 1:17.25 | |||||
5 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 35.82 | 1:18.47 | |||||
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 36.70 | 1:18.58 | |||||
7 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 37.82 | 1:19.29 | |||||
8 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 36.88 | 1:19.41 | |||||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.95 | 1:20.49 | |||||
10 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.72 | 1:21.66 | |||||
11 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.59 | 1:28.36 | |||||
12 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 43.50 | 1:33.64 | |||||
- | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.71 | 1:21.49 | |||||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 38.60 | 1:22.28 | |||||
3 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.91 | 1:23.75 | |||||
4 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 39.53 | 1:24.27 | |||||
5 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 40.34 | 1:25.48 | |||||
6 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.00 | 1:27.12 | |||||
7 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 40.61 | 1:27.81 | |||||
8 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.53 | 1:28.65 | |||||
9 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 41.10 | 1:29.68 | |||||
10 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 43.29 | 1:33.10 | |||||
11 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 43.17 | 1:35.02 | |||||
12 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 45.40 | 1:38.20 | |||||
13 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 46.74 | 1:38.35 | |||||
14 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 46.54 | 1:40.39 | |||||
15 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.47 | 1:40.68 | |||||
16 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 48.77 | 1:42.75 | |||||
17 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 48.27 | 1:43.47 | |||||
18 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 52.47 | 1:51.19 | |||||
19 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 51.59 | 1:51.69 | |||||
20 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.62 | 2:11.53 | |||||
- | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 43.04 | 1:30.93 | |||||
2 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 45.06 | 1:33.67 | |||||
3 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 45.84 | 1:36.88 | |||||
4 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 48.75 | 1:44.80 | |||||
5 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.36 | 1:47.92 | |||||
6 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 53.40 | 1:51.23 | |||||
7 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.49 | 1:51.45 | |||||
8 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 55.08 | 1:53.88 | |||||
9 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 56.69 | 1:59.83 | |||||
10 | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | 57.38 | 2:02.79 | |||||
11 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.59 | 2:10.07 | |||||
12 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:05.09 | 2:18.15 | |||||
- | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.50 | 1:07.83 | |||||
2 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.09 | 1:09.25 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.87 | 1:10.05 | |||||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.83 | 1:10.65 | |||||
5 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.92 | 1:12.12 | |||||
6 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.02 | 1:13.43 | |||||
7 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.90 | 1:25.70 | |||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.75 | 1:07.21 | |||||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.18 | 1:08.50 | |||||
3 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.67 | 1:10.69 | |||||
4 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.64 | 1:10.78 | |||||
5 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 32.09 | 1:13.66 | |||||
6 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.47 | 1:14.56 | |||||
7 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.04 | 1:14.96 | |||||
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.56 | 1:16.71 | |||||
9 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 35.34 | 1:19.89 | |||||
10 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 37.46 | 1:22.20 | |||||
11 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 38.90 | 1:24.06 | |||||
12 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.60 | 1:24.54 | |||||
13 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 39.38 | 1:27.20 | |||||
14 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 42.86 | 1:37.48 | |||||
- | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 33.06 | 1:13.15 | |||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.60 | 1:14.15 | |||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.61 | 1:14.16 | |||||
4 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 34.29 | 1:14.25 | |||||
5 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 34.31 | 1:15.20 | |||||
6 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 34.10 | 1:15.51 | |||||
7 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 34.69 | 1:15.69 | |||||
8 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 34.96 | 1:16.06 | |||||
9 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 37.83 | 1:21.20 | |||||
10 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 34.96 | 1:21.22 | |||||
11 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 36.71 | 1:21.58 | |||||
12 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 36.62 | 1:21.82 | |||||
13 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.59 | 1:22.14 | |||||
14 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 36.30 | 1:24.11 | |||||
15 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 40.21 | 1:29.74 | |||||
16 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 40.09 | 1:30.09 | |||||
17 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 41.76 | 1:38.80 | |||||
18 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.09 | 1:39.31 | |||||
19 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 50.55 | 1:51.51 | |||||
- | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 36.17 | 1:21.45 | |||||
2 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 38.81 | 1:30.93 | |||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.20 | 1:32.81 | |||||
4 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 47.50 | 1:43.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.87 | 1:07.42 | 1:42.22 | 2:14.02 | |||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 32.31 | 1:07.81 | 1:43.63 | 2:17.23 | |||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.35 | 1:07.86 | 1:43.42 | 2:19.48 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.47 | 1:09.95 | 1:47.76 | 2:25.34 | |||
5 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 34.10 | 1:12.09 | 1:50.94 | 2:29.32 | |||
6 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.01 | 1:11.41 | 1:50.84 | 2:29.95 | |||
7 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 44.02 | 1:32.75 | 2:20.36 | 3:04.74 | |||
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 34.27 | 1:14.15 | 1:54.69 | 2:33.71 | |||
2 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 35.37 | 1:14.66 | 1:54.73 | 2:34.35 | |||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 37.42 | 1:18.90 | 2:00.38 | 2:42.07 | |||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 36.71 | 1:18.47 | 2:01.98 | 2:42.26 | |||
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 38.76 | 1:20.94 | 2:04.54 | 2:46.49 | |||
2 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 38.82 | 1:22.60 | 2:07.80 | 2:51.59 | |||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 39.74 | 1:22.85 | 2:07.81 | 2:51.92 | |||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 40.98 | 1:25.81 | 2:10.62 | 2:55.21 | |||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 43.86 | 1:31.89 | 2:21.21 | 3:09.79 | |||
6 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.82 | 1:37.05 | 2:28.17 | 3:13.74 | |||
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 42.96 | 1:30.67 | 2:19.58 | 3:06.64 | |||
2 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 1:01.40 | 2:07.53 | 3:12.80 | 4:15.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.93 | 1:18.33 | 2:02.66 | 2:45.47 | |||
2 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 39.06 | 1:23.77 | 2:10.57 | 2:57.16 | |||
3 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 42.23 | 1:30.73 | 2:20.25 | 3:06.90 | |||
- | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 38.11 | 1:20.89 | 2:05.03 | 2:49.66 | |||
2 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 39.30 | 1:23.77 | 2:09.56 | 2:54.75 | |||
3 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.62 | 1:23.12 | 2:09.35 | 2:57.11 | |||
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.95 | 1:25.11 | 2:11.74 | 2:58.58 | |||
5 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 40.28 | 1:26.26 | 2:13.83 | 2:59.60 | |||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 40.01 | 1:25.23 | 2:12.30 | 2:59.74 | |||
7 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 41.92 | 1:28.50 | 2:15.17 | 3:01.74 | |||
8 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 41.11 | 1:27.87 | 2:15.61 | 3:03.71 | |||
9 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 40.86 | 1:27.13 | 2:15.41 | 3:04.09 | |||
10 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.83 | 1:29.24 | 2:18.52 | 3:09.10 | |||
11 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 42.48 | 1:32.00 | 2:22.95 | 3:14.82 | |||
12 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 43.65 | 1:33.36 | 2:25.16 | 3:16.78 | |||
13 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 47.63 | 1:41.09 | 2:36.98 | 3:31.39 | |||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 39.69 | 1:24.54 | 2:09.94 | 2:54.71 | |||
2 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.17 | 1:28.92 | 2:17.80 | 3:02.57 | |||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.32 | 1:29.12 | 2:17.14 | 3:06.07 | |||
4 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.69 | 1:28.09 | 2:17.37 | 3:06.37 | |||
5 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 41.05 | 1:28.84 | 2:17.91 | 3:07.73 | |||
6 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.49 | 1:30.40 | 2:20.91 | 3:09.67 | |||
7 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 41.88 | 1:30.78 | 2:21.14 | 3:11.91 | |||
8 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 45.07 | 1:36.77 | 2:28.45 | 3:20.15 | |||
9 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.99 | 1:36.55 | 2:31.20 | 3:26.01 | |||
10 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 47.29 | 1:42.44 | 2:36.79 | 3:29.64 | |||
11 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 49.52 | 1:45.96 | 2:41.73 | 3:37.37 | |||
12 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.33 | 1:48.88 | 2:47.49 | 3:42.47 | |||
13 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.51 | 1:50.02 | 2:48.98 | 3:46.68 | |||
14 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 51.72 | 1:49.51 | 2:48.50 | 3:47.33 | |||
15 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.51 | 1:52.28 | 2:54.02 | 3:50.48 | |||
16 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 50.09 | 1:46.74 | 2:49.38 | 3:54.75 | |||
17 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 53.23 | 1:56.60 | 3:01.62 | 4:03.52 | |||
- | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.75 | 1:29.44 | 2:18.76 | 3:08.28 | |||
2 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.97 | 1:39.20 | 2:31.59 | 3:22.91 | |||
3 | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | 53.10 | 1:54.29 | 2:57.41 | 3:56.15 | |||
4 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 53.59 | 1:55.18 | 2:57.82 | 3:57.37 | |||
5 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 54.19 | 1:57.08 | 3:03.25 | 4:05.46 | |||
6 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 56.32 | 2:00.25 | 3:06.39 | 4:11.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 24.62 | ||||||
2 | Ossian Arvidsson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 24.84 | ||||||
3 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 25.22 | ||||||
4 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.34 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.49 | ||||||
6 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.68 | ||||||
7 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.34 | ||||||
8 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.91 | ||||||
9 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 27.03 | ||||||
10 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 27.85 | ||||||
11 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 28.75 | ||||||
12 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.25 | ||||||
- | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 25.51 | ||||||
2 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 26.96 | ||||||
3 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 27.33 | ||||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 27.43 | ||||||
5 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 28.07 | ||||||
6 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 28.18 | ||||||
7 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 28.47 | ||||||
8 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 29.20 | ||||||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 29.77 | ||||||
10 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 29.84 | ||||||
11 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 29.85 | ||||||
12 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 30.71 | ||||||
13 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 31.07 | ||||||
- | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 28.32 | ||||||
2 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 28.56 | ||||||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 30.36 | ||||||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 30.50 | ||||||
5 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 30.79 | ||||||
5 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 30.79 | ||||||
7 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 31.11 | ||||||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 31.74 | ||||||
9 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 32.66 | ||||||
10 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 32.71 | ||||||
11 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 33.21 | ||||||
12 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 33.24 | ||||||
13 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 33.46 | ||||||
14 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 33.59 | ||||||
15 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.90 | ||||||
16 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 33.98 | ||||||
17 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 34.41 | ||||||
18 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 35.35 | ||||||
19 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 35.69 | ||||||
20 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 36.37 | ||||||
21 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.74 | ||||||
- | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 33.07 | ||||||
2 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 33.83 | ||||||
3 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 35.19 | ||||||
4 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 35.30 | ||||||
5 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 35.92 | ||||||
6 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 36.78 | ||||||
7 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 36.87 | ||||||
8 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 39.22 | ||||||
9 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 40.62 | ||||||
10 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.64 | ||||||
11 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 41.48 | ||||||
12 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 43.00 | ||||||
13 | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | 45.78 | ||||||
14 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 47.81 | ||||||
15 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 55.09 | ||||||
- | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.13 | ||||||
2 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.12 | ||||||
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.01 | ||||||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.58 | ||||||
5 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.84 | ||||||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.38 | ||||||
7 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.40 | ||||||
8 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 33.02 | ||||||
9 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 33.19 | ||||||
10 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.39 | ||||||
11 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.33 | ||||||
12 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 38.58 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.77 | ||||||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 31.44 | ||||||
3 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.97 | ||||||
4 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.11 | ||||||
5 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 32.56 | ||||||
6 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 33.16 | ||||||
7 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.51 | ||||||
8 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.15 | ||||||
9 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.46 | ||||||
10 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 36.24 | ||||||
11 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 36.37 | ||||||
12 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 37.12 | ||||||
13 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.35 | ||||||
14 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 37.60 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 31.91 | ||||||
2 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 32.35 | ||||||
3 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 33.72 | ||||||
4 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 34.42 | ||||||
5 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 34.92 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.22 | ||||||
7 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.00 | ||||||
8 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 37.09 | ||||||
9 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.47 | ||||||
10 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 37.51 | ||||||
11 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 37.94 | ||||||
12 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 38.63 | ||||||
13 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 39.19 | ||||||
14 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 39.47 | ||||||
15 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 39.98 | ||||||
16 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 40.43 | ||||||
17 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 40.84 | ||||||
18 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 41.08 | ||||||
19 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 41.35 | ||||||
20 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.38 | ||||||
21 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.48 | ||||||
22 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 41.88 | ||||||
23 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.56 | ||||||
24 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.67 | ||||||
25 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 44.28 | ||||||
26 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.87 | ||||||
27 | Ruslana Hasselberg | 2004 | Mellerud Simklubb | 51.31 | ||||||
28 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 55.81 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 35.58 | ||||||
2 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 37.76 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.22 | ||||||
4 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 40.53 | ||||||
5 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.05 | ||||||
6 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 43.05 | ||||||
7 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 43.24 | ||||||
8 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.82 | ||||||
9 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 45.14 | ||||||
10 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 46.40 | ||||||
11 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.73 | ||||||
12 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.26 | ||||||
13 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 48.03 | ||||||
14 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 48.94 | ||||||
15 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 50.57 | ||||||
16 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 50.91 | ||||||
17 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 52.81 | ||||||
18 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 57.12 | ||||||
19 | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | 59.55 | ||||||
- | Alice Stang | 2008 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 22, 400m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:06.68 | 2:19.57 | 3:49.66 | 4:56.67 | |||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:06.61 | 2:28.82 | 3:59.59 | 5:10.13 | |||
3 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:08.04 | 2:30.11 | 4:00.94 | 5:12.73 | |||
4 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:11.42 | 2:37.77 | 4:01.88 | 5:13.37 | |||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 1:11.96 | 2:34.97 | 4:10.19 | 5:21.30 | |||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:13.79 | 2:32.47 | 4:08.56 | 5:25.98 | |||
7 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:16.41 | 2:42.26 | 4:14.30 | 5:27.96 | |||
8 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 1:14.82 | 2:41.35 | 4:17.14 | 5:29.75 | |||
9 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 1:12.87 | 2:36.90 | 4:15.99 | 5:33.54 | |||
10 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:19.23 | 2:49.92 | 4:25.14 | 5:40.29 | |||
11 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 1:18.70 | 2:46.92 | 4:36.46 | 5:49.98 | |||
12 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 1:17.07 | 2:48.40 | 4:39.77 | 5:57.89 | |||
13 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 1:26.12 | 2:59.95 | 4:46.09 | 6:07.92 | |||
14 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 1:32.13 | 3:19.13 | 5:14.79 | 6:55.48 | |||
15 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 1:43.60 | 4:27.69 | 7:00.60 | 7:00.60 | |||
16 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:46.41 | 3:32.86 | 5:35.62 | 7:01.67 | |||
17 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 2:00.73 | 3:48.50 | 5:42.26 | 7:25.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.32 | 1:04.13 | 1:38.91 | 2:13.06 | |||
2 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 33.66 | 1:08.96 | 1:43.48 | 2:17.75 | |||
3 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 31.18 | 1:06.65 | 1:43.06 | 2:19.61 | |||
4 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 32.02 | 1:07.24 | 1:43.77 | 2:19.84 | |||
5 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.99 | 1:07.82 | 1:44.38 | 2:21.06 | |||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.51 | 1:09.35 | 1:47.23 | 2:23.54 | |||
7 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.60 | 1:08.70 | 1:46.84 | 2:26.19 | |||
8 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.32 | 1:09.28 | 1:49.45 | 2:26.86 | |||
9 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 30.84 | 1:06.70 | 1:46.21 | 2:28.39 | |||
- | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 31.59 | 1:05.72 | 1:40.77 | 2:15.75 | |||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 30.93 | 1:06.01 | 1:41.98 | 2:17.24 | |||
3 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 31.27 | 1:06.12 | 1:42.51 | 2:18.24 | |||
3 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.91 | 1:06.38 | 1:42.61 | 2:18.24 | |||
5 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 32.30 | 1:08.09 | 1:44.98 | 2:21.29 | |||
6 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 31.64 | 1:07.64 | 1:44.65 | 2:22.53 | |||
7 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 32.85 | 1:09.53 | 1:47.13 | 2:22.54 | |||
8 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.67 | 1:09.13 | 1:47.38 | 2:24.75 | |||
9 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.51 | 1:10.33 | 1:49.28 | 2:26.12 | |||
10 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 32.61 | 1:10.25 | 1:48.52 | 2:26.26 | |||
11 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.58 | 1:11.80 | 1:50.53 | 2:28.08 | |||
12 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 33.11 | 1:10.83 | 1:50.17 | 2:29.11 | |||
13 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 34.24 | 1:12.61 | 1:52.48 | 2:33.19 | |||
14 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 33.45 | 1:11.81 | 1:53.27 | 2:34.45 | |||
15 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 35.46 | 1:14.64 | 1:54.94 | 2:35.93 | |||
16 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.47 | 1:14.69 | 1:56.08 | 2:35.97 | |||
17 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.26 | 1:16.00 | 1:58.47 | 2:40.58 | |||
18 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 37.31 | 1:20.58 | 2:05.21 | 2:47.68 | |||
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 31.41 | 1:06.49 | 1:42.06 | 2:17.68 | |||
2 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 32.36 | 1:08.40 | 1:44.84 | 2:19.39 | |||
3 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 31.96 | 1:08.35 | 1:45.80 | 2:23.76 | |||
4 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.73 | 1:09.39 | 1:47.62 | 2:24.53 | |||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.13 | 1:11.23 | 1:48.98 | 2:25.40 | |||
6 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 33.96 | 1:11.93 | 1:50.32 | 2:28.78 | |||
7 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 33.02 | 1:10.33 | 1:49.58 | 2:29.36 | |||
8 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 34.86 | 1:13.29 | 1:52.86 | 2:31.16 | |||
9 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 36.13 | 1:14.78 | 1:55.75 | 2:35.45 | |||
10 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 34.64 | 1:13.86 | 1:55.60 | 2:35.75 | |||
11 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 35.72 | 1:15.61 | 1:56.97 | 2:36.01 | |||
12 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 35.40 | 1:16.29 | 1:57.04 | 2:37.10 | |||
13 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 35.41 | 1:17.14 | 1:59.53 | 2:38.08 | |||
14 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 36.13 | 1:17.91 | 1:59.38 | 2:38.46 | |||
15 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.42 | 1:19.12 | 2:00.13 | 2:39.60 | |||
16 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.52 | 1:19.90 | 2:02.55 | 2:43.93 | |||
17 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 37.05 | 1:19.67 | 2:03.97 | 2:44.47 | |||
18 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 38.10 | 1:21.15 | 2:03.13 | 2:44.49 | |||
19 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 36.52 | 1:19.45 | 2:03.48 | 2:46.19 | |||
20 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 37.42 | 1:20.89 | 2:05.03 | 2:46.64 | |||
21 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 36.83 | 1:19.80 | 2:05.14 | 2:47.23 | |||
22 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 37.40 | 1:20.90 | 2:04.18 | 2:48.64 | |||
23 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 38.84 | 1:23.46 | 2:08.29 | 2:49.38 | |||
24 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 37.89 | 1:22.69 | 2:10.35 | 2:54.60 | |||
25 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 40.10 | 1:25.48 | 2:11.81 | 2:55.20 | |||
26 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 40.36 | 1:25.52 | 2:12.48 | 2:55.29 | |||
27 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 39.24 | 1:24.50 | 2:11.51 | 2:55.42 | |||
28 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 39.60 | 1:25.33 | 2:11.78 | 2:55.49 | |||
29 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 39.94 | 1:25.61 | 2:13.25 | 2:59.63 | |||
30 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 42.20 | 1:30.32 | 2:18.72 | 3:06.01 | |||
31 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.40 | 1:32.79 | 2:26.41 | 3:19.24 | |||
- | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 33.71 | 1:10.84 | 1:48.27 | 2:25.38 | |||
2 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 35.82 | 1:15.97 | 1:58.91 | 2:38.82 | |||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 36.16 | 1:17.75 | 2:00.81 | 2:42.12 | |||
4 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.51 | 1:17.69 | 2:01.38 | 2:42.76 | |||
5 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 37.16 | 1:18.51 | 2:02.49 | 2:44.17 | |||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 36.65 | 1:19.20 | 2:03.76 | 2:46.08 | |||
7 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 38.78 | 1:23.74 | 2:08.10 | 2:48.34 | |||
8 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 39.79 | 1:24.32 | 2:08.95 | 2:52.54 | |||
9 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 38.64 | 1:23.75 | 2:10.56 | 2:54.80 | |||
10 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.49 | 1:31.58 | 2:21.12 | 3:07.37 | |||
11 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 44.52 | 1:34.94 | 2:25.28 | 3:12.43 | |||
12 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 42.72 | 1:35.54 | 2:28.31 | 3:16.10 | |||
13 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 47.01 | 1:40.95 | 2:38.24 | 3:31.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.83 | 55.20 | |||||
2 | Ossian Arvidsson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.55 | 55.21 | |||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.43 | 55.28 | |||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.93 | 55.30 | |||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.97 | 56.35 | |||||
6 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.93 | 57.91 | |||||
7 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 28.65 | 58.64 | |||||
8 | Emil Fremäng | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 28.52 | 1:00.04 | |||||
9 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 28.63 | 1:00.19 | |||||
10 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 29.04 | 1:00.54 | |||||
11 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.57 | 1:02.99 | |||||
12 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 29.51 | 1:03.98 | |||||
13 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 29.95 | 1:04.89 | |||||
14 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 36.08 | 1:15.32 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 27.68 | 57.20 | |||||
2 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 28.39 | 58.93 | |||||
3 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.27 | 59.69 | |||||
4 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 28.71 | 1:00.10 | |||||
5 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 28.57 | 1:00.32 | |||||
6 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 29.02 | 1:01.36 | |||||
7 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 29.61 | 1:02.43 | |||||
8 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 29.76 | 1:02.55 | |||||
9 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 30.00 | 1:02.84 | |||||
10 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.50 | 1:03.16 | |||||
11 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 30.25 | 1:03.20 | |||||
11 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 28.91 | 1:03.20 | |||||
13 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 30.73 | 1:03.57 | |||||
14 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 30.28 | 1:03.59 | |||||
15 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 30.62 | 1:03.67 | |||||
16 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 31.05 | 1:04.73 | |||||
17 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 31.25 | 1:05.45 | |||||
18 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 30.61 | 1:06.06 | |||||
19 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 32.09 | 1:06.77 | |||||
20 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.26 | 1:08.42 | |||||
21 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 32.65 | 1:09.73 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 29.19 | 1:00.63 | |||||
2 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 29.44 | 1:02.21 | |||||
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 29.51 | 1:02.68 | |||||
4 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 30.42 | 1:03.87 | |||||
5 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 30.92 | 1:05.85 | |||||
6 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 32.36 | 1:07.40 | |||||
7 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 32.29 | 1:07.49 | |||||
8 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 32.38 | 1:07.57 | |||||
9 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 32.50 | 1:07.77 | |||||
10 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 33.16 | 1:10.70 | |||||
11 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 33.82 | 1:11.04 | |||||
12 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 34.23 | 1:12.36 | |||||
13 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 35.02 | 1:12.79 | |||||
14 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 34.27 | 1:13.56 | |||||
15 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 34.96 | 1:14.39 | |||||
16 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 35.35 | 1:15.68 | |||||
17 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 35.43 | 1:16.28 | |||||
18 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.82 | 1:17.16 | |||||
19 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 37.44 | 1:18.23 | |||||
20 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.36 | 1:19.35 | |||||
21 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 40.92 | 1:23.38 | |||||
22 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.56 | 1:23.56 | |||||
23 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.55 | 1:41.59 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 36.95 | 1:16.51 | |||||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 35.48 | 1:16.57 | |||||
3 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 36.78 | 1:18.70 | |||||
4 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 37.38 | 1:19.64 | |||||
5 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 37.78 | 1:21.07 | |||||
6 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 41.83 | 1:24.37 | |||||
7 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.43 | 1:26.05 | |||||
8 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 40.17 | 1:28.56 | |||||
9 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.26 | 1:36.62 | |||||
10 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.35 | 1:41.45 | |||||
11 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 48.10 | 1:41.46 | |||||
12 | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | 48.37 | 1:43.71 | |||||
13 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 50.04 | 1:46.37 | |||||
14 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 51.83 | 1:52.29 | |||||
15 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 58.71 | 2:04.43 | |||||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.69 | 1:14.41 | 2:00.54 | 2:36.07 | |||
2 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.67 | 1:13.42 | 2:01.45 | 2:38.38 | |||
3 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.01 | 1:20.65 | 2:03.29 | 2:39.02 | |||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 33.50 | 1:16.96 | 2:03.79 | 2:42.61 | |||
5 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.48 | 1:16.80 | 2:05.02 | 2:43.54 | |||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.86 | 1:19.77 | 2:07.66 | 2:45.69 | |||
7 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 35.46 | 1:18.31 | 2:08.83 | 2:46.37 | |||
8 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.69 | 1:18.47 | 2:06.91 | 2:46.72 | |||
9 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.13 | 1:19.46 | 2:11.30 | 2:49.08 | |||
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 32.94 | 1:12.77 | 1:57.07 | 2:32.30 | |||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 33.02 | 1:13.51 | 1:58.94 | 2:33.31 | |||
3 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 34.95 | 1:18.30 | 2:01.96 | 2:38.41 | |||
4 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 35.57 | 1:18.70 | 2:04.96 | 2:40.37 | |||
5 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.47 | 1:17.62 | 2:03.33 | 2:41.83 | |||
6 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.90 | 1:15.24 | 2:04.26 | 2:44.55 | |||
7 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.99 | 1:19.60 | 2:09.80 | 2:49.78 | |||
8 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 36.31 | 1:19.83 | 2:06.98 | 2:49.90 | |||
9 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 40.41 | 1:28.64 | 2:15.17 | 2:53.61 | |||
10 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.41 | 1:28.00 | 2:13.60 | 2:54.74 | |||
11 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.11 | 1:23.83 | 2:16.12 | 2:57.23 | |||
12 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.27 | 1:27.73 | 2:15.83 | 2:58.01 | |||
13 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.70 | 1:27.32 | 2:21.92 | 3:01.62 | |||
14 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 39.28 | 1:29.23 | 2:25.63 | 3:06.55 | |||
15 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.80 | 1:34.64 | 2:30.04 | 3:13.73 | |||
16 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 39.18 | 1:33.43 | 2:31.74 | 3:18.73 | |||
- | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.80 | 1:17.43 | 2:01.33 | 2:36.80 | |||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.00 | 1:17.35 | 2:04.84 | 2:41.29 | |||
3 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 32.26 | 1:14.07 | 2:04.75 | 2:41.85 | |||
4 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 34.14 | 1:16.49 | 2:04.94 | 2:42.10 | |||
5 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.12 | 1:15.43 | 2:06.00 | 2:42.88 | |||
6 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.38 | 1:20.69 | 2:05.04 | 2:42.97 | |||
7 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 34.55 | 1:17.68 | 2:05.79 | 2:43.92 | |||
8 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.85 | 1:19.27 | 2:07.71 | 2:44.82 | |||
9 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 35.06 | 1:17.19 | 2:05.55 | 2:45.58 | |||
10 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.22 | 1:19.17 | 2:09.45 | 2:47.18 | |||
11 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.05 | 1:16.06 | 2:09.05 | 2:49.94 | |||
12 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.28 | 1:21.14 | 2:10.05 | 2:51.53 | |||
13 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 36.42 | 1:24.09 | 2:13.47 | 2:54.20 | |||
14 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 34.65 | 1:21.97 | 2:14.59 | 2:54.48 | |||
15 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 37.17 | 1:23.96 | 2:15.25 | 2:55.57 | |||
16 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 40.84 | 1:27.74 | 2:15.94 | 2:55.62 | |||
17 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 35.22 | 1:20.55 | 2:16.30 | 2:56.91 | |||
18 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.27 | 1:27.18 | 2:18.33 | 2:58.35 | |||
19 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 38.54 | 1:25.61 | 2:15.26 | 2:58.87 | |||
20 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 38.14 | 1:26.80 | 2:19.13 | 2:58.88 | |||
21 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 35.74 | 1:21.87 | 2:18.22 | 2:59.70 | |||
22 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 35.89 | 1:24.69 | 2:18.18 | 3:01.64 | |||
23 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 41.00 | 1:27.12 | 2:22.03 | 3:02.38 | |||
24 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 39.88 | 1:28.32 | 2:20.72 | 3:02.49 | |||
25 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 40.00 | 1:29.02 | 2:21.62 | 3:04.17 | |||
26 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 41.96 | 1:27.96 | 2:23.85 | 3:05.56 | |||
27 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 42.45 | 1:33.26 | 2:26.85 | 3:09.28 | |||
28 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.86 | 1:33.08 | 2:28.42 | 3:10.16 | |||
29 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 40.62 | 1:30.74 | 2:30.46 | 3:13.35 | |||
30 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 41.48 | 1:32.60 | 2:30.49 | 3:13.44 | |||
31 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 40.40 | 1:29.39 | 2:28.85 | 3:15.40 | |||
32 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 47.83 | 1:36.87 | 2:36.62 | 3:17.76 | |||
33 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 45.45 | 1:39.26 | 2:36.90 | 3:18.65 | |||
34 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 46.32 | 1:36.31 | 2:39.43 | 3:24.96 | |||
35 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.93 | 1:40.05 | 2:40.86 | 3:26.06 | |||
36 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 44.03 | 1:34.94 | 2:44.08 | 3:27.26 | |||
37 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 1:00.25 | 1:54.72 | 2:52.63 | 3:40.96 | |||
38 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.93 | 1:50.68 | 2:54.84 | 3:50.27 | |||
- | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 35.16 | 1:21.53 | 2:18.21 | 2:54.52 | |||
2 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 39.89 | 1:27.39 | 2:20.25 | 2:58.83 | |||
3 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 38.02 | 1:28.89 | 2:21.53 | 3:05.11 | |||
4 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 38.33 | 1:31.55 | 2:30.10 | 3:11.47 | |||
5 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 48.98 | 1:39.95 | 2:41.67 | 3:27.26 | |||
6 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.25 | 1:47.87 | 2:48.42 | 3:36.48 | |||
7 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 53.08 | 1:50.72 | 2:56.63 | 3:41.14 | |||
8 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.24 | 1:48.99 | 2:49.91 | 3:41.84 | |||
9 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 55.54 | 1:51.14 | 2:56.39 | 3:43.20 | |||
10 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 52.63 | 1:49.89 | 2:52.30 | 3:43.88 | |||
11 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 49.42 | 1:46.89 | 2:55.39 | 3:44.68 | |||
12 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 52.38 | 1:47.81 | 2:55.85 | 3:46.00 | |||
13 | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | 1:01.39 | 2:03.89 | 3:06.18 | 3:57.50 | |||
- | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.15 | 1:07.70 | 1:45.44 | 2:20.08 | |||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.86 | 1:07.49 | 1:45.74 | 2:23.93 | |||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.71 | 1:09.38 | 1:49.80 | 2:30.58 | |||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.97 | 1:09.08 | 1:51.25 | 2:34.01 | |||
5 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 32.69 | 1:12.21 | 1:55.31 | 2:39.74 | |||
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 33.60 | 1:13.02 | 1:54.70 | 2:35.02 | |||
2 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.97 | 1:18.29 | 2:05.37 | 2:52.59 | |||
Gren 26, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.80 | 1:15.65 | 1:57.63 | 2:40.19 | |||
2 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.94 | 1:50.66 | 2:51.96 | 3:46.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 34.83 | ||||||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.39 | ||||||
3 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 35.51 | ||||||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.95 | ||||||
5 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.37 | ||||||
6 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.03 | ||||||
7 | Sadaf Paktinat | 2001 | Simklubben S 02 | 42.57 | ||||||
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Edberg | 2002 | Simklubben S 02 | 35.21 | ||||||
2 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 37.19 | ||||||
3 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.22 | ||||||
4 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.34 | ||||||
5 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 38.59 | ||||||
6 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 39.95 | ||||||
7 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.83 | ||||||
8 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 42.28 | ||||||
9 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 44.38 | ||||||
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 37.70 | ||||||
2 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 37.84 | ||||||
3 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.06 | ||||||
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 39.49 | ||||||
5 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.59 | ||||||
6 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 39.81 | ||||||
7 | Tilda Hilbert | 2004 | Varberg Sim | 40.62 | ||||||
8 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 41.02 | ||||||
9 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.42 | ||||||
10 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.76 | ||||||
11 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.55 | ||||||
12 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 43.01 | ||||||
13 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.14 | ||||||
14 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 43.40 | ||||||
15 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.46 | ||||||
16 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 43.51 | ||||||
17 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 46.00 | ||||||
18 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 46.34 | ||||||
19 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 47.26 | ||||||
20 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.56 | ||||||
21 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 47.75 | ||||||
22 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 48.09 | ||||||
23 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 48.44 | ||||||
24 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.49 | ||||||
25 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.43 | ||||||
26 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 49.92 | ||||||
27 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 51.19 | ||||||
28 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 51.57 | ||||||
29 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 52.18 | ||||||
30 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | 52.53 | ||||||
31 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.69 | ||||||
32 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 55.64 | ||||||
33 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 57.99 | ||||||
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.89 | ||||||
2 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.98 | ||||||
3 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 47.55 | ||||||
4 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 48.62 | ||||||
5 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 49.07 | ||||||
5 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 49.07 | ||||||
7 | Ines Norlander | 2006 | Göteborg Sim | 49.59 | ||||||
8 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 51.41 | ||||||
9 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 51.60 | ||||||
10 | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | 51.70 | ||||||
11 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 51.89 | ||||||
12 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.91 | ||||||
13 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 52.31 | ||||||
14 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 52.41 | ||||||
15 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 52.67 | ||||||
16 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 53.48 | ||||||
17 | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | 53.54 | ||||||
18 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 53.55 | ||||||
19 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 53.73 | ||||||
20 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 53.80 | ||||||
21 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 53.95 | ||||||
22 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 55.46 | ||||||
23 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 55.75 | ||||||
24 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 56.34 | ||||||
25 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 56.77 | ||||||
26 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 58.36 | ||||||
27 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 58.60 | ||||||
28 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 59.03 | ||||||
29 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.38 | ||||||
30 | Elma Ås | 2007 | S77 Stenungsund | 1:01.58 | ||||||
31 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 1:05.60 | ||||||
- | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.80 | ||||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.13 | ||||||
3 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 30.77 | ||||||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.20 | ||||||
5 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.66 | ||||||
6 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.77 | ||||||
7 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.96 | ||||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.34 | ||||||
9 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.35 | ||||||
10 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 35.79 | ||||||
11 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 37.57 | ||||||
12 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 40.76 | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 31.13 | ||||||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Simklubben S 02 | 33.27 | ||||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.03 | ||||||
4 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 35.75 | ||||||
5 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 36.12 | ||||||
6 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 36.57 | ||||||
7 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.14 | ||||||
8 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.32 | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 35.85 | ||||||
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 35.89 | ||||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 36.60 | ||||||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 36.82 | ||||||
5 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.64 | ||||||
6 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 38.47 | ||||||
7 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 38.89 | ||||||
8 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 39.36 | ||||||
9 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 39.97 | ||||||
10 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 40.10 | ||||||
11 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 40.47 | ||||||
12 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 40.48 | ||||||
13 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 41.82 | ||||||
14 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 44.23 | ||||||
15 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 47.34 | ||||||
16 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.57 | ||||||
17 | William Lindstrand | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.93 | ||||||
- | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 40.56 | ||||||
2 | Lucas Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 40.86 | ||||||
3 | Måns Bengtsson | 2006 | Varberg Sim | 41.66 | ||||||
4 | Jonathan Larsson | 2006 | Göteborg Sim | 42.90 | ||||||
5 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 42.99 | ||||||
6 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 43.94 | ||||||
7 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.82 | ||||||
8 | Hannes Aminoff | 2009 | Göteborg Sim | 49.00 | ||||||
9 | Theo Nordin | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 49.60 | ||||||
10 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.39 | ||||||
11 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 51.86 | ||||||
12 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.98 | ||||||
13 | Nils Lindblad | 2006 | Göteborg Sim | 54.04 | ||||||
14 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 54.57 | ||||||
15 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 59.84 | ||||||
- | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vera Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.41 | 1:11.01 | |||||
2 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.07 | 1:13.36 | |||||
3 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 35.71 | 1:14.17 | |||||
4 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.51 | 1:14.29 | |||||
5 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 35.72 | 1:16.95 | |||||
6 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.52 | 1:17.51 | |||||
7 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 37.99 | 1:19.75 | |||||
8 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 38.41 | 1:23.01 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.70 | 1:07.10 | |||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 35.51 | 1:13.96 | |||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.90 | 1:15.13 | |||||
4 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 36.71 | 1:16.16 | |||||
5 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 36.86 | 1:16.34 | |||||
6 | Klara Sillerström | 2003 | Simklubben S 02 | 37.15 | 1:17.36 | |||||
7 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 37.68 | 1:17.93 | |||||
8 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.32 | 1:18.58 | |||||
9 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.54 | 1:19.69 | |||||
10 | Maja Edvardsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.14 | 1:20.97 | |||||
11 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.35 | 1:21.95 | |||||
12 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 40.27 | 1:22.40 | |||||
13 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.40 | 1:24.51 | |||||
14 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 41.25 | 1:24.78 | |||||
15 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 43.12 | 1:27.72 | |||||
16 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.13 | 1:27.73 | |||||
17 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 43.07 | 1:29.24 | |||||
18 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 42.83 | 1:29.79 | |||||
19 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 45.15 | 1:34.43 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 35.50 | 1:12.94 | |||||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 37.41 | 1:17.15 | |||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.37 | 1:18.05 | |||||
4 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 38.36 | 1:18.26 | |||||
5 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.58 | 1:18.99 | |||||
6 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 38.47 | 1:19.63 | |||||
7 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.47 | 1:21.55 | |||||
8 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 38.49 | 1:21.86 | |||||
9 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 39.37 | 1:22.45 | |||||
10 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 40.56 | 1:24.29 | |||||
11 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 41.25 | 1:24.82 | |||||
12 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.46 | 1:26.31 | |||||
13 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 39.92 | 1:26.45 | |||||
14 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.77 | 1:26.73 | |||||
15 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 42.53 | 1:27.12 | |||||
16 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 42.49 | 1:27.75 | |||||
17 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 43.34 | 1:28.11 | |||||
18 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.79 | 1:28.28 | |||||
19 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 44.02 | 1:29.30 | |||||
20 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 44.67 | 1:29.79 | |||||
21 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 43.88 | 1:30.75 | |||||
22 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.71 | 1:31.13 | |||||
23 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 44.81 | 1:32.84 | |||||
24 | Elma Eklund | 2005 | Göteborg Sim | 45.29 | 1:33.05 | |||||
25 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 45.17 | 1:33.51 | |||||
26 | Selma Hahne | 2004 | Göteborg Sim | 45.95 | 1:34.01 | |||||
27 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 46.49 | 1:34.53 | |||||
28 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.94 | 1:36.29 | |||||
29 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.39 | 1:36.80 | |||||
30 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 45.95 | 1:38.20 | |||||
31 | Charlize Nyström | 2005 | Göteborg Sim | 48.44 | 1:39.28 | |||||
32 | Moa Larsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.91 | 1:43.28 | |||||
33 | Clara Nordensson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.68 | 1:45.87 | |||||
34 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 50.24 | 1:47.12 | |||||
35 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 52.46 | 1:47.88 | |||||
36 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 56.41 | 1:57.33 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 39.28 | 1:23.29 | |||||
2 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 40.39 | 1:25.42 | |||||
3 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.87 | 1:27.29 | |||||
4 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.38 | 1:32.44 | |||||
5 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 45.09 | 1:33.49 | |||||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 43.91 | 1:33.79 | |||||
7 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 45.54 | 1:33.84 | |||||
8 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 46.79 | 1:36.83 | |||||
9 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 47.62 | 1:38.36 | |||||
10 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.67 | 1:41.11 | |||||
11 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 49.58 | 1:41.21 | |||||
12 | Livia Ek | 2007 | Göteborg Sim | 48.88 | 1:41.55 | |||||
13 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 48.66 | 1:41.78 | |||||
14 | Wilma Ekdahl | 2006 | Göteborg Sim | 52.44 | 1:43.88 | |||||
15 | Tuva Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 50.52 | 1:45.93 | |||||
16 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 51.84 | 1:46.02 | |||||
17 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 51.27 | 1:46.03 | |||||
18 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 51.03 | 1:47.76 | |||||
19 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 54.14 | 1:52.47 | |||||
20 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 55.86 | 1:53.68 | |||||
21 | Elin Johannesson | 2007 | Göteborg Sim | 54.37 | 1:54.31 | |||||
22 | Vilda Markusson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 53.24 | 1:54.44 | |||||
23 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 54.49 | 1:54.59 | |||||
24 | Beatrice Stucinskas | 2007 | Göteborg Sim | 56.99 | 1:55.27 | |||||
25 | Elma Ås | 2007 | S77 Stenungsund | 53.74 | 1:56.21 | |||||
26 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 57.11 | 1:56.88 | |||||
27 | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | 57.33 | 1:59.30 | |||||
28 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 58.46 | 2:00.64 | |||||
29 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 57.41 | 2:01.12 | |||||
30 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 59.23 | 2:03.91 | |||||
31 | Diba Mobini | 2006 | Göteborg Sim | 1:01.16 | 2:09.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:06.82 | 2:17.28 | 3:27.78 | 4:27.27 | |||
2 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:06.85 | 2:17.33 | 3:27.74 | 4:29.34 | |||
3 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 1:06.92 | 2:18.36 | 3:28.71 | 4:35.22 | |||
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 1:08.71 | 2:21.00 | 3:36.21 | 4:51.48 | |||
5 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 1:10.12 | 2:26.96 | 3:41.96 | 4:54.51 | |||
6 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:10.60 | 2:24.91 | 3:40.58 | 4:54.74 | |||
7 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 1:09.35 | 2:25.27 | 3:42.03 | 4:55.48 | |||
8 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.67 | 2:28.71 | 3:47.92 | 5:04.34 | |||
9 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:13.53 | 2:34.06 | 3:53.71 | 5:12.10 | |||
10 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:14.18 | 2:36.94 | 4:00.78 | 5:20.50 | |||
11 | Oscar Löfdahl | 2004 | Simklubben S 02 | 1:17.12 | 2:42.02 | 4:06.91 | 5:27.14 | |||
12 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:20.12 | 2:44.86 | 4:09.89 | 5:32.00 | |||
13 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 1:20.44 | 2:45.26 | 4:11.40 | 5:34.11 | |||
14 | Hannes Forsberg | 2004 | Uddevalla Sim | 1:18.20 | 2:45.69 | 4:14.31 | 5:35.44 | |||
15 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 1:17.57 | 2:44.43 | 4:12.06 | 5:36.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 13:05 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 101, 4X200m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Lag 1 | 1920 | Skövde Simsällskap | 9:01.54 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 1:06.25 | 2:16.23 | 2:16.23 | ||||||
Vera Fransson | 2001 | 1:05.03 | 2:14.07 | 4:30.30 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 1:06.61 | 2:15.57 | 6:45.87 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 1:05.46 | 2:15.67 | 9:01.54 | ||||||
2 | Skövde SS Lag 2 | 1920 | Skövde Simsällskap | 9:23.48 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 1:07.87 | 2:16.84 | 2:16.84 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 1:07.21 | 2:18.53 | 4:35.37 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 1:06.71 | 2:21.01 | 6:56.38 | ||||||
Linn Kramer | 2001 | 1:10.37 | 2:27.10 | 9:23.48 | ||||||
3 | Trollhättans Damer Lag 1 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 9:33.91 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 1:06.50 | 2:22.02 | 2:22.02 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 1:06.47 | 2:17.95 | 4:39.97 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 1:10.00 | 2:26.44 | 7:06.41 | ||||||
Tilda Hellström | 2002 | 1:08.96 | 2:27.50 | 9:33.91 | ||||||
4 | Varberg Damer | 1920 | Varberg Sim | 10:00.61 | ||||||
Nikki Berggren | 2005 | 1:12.41 | 2:31.20 | 2:31.20 | ||||||
Tilda Hilbert | 2004 | 1:15.18 | 2:35.81 | 5:07.01 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 1:11.53 | 2:29.63 | 7:36.64 | ||||||
Stella Warborn | 2003 | 1:08.96 | 2:23.97 | 10:00.61 | ||||||
5 | Trollhättans Damer Lag 2 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 10:38.19 | ||||||
Emma Jobe | 2003 | 1:11.38 | 2:30.01 | 2:30.01 | ||||||
Izabella Thompson | 2003 | 1:14.72 | 2:36.11 | 5:06.12 | ||||||
Wilma Andrée | 2004 | 1:20.04 | 2:45.46 | 7:51.58 | ||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 1:17.96 | 2:46.61 | 10:38.19 | ||||||
- | SK 1970 Damer | 1920 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 13:05 |
Resultat Gren 102 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 102, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Elfsborg Herrar | 1920 | Simklubben Elfsborg | 3:46.49 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 26.96 | 55.94 | 55.94 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 26.06 | 54.71 | 1:50.65 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 26.49 | 55.52 | 2:46.17 | ||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 28.60 | 1:00.32 | 3:46.49 | ||||||
2 | Uddevalla Herrar Lag 1 | 1920 | Uddevalla Sim | 3:56.27 | ||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 28.18 | 58.17 | 58.17 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 27.22 | 57.06 | 1:55.23 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 28.37 | 59.95 | 2:55.18 | ||||||
Jakob Josephson | 2002 | 29.27 | 1:01.09 | 3:56.27 | ||||||
3 | Varberg Herrar | 1920 | Varberg Sim | 4:11.76 | ||||||
Arvid Kvorning | 2005 | 30.69 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Teo Mravac | 2004 | 29.05 | 1:02.01 | 2:07.12 | ||||||
Malte Almqvist | 2004 | 28.55 | 1:00.47 | 3:07.59 | ||||||
Samuel Lövenklev | 2003 | 30.04 | 1:04.17 | 4:11.76 | ||||||
4 | Trollhättans Herrar Lag 1 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 4:21.65 | ||||||
Hazem Alhaskir | 2002 | 28.29 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 29.81 | 1:04.09 | 2:04.33 | ||||||
Leon Heal | 2003 | 31.94 | 1:08.16 | 3:12.49 | ||||||
Rasmus Kristiansson | 2004 | 32.47 | 1:09.16 | 4:21.65 | ||||||
- | Trollhättans Herrar Lag 2 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Melker Alfredsson | 2006 | |||||||||
Noel Heal | 2005 | |||||||||
Viktor Olsson | 2006 | |||||||||
Karl Holm | 2006 | DNS | ||||||||
- | Uddevalla Herr Test | 1920 | Uddevalla Sim | |||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 103 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 103, 4X100m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Lag 1 | 1920 | Skövde Simsällskap | 4:42.65 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 33.34 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 37.13 | 1:19.44 | 2:26.93 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 32.13 | 1:11.47 | 3:38.40 | ||||||
Vera Fransson | 2001 | 30.50 | 1:04.25 | 4:42.65 | ||||||
2 | Skövde SS Lag 2 | 1920 | Skövde Simsällskap | 4:55.32 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 35.93 | 1:14.10 | 1:14.10 | ||||||
Linn Kramer | 2001 | 41.59 | 1:29.15 | 2:43.25 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 31.29 | 1:07.90 | 3:51.15 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 30.46 | 1:04.17 | 4:55.32 | ||||||
3 | Trollhättans Damer Lag 1 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 4:55.33 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 35.98 | 1:16.20 | 1:16.20 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 36.90 | 1:20.61 | 2:36.81 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 32.63 | 1:12.19 | 3:49.00 | ||||||
Tilda Hellström | 2002 | 31.44 | 1:06.33 | 4:55.33 | ||||||
4 | Uddevalla Damer Lag 1 | 1920 | Uddevalla Sim | 4:56.95 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 36.29 | 1:14.45 | 1:14.45 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 35.55 | 1:17.66 | 2:32.11 | ||||||
Evelina Wester | 2004 | 34.64 | 1:20.29 | 3:52.40 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 30.42 | 1:04.55 | 4:56.95 | ||||||
5 | Varberg Damer | 1920 | Varberg Sim | 5:02.57 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 36.77 | 1:16.87 | 1:16.87 | ||||||
Stella Warborn | 2003 | 37.53 | 1:21.26 | 2:38.13 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 33.53 | 1:15.15 | 3:53.28 | ||||||
Tilda Hilbert | 2004 | 33.06 | 1:09.29 | 5:02.57 | ||||||
6 | Freedom Squad | 1920 | Falköpings Simsällskap | 5:10.66 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 37.06 | 1:17.85 | 1:17.85 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 39.03 | 1:24.01 | 2:41.86 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 36.88 | 1:22.39 | 4:04.25 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 31.50 | 1:06.41 | 5:10.66 | ||||||
7 | Trollhättans Damer Lag 2 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 5:11.96 | ||||||
Izabella Thompson | 2003 | 38.84 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Anna Kis | 2004 | 44.40 | 1:34.97 | 2:57.34 | ||||||
Emma Jobe | 2003 | 32.50 | 1:11.20 | 4:08.54 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 29.73 | 1:03.42 | 5:11.96 | ||||||
8 | SK 1970 Damer | 1920 | Simklubben 1970 | 5:30.20 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 38.99 | 1:22.58 | 1:22.58 | ||||||
Ella Westerlund | 2004 | 46.71 | 1:40.00 | 3:02.58 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 34.61 | 1:16.90 | 4:19.48 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 33.18 | 1:10.72 | 5:30.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 104 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 104, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | SK Elfsborg Herrar | 1920 | Simklubben Elfsborg | 8:19.13 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 59.79 | 2:01.87 | 2:01.87 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 57.12 | 1:59.43 | 4:01.30 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 1:01.22 | 2:08.59 | 6:09.89 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 1:02.37 | 2:09.24 | 8:19.13 | ||||||
2 | Kungälv Herrar | 1920 | Kungälvs Simsällskap | 8:37.26 | ||||||
Ossian Arvidsson | 1992 | 58.57 | 2:02.34 | 2:02.34 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 57.82 | 2:00.09 | 4:02.43 | ||||||
Martin Isaksson | 1998 | 1:06.87 | 2:24.76 | 6:27.19 | ||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 1:00.34 | 2:10.07 | 8:37.26 | ||||||
3 | Trollhättans Herrar Lag 1 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 10:03.04 | ||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 1:06.67 | 2:24.34 | 2:24.34 | ||||||
Hazem Alhaskir | 2002 | 1:07.97 | 2:24.27 | 4:48.61 | ||||||
Leon Heal | 2003 | 1:11.69 | 2:35.05 | 7:23.66 | ||||||
Rasmus Kristiansson | 2004 | 1:15.09 | 2:39.38 | 10:03.04 | ||||||
- | Varberg Herrar | 1920 | Varberg Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 105 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 105, 4X100m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Lag 2 | 1920 | Skövde Simsällskap | 4:12.88 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 30.50 | 1:03.06 | 1:03.06 | ||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 30.26 | 1:03.81 | 2:06.87 | ||||||
Isabella Wahlström | 2003 | 31.08 | 1:06.18 | 3:13.05 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 28.53 | 59.83 | 4:12.88 | ||||||
2 | Skövde SS Lag 1 | 1920 | Skövde Simsällskap | 4:14.06 | ||||||
Ida Lövgren | 2001 | 29.72 | 1:02.06 | 1:02.06 | ||||||
Vera Fransson | 2001 | 29.17 | 1:00.68 | 2:02.74 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 31.55 | 1:08.10 | 3:10.84 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 29.52 | 1:03.22 | 4:14.06 | ||||||
3 | Trollhättans Damer Lag 1 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 4:15.53 | ||||||
Annie Lätt | 2001 | 30.91 | 1:04.35 | 1:04.35 | ||||||
Klara Hasslin | 2001 | 28.80 | 1:02.13 | 2:06.48 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 31.26 | 1:06.47 | 3:12.95 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 29.16 | 1:02.58 | 4:15.53 | ||||||
4 | Uddevalla Damer Lag 1 | 1920 | Uddevalla Sim | 4:19.39 | ||||||
Emilia Ström | 2002 | 31.62 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 30.16 | 1:03.24 | 2:08.63 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 31.31 | 1:05.43 | 3:14.06 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 30.52 | 1:05.33 | 4:19.39 | ||||||
5 | SK 1970 Damer | 1920 | Simklubben 1970 | 4:40.03 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 32.53 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Ella Westerlund | 2004 | 33.87 | 1:11.98 | 2:21.52 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 32.50 | 1:08.56 | 3:30.08 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 33.39 | 1:09.95 | 4:40.03 | ||||||
6 | Freedom Squad | 1920 | Falköpings Simsällskap | 4:40.14 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 35.06 | 1:14.28 | 1:14.28 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 32.28 | 1:07.05 | 2:21.33 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 31.92 | 1:06.76 | 3:28.09 | ||||||
Ida Johansson | 2002 | 34.73 | 1:12.05 | 4:40.14 | ||||||
7 | Trollhättans Damer Lag 2 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 4:53.66 | ||||||
Emma Jobe | 2003 | 32.04 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Izabella Thompson | 2003 | 33.62 | 1:12.19 | 2:20.18 | ||||||
Wilma Andrée | 2004 | 37.88 | 1:19.61 | 3:39.79 | ||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 35.07 | 1:13.87 | 4:53.66 | ||||||
8 | Trollhättans Damer Lag 3 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 5:19.16 | ||||||
Sofia Tranberg | 2006 | 35.03 | 1:14.90 | 1:14.90 | ||||||
Moa Larsson | 2005 | 37.01 | 1:20.98 | 2:35.88 | ||||||
Anna Kis | 2004 | 36.34 | 1:16.03 | 3:51.91 | ||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 41.20 | 1:27.25 | 5:19.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 106 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 106, 4X100m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Elfsborg Herrar | 1920 | Simklubben Elfsborg | 4:18.20 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 32.86 | 1:07.72 | 1:07.72 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 31.79 | 1:10.44 | 2:18.16 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 29.02 | 1:03.83 | 3:21.99 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 26.64 | 56.21 | 4:18.20 | ||||||
2 | Varberg Herrar | 1920 | Varberg Sim | 4:52.64 | ||||||
Malte Almqvist | 2004 | 35.78 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Teo Mravac | 2004 | 38.15 | 1:22.36 | 2:35.52 | ||||||
Arvid Kvorning | 2005 | 33.00 | 1:13.19 | 3:48.71 | ||||||
Samuel Lövenklev | 2003 | 30.40 | 1:03.93 | 4:52.64 | ||||||
3 | Trollhättans Herrar Lag 1 | 1920 | Trollhättans Simsällskap | 5:05.47 | ||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 37.94 | 1:19.76 | 1:19.76 | ||||||
Leon Heal | 2003 | 38.08 | 1:23.93 | 2:43.69 | ||||||
Rasmus Kristiansson | 2004 | 36.83 | 1:21.04 | 4:04.73 | ||||||
Hazem Alhaskir | 2002 | 28.04 | 1:00.74 | 5:05.47 | ||||||
- | Uddevalla Herrar Lag 1 | 1920 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 201 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 201, 200m Bröstsim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.54 | 1:24.23 | 2:12.19 | 3:00.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 220 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 220, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 36.29 | 1:20.76 | 2:08.03 | 2:57.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 230 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Trollhättan Meet | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:37 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 juni 2018 |
Gren 230, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.85 | 1:12.80 | 1:52.93 | 2:34.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:37 |