2021-04-13   20:01:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Trollhättan Meet - med lagkapper

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Trollhättan Meet    Utskriftsdatum  10 juni 2018   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Fransson  2001  Skövde Simsällskap    30.32  1:04.13  1:38.91    2:13.06   
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    33.66  1:08.96  1:43.48    2:17.75   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    31.18  1:06.65  1:43.06    2:19.61   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.02  1:07.24  1:43.77    2:19.84   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    31.99  1:07.82  1:44.38    2:21.06   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    32.51  1:09.35  1:47.23    2:23.54   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    32.60  1:08.70  1:46.84    2:26.19   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    32.32  1:09.28  1:49.45    2:26.86   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    30.84  1:06.70  1:46.21    2:28.39   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    31.59  1:05.72  1:40.77    2:15.75   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    30.93  1:06.01  1:41.98    2:17.24   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    31.27  1:06.12  1:42.51    2:18.24   
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap    31.91  1:06.38  1:42.61    2:18.24   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    32.30  1:08.09  1:44.98    2:21.29   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    31.64  1:07.64  1:44.65    2:22.53   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.85  1:09.53  1:47.13    2:22.54   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    32.67  1:09.13  1:47.38    2:24.75   
Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap    32.51  1:10.33  1:49.28    2:26.12   
10  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    32.61  1:10.25  1:48.52    2:26.26   
11  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    34.58  1:11.80  1:50.53    2:28.08   
12  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    33.11  1:10.83  1:50.17    2:29.11   
13  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    34.24  1:12.61  1:52.48    2:33.19   
14  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    33.45  1:11.81  1:53.27    2:34.45   
15  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    35.46  1:14.64  1:54.94    2:35.93   
16  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    35.47  1:14.69  1:56.08    2:35.97   
17  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    35.26  1:16.00  1:58.47    2:40.58   
18  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    37.31  1:20.58  2:05.21    2:47.68   
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    31.41  1:06.49  1:42.06    2:17.68   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    32.36  1:08.40  1:44.84    2:19.39   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    31.96  1:08.35  1:45.80    2:23.76   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    32.73  1:09.39  1:47.62    2:24.53   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    34.13  1:11.23  1:48.98    2:25.40   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    33.96  1:11.93  1:50.32    2:28.78   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    33.02  1:10.33  1:49.58    2:29.36   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    34.86  1:13.29  1:52.86    2:31.16   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    36.13  1:14.78  1:55.75    2:35.45   
10  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    34.64  1:13.86  1:55.60    2:35.75   
11  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    35.72  1:15.61  1:56.97    2:36.01   
12  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    35.40  1:16.29  1:57.04    2:37.10   
13  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    35.41  1:17.14  1:59.53    2:38.08   
14  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    36.13  1:17.91  1:59.38    2:38.46   
15  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    37.42  1:19.12  2:00.13    2:39.60   
16  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    37.52  1:19.90  2:02.55    2:43.93   
17  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    37.05  1:19.67  2:03.97    2:44.47   
18  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    38.10  1:21.15  2:03.13    2:44.49   
19  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    36.52  1:19.45  2:03.48    2:46.19   
20  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    37.42  1:20.89  2:05.03    2:46.64   
21  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap    36.83  1:19.80  2:05.14    2:47.23   
22  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    37.40  1:20.90  2:04.18    2:48.64   
23  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    38.84  1:23.46  2:08.29    2:49.38   
24  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    37.89  1:22.69  2:10.35    2:54.60   
25  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    40.10  1:25.48  2:11.81    2:55.20   
26  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    40.36  1:25.52  2:12.48    2:55.29   
27  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    39.24  1:24.50  2:11.51    2:55.42   
28  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    39.60  1:25.33  2:11.78    2:55.49   
29  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    39.94  1:25.61  2:13.25    2:59.63   
30  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    42.20  1:30.32  2:18.72    3:06.01   
31  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    42.40  1:32.79  2:26.41    3:19.24   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    33.71  1:10.84  1:48.27    2:25.38   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    35.82  1:15.97  1:58.91    2:38.82   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund    36.16  1:17.75  2:00.81    2:42.12   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    36.51  1:17.69  2:01.38    2:42.76   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap    37.16  1:18.51  2:02.49    2:44.17   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    36.65  1:19.20  2:03.76    2:46.08   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    38.78  1:23.74  2:08.10    2:48.34   
Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund    39.79  1:24.32  2:08.95    2:52.54   
Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    38.64  1:23.75  2:10.56    2:54.80   
10  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    42.49  1:31.58  2:21.12    3:07.37   
11  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    44.52  1:34.94  2:25.28    3:12.43   
12  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    42.72  1:35.54  2:28.31    3:16.10   
13  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap    47.01  1:40.95  2:38.24    3:31.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 juni 2018 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner