2021-03-09   05:50:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2018    Udskriftsdato  09 juni 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:52   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 juni 2018         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    24.76        50.95   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    26.26        53.54   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Holstebro Svømme Club    25.74        53.77   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub    26.88        55.16   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    27.22        56.06   
Wiktor Poznachowski  1998  Horsens Svømmeklub    27.34        56.34   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub    27.55        56.54   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF    27.28        56.79   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    27.59        57.38   
10  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    28.85        59.27   
11  Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    29.31        59.83   
12  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    29.43        1:00.59   
13  David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    29.28        1:01.43   
14  Frederik Klüver  1998  Munkebo Svømme- og Kondiklub    29.18        1:01.67   
15  Andreas Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub    29.51        1:01.74   
16  Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    29.82        1:01.90   
17  Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    29.20        1:01.94   
18  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening    29.40        1:01.97   
19  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    29.99        1:03.02   
20  Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening    30.58        1:03.20   
21  Philip Hørup  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    29.47        1:03.39   
22  Mikkel Købke  1999  Grenaa Svømmeklub    30.63        1:04.13   
23  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    32.95        1:07.93   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    25.24        52.97   
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club    27.12        55.89   
Oskar Allerslev  2002  Holstebro Svømme Club    27.45        56.81   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club    27.07        57.25   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    28.44        57.61   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    27.74        57.66   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    28.13        59.29   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    28.70        59.85   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub    29.42        1:00.83   
10  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub    29.30        1:01.19   
11  Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    29.09        1:01.44   
12  Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    30.20        1:01.56   
13  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    29.58        1:02.05   
14  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    29.38        1:02.40   
15  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    29.96        1:03.08   
16  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    30.77        1:03.31   
17  Niklas Faaborg Andersen  2002  Swim Team Neptun    30.94        1:04.40   
18  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    30.44        1:04.49   
19  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    30.64        1:04.64   
20  Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening    32.00        1:04.71   
21  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral    30.47        1:04.80   
22  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    31.29        1:04.87   
23  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    32.15        1:05.94   
24  Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun    32.49        1:07.32   
25  Andreas Borggard  2002  Odsherred Svømmeklub    31.29        1:07.65   
26  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.75        1:07.75   
27  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    33.42        1:08.26   
28  Andreas Christensen  2003  Svømmeklubben Søhesten    33.35        1:09.08   
29  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub    34.08        1:10.84   
30  Asbjørn Hjerrild  2003  Grenaa Svømmeklub    35.24        1:13.95   
31  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    34.45        1:14.02   
32  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening    36.05        1:15.21   
33  Lauritz S.v. Nielsen  2002  H.G.F. Svømning    36.44        1:17.06   
34  Sander Kejser  2003  H.G.F. Svømning    38.46        1:21.16   
Anders Nedergaard Jensen  2002  Holstebro Svømme Club            DNS   
Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    27.94        57.30   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    28.40        58.57   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    29.17        1:00.23   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense    30.51        1:02.47   
Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    30.43        1:03.70   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    31.55        1:04.50   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    32.19        1:04.53   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    32.23        1:05.54   
Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub    31.38        1:05.66   
10  Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    31.75        1:05.75   
11  Marcus Dahl Burholt  2004  Svømmeklubben Søhesten    31.29        1:05.88   
12  Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    31.59        1:06.01   
13  Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    31.77        1:06.13   
14  Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    32.32        1:07.29   
15  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    33.72        1:09.42   
16  Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    34.07        1:09.54   
17  Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening    33.76        1:09.93   
18  Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club    34.71        1:11.24   
19  Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svømning    34.38        1:11.58   
20  Jacob Bach-Valeur  2004  H.G.F. Svømning    34.67        1:13.76   
21  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    35.07        1:14.12   
22  Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense    36.41        1:16.50   
23  Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club    37.00        1:16.88   
24  Markus Wennerberg  2004  Brædstrup Svømmeklub    34.98        1:17.00   
25  Jacob Mørup  2004  H.G.F. Svømning    37.01        1:17.27   
26  Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    37.87        1:18.50   
27  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun    37.77        1:19.69   
28  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    37.37        1:20.54   
29  Sebastian Dalgaard  2005  Svømmeklubben S 68    39.13        1:22.93   
30  Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svømning    40.25        1:24.52   
31  Mads Sprenger  2005  Odsherred Svømmeklub    39.46        1:26.53   
32  Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    40.56        1:26.59   
33  Nordin Max Præstegaard  2005  H.G.F. Svømning    41.74        1:29.12   
34  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    42.41        1:30.54   
35  Søren Egedal  2005  Struer Svømmeklub    43.52        1:31.74   
36  Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun    44.24        1:31.99   
37  Ivan Hjermitslev  2004  Brønderslev SK08    41.80        1:32.84   
Daniel Peick  2005  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Noah Schou  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub    33.24        1:08.06   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    33.79        1:10.28   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    34.34        1:10.37   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    34.36        1:10.69   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    34.58        1:11.60   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub    34.47        1:12.86   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    35.74        1:16.17   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    36.84        1:17.20   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svømning    37.41        1:19.82   
10  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub    37.31        1:20.39   
11  Holger Schjemte Skov  2006  Skanderborg Svømmeklub            1:21.22   
12  Jannick Franow  2006  Horsens Svømmeklub    39.25        1:21.51   
13  Magnus Ringgaard  2006  Holstebro Svømme Club    39.20        1:21.73   
14  Valdemar Theisen  2007  Ikast Svømmeklub    39.93        1:22.53   
15  Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    39.67        1:23.26   
16  Sebastian Stormes  2007  H.G.F. Svømning    40.67        1:23.54   
17  Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68    42.22        1:24.89   
18  Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svømning    40.52        1:25.43   
19  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub    41.58        1:25.80   
20  Thor Aaskoven Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    41.31        1:26.37   
21  Jonas Golczyk Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    42.79        1:29.28   
22  Emil Askov Møller Peterse  2007  Skanderborg Svømmeklub    44.95        1:35.82   
23  Theis Lindhardt  2006  Svømmeklubben S 68    43.62        1:36.36   
24  Bertram Møller  2006  Svømmeklubben S 68            1:39.15   
25  Johannes Toft  2007  Svømmeklubben S 68    48.72        1:41.88   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    38.53        1:19.59   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub    41.75        1:28.90   
Albert Olesen  2008  Ikast Svømmeklub    43.13        1:33.44   
Zakarias L. Bjørn  2008  Ikast Svømmeklub    46.20        1:38.17   
William Hemmingsen  2008  Svømmeklubben S 68    46.91        1:39.93   
Morten Holst-Jensen  2008  Swim Team Neptun    48.00        1:41.99   
Frederik Toft  2008  Svømmeklubben S 68    46.73        1:42.52   
Simon Søholm Vang  2008  Swim Team Neptun    47.19        1:44.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner