Resultater for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.45 | 1:01.84 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 35.16 | 1:14.64 | |||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.07 | 1:16.27 | |||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | 1:08.65 | |||||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.16 | 1:10.95 | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.17 | 1:10.99 | |||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.06 | 1:13.10 | |||||
5 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.86 | 1:16.51 | |||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.81 | 1:17.52 | |||||
7 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 35.37 | 1:17.84 | |||||
8 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 35.90 | 1:18.74 | |||||
9 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.16 | 1:20.31 | |||||
10 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 38.31 | 1:22.68 | |||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.61 | 1:23.42 | |||||
12 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 39.79 | 1:25.86 | |||||
13 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.61 | 1:26.26 | |||||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.07 | 1:28.39 | |||||
15 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.82 | 1:29.57 | |||||
16 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.98 | 1:30.83 | |||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.16 | 1:11.37 | |||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.82 | 1:13.42 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.47 | 1:13.93 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.18 | 1:14.46 | |||||
5 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.68 | 1:15.75 | |||||
6 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.69 | 1:16.96 | |||||
7 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.19 | 1:19.98 | |||||
8 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 35.48 | 1:20.46 | |||||
9 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.59 | 1:22.17 | |||||
10 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.02 | 1:23.20 | |||||
11 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 36.57 | 1:23.23 | |||||
12 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 38.30 | 1:24.75 | |||||
13 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.12 | 1:26.98 | |||||
14 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 40.52 | 1:30.45 | |||||
15 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.34 | 1:31.04 | |||||
16 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 41.58 | 1:31.07 | |||||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 42.89 | 1:31.41 | |||||
18 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 43.02 | 1:35.01 | |||||
19 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 44.04 | 1:35.36 | |||||
20 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.55 | 1:35.58 | |||||
21 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.13 | 1:35.94 | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.37 | 1:15.67 | |||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.06 | 1:23.07 | |||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 41.66 | 1:30.10 | |||||
4 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.05 | 1:38.12 | |||||
5 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.89 | 1:38.68 | |||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.56 | 1:44.62 | |||||
7 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 49.63 | 1:46.47 | |||||
8 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 46.57 | 1:47.75 | |||||
9 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 46.18 | 1:49.27 | |||||
10 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.74 | 1:51.33 | |||||
11 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 50.79 | 1:55.02 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 33.84 | 1:45.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |