2021-03-05   11:19:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Damer, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.71  2:17.31  3:26.87  4:37.04  9:15.82   
          5:46.57  6:56.63  8:06.69       
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:06.96  2:17.87  3:28.18  4:39.10  9:18.27   
          5:48.38  6:59.11  8:09.91       
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:07.05  2:18.53  3:30.10  4:42.37  9:20.62   
          5:53.79  7:04.38  8:14.34       
Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.68  2:18.64  3:29.70  4:41.59  9:31.65   
          5:53.79  7:06.08  8:18.91       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:09.85  2:23.44  3:37.62  4:52.28  9:44.85   
          6:04.97  7:18.74  8:32.45       
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:09.88  2:23.37  3:37.59  4:52.52  9:46.74   
          6:05.70  7:19.63  8:33.87       
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:10.37  2:25.71  3:40.70  4:55.39  9:51.30   
          6:10.15  7:25.23  8:39.38       
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:09.06  2:22.95  3:37.36  4:52.51  9:52.14   
          6:07.46  7:23.24  8:38.62       
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:11.67  2:26.34  3:41.80  4:57.53  9:55.91   
          6:12.11  7:27.33  8:42.51       
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:07.75  2:21.86  3:37.50  4:53.59  9:57.12   
          6:09.58  7:25.65  8:41.48       
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap    1:09.83  2:24.99  3:42.12  4:58.52  10:03.73   
          6:15.87  7:33.77  8:50.45       
12  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.00  2:25.19  3:40.19  4:55.93  10:04.15   
          6:12.58  7:29.94  8:47.88       
13  Tilda Ericsson  2002  S71    1:11.13  2:27.46  3:43.99  5:00.82  10:04.37   
          6:17.95  7:35.08  8:52.36       
14  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.89  2:26.72  3:43.53  5:00.64  10:05.77   
          6:17.09  7:34.74  8:51.33       
15  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:12.20  2:28.23  3:45.17  5:02.35  10:08.08   
          6:20.09  7:37.75  8:54.66       
16  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    1:10.79  2:26.70  3:43.84  5:01.91  10:11.08   
          6:20.04  7:38.52  8:56.75       
17  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:11.71  2:28.47  3:45.54  5:02.54  10:12.84   
          6:19.84  7:37.53  8:55.79       
18  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:12.35  2:29.34  3:46.43  5:03.37  10:17.01   
          6:21.27  7:40.15  8:59.13       
19  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:12.20  2:28.05  3:46.10  5:04.83  10:20.65   
          6:23.81  7:43.64  9:03.35       
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.52  2:27.42  3:44.33  5:02.05  10:22.21   
          6:21.32  7:42.28  9:03.22       
21  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:12.10  2:29.50  3:48.08  5:06.82  10:22.85   
          6:25.89  7:45.11  9:03.85       
22  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:11.69  2:28.77  3:46.85  5:06.51  10:26.15   
          6:26.64  7:47.32  9:07.64       
23  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.83  2:30.65  3:50.29  5:09.83  10:27.36   
          6:29.77  7:49.84  9:09.67       
24  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    1:14.48  2:34.19  3:54.41  5:14.53  10:28.48   
          6:34.44  7:53.73  9:12.48       
25  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:12.72  2:31.60  3:51.36  5:11.21  10:28.98   
          6:31.42  7:51.94  9:11.52       
26  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    1:12.50  2:32.66  3:52.64  5:12.65  10:29.31   
          6:32.60  7:52.23  9:11.80       
27  Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    1:12.28  2:31.86  3:54.11  5:16.16  10:40.64   
          6:38.48  8:01.87  9:23.17       
28  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:11.96  2:30.69  3:51.29  5:12.59  10:40.73   
          6:34.69  7:57.71  9:20.22       
29  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    1:14.65  2:36.51  3:57.63  5:19.63  10:47.17   
          6:41.48  8:04.37  9:27.31       
30  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:14.48  2:34.95  3:56.27  5:19.20  10:51.95   
          6:42.53  8:06.19  9:29.51       
31  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    1:16.18  2:38.58  4:04.15  5:31.53  11:20.42   
          6:59.05  8:26.68  9:54.10       
32  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:17.66  2:42.66  4:13.01  5:44.78  11:48.86   
          7:17.90  8:50.41  10:20.59       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Damer, Funktionsnedsättning: 
Sponsor: Teleservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.71  2:17.31  3:26.87  4:37.04  9:15.82   
          5:46.57  6:56.63  8:06.69       
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:06.96  2:17.87  3:28.18  4:39.10  9:18.27   
          5:48.38  6:59.11  8:09.91       
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:07.05  2:18.53  3:30.10  4:42.37  9:20.62   
          5:53.79  7:04.38  8:14.34       
Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.68  2:18.64  3:29.70  4:41.59  9:31.65   
          5:53.79  7:06.08  8:18.91       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:09.85  2:23.44  3:37.62  4:52.28  9:44.85   
          6:04.97  7:18.74  8:32.45       
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:09.88  2:23.37  3:37.59  4:52.52  9:46.74   
          6:05.70  7:19.63  8:33.87       
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:10.37  2:25.71  3:40.70  4:55.39  9:51.30   
          6:10.15  7:25.23  8:39.38       
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:09.06  2:22.95  3:37.36  4:52.51  9:52.14   
          6:07.46  7:23.24  8:38.62       
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:11.67  2:26.34  3:41.80  4:57.53  9:55.91   
          6:12.11  7:27.33  8:42.51       
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:07.75  2:21.86  3:37.50  4:53.59  9:57.12   
          6:09.58  7:25.65  8:41.48       
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap    1:09.83  2:24.99  3:42.12  4:58.52  10:03.73   
          6:15.87  7:33.77  8:50.45       
12  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.00  2:25.19  3:40.19  4:55.93  10:04.15   
          6:12.58  7:29.94  8:47.88       
13  Tilda Ericsson  2002  S71    1:11.13  2:27.46  3:43.99  5:00.82  10:04.37   
          6:17.95  7:35.08  8:52.36       
14  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.89  2:26.72  3:43.53  5:00.64  10:05.77   
          6:17.09  7:34.74  8:51.33       
15  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:12.20  2:28.23  3:45.17  5:02.35  10:08.08   
          6:20.09  7:37.75  8:54.66       
16  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    1:10.79  2:26.70  3:43.84  5:01.91  10:11.08   
          6:20.04  7:38.52  8:56.75       
17  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:11.71  2:28.47  3:45.54  5:02.54  10:12.84   
          6:19.84  7:37.53  8:55.79       
18  Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim    1:12.35  2:29.34  3:46.43  5:03.37  10:17.01   
          6:21.27  7:40.15  8:59.13       
19  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    1:12.20  2:28.05  3:46.10  5:04.83  10:20.65   
          6:23.81  7:43.64  9:03.35       
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.52  2:27.42  3:44.33  5:02.05  10:22.21   
          6:21.32  7:42.28  9:03.22       
21  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:12.10  2:29.50  3:48.08  5:06.82  10:22.85   
          6:25.89  7:45.11  9:03.85       
22  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:11.69  2:28.77  3:46.85  5:06.51  10:26.15   
          6:26.64  7:47.32  9:07.64       
23  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:11.83  2:30.65  3:50.29  5:09.83  10:27.36   
          6:29.77  7:49.84  9:09.67       
24  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    1:14.48  2:34.19  3:54.41  5:14.53  10:28.48   
          6:34.44  7:53.73  9:12.48       
25  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:12.72  2:31.60  3:51.36  5:11.21  10:28.98   
          6:31.42  7:51.94  9:11.52       
26  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    1:12.50  2:32.66  3:52.64  5:12.65  10:29.31   
          6:32.60  7:52.23  9:11.80       
27  Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    1:12.28  2:31.86  3:54.11  5:16.16  10:40.64   
          6:38.48  8:01.87  9:23.17       
28  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:11.96  2:30.69  3:51.29  5:12.59  10:40.73   
          6:34.69  7:57.71  9:20.22       
29  Nina Nolén  2002  Simklubben Triton    1:14.65  2:36.51  3:57.63  5:19.63  10:47.17   
          6:41.48  8:04.37  9:27.31       
30  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:14.48  2:34.95  3:56.27  5:19.20  10:51.95   
          6:42.53  8:06.19  9:29.51       
31  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    1:16.18  2:38.58  4:04.15  5:31.53  11:20.42   
          6:59.05  8:26.68  9:54.10       
32  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:17.66  2:42.66  4:13.01  5:44.78  11:48.86   
          7:17.90  8:50.41  10:20.59       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner