2018-12-11   02:00:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  01 juli 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            33.64   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            33.69   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.69   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub            34.88   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            36.30   
Viktor Holst Rasmussen  2003  Svøm Korsør            36.51   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning            36.52   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør            36.76   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            37.11   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            37.15   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            37.46   
10  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            39.50   
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.15   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning            39.14   
Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub            39.62   
Villads Brasch Jensen  2004  GTI            39.91   
Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            40.50   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            40.95   
Mathias Olsen  2005  GTI            41.07   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            41.46   
Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub            42.00   
10  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.07   
11  Marius Mains  2005  GTI            44.77   
12  Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            48.52   
13  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            50.24   
14  Casper Pedersen  2004  Svøm Korsør            50.87   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør            DSQ  ESB v/ 25 m 
                     
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            39.87   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            40.94   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            41.98   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            42.20   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            45.63   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            45.63   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening            45.92   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.03   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            46.71   
10  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            48.09   
11  Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub            48.19   
12  Emil Hass  2006  Næstved IF            48.29   
13  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening            48.46   
14  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.61   
15  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            49.43   
16  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Idræts Forening            49.51   
17  Oscar Andersen  2006  Dragsholm Svømmeklub            50.63   
18  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            50.97   
19  William Bendixen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            55.46   
20  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            55.61   
21  Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            55.71   
22  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Idræts Forening            57.98   
23  Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            58.53   
24  Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub            1:01.18   
25  Hjalte Holm  2008  Slagelse Svømmeklub            1:03.44   
26  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            1:05.49   
27  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Idræts Forening            1:07.87   
Anders Andresen  2006  Svømmeklubben Syd            DSQ  1 hånd ved slut 
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  flere armtag u/ vand 
Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ESB v/ 25 m 
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            DSQ  ESB v/ 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juli 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark