Resultater for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 575 | 26.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.91 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 530 | 27.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.75 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 485 | 28.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 469 | 28.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
5 | Noah Bred | 2003 | 458 | 29.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
6 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 452 | 29.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 451 | 29.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2003 | 420 | 29.94 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.82 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 416 | 30.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.81 | |||||||||
10 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 406 | 30.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 400 | 30.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.65 | |||||||||
12 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 395 | 30.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
13 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 392 | 30.64 | ||||||
GTI | 31.62 | |||||||||
14 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 374 | 31.13 | ||||||
A6 | 30.76 | |||||||||
15 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 369 | 31.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
16 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 312 | 33.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
17 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 307 | 33.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
18 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 305 | 33.29 | ||||||
GTI | 32.62 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 455 | 29.16 | ||||||
GTI | 29.21 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 440 | 29.49 | ||||||
GTI | 30.48 | |||||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | 436 | 29.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.47 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 422 | 29.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.10 | |||||||||
5 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 406 | 30.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 392 | 30.64 | ||||||
GTI | 31.46 | |||||||||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | 386 | 30.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 385 | 30.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
9 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 384 | 30.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
10 | Emil Søby | 2004 | 369 | 31.25 | ||||||
GTI | 30.91 | |||||||||
11 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 366 | 31.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
12 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 350 | 31.80 | ||||||
GTI | 31.48 | |||||||||
13 | Mads Liechti | 2004 | 341 | 32.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.95 | |||||||||
14 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 316 | 32.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
15 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 294 | 33.70 | ||||||
GTI | 34.41 | |||||||||
16 | William Leth | 2004 | 291 | 33.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
17 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 280 | 34.28 | ||||||
A6 | 35.69 | |||||||||
18 | Oscar Boyer | 2004 | 272 | 34.60 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.85 | |||||||||
19 | Mads Holger From | 2004 | 248 | 35.68 | ||||||
A6 | 35.04 | |||||||||
20 | Mads Naver | 2004 | 241 | 36.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.44 | |||||||||
21 | Mathias Ankersen | 2004 | 239 | 36.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
22 | Patrick Lind | 2004 | 199 | 38.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.76 | |||||||||
23 | Victor Bornemann | 2004 | 157 | 41.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 39.87 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 497 | 28.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 396 | 30.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.47 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 367 | 31.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 354 | 31.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.40 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 313 | 33.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 311 | 33.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
7 | Matthias Slot | 2005 | 303 | 33.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 302 | 33.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 299 | 33.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 263 | 34.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
11 | Linus Heinrichsen | 2006 | 259 | 35.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
12 | Anders Junker | 2005 | 256 | 35.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
13 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 256 | 35.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.61 | |||||||||
14 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 254 | 35.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
15 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 233 | 36.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
16 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 222 | 37.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
17 | William Folkmann | 2006 | 219 | 37.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
18 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 213 | 37.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
19 | Tristan Jensen | 2006 | 204 | 38.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
20 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 204 | 38.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
21 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 181 | 39.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.91 | |||||||||
22 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 170 | 40.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
23 | Johannes Framke | 2006 | 160 | 41.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 47.71 | |||||||||
24 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 140 | 43.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.05 | |||||||||
25 | David Bergmann | 2008 | 133 | 43.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.42 | |||||||||
26 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 122 | 45.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | 48.49 | |||||||||
27 | Anton Wiuf | 2008 | 78 | 52.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.15 | |||||||||
28 | Laust Madsen | 2008 | 77 | 52.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
29 | Vihaan Sanghavi | 2008 | 66 | 55.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
30 | Villum Alstrøm | 2008 | 59 | 57.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
31 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | 57 | 57.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 48.34 | |||||||||
32 | Frederik Billing | 2008 | 52 | 59.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Nikolaj Nielsen | 2007 | DSQ | Assymetrisk v start | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |