2018-11-19   10:17:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:14   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mads Møller  2005    434  1:12.84  2:30.18  3:47.95  5:05.64  19:10.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  20:10.00      6:23.50  7:40.20  8:57.73  10:16.19     
          11:32.44  12:49.20  14:06.13  15:23.49     
          16:41.36  17:57.64         
                     
Mikkel Andersen  2005    393  1:13.53  2:31.09  3:49.04  5:08.33  19:48.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  20:20.00      6:28.35  7:48.69  9:09.78  10:30.02     
          11:50.64  13:10.24  14:30.37  15:50.64     
          17:11.46  18:31.69         
                     
 
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William Ølshøj  2004    468  1:10.44  2:25.31  3:41.12  4:56.50  18:41.81   
  Sigma Swim Birkerød  18:54.06      6:13.01  7:29.32  8:43.95  9:59.09     
          11:13.44  12:28.52  13:43.55  14:58.86     
          16:14.10  17:28.47         
                     
Sebastian Greisen  2004    458  1:10.57  2:25.58  3:40.63  4:56.11  18:49.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:20.45      6:10.88  7:26.66  8:42.30  9:58.01     
          11:13.26  12:29.11  13:45.13  15:01.13     
          16:18.33  17:34.23         
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    434  1:11.28  2:29.00  3:46.15  5:03.94  19:10.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  19:56.71      6:22.44  7:39.83  8:57.73  10:15.17     
          11:31.89  12:49.09  14:05.66  15:22.58     
          16:40.05  17:57.24         
                     
Emil Witzner Hansen  2004    425  1:10.88  2:28.40  3:46.44  5:04.85  19:18.10   
  A6  19:19.08      6:23.09  7:41.62  9:00.04  10:17.93     
          11:36.12  12:54.81  14:12.82  15:30.74     
          16:48.00  18:04.57         
                     
William Leth  2004    333  1:15.49  2:38.92  4:03.52  5:29.43  20:55.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  21:42.70      6:56.56  8:20.98  9:47.09  11:14.33     
          12:40.25  14:06.97  15:29.25  16:50.57     
          18:13.50  19:38.01         
                     
Mads Holger From  2004    333  1:14.99  2:37.09  4:01.08  5:26.25  20:55.97   
  A6  20:45.19      6:51.29  8:15.55  9:40.24  11:07.13     
          12:35.01  14:02.38  15:26.45  16:51.26     
          18:15.98  19:39.45         
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004    303  1:18.11  2:43.78  4:10.24  5:37.46  21:36.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  21:34.29      7:04.77  8:31.45  10:00.40  11:29.55     
          12:57.17  14:24.59  15:51.33  17:19.99     
          18:47.69  20:13.29         
                     
 
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    551  1:05.80  2:16.64  3:28.31  4:39.41  17:42.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:06.42      5:50.97  7:02.00  8:13.25  9:24.02     
          10:34.93  11:45.95  12:57.20  14:09.34     
          15:20.73  16:32.08         
                     
Andreas Hoffmann  2003    519  1:06.23  2:17.50  3:29.66  4:42.51  18:03.43   
  Sigma Swim Birkerød  18:27.04      5:55.83  7:09.28  8:22.89  9:35.55     
          10:48.03  12:00.41  13:12.70  14:25.85     
          15:39.13  16:52.34         
                     
Valdemar Brøns  2003    482  1:05.84  2:17.07  3:29.22  4:42.30  18:30.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:48.41      5:55.91  7:09.36  8:23.17  9:37.19     
          10:53.00  12:09.33  13:26.24  14:43.00     
          15:59.89  17:15.56         
                     
Zilas Aarestrup  2003    472  1:07.56  2:22.30  3:37.50  4:53.20  18:38.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  18:54.79      6:09.44  7:24.28  8:39.58  9:54.48     
          11:09.67  12:24.42  13:39.02  14:54.79     
          16:10.06  17:24.72         
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003              DNF   
  Lyngby Svømmeklub  19:00.66                 
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark