2021-12-09   11:24:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Copenhagen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Copenhagen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stvne by  Brnshj    Udskriftstidspunkt  20:14   
  Arrangr  Hovedstadens Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  01 juni 2018         
 
 
Lb 10, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mads Mller  2005    434  1:12.84  2:30.18  3:47.95  5:05.64  19:10.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  20:10.00      6:23.50  7:40.20  8:57.73  10:16.19     
          11:32.44  12:49.20  14:06.13  15:23.49     
          16:41.36  17:57.64         
                     
Mikkel Andersen  2005    393  1:13.53  2:31.09  3:49.04  5:08.33  19:48.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  20:20.00      6:28.35  7:48.69  9:09.78  10:30.02     
          11:50.64  13:10.24  14:30.37  15:50.64     
          17:11.46  18:31.69         
                     
 
Lb 10, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William lshj  2004    468  1:10.44  2:25.31  3:41.12  4:56.50  18:41.81   
  Sigma Swim Birkerd  18:54.06      6:13.01  7:29.32  8:43.95  9:59.09     
          11:13.44  12:28.52  13:43.55  14:58.86     
          16:14.10  17:28.47         
                     
Sebastian Greisen  2004    458  1:10.57  2:25.58  3:40.63  4:56.11  18:49.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  18:20.45      6:10.88  7:26.66  8:42.30  9:58.01     
          11:13.26  12:29.11  13:45.13  15:01.13     
          16:18.33  17:34.23         
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    434  1:11.28  2:29.00  3:46.15  5:03.94  19:10.22   
  Gladsaxe Svmmeklub  19:56.71      6:22.44  7:39.83  8:57.73  10:15.17     
          11:31.89  12:49.09  14:05.66  15:22.58     
          16:40.05  17:57.24         
                     
Emil Witzner Hansen  2004    425  1:10.88  2:28.40  3:46.44  5:04.85  19:18.10   
  A6  19:19.08      6:23.09  7:41.62  9:00.04  10:17.93     
          11:36.12  12:54.81  14:12.82  15:30.74     
          16:48.00  18:04.57         
                     
William Leth  2004    333  1:15.49  2:38.92  4:03.52  5:29.43  20:55.76   
  Gladsaxe Svmmeklub  21:42.70      6:56.56  8:20.98  9:47.09  11:14.33     
          12:40.25  14:06.97  15:29.25  16:50.57     
          18:13.50  19:38.01         
                     
Mads Holger From  2004    333  1:14.99  2:37.09  4:01.08  5:26.25  20:55.97   
  A6  20:45.19      6:51.29  8:15.55  9:40.24  11:07.13     
          12:35.01  14:02.38  15:26.45  16:51.26     
          18:15.98  19:39.45         
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004    303  1:18.11  2:43.78  4:10.24  5:37.46  21:36.38   
  Gladsaxe Svmmeklub  21:34.29      7:04.77  8:31.45  10:00.40  11:29.55     
          12:57.17  14:24.59  15:51.33  17:19.99     
          18:47.69  20:13.29         
                     
 
Lb 10, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    551  1:05.80  2:16.64  3:28.31  4:39.41  17:42.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  17:06.42      5:50.97  7:02.00  8:13.25  9:24.02     
          10:34.93  11:45.95  12:57.20  14:09.34     
          15:20.73  16:32.08         
                     
Andreas Hoffmann  2003    519  1:06.23  2:17.50  3:29.66  4:42.51  18:03.43   
  Sigma Swim Birkerd  18:27.04      5:55.83  7:09.28  8:22.89  9:35.55     
          10:48.03  12:00.41  13:12.70  14:25.85     
          15:39.13  16:52.34         
                     
Valdemar Brns  2003    482  1:05.84  2:17.07  3:29.22  4:42.30  18:30.88   
  Hovedstadens Svmmeklub  17:48.41      5:55.91  7:09.36  8:23.17  9:37.19     
          10:53.00  12:09.33  13:26.24  14:43.00     
          15:59.89  17:15.56         
                     
Zilas Aarestrup  2003    472  1:07.56  2:22.30  3:37.50  4:53.20  18:38.43   
  Gladsaxe Svmmeklub  18:54.79      6:09.44  7:24.28  8:39.58  9:54.48     
          11:09.67  12:24.42  13:39.02  14:54.79     
          16:10.06  17:24.72         
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003              DNF   
  Lyngby Svmmeklub  19:00.66                 
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner