2018-09-24   10:10:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Copenhagen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:31   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lsk 1  2003  Lyngby Svømmeklub            1:48.85   
  Fiona Andrea Have  2004      29.79        29.79   
  Laura Borre Jacobsen  2004      28.41        58.20   
  Christoffer W Frederiksen  2003      26.82        1:25.02   
  Rasmus Nickelsen  2003      23.83        1:48.85   
                     
Sigma Mix 1  2003  Sigma Swim            1:49.66   
  Katrine Bonefeld  2004      29.62        29.62   
  Alexander Vergereau  2004      26.55        56.17   
  Kajsa G. Christensen  2004      28.77        1:24.94   
  Alexander Tullberg  2003      24.72        1:49.66   
                     
Hovedstaden 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.45   
  Valdemar Brøns  2003      26.96        26.96   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      25.46        52.42   
  Jasmin Philip  2004      29.35        1:21.77   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      28.68        1:50.45   
                     
Gsc Mix 1  2003  Gladsaxe Svømmeklub            1:50.82   
  Marcus Hiort  2003      27.27        27.27   
  Noah Bred  2003      26.80        54.07   
  Sara Damkjær Bartels  2004      28.47        1:22.54   
  Emma Hansen  2004      28.28        1:50.82   
                     
Farum Mix 1  2003  Farum Svømmeklub            1:53.25   
  Frederik Jørgensen  2003      26.89        26.89   
  Lars Reber Knudsen  2003      28.12        55.01   
  Maya Ehlers Hansen  2004      28.20        1:23.21   
  Malou Nielsen  2005      30.04        1:53.25   
                     
Gsc Mix 2  2003  Gladsaxe Svømmeklub            1:56.29   
  Zilas Aarestrup  2003      28.69        28.69   
  Niels Krogh-Olsen  2004      28.75        57.44   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      29.80        1:27.24   
  Nikoline Marie Lange  2005      29.05        1:56.29   
                     
Sigma Mix 2  2003  Sigma Swim            1:56.33   
  Caroline Bach Mindested  2005      30.30        30.30   
  Andreas Hoffmann  2003      1:26.03        1:56.33   
  Isabella Victoria Nimb  2004              1:28.28   
  Frederik Bach Mindested  2003      28.05        1:56.33   
                     
Hovedstaden 3  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:58.60   
  Sebastian Greisen  2004      29.46        29.46   
  Noah Koefoed Weiss  2003      28.02        57.48   
  Josefine Zebitz  2004      30.87        1:28.35   
  Olivia Callesen  2004      30.25        1:58.60   
                     
Gsc Mix 3  2003  Gladsaxe Svømmeklub            1:58.71   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      28.43        28.43   
  Frederik Stender-Petersen  2005      29.63        58.06   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      30.27        1:28.33   
  Amalie Brammer Kærgaard  2004      30.38        1:58.71   
                     
10  Farum Mix 2  2003  Farum Svømmeklub            2:03.59   
  Sarah Holm Clausen  2004      30.61        30.61   
  Mats Krüger  2004      29.83        1:00.44   
  Line Thode Møller  2004      31.36        1:31.80   
  Kristoffer Thaulow  2007      31.79        2:03.59   
                     
11  Hovedstaden 4  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:05.93   
  Troels Fode  2004      31.44        31.44   
  Tobias Gammelvind  2004      29.39        1:00.83   
  Ana Rosa Kragh  2005      32.01        1:32.84   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      33.09        2:05.93   
                     
12  Farum Mix 3  2003  Farum Svømmeklub            2:24.94   
  Oscar Høck Just  2006      36.53        36.53   
  Benjamin Schultz Hansen  2005      36.37        1:12.90   
  Frida Amalie Spellerberg  2004      34.65        1:47.55   
  Isabella Borgmann  2005      37.39        2:24.94   
                     
13  Farum Mix 4  2003  Farum Svømmeklub            2:29.65   
  Joshua Michael Pedersen  2006      36.41        36.41   
  Emanuele Holm Ciampi  2006      37.99        1:14.40   
  Lucia Borgmann  2007      38.35        1:52.75   
  Marie Rose  2006      36.90        2:29.65   
                     
Hovedstaden 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 4. svømmer 
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      26.89        26.89   
  Joshua P. Sidebotham  2003      26.59        53.48   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      30.51        1:23.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark