Resultater for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag morgen
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
14:21 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
554 |
1:10.08 |
2:24.93 |
3:35.68 |
|
4:47.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
522 |
1:09.88 |
2:25.34 |
3:39.54 |
|
4:53.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
494 |
1:10.23 |
2:26.62 |
3:44.11 |
|
4:58.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
494 |
1:10.70 |
2:28.79 |
3:43.99 |
|
4:59.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
490 |
1:13.80 |
2:29.89 |
3:46.42 |
|
4:59.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Philip |
2004 |
|
490 |
1:11.06 |
2:27.14 |
3:44.38 |
|
4:59.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
465 |
1:13.14 |
2:32.12 |
3:48.79 |
|
5:05.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Falka Tind |
2006 |
|
463 |
1:13.32 |
2:32.46 |
3:50.62 |
|
5:05.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
|
461 |
1:12.25 |
2:31.68 |
3:49.27 |
|
5:05.93 |
|
|
A6 |
5:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
|
459 |
1:12.15 |
2:30.22 |
3:48.79 |
|
5:06.44 |
|
|
Farum Svømmeklub |
5:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Thode Møller |
2004 |
|
440 |
1:11.59 |
2:32.27 |
3:52.67 |
|
5:10.87 |
|
|
Farum Svømmeklub |
5:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
436 |
1:14.72 |
2:35.28 |
3:55.05 |
|
5:11.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
SIF Bramm |
2006 |
|
436 |
1:13.40 |
2:33.95 |
3:54.41 |
|
5:11.71 |
|
|
A6 |
5:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
435 |
1:12.90 |
2:33.89 |
3:54.55 |
|
5:12.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
406 |
1:14.13 |
2:35.94 |
3:58.84 |
|
5:19.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie Rud |
2006 |
|
377 |
1:16.53 |
2:39.57 |
4:03.30 |
|
5:27.17 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Matilde Maagøe |
2007 |
|
373 |
1:19.92 |
2:44.16 |
4:07.77 |
|
5:28.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
364 |
1:20.63 |
2:45.23 |
4:08.97 |
|
5:30.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
|
356 |
1:15.74 |
2:41.88 |
4:08.97 |
|
5:33.33 |
|
|
Farum Svømmeklub |
6:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Vangkilde |
2004 |
|
353 |
1:19.65 |
2:45.50 |
4:10.58 |
|
5:34.49 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Agnete Høyer |
2005 |
|
351 |
1:20.00 |
2:44.35 |
4:10.48 |
|
5:34.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
|
349 |
1:20.59 |
2:47.44 |
4:13.62 |
|
5:35.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Isabella Pedersen |
2007 |
|
345 |
1:20.65 |
2:47.64 |
4:14.40 |
|
5:36.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde Møller |
2007 |
|
343 |
1:21.47 |
2:50.04 |
4:15.13 |
|
5:37.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Asta Hindborg |
2007 |
|
329 |
1:21.51 |
2:50.60 |
4:18.05 |
|
5:42.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julie Philip |
2007 |
|
285 |
1:24.10 |
2:56.81 |
4:28.43 |
|
5:58.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
285 |
1:22.59 |
2:53.91 |
4:26.35 |
|
5:59.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Astrid Høyer |
2007 |
|
281 |
1:25.16 |
2:58.23 |
4:31.09 |
|
6:00.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
|
281 |
1:24.72 |
2:58.07 |
4:32.34 |
|
6:00.99 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
|
266 |
1:28.10 |
3:01.42 |
4:35.60 |
|
6:07.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
7:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
262 |
1:30.65 |
3:06.14 |
4:40.25 |
|
6:09.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
7:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Signe Østergaard Lilja |
2006 |
|
209 |
1:32.84 |
3:14.51 |
4:57.57 |
|
6:38.06 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
6:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:21 |
|