2022-01-17   12:36:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM rgang Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stvne by  Bellahj    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Hovedstadens Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 juni 2018         
 
 
Lb 11, 200m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benedicte Them Jensen  2004    638  37.32  1:17.90  1:59.62    2:41.52   
  Kge Svmmeklub  2:45.67                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    614  36.41  1:17.97  2:00.43    2:43.61   
  Slangerup Svmmeklub  2:42.25                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    614  37.04  1:18.24  2:00.44    2:43.66   
  Nyborg Svmmeklub  2:41.85                 
                     
Sara Damkjr Bartels  2004    589  36.81  1:18.98  2:01.76    2:45.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:40.43                 
                     
Nele Schulze  2004    588  37.67  1:20.44  2:03.97    2:45.98   
  Haderslev Svmme Klub  2:51.66                 
                     
Amalie Staghj Andersen  2004    580  37.91  1:20.51  2:04.22    2:46.75   
  Esbjerg Svmmeklub  2:45.85                 
                     
Caroline Holm  2004    553  38.05  1:21.08  2:05.18    2:49.41   
  Kalundborg SK  2:52.98                 
                     
Sarah Kildahl  2004    553  38.13  1:20.58  2:04.98    2:49.43   
  Lyseng IF  2:48.00                 
                     
Emma Stoltz  2004    547  37.76  1:20.36  2:05.30    2:50.01   
  Sigma Swim Allerd  2:46.45                 
                     
10  Josefine Zebitz  2004    545  38.65  1:21.40  2:06.04    2:50.26   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:47.65                 
                     
11  Eva Hjort  2004    535  39.63  1:23.58  2:07.46    2:51.34   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:48.65                 
                     
12  Dagmar Boeck  2004    530  37.42  1:21.85  2:06.43    2:51.86   
  Farum Svmmeklub  2:57.84                 
                     
13  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    524  38.42  1:22.56  2:07.91    2:52.47   
  Aalborg Svmmeklub  2:48.23                 
                     
14  Alba Lyhne Weiner  2004    518  40.26  1:25.75  2:10.46    2:53.13   
  Sllerd Svmmeklub  2:57.00                 
                     
15  Freja Mller  2004    515  39.34  1:23.72  2:08.73    2:53.48   
  Slangerup Svmmeklub  2:58.30                 
                     
16  Clara Toft  2004    510  38.94  1:22.49  2:08.15    2:54.06   
  Gentofte Svmme Klub  2:49.38                 
                     
17  Caroline Wiuff Jensen  2004    505  39.47  1:23.88  2:09.96    2:54.64   
  Vest-Brndby  2:50.08                 
                     
18  Laura Marie Dige  2004    502  39.58  1:23.88  2:09.24    2:54.95   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:52.51                 
                     
19  Freja Sndergaard  2004    502  39.08  1:23.42  2:09.38    2:55.02   
  Vordingborg Svmme Klub  2:54.22                 
                     
20  Anna Marie Nielsen  2004    500  38.58  1:23.55  2:09.48    2:55.20   
  Hvidovre Svmme Klub  2:56.68                 
                     
21  Freja Rjkjr Rasmussen  2004    486  39.20  1:24.12  2:10.39    2:56.85   
  Swim Team Neptun  2:51.40                 
                     
22  Anne Sofie Evald  2004    479  39.82  1:24.77  2:10.60    2:57.74   
  Gentofte Svmme Klub  2:52.27                 
                     
23  Mathilde stergaard  2004    477  38.70  1:24.26  2:11.05    2:58.00   
  Svmmeklubben Grindsted  2:56.23                 
                     
24  Freja Kruse  2004    477  39.29  1:24.60  2:11.81    2:58.01   
  Svmmeklubben Grindsted  3:00.56                 
                     
25  Laura Vangkilde  2004    473  40.13  1:25.91  2:12.01    2:58.42   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:52.41                 
                     
26  Signe Krag Andersen  2004    472  39.43  1:24.23  2:11.73    2:58.57   
  Sigma Swim Allerd  2:51.16                 
                     
27  Cathrine Birkebk  2004    471  40.49  1:25.21  2:11.62    2:58.76   
  Agfs Svmmeafdeling  2:52.09                 
                     
28  Nicoline H. Baadsgaard  2004    468  41.28  1:26.49  2:12.91    2:59.14   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  2:58.96                 
                     
29  Dicte Skov Forsberg  2004    463  40.94  1:27.72  2:14.09    2:59.77   
  Skive Svmmeklub Poseidon  2:52.89                 
                     
30  Mathilde Thy Asmussen  2004    462  41.10  1:26.62  2:13.17    2:59.87   
  Errits Gymnastik Og IF  2:59.88                 
                     
31  Line Thode Mller  2004    458  40.44  1:26.97  2:13.93    3:00.40   
  Farum Svmmeklub  2:59.93                 
                     
32  Elisabeth Them Jensen  2004    449  40.51  1:27.43  2:14.93    3:01.61   
  Kge Svmmeklub  3:00.88                 
                     
32  Malou Soelberg  2004    449  43.87  1:29.56  2:16.49    3:01.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:01.01                 
                     
34  Maja Buck  2004    448  40.43  1:27.36  2:15.21    3:01.67   
  Holbk Svmme Klub  3:02.11                 
                     
35  Olivia Callesen  2004    448  41.52  1:28.22  2:15.15    3:01.75   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:55.27                 
                     
36  Ss Freund  2004    447  41.14  1:28.71  2:15.14    3:01.88   
  Esbjerg Svmmeklub  2:53.52                 
                     
37  Anja Xin Andersen  2004    444  41.29  1:28.32  2:14.83    3:02.22   
  Herlev Svmning  3:00.17                 
                     
38  Nnne Christensen  2004    442  41.00  1:27.46  2:15.01    3:02.52   
  VAT Copenhagen-MK31  2:55.78                 
                     
39  Martha Bjerg  2004    438  42.70  1:29.75  2:16.68    3:03.16   
  Lyseng IF  3:01.12                 
                     
40  Ida Zeiler Terkildsen  2004    425  41.91  1:29.47  2:18.33    3:05.00   
  Hillerd Svmmeklub  2:58.72                 
                     
41  Frida Hvirring Kragh  2004    424  41.32  1:28.99  2:17.78    3:05.08   
  Hvidovre Svmme Klub  3:04.34                 
                     
42  Laura Pedersen  2004    421  41.37  1:28.56  2:16.79    3:05.48   
  Herning Svmmeklub  3:00.45                 
                     
43  Isabella Ravn Jensen  2004    419  42.48  1:31.01  2:18.61    3:05.87   
  Lyngby Svmmeklub  2:54.54                 
                     
44  Emilie Podiss Petersen  2004    418  43.00  1:31.33  2:19.70    3:05.98   
  Frem Odense  2:52.22                 
                     
45  Mathilde P. Mathiesen  2004    414  41.56  1:28.70  2:17.41    3:06.55   
  Albertslund IF  3:00.98                 
                     
46  Katrine Bech Poulsen  2004    413  42.19  1:30.13  2:18.78    3:06.75   
  Esbjerg Svmmeklub  3:03.04                 
                     
47  Nicoline Dyrman  2004    395  41.06  1:28.11  2:18.61    3:09.52   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:58.82                 
                     
48  Laura L. Hrning  2004    369  41.81  1:30.16  2:20.66    3:13.78   
  Glostrup Svmmeklub  3:02.98                 
                     
49  Emily Maack  2004    362  44.29  1:33.31  2:24.31    3:15.14   
  Lyngby Svmmeklub  2:59.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner