2021-12-03   18:29:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM rgang Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stvne by  Bellahj    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Hovedstadens Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 juni 2018         
 
 
Lb 5, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    597  33.53        1:09.00   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.78                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    581  34.01        1:09.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.51                 
                     
Fenja Romanski  2005    564  34.31        1:10.31   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:09.07                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005    544  34.70        1:11.17   
  Silkeborg Svmmeklub  1:10.59                 
                     
Malou Sejr  2005    538  34.87        1:11.46   
  Agfs Svmmeafdeling  1:09.62                 
                     
Lise Refsgaard  2005    517  33.92        1:12.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.40                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    517  35.39        1:12.40   
  Kge Svmmeklub  1:11.85                 
                     
Josephine Thomsen  2005    515  35.30        1:12.47   
  Herlev Svmning  1:10.73                 
                     
Caroline Trjgaard  2005    502  35.05        1:13.10  Deltager ikke i finalen 
  Helsingr Svmmeklub  1:14.03                 
                     
10  Rebecca Petersen  2005    485  36.25        1:13.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.05                 
                     
11  Juliane Bo Andersen  2005    476  35.83        1:14.40   
  Roskilde Svmning  1:14.09                 
                     
12  Amalie sterlund  2005    472  36.40        1:14.60   
  Herlufsholm Svmmeklub  1:13.75                 
                     
13  Catrine Porsdal  2005    459  36.49        1:15.30   
  Sigma Swim Birkerd  1:15.05                 
                     
14  Amalie Tolderlund  2005    459  37.05        1:15.31   
  Silkeborg Svmmeklub  1:17.49                 
                     
15  Cecilie Nrgaard Frost  2005    458  37.07        1:15.38   
  Aalborg Svmmeklub  1:13.41                 
                     
16  Liva Lund Hansen  2005    457  36.27        1:15.42   
  Vallensbk IF Af 1939  1:14.35                 
                     
17  Stine Mejdahl  2005    454  36.96        1:15.57   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.36                 
                     
18  Ida Jacobsen  2005    453  36.62        1:15.67   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.40                 
                     
19  Ophelia Kronborg Jensen  2005    449  36.70        1:15.89   
  Aabybro Idrtsforening  1:18.85                 
                     
19  Petrine R. E. Srensen  2005    449  36.63        1:15.89   
  Haslev Svmmeklub  1:15.25                 
                     
21  Annika Britt Larsen  2005    447  37.34        1:16.01   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:15.85                 
                     
22  Louise Lie Thisted  2005    442  36.80        1:16.26   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.52                 
                     
23  Emilie Moberg  2005    442  36.39        1:16.28   
  Vejle Svmmeklub  1:17.10                 
                     
24  Malou Nielsen  2005    441  36.84        1:16.35   
  Farum Svmmeklub  1:15.93                 
                     
25  Mikkeline Rud Wiberg  2005    435  36.68        1:16.69   
  Helsingr Svmmeklub  1:17.15                 
                     
26  Ida Marie Platzer  2005    434  37.19        1:16.73   
  Sllerd Svmmeklub  1:16.03                 
                     
27  Alma Olivarius  2005    432  37.20        1:16.86   
  Lyngby Svmmeklub  1:17.33                 
                     
28  Amanda Busk Olesen  2005    432  36.79        1:16.88   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.65                 
                     
29  Emmely stman Pedersen  2005    429  36.99        1:17.02   
  Helsingr Svmmeklub  1:11.80                 
                     
30  Emmeline S. Bertelsen  2005    426  37.51        1:17.22   
  Ringsted Svmme Klub  1:16.49                 
                     
31  Laura S. Olesen  2005    424  37.00        1:17.32   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.77                 
                     
32  Josefine Nielsen  2005    421  37.67        1:17.53   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:15.05                 
                     
33  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    420  37.31        1:17.56   
  Frem Odense  1:13.16                 
                     
34  Nicoline Kornum-Svensson  2005    419  37.14        1:17.63   
  Kolding SK  1:15.23                 
                     
35  Sofie Kruse Rasmussen  2005    419  38.26        1:17.67   
  Swim Team Neptun  1:14.73                 
                     
36  Victoria W. Stahl  2005    418  37.29        1:17.70   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.56                 
                     
37  Lrke Dann-Nielsen  2005    417  37.92        1:17.79   
  Hvidovre Svmme Klub  1:14.77                 
                     
38  Hannah B. Pedersen  2005    416  37.86        1:17.81   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.03                 
                     
39  Mille Broholm Brixen  2005    415  37.52        1:17.88   
  Holstebro Svmme Club  1:16.42                 
                     
40  Selma V Studnitz Andersen  2005    412  37.58        1:18.08   
  Slagelse Svmmeklub  1:17.57                 
                     
41  Jazmin Jensen  2005    411  37.76        1:18.16   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.87                 
                     
42  Louise Sunesen  2005    405  38.04        1:18.55   
  Viborg Svmme Klub  1:16.25                 
                     
43  Maja Johanne Pedersen  2005    404  38.15        1:18.60   
  Nyborg Svmmeklub  1:15.84                 
                     
44  Agnes Barner Hansen  2005    397  36.88        1:19.02   
  Nstved IF  1:17.41                 
                     
45  Laura G. Nedergaard  2005    397  38.46        1:19.06   
  Odder Svmmeklub  1:17.22                 
                     
46  Signe Eie  2005    396  38.19        1:19.13   
  Herlev Svmning  1:16.24                 
                     
47  Karoline Iversen  2005    395  38.60        1:19.15   
  Svmmeklubben Nord  1:19.73                 
                     
48  Camilla Porsdal  2005    390  39.52        1:19.53   
  Sigma Swim Birkerd  1:19.31                 
                     
49  Josefine Staudt  2005    386  38.44        1:19.80   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:16.77                 
                     
50  Sophie Lrke Sandell  2005    382  38.97        1:20.04   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:16.70                 
                     
51  Kristine Vestergaard  2005    377  38.72        1:20.41   
  Brnderslev SK08  1:18.99                 
                     
52  Svea Tinggaard Larsen  2005    374  40.33        1:20.64   
  Hobro Svmmeklub  1:26.11                 
                     
53  Maja Friis  2005    361  39.47        1:21.59   
  Silkeborg Svmmeklub  1:19.11                 
                     
54  Caroline Sgaard Pedersen  2005    328  40.13        1:24.24   
  Helsingr Svmmeklub  1:26.37                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005              DSQ  SW 6.1 
  Gentofte Svmme Klub  1:17.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner