2021-11-27   22:03:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Viborg Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Viborg Cup 2018    Udskriftsdato  16 juni 2018   
  Stvne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangr  Viborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 juni 2018         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2018 
Sponsor: Flammen, Viborg 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian N. Christensen  2006    255  35.93  1:16.03  1:57.48    2:36.52   
  Kolding SK  2:35.31                 
                     
Nicolai N. H. Srensen  2006    231  37.47  1:20.31  2:03.29    2:41.82   
  Agfs Svmmeafdeling  2:47.92                 
                     
Rasmus Olsen  2006    227  36.71  1:17.97  2:01.39    2:42.85   
  Thisted Svmmeklub  2:52.77                 
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006    207  38.37  1:21.63  2:06.68    2:47.74   
  Agfs Svmmeafdeling  3:03.23                 
                     
Jacob Varming  2007    205  38.12  1:35.53  2:05.58    2:48.48   
  Viborg Svmme Klub  2:54.08                 
                     
Mads Jeppesen  2006    192  39.16  1:22.92  2:08.38    2:52.08   
  Herning Svmmeklub  3:06.94                 
                     
Christian Stilling  2006    192  37.58  1:21.08  2:08.26    2:52.13   
  Thisted Svmmeklub  2:55.00                 
                     
Aksel K. Pedersen  2006    180  42.17  1:28.08  2:14.47    2:55.90   
  Viborg Svmme Klub                   
                     
Sebastian Eliasen  2006    176  36.50  1:20.72  2:09.70    2:57.24   
  Svmmeklubben Nord  2:51.78                 
                     
10  Frederik Rantzau Vejvad  2007    157  38.80  1:26.39  2:16.16    3:03.95   
  Silkeborg Svmmeklub  3:07.98                 
                     
11  Simon Gaarde  2007    151  43.06  1:31.58  2:20.04    3:06.47   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
12  Angus Halle  2007    149  42.11  1:29.49  2:22.14    3:07.19   
  Odder IGF  3:43.48                 
                     
13  Magnus Stilling  2007    144  40.21  1:28.31  2:19.99    3:09.26   
  Kolding SK  3:37.13                 
                     
14  Kasper Lisberg  2007    129  45.15  1:36.18  2:27.32    3:16.48   
  Odder IGF  3:31.17                 
                     
15  Laurits Winter Poulsen  2007    117  45.82  1:37.98  2:32.37    3:23.17   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
16  Frey Srensen  2007    116  43.97  1:37.37  2:33.05    3:23.63   
  Odder IGF                   
                     
17  Magnus Rantzau Vejvad  2008    114  46.41  1:39.21  2:33.91    3:24.81   
  Silkeborg Svmmeklub  3:26.87                 
                     
18  Aske T Jensen  2007    104  48.33  1:45.08  2:39.35    3:30.90   
  Silkeborg Svmmeklub  3:35.47                 
                     
19  Noah Press  2007    92  46.72  1:43.14  2:43.67    3:39.96   
  Odder IGF  3:35.05                 
                     
20  Nicolai Skivild Westing  2008    45  58.92  2:12.49  3:28.08    4:38.45   
  Viborg Svmme Klub                   
                     
Malthe Glent-Thule  2007              DNS   
  Agfs Svmmeafdeling  2:35.87                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Flammen, Viborg 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lukas Hedegaard  2004    426  30.81  1:03.76  1:37.82    2:11.97   
  Viborg Svmme Klub  2:12.41                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    400  32.04  1:07.07  1:42.01    2:14.86   
  Odder IGF  2:11.48                 
                     
Tobias Nielsen  2004    333  34.77  1:10.74  1:46.98    2:23.31   
  Odder IGF  2:18.88                 
                     
Harald Gold  2004    332  31.93  1:08.09  1:45.59    2:23.40   
  Brdstrup Svmmeklub  2:30.27                 
                     
Emil Jaworski  2004    329  32.78  1:08.97  1:47.08    2:23.86   
  Svmmeklubben Nord  2:29.80                 
                     
Vania Danilkin  2004    287  33.27  1:12.05  1:52.27    2:30.58   
  Kolding SK  2:29.21                 
                     
Oskar Wiwe Brste  2004    270  34.11  1:13.81  1:55.66    2:33.68   
  Herning Svmmeklub  2:25.11                 
                     
August Sand Jensen  2005    266  34.40  1:13.75  1:54.46    2:34.37   
  Viborg Svmme Klub  2:37.45                 
                     
Valdemar Degn  2004    255  36.40  1:17.11  1:57.80    2:36.62   
  Odder IGF  2:45.49                 
                     
10  Rasmus Kabel  2004    241  35.92  1:16.25  1:59.03    2:39.51   
  Kolding SK  2:43.06                 
                     
11  Laurits Romvig Schou  2004    218  38.41  1:21.29  2:04.22    2:44.87   
  Herning Svmmeklub  2:41.12                 
                     
12  Axel Kenneth Thomsen  2005    217  37.88  1:20.74  2:05.32    2:45.26   
  Kolding SK  2:49.02                 
                     
13  Oscar Hove Lasthein  2004    206  38.78  1:20.48  2:05.00    2:48.22   
  Aarhus Swim  3:01.53                 
                     
14  Mikkel Kjr Mikkelsen  2005    198  39.62  1:23.64  2:50.31    2:50.31   
  Herning Svmmeklub  2:54.92                 
                     
15  Bjrn W. H. Nielsen  2004    123  41.06  1:33.49  2:28.69    3:19.66   
  Kolding SK  3:27.04                 
                     
Alexander Mortensen  2004              DNS   
  Herning Svmmeklub  2:22.56                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: Flammen, Viborg 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Johnsen  2003    478  29.23  1:02.20  1:35.25    2:07.06   
  Odder IGF  2:08.24                 
                     
Daniel sterballe  2003    474  28.91  1:01.16  1:34.01    2:07.37   
  Viborg Svmme Klub  2:08.26                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    409  30.88  1:04.60  1:38.97    2:13.78   
  Silkeborg Svmmeklub  2:15.14                 
                     
Nicholas Bundgaard  2002    363  33.71  1:08.75  1:44.46    2:19.18   
  Odder IGF  2:18.87                 
                     
Anton Gold  2002    325  32.66  1:09.36  1:47.81    2:24.42   
  Brdstrup Svmmeklub  2:24.13                 
                     
Nicklas Bager  2003    307  32.56  1:10.42  1:49.16    2:27.21   
  Thisted Svmmeklub  2:32.24                 
                     
Lau Kseler Nielsen  2002    271  34.95  1:15.23  1:55.28    2:33.40   
  Thisted Svmmeklub  2:30.88                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1918-2001 
Sponsor: Flammen, Viborg 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert Versteegen  2001    485  29.36  1:02.14  1:34.97    2:06.44   
  Brdstrup Svmmeklub  2:10.64                 
                     
Frederik Gaardsted  2001    432  30.31  1:03.32  1:37.51    2:11.38   
  Silkeborg Svmmeklub  2:11.31                 
                     
Rasmus D. Jensen  1998    360  30.65  1:05.91  1:43.33    2:19.56   
  Brdstrup Svmmeklub  2:16.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 juni 2018 
Licens til Viborg Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner