Resultat för Glostrup Sommerstævne 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Sommerstævne 2018 | Udskriftsdato | 16 juni 2018 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2018 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.41 | 1:06.60 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 33.59 | 1:11.20 | |||||
3 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.74 | 1:21.11 | |||||
4 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.26 | 1:22.84 | |||||
- | Julius Hansson | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | asynkron arme v 50 m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.69 | 1:29.72 | |||||
2 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 46.52 | 1:37.39 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 45.85 | 1:36.78 | |||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 46.77 | 1:39.24 | |||||
3 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.57 | 1:42.97 | |||||
4 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.42 | 1:46.45 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 50.76 | 1:46.55 | |||||
2 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 54.41 | 1:59.23 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 56.38 | 1:59.29 | |||||
2 | Nikolaj Dalsgaard | 2009 | Birkerød Svømmeklub | 2:00.61 | 2:00.61 | |||||
3 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 59.07 | 2:01.35 | |||||
4 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.34 | 2:08.49 | |||||
5 | Rune Egholm | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.84 | 2:27.47 | |||||
6 | Victor Bennet Harder | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.43 | 2:28.36 | |||||
7 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 1:15.13 | 2:39.60 | |||||
- | Zakarias Zobel | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 juni 2018 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |