2021-04-18   17:35:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 22/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2018    Utskriftsdatum  22 september 2018   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 33, 10x50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Simsällskap  Västerås Simsällskap            4:21.29   
  Lukas Steiner  1998      24.95        24.95   
  Edith Jernstedt  2002      25.88        50.83   
  Gijs Dijkhuizen  2000      26.28        1:17.11   
  Elvira Mörtstrand  2003      27.26        1:44.37   
  Felicia Rogell  2003      27.57        2:11.94   
  Filippa Sterling  2002      27.47        2:39.41   
  Gellert Szabo  2001      25.48        3:04.89   
  Jonathan Holmberg  2000      25.60        3:30.49   
  Linus Kanth  1991      23.86        3:54.35   
  Malin Eklund  2001      26.94        4:21.29   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:24.19   
  Stefan Stojmenovic  1993      24.00        24.00   
  Sara Wallberg  1999      26.52        50.52   
  Eric Lundström Silke  2003      26.17        1:16.69   
  Ella Lindroth  2001      27.63        1:44.32   
  Axel Eriksson  1998      25.84        2:10.16   
  Ebba Holgersson  2005      28.22        2:38.38   
  Emil Kernen  2002      25.00        3:03.38   
  Klara Eriksson  2000      28.36        3:31.74   
  Victor Lovinge  2000      23.48        3:55.22   
  Ebba Bladh Hazard  2004      28.97        4:24.19   
                     
Örebro Simallians  1993  Örebro Simallians            4:24.20   
  Jonathan Kling  1993      22.79        22.79   
  Björn C-G Calleberg  1981      23.37        46.16   
  André Gradin  1994      24.90        1:11.06   
  Oscar Wilhelmsson  2002      24.94        1:36.00   
  Hannes Börjel  2002      25.34        2:01.34   
  Emma Cullberg  2002      27.99        2:29.33   
  Josefine Åhlund  2002      28.54        2:57.87   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      27.90        3:25.77   
  Cornelia Johansson  2003      29.70        3:55.47   
  Josefina Näsén  2005      28.73        4:24.20   
                     
Mass Lag 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:25.29   
  Tor Leander  1999      24.55        24.55   
  Alvin Välkki  2004      25.97        50.52   
  Felix Jedbratt  2003      25.34        1:15.86   
  Christopher Jedel  1995      25.31        1:41.17   
  Ida Swegmark  2000      27.15        2:08.32   
  Saga Janzén  2002      28.73        2:37.05   
  Boiana Gradinarska  2004      27.98        3:05.03   
  Clara Sjöstedt  2003      28.59        3:33.62   
  Melissa Nyberg  2003      29.35        4:02.97   
  Robin Andréasson  1988      22.32        4:25.29   
                     
Karlstads Simsällskap  Karlstads Simsällskap            4:30.05   
  Erik Gissén  1992      24.04        24.04   
  Niclas Lindow  1999      25.22        49.26   
  David Albringer  2001      26.61        1:15.87   
  Ludvig Mathisen  2003      26.38        1:42.25   
  Marcus Bülund  2004      26.90        2:09.15   
  Linnéa Englund  2003      27.07        2:36.22   
  Isabelle Rydahl  2003      27.91        3:04.13   
  Michelle Träff  2002      28.59        3:32.72   
  Agnes Wilde  2005      28.86        4:01.58   
  Michaela Thyberg  2000      28.47        4:30.05   
                     
Kungälvs SS  1992  Kungälvs Simsällskap            4:38.10   
  Anton Arvidsson  1994      24.12        24.12   
  Ossian Arvidsson  1992      23.70        47.82   
  Mathias Petrusson  1993      24.80        1:12.62   
  Martin Isaksson  1998      26.17        1:38.79   
  Filip Håll  2002      28.61        2:07.40   
  Lina Gustafsson  2003      27.05        2:34.45   
  Amanda Nielsen-Fernandes  1994      28.16        3:02.61   
  Sofia Viberg  2004      31.58        3:34.19   
  Clara Axelsson  2005      31.12        4:05.31   
  Linnéa Brüdigam  2005      32.79        4:38.10   
                     
Mass Lag 2  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:40.32   
  Torsten Bohlin  1999      27.44        27.44   
  Elias Eriksson  1994      26.46        53.90   
  Alexander Fredholm  2001      26.57        1:20.47   
  Filiph Castillo Karlsson  2002      26.23        1:46.70   
  Linus Hagedorn  2002      26.72        2:13.42   
  Sara Nyqvist  2003      29.05        2:42.47   
  Wilma Christensen  2003      29.36        3:11.83   
  Astrid Virén  2004      30.21        3:42.04   
  Thindra Hackwitz  2003      28.57        4:10.61   
  Olivia Sandberg  2003      29.71        4:40.32   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:55.64   
  David Ullstrand  2005      28.31        28.31   
  Stefanie Petrovic  2003      30.40        58.71   
  Sergej Basov  2003      27.31        1:26.02   
  Annie Westerlund  2002      29.54        1:55.56   
  Oliver Edoff  2003      28.85        2:24.41   
  Hilma Broden  2003      31.29        2:55.70   
  Nikola Petrovic  2004      28.51        3:24.21   
  Elin Nylander  2003      32.06        3:56.27   
  Aldin Mandzo  2004      27.87        4:24.14   
  Kasandra Svan  2004      31.50        4:55.64   
                     
Eskilstuna Simklubb Lag 2  Eskilstuna Simklubb            5:03.40   
  Maximilian Holm  2005      28.71        28.71   
  Fredrik Karlsson  2004      29.31        58.02   
  Elias Paulson  2000      30.92        1:28.94   
  Eric Åhlén  2006      34.32        2:03.26   
  Gustav Thorsén  2004      32.58        2:35.84   
  My Larsson  2005      30.19        3:06.03   
  Katarina Lindoff  2000      29.98        3:36.01   
  Madeleine Bengtsson  2005      29.41        4:05.42   
  Elin Sand  2002      29.67        4:35.09   
  Felicia Maultasch  2003      28.31        5:03.40   
                     
Eskilstuna Simklubb Lag 1  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
  Axel Witt  2000      26.08        26.08   
  Alex Ly  2003      26.42        52.50   
  Eskil Jonsson  2003      27.05        1:19.55   
  William Brand  1998      23.14        1:42.69   
  Maja Eriksson  2002      28.53        2:11.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 september 2018 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  18:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner