2019-10-15   09:20:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 1, 10x50m fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Mix  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:35.87   
  Jet Li Fuhrmann  2004      25.44        25.44   
  Sebastian Greisen  2004      27.05        52.49   
  Gustav Steen Andersen  2006      28.10        1:20.59   
  Tobias Gammelvind  2004      27.09        1:47.68   
  Mads Møller  2005      27.66        2:15.34   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      29.24        2:44.58   
  Falka Tind  2006      27.99        3:12.57   
  Malu Melody Christensen  2006      27.84        3:40.41   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      27.94        4:08.35   
  Coco Li Fuhrmann  2006      27.52        4:35.87   
                     
Sigma Mix  2004  Sigma Swim            4:43.39   
  Alexander Vergereau  2004      26.40        26.40   
  Mads Liechti  2004      27.91        54.31   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      29.32        1:23.63   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      28.40        1:52.03   
  Astrid Mulipola  2006      31.01        2:23.04   
  Tobias Rosengaard  2005      27.61        2:50.65   
  Caroline Bach Mindested  2005      28.31        3:18.96   
  Agnete Boelt  2006      28.86        3:47.82   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      28.57        4:16.39   
  William Ølshøj  2004      27.00        4:43.39   
                     
Kvik Mix  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:44.75   
  Rasmus Warberg  2004      26.57        26.57   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      28.28        54.85   
  Casper Puggaard  2005      26.95        1:21.80   
  Niklas Wiese Dobel  2004      27.92        1:49.72   
  Emma Karoline Guldberg  2005      29.33        2:19.05   
  Sofie Ravn Herche  2007      28.28        2:47.33   
  Mille Maxwell Berthou  2005      29.91        3:17.24   
  Victoria W. Stahl  2005      30.47        3:47.71   
  Martine Damborg  2007      30.23        4:17.94   
  Mathias Christensen  2004      26.81        4:44.75   
                     
Gentofte Lamaer  Gentofte Svømme Klub            4:44.77   
  Oskar Luckow Larsen  2004      26.01        26.01   
  Cecilie C. Helmark  2005      27.01        53.02   
  August Arup Neergaard  2005      27.02        1:20.04   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      26.70        1:46.74   
  Kristine Nilsson Norby  2005      27.83        2:14.57   
  Laurits Boserup  2005      29.52        2:44.09   
  Liva la Cour  2006      29.70        3:13.79   
  Stella Demuth Andersen  2006      31.35        3:45.14   
  William Hoffmann Hyldig  2004      30.10        4:15.24   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      29.53        4:44.77   
                     
Gsc Mix  Gladsaxe Svømmeklub            4:48.37   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      27.11        27.11   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      26.94        54.05   
  Niels Krogh-Olsen  2004      27.24        1:21.29   
  William Bendix Schmidt  2005      28.64        1:49.93   
  Frederik Stender-Petersen  2005      28.39        2:18.32   
  Nikoline Marie Lange  2005      28.31        2:46.63   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      29.42        3:16.05   
  Monika Dragieva  2006      30.55        3:46.60   
  Jasmine Løkkegaard  2006      31.42        4:18.02   
  Kamma Rasmussen  2006      30.35        4:48.37   
                     
Gti Mix  GTI            4:51.68   
  Nicklas Plank  2004      26.08        26.08   
  Oscar Isberg  2004      26.24        52.32   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      26.19        1:18.51   
  Daniel Bastholm  2005      27.95        1:46.46   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      27.96        2:14.42   
  Annika Britt Larsen  2005      30.26        2:44.68   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      30.16        3:14.84   
  Julie Segato  2005      31.82        3:46.66   
  Frida Høj Andersen  2005      32.19        4:18.85   
  Lærke Marie Clausen  2005      32.83        4:51.68   
                     
Lyngby Royal Sprinters  2004  Lyngby Svømmeklub            5:03.01   
  Phillip Niemann Madsen  2004      28.06        28.06   
  Michael Halck  2004      27.92        55.98   
  Kasper Thorn  2004      27.53        1:23.51   
  Andreas Hammer Dohn  2006      30.32        1:53.83   
  Mads Emil Christiansen  2006      32.02        2:25.85   
  Mathilde Severs  2006      29.30        2:55.15   
  Kathrine E. Larsen  2005      32.32        3:27.47   
  Alma Olivarius  2005      29.50        3:56.97   
  Laura Cecilie Salling  2006      33.50        4:30.47   
  Victoria Wiingaard  2006      32.54        5:03.01   
                     
Køge Mix  2004  Køge Svømmeklub            5:03.52   
  Julie Brix Østergaard  2006      30.06        30.06   
  Mikkel Roed  2004      27.31        57.37   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      29.03        1:26.40   
  Lucas Emil Heinze  2005      31.02        1:57.42   
  Annette Toft  2006      33.21        2:30.63   
  Philip H. Christensen  2004      30.08        3:00.71   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      31.99        3:32.70   
  Stefan Helding Danielsen  2005      30.79        4:03.49   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      1:00.03        5:03.52   
  Oliver Schultz  2004              5:03.52   
                     
Hs Mix-År 1  Hørsholm Svømmeforening            5:07.94   
  Illia Bulba  2005      28.37        28.37   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      29.14        57.51   
  Clara Katharina Sederholm  2006      35.55        1:33.06   
  Caroline Salskov Jensen  2005      29.34        2:02.40   
  Freja Mathilde Kaas  2006      32.95        2:35.35   
  Thilde Hjortshøj  2006      36.05        3:11.40   
  Frederik Rink Larsen  2004      30.01        3:41.41   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      27.55        4:08.96   
  Lucas Kaavé  2004      27.55        4:36.51   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      31.43        5:07.94   
                     
10  Hillerød Mix  Hillerød Svømmeklub            5:14.66   
  Morten Lindblom Andersen  2005      28.18        28.18   
  Louie Uldall  2005      27.86        56.04   
  Caroline Henning  2005      31.97        1:28.01   
  Olivia Cruse  2005      32.38        2:00.39   
  Samuel Veje  2005      31.80        2:32.19   
  Sebastian Larsen  2006      33.53        3:05.72   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      32.14        3:37.86   
  Athena Haugsted Pihl  2006      33.10        4:10.96   
  Silje Lyse Legaard  2006      33.46        4:44.42   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      30.24        5:14.66   
                     
Helsingør Mix  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw44 tyvstart 
  Eigil Sigfusson  2004      26.86        26.86   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      27.39        54.25   
  Lucas T. Mortensen  2004      28.04        1:22.29   
  Caroline Trøjgaard  2005      28.69        1:50.98   
  Caroline Villum Færch  2005      29.99        2:20.97   
  Filippa Martinsen  2005      31.32        2:52.29   
  Emmely Östman Pedersen  2005      28.71        3:21.00   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      25.12        3:46.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark