Results for Holdstævne Årgang, Gentofte
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.04 | 1:21.36 | 2:04.80 | 2:49.11 | |||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.83 | 1:22.62 | 2:06.87 | 2:50.04 | |||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim | 40.34 | 1:24.62 | 2:09.05 | 2:51.99 | |||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.48 | 1:22.98 | 2:07.95 | 2:52.14 | |||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim | 39.71 | 1:25.11 | 2:09.64 | 2:54.18 | |||
6 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:25.55 | 2:11.80 | 2:57.30 | |||
7 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.52 | 1:25.11 | 2:12.04 | 2:58.05 | |||
8 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.89 | 1:25.14 | 2:11.50 | 2:58.69 | |||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.67 | 1:28.53 | 2:14.60 | 3:00.00 | |||
10 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.83 | 1:27.27 | 2:15.93 | 3:01.69 | |||
11 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.46 | 1:28.25 | 2:16.16 | 3:03.27 | |||
12 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.85 | 1:27.89 | 2:16.88 | 3:05.50 | |||
13 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.46 | 1:30.24 | 2:18.48 | 3:06.16 | |||
14 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.86 | 1:32.31 | 2:21.54 | 3:07.73 | |||
15 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim | 42.80 | 1:31.00 | 2:19.07 | 3:07.98 | |||
16 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.41 | 1:31.34 | 2:20.04 | 3:08.39 | |||
17 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 43.16 | 1:32.69 | 2:22.77 | 3:08.83 | |||
18 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.86 | 1:31.43 | 2:21.09 | 3:09.22 | |||
19 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.87 | 1:29.05 | 2:20.31 | 3:12.48 | |||
20 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.92 | 1:32.06 | 2:22.59 | 3:12.56 | |||
21 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 43.57 | 1:33.07 | 2:23.92 | 3:12.89 | |||
22 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.68 | 1:32.54 | 2:22.99 | 3:13.61 | |||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.43 | 1:34.70 | 2:25.30 | 3:14.57 | |||
24 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.42 | 1:32.81 | 2:23.84 | 3:15.12 | |||
25 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 45.33 | 1:35.48 | 2:28.41 | 3:18.32 | |||
26 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 46.33 | 1:37.56 | 2:29.75 | 3:21.16 | |||
27 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 45.39 | 1:36.82 | 2:30.08 | 3:22.79 | |||
28 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 52.44 | 1:52.13 | 2:54.78 | 3:58.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:36 |